Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Co lepsze Windows Xp czy Linux :)

Recommended Posts

okura    4

@danny, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego chętnie bym zobaczył dodatkowe .iso z tymi pakietami - kto chciałby to by sobie pobierał. A takie grzebanie w restricted to trochę uciążliwe.

A co do polskiej wersji Ubuntu (okodekowanej), czy jest gdzieś wersja 4gb? Bo ta 1GB to chyba trochu rzeczy nie posiada skoro zajmuje 1GB. Mnie by interesowała okodekowana wersja full DVD - ile się upcha softu.

okura    4

No, ta polska wersja to inny swiat. Filmy chodza, muzyka chodzi, net chodzi, grafika chodzi, audio chodzi...

gotowe

O ile ubuntu z pendrive dobrze idzie na pc, to na eee pc (netbook) już nie.

System się uruchamia, wykrywa, że ma do czynienia z rodzajem netbooka (zmienia wygląd interfejsu), ale pierwszy poważny problem to złe wykrycie klawiatury np. chcąc wpisać "p" to system wyświetla "*", jak widać nie jest najlepiej. Próby zmian ustawien klawiatury na inny układ, nie pomogły.

Działanie dodatkowych klawiszy funkcyjnych (ważnych) takich jak podjaśnianie ekranu - działają ale kiepsko. Np. w windows 7 jest większy zakres przyciemniania i rozjaśniania -od bardzo ciemnego do super jasnego. W ubuntu nie ma super jasnego ustawienia.

Więcej nie sprawdzałem, lecz utwierdziłem sie w przekonaniu, że lepiej pozostać na zainstalowanym win7.

Dzieki za wskazówki w sprawie systemu.

Można go traktować jak ciekawostkę, system awaryjny, czy mobilny bezpieczny system (np. by w kawiarence internetowej zalogować sie do banku czy poczty),