Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Co lepsze Windows Xp czy Linux :)

Recommended Posts

profesoq    0

Czesc postanowiłem załozyc pierwszy topik w tym dzial:p Ciekawia mnie wasze wypowiedzi. Jak sadzicie co jest lepsze? // Strasznie lamerskie pytanie, ale trzeba jakos rozpoczac dyskusje - spór hehe

Pzdr

maciej    32

Moim, zdaniem lepszy jest internet :P:P

Tak na serio to zalezy dla kogo. Dla mnie lepszy jest windows bardziej dostepny , No i duzy plus to mnogosc aplikacji na ten system.

Linux jest tez okej ale jak dla mnie malo praktyczny.

Dziury sa w tym i w tym systemie ;)

spit    0
Moim, zdaniem lepszy jest internet :D:P

Tak na serio to zalezy dla kogo. Dla mnie lepszy jest windows bardziej dostepny , No i duzy plus to mnogosc aplikacji na ten system.

Linux jest tez okej ale jak dla mnie malo praktyczny.

Dziury sa w tym i w tym systemie :)

A ile używałeś, używasz linuxa? Dla mnie win jest strasznie ograniczony a wiem co mówię używam tylko linuxa od 4 lat. Oczywiście zaczynałem od win ale zbyt długo nie wytrzymywał w stanie nierozsypanym, wnerwiały mnie wieczne instalacje, reinstalacje, a linuxa jak zainstalowałem to działa i nie trzeba go prosić . Co do programów to nigdy mi nic nie brakowało, na pewno nie ma takiego wyboru jak w win i nie ma tak specjalistycznych i rozbudowanych programów jak CAD cz Photoshop ale te co są dają rade. Co do dziur to nawet nie ma porównania, polityka praw dostępu jest tak prosta a zarazem genialna że linux jest bardziej bezpieczny w defaultowych ustawieniach. W win musisz instalować antywirusa, firewall i inne pierdoły, linux tego nie potrzebuje.

Falkhor    63

spit, Linux mimo wszystko jest 'dla wybrańców', a raczej dla ludzi, którzy mają na niego czas... Windy w sumie nie trzeba się uczyć, wszystko można zrobić kilkoma klikami... A to, ze nei jest bezpieczny - to już o tym mówiłem, ale... jest to w pewien sposób proporcjonalne do ilości userów.

A także do tego, gdzie STOI Linux... To juz sukces MS, że wepchał windę do najpotężnijszych firm tego świata ;)

gdyby tak nagle zamienić to na linuxy, to... hmmm... sprytni tego świata zaczęli by szukać dziur w Linuxie ;)

Guest Ahab   
Guest Ahab
gdyby tak nagle zamienić to na linuxy, to... hmmm... sprytni tego świata zaczęli by szukać dziur w Linuxie

Dziury w Linuxie są, lecz napewno jest ich mniej i szybciej są łatane.

MS przekonuje, że w Linuxie jest ich więcej... Kontra na takie brednie jest super prosta: do kodu linuxa może zaglądnąć każdy i odszukać dziure, a jak juz ktoś znajdzie dziure to w ciągu kilku dni łatka sie pojawia. Natomiast w produktach MS, jest w cholere dziur, o których nikt nie mówi do czasu aż ktoś nie wykorzysta tych dziur (np. przez trojany).

Nie wiem jak inni, ale dla mnie Linux to nie tylko program, pod Linuxem kryje się wiara w ludzi. Fakt, że ktoś za darmo potrafi swoją prace przekazać innym ludziom w społeczności jest wspaniały !

Linux to nie tylko system - To ideologia !

spit    0
a raczej dla ludzi, którzy mają na niego czas.

Ile razy reinstalowałeś, instalowałeś win? ja linuxa zainstalowałem jakieś 4 lata i działa

Windy w sumie nie trzeba się uczyć, wszystko można zrobić kilkoma klikami

Są różne linuxy, dla zaawansowanych i początkujących gdzie są konfiguratory o niebo lepsze niż w win

A także do tego, gdzie STOI Linux... To juz sukces MS, że wepchał windę do najpotężnijszych firm tego świata :(

To jest fakt , Bill Gates to niewątpliwie geniusz , wymyślił sporo fajnych rzeczy ale drugie tyle podpatrzył z linuxa który nie jest promowany, a ma się całkiem dobrze od tylu lat

Falkhor    63

spit, Moja instalka Windowsa trzyma się... 2 lata. Prawie, bo odkąd mam tego kompa, którego mam (Win XP). Poza tym biorąc pod uwagę to, ze często testują sobie różne bety albo freeware, to... niekiedy trzeba podreperować to i owo, ale póki co - system działa stabilnie. Zwieszka zdarza się tylko hmmm... jak z czyms przesadzę... Serio, nie pamietam kiedy mi się ostatnio zwiesił, więc to musiało być dośc dawno (najczęściej zdarzało się przy pracy z duuużą grafiką albo przy krojeniu materiału wideo)...

Są różne linuxy, dla zaawansowanych i początkujących gdzie są konfiguratory o niebo lepsze niż w win

No są. A win jest jeden :(

Cerberion    0

Linux?? Pingwinek niezalezny, ale dla milosnikow. Takich, co to maja czas sie w to bawic. Jakbym byl jakims masterem albo jak widze co niektorzy - lubial predkosciomierze na pulpicie, to bym si e wto bawil. mnie trzeba systemu popularnego, latwego i co z tego, ze dziurawy???? jak macie takie smrodki na dysku, ze sie boicie ich udostepniac, to wasza sprawa. Windows rzadzi. Linuch to defensywa i egzotyczna alternatywa.

spit    0
Linux?? Pingwinek niezalezny, ale dla milosnikow. Takich, co to maja czas sie w to bawic.

