Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Co studiujecie lub co zamierzacie studiować?

Recommended Posts

Qmar    0

w akademikach trudno raczej o taki mix Falku ale na stancjach jak najbardziej pozytywne takie cos :D wiem z doswiadczenia :)

Falkhor    63

Ciekaw jestem, ile osób wybiera studia po to, by mieć dobrze płatną pracę a ile wybeira studia tak, by robic to, co się lubi. Wiadomo - najfajniej byłoby studiowac to, co się kocha 8) ale z moich oberwacyj wynikało, że nie do końca tak jest...

Cześc ludzi polubiała swój kierunek wraz z upływem czasu.

terelka    1

Powiem wam, że ważny jest klimat na studiach i ludzie z którymi sie studiuje. Teraz dopiero wiem, że studia to świetna sprawa i moga to być naprawdę najlepsze lata :D A dopiero miesiąc studiuje w krk ;)

A teraz studiuje sobie ekonomie i bardzo się ciesze, że po 3 politologii mogłam zmienić kierunek :)

Falkhor    63

Jeśli dobrze pójdzie to może jednak dla ekonomistów nadejdą dobre lata, chociaż prędko to nie nastąpi ;) Wyjdziemy z kryzysu - albo w tym ekonomiści pomogą, albo nic nie zrobią i dostaną od rolników, który z kryzysem zawsze musieli sobie poradzić :D

Studia to jest to. Pamięta się je całe życie :) Jak ktoś studiował, ofkoz.

iwcia    2

Ciekaw jestem, ile osób wybiera studia po to, by mieć dobrze płatną pracę a ile wybeira studia tak, by robic to, co się lubi. Wiadomo - najfajniej byłoby studiowac to, co się kocha

Ja akurat jestem pewnie jedną z nielicznych osób które wybrały "ten" właściwy kierunek :D

Za nic w świecie nie zamieniłabym go na żaden inny :)

A na drugi rok, jak dobrze pójdzie... wybiorę się na podyplomową sztukę ;)

Qmar    0

Ja bym w ogole moze i nie poszedł na studia bo mam pare innych planów na przyszłosc (tyle ze wojsko by mnie wzieło pewnie i trzeba bylo by kombinowac) do ktorych wyksztalcenie wyzsze nie jest potrzebne. Mimo to chcialem zobaczyc i po małych zmianach kierunku jestem zadowolony (jakby nie patrzec trafilem na ten kierunek ktory mi sie podoba) ;) a co do reszty planów ? pozyjemy zobaczymy... :D

Falkhor    63

Studiowanie to przyjemna rzecz przecież, nie chce się przerywać czasami ;)

Ale generalnie topic czytając dochodzę do wniosku, że jednak idzie się na studia po to, by potem pracować na wyższym stanowisku. Dla mnie to trochę irracjonalne, bo tak trochę w myśl Qmara - przecież wielu obecnie bogatych i wpływowych ludzi zrobiło papierowe wykształcenie za systemu, który teraz mocno krytykuja 8) Wykształcenie to na pewno coś wartościowego, ale nie może od razu z miejsca wycenic wartości człowieka.

Qmar    0

z tym jest roznie - moze byc taka sytuacja

ktos idzie pracowac w branzy A, zalozmy ze w 5 lat awansowal i zarabia 4000zł

inna osoba idzie na studia (5 lat) o kierunku A (przyszłosc w branzy A) i po studiach od reki ma 4000zł

wystarczy sie zastanowic co jest lepsze ;) roznica taka ze ten "świezy" po studiach czlowiek nie ma stazy ani doswiadczenia w zawodze a ta druga osoba przeciwnie, z kolei roznica w papierku z wykształceniem w druga strone

Falkhor    63

Q - O coś takiego mi właśnie chodzi. Człowiek z doświadczeniem tak na prawdę bije człowieka 'świeżo po studiach'. Anegdotą są oferty pracy, gdzie "Zatrudnimy studenta 4 roku z 5 letnim doświadczeniem"...

Z drugiej strony - człowiek po studiach może mieć szersze horyzonty, może być lepiej przygotowany na to co nowe i w większości przypadków wnosić coś nowego, nowe spojrzenie (czasem to plus, czasem minus).

Dlatego generalnie - z pewnością dobrze jest iść na studia, ale zawsze trzeba mieć rezerwę na to, że człowiek bez formalnego wykształcenia może być prawdziwym skurczybykiem 8) Nawet takim, który wogóle nei lubiał studiów i nie lubi studentów do tej pory 8)

Qmar    0

hmm ja zawsze mowie ze wszystko ma sowje plusy i minusy

a jaki morał wychodzi teraz? a taki: jesli zatrudniasz jakies osoby do pracy to dobrze by bylo polowe ze studiami polowe bez :)

Falkhor    63

Q - bardzo dobre proporcje :)

Znajomy, który kierownikuje w jednej firmie budowlanej powiedział coś w tym stylu - W biurze to mogą być studenci, ale w terenie lubię zawodowców (w znaczeniu - ludzi po zawodówkach). W terenie nie ma czasu na pytania, wątpliwości, kombinowania jakby tu ulepszyć świat, są zadania do wykonania. Student zaraz powie, że to się nie da, to się rozleci, to się coś tam. Nie ma na to czasu. Zawodowcy od wykształciuchów różnią się tym, że nawet jak czegoś zrobić nie można, to oni to zrobią. Może się później rozwali, ale plan to plan.

Dlatego warto iść na studia, ale nie można sobie zrobić wody z mózgu :D Bo czasem taki zawodowiec potrafi utrzeć nosa... doświadczeniem :D

Żeby nie był za duży offtop - teraz proporcje chyba znowu się zmieniają. Co prawda kryzys, ale znowu trzeba ludzi po kierunkach technicznych. Dawniej - brakowało humanistów. Ech, te ciągłe dopasowywanie się do wymogów rynku 8) Chwała tym, którzy robia dwa kierunki :)

Megg    9

Chwiała, jeśli ich DZIŚ stać studiować dwa kierunki. Bo w trosce o ich przyszłość nakazano im płacić za lepsze wykształcenie żeby dostać JAKĄKOLWIEK pracę. Niestety gdziekolwiek, czyli nie tu....

Falkhor    63

Śmieszne i tragiczne (tragikomiczne) jest teraz to, że do zwykłej pracy mile widziane są studia.

PO CO? Czemu ten kraj tak zgłupiał?

Teraz na pytanie co chcesz studiować powinno się odpowiedzieć 'Nic, bo chcę mieć jakiś fach w ręku'.

Idź do technikum, do zawodówki - a studia zawsze później sobie zdążysz zrobić.

Neołafita    42

Chwiała, jeśli ich DZIŚ stać studiować dwa kierunki. Bo w trosce o ich przyszłość nakazano im płacić za lepsze wykształcenie żeby dostać JAKĄKOLWIEK pracę. Niestety gdziekolwiek, czyli nie tu....

Ba, gadają o elastyczności a zmianę kierunku też zablokowali.

Te 5 lat lepiej poświęcić na zdobycie znajomości w partii.

• Like 1

Megg    9

Ba, gadają o elastyczności a zmianę kierunku też zablokowali.

Te 5 lat lepiej poświęcić na zdobycie znajomości w partii

W partii? Nie byłoby mnie stać wewnętrznie na takie coś, w 5 lat wolałabym już znaleźć swoje miejsce za granicą ...

Jarucha    30

W partii? Nie byłoby mnie stać wewnętrznie na takie coś, w 5 lat wolałabym już znaleźć swoje miejsce za granicą ...

To zapraszam za granice, tutaj pracy w bród bez studiów, a z dobrym wykształceniem to 2 razy więcej ofert.

knaper88    0

Temat tu trochę przymarł, a problem nie zniknął - co ze studiami? Wiadomo, że w Łańcucie nie poszalejemy. Z tego co czytałem w wątku (a przeczytałem ta z 60%) to bardzo negatywne emocje, i negatywnego nastawienia. Ja chciałbym pracować w Polsce i studiować gdzieś na uczelni prywatnej zaocznie albo wieczorowo. Na prywatnej a nie na panstwówce, bo na prywatnej podejdą do mnie lepiej - z większym zrozumieniem. Zastanawiam się na przykład nad studiami na wsb - wyższa szkoła bankowa. Wiem, że wiąże się to z wyjazdem z Łańcuta, ale czego my, młodzi możemy oczekiwać? Niestety albo wyjechać z kraju w ogóle albo szukać pracy w łańcucie. Ja pomyślałem, że wyjadę do większego miasta (te bankowe są w wielu miejscach w polsce, a mają dobrą opinię, dlatego taki wybór) i będę łączył jedno z drugim. 

nie mam zbyt wiele doświadczenia, ale już widzę, że same studia to dupa - trzeba zapieprzać od samego początku i liczyć na to, że chociaż może jeżeli jedno nie wyjdzie mi na dobre, to inne się uda - :/ takie życie.

czekam na opinie! Umiem już trochę, więc pewnie zapieprzać normalnie mogę, ale czuję, że ten papier (dyplom) może kiedyś się przydać!

dragon    0

Jedyny kierunek studiów na który bym się wybrał - gdybym to mógł zrobić jeszcze raz:) - to informatyka. Programiści zarabiają coraz większą kasę. Nawet u nas na Podkarpaciu stawki są całkiem niezłe.

johny34    0
Nie wiem czy jest to dobry kierunek dla dziewczyny Widzialem,ze wiele dziewczyn idzie na ratownictwo , chociaż ja jestem zdania,ze lepiej jest aby takie kierunki studiowali mężczyźni. Mają oni o wiele lepsza siłę oraz jeśli bedzie trzeba kogoś znieść z 4 piętra to o wiele lepiej poradzą sobie niż przeciętna kobieta.

Ja aktualnie studiuję pedagogikę na uczelni Korczaka w Warszawie. Na tej stronie jest ich cała oferta:

Studia są zaoczne, ale nie kosztują mnie tak dużo. Na uczelni jest wiele róznych ciekawych specek po pedagogice.

Gosia86    0

cześć,

a co myślicie o kierunku dla kobiety jakim jest kryminalistyka - pasuje? Nie mam za bardzo pomysłu, a nie ukrywam że ta wyższa szkoła bankowa trochę kusi, bo z jedne strony jak przeczytacie opis to zobaczycie, bo brzmi dobrze: http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/kryminologia-i-kryminalistyka - z drugiej jednak zastanawiam się czy studia i kryminologia to dla mnie :/ no i jaka jet po tym przyszłość? Tzn. brzmi ciekawie, ale czy myślicie, że potrzebujemy tylu kryminologów? Czy jest jakaś ciekawa ścieżka kariery po takich studiach?

pozdr.

Gosia

Falkhor    63

Z podanego wyżej linka:

Cytat

Praca dla Ciebie:ikona_praca.png

• Policja
  • Żandarmeria Wojskowa
  • Straż Graniczna
  • ABW, CBŚ, CBA
  • instytucje samorządowe
  • agencje detektywistyczne.

Możliwość dostania się do tych pracodawców... też trzeba mocno przekalkulować ;)