Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Co studiujecie lub co zamierzacie studiować?

Recommended Posts

iwcia    2

Profesoq jezeli bedziesz chodzil na wyklady, zajecia to napewno sie utrzymasz :P Tak jest np na moim kierunku. Studia dzienne moga byc naprawde fajni i czasem wykladowcy ida "na reke" ale tylko jezeli widza ze sie starasz ;) i nie olewasz zajec.

Studia to nie to samo co liceum, nikt nie zmusza do chodzenia na zajecia ;) zalezy to tylko i wylacznie od Ciebie, mozna nauczyc sie samodzielnosci i obowiazkowosc, oczywiscie nie mowie ze trzeba chodzic caly czas na wszystko hehe, mozna wykorzystac swoje 2 nieusprawiedliwione nieobecnosci bez problemu, tylko jak mowie zalezy jeszcze u kogo ;)

Powodzenia, to takie moje