Linux na pewno nie jest dla wszystkich, potrzeba odrobinę chęci do przyswojenia pewnej wiedzy, a czas poświęcony na to procentuje później.

Jakbym byl jakims masterem albo jak widze co niektorzy - lubial predkosciomierze na pulpicie, to bym si e wto bawil.

Te "prędkościomierze" monitorują prace komputera, bo chyba wiesz jak działa komputer co?

jak macie takie smrodki na dysku, ze sie boicie ich udostepniac,

Smrodek masz zapewne Ty czyli nielegalne oprogramowanie :) i lubisz pokazywać zawartość swojego dysku :)

Windows rzadzi

cóż podziwiam Twoją niewiedze :) , ja spróbowałem jednego i drugiego a Ty?

Guest Ahab   
Guest Ahab
maksymalna wydajność, możliwość grzebania w źródłach czyli system maksymalnie dopasowany do komputera i użytkownika spróbuj, dla mnie warto było poświęcić trochę czasu na czytanie manuali

Słyszałem, że Gentoo wymiata, lecz nie jestem super zaawansowanym userem (konsoli sie nie boje :)), i nie chciało by mi się az tyle czasu poswiecac na gentoo. Na dodatek słyszałem, że naprawde długo sie kompiluje :)

niezależne testy wykazały, że czas uruchamiania przeciętnej aplikacji w Linuksie wynosi 2 s, Vista jest szybsza o 4 s...

spit    0
Na dodatek słyszałem, że naprawde długo sie kompiluje

E tam długo :D największy pakiet czyli openoffice , kompilował mi się z 12 godzin ale teraz używam binarki.Generalnie updejt systemu trwa z 2 godziny, mieli sobie w tle a ja coś robie w tym czasie.

spit    0
Moim zdaniem lepszy jest Windows XP :D:P

Może dla Ciebie :D ja uważam tak jak pewien pan co ładnie porównał systemy :

"If you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo, then Linux is Dolby
Pro-Logic Surround Sound with Bass Boost and all the music is free."

ale ja lubię być wolny jak ptak i mieć wszystko tip-top .... :P

Falkhor    63

Rany... 12 godzin kompilacji? Nooo ale jak już się skompiluje, to wystarczy na całe życie i nigdy nie trzeba go updatować??

spit,

al

e ja lubię być wolny jak ptak i mieć wszystko tip-top ....

Hmmm... a ja bym zaryzykował powiedziec, że... freeware dostepny pod Win oferyuje więcej niż programy linuxowe...

Kvbvś    0

Oczywiście że lepszy Windows XP :D:)

Edited by Falk - Ostatnie ostrzeżenie... zacznij w końcu pisać posty wnoszące coś do tematu... a nie powtarzające się... i to nie tylko w tym poście.

Falkhor    63

Co do Linuxa jeszcze - tak na dłuższą mete nie wydaje mi się, żeby programistom opłacało pozostawać na tej platformie... Jest to system darmowy, wiec raczej powstający z sił pasjonatów... Tak mi sie wydaje. Jest to jego siłą, ale i słabośc jednoczesnie...

Falkhor    63

Kvbvś, Oooooommmm... w sumie racja. Fakt, znam trochę inglisza, jednak to wazna uwaga. Który LINUX jest całkowicie po polsku? Który z nich oferuje tak pełną gamę języków jak Winda?

No i nawiązując do mojej poprzedniej myśli - czy ludziom starczy sił i czasu, aby zrobić takeigo hmmmm... POPULRANEGO linuxa?

Guest Ahab   
Guest Ahab
Hmmm... a ja bym zaryzykował powiedziec, że... freeware dostepny pod Win oferyuje więcej niż programy linuxowe...

Niektóre programy napewno ustępują tym z Windowsa (np. EAC), lecz większość jest porównywalna a nawet lepsza od odpowiedników na Windowsa. Uważam, że userzy windowsa nie zdają sobie sprawy jak wiele zawdzięczają linuxowi, gdyż spora część programów na windows nie powstałałaby gdyby nie userzy linuxa....

A co do języków w linuxie... wydaje mi się, ze linux ma więcej lokalizacji niż windows...

Falkhor    63

Ahab, Hmmmmmm... nie będe się spierałnkretnymi cyframi :) a tych lokalizacji... no nie wiem, nie wiem :)

Co do programistów zaś - jak dla mnie są to tak różne platformy, że co najwyżej pomysłowość linuxowców może się przydać widowsom, i na odwrót. Serio... Freeware i jego ilośc DLA windowsa grubo przebija produkcje na Linuxa. nawet samo napisanie programu dla Linuxa JEST trudniejsze, tak mi się wydaje...

Guest Street Fighter   
Guest Street Fighter

XP lepszy jakos linuxa nie trawie i oprawa graficzna linuxa taka oooooooooo wiec zostane przy xp

Guest Ahab   
Guest Ahab
oprawa graficzna linuxa taka oooooooooo

Tak się składa, że linux może mieć wiele opraw graficznych ! Dziesiątki, a może i setki. Jeżeli jesteś programistą to sam możesz sobie oprawe graficzną zrobić. Pod tym względem linux bije na głowe produkty MS.

Guest Street Fighter   
Guest Street Fighter

Ahab Programista nie jestem i moze prawda co mowisz ale i tak wole xp

Svirus    1

Win XP współpracuje z wiekszą ilością sprzętu a Linux do nie dawna jeszcze miał kłopoty z obsługą np. modemów :) W zastosowaniach profesjonalnych Linux tez wysiada (grafika, programowanie, multimedia), bo nie ma na niego tak rozbudowanych programów jak na Windowsa. Więc szary user jest skazany na XP itp, no chyba ze chce mu sie klepac te komendy w shellu ;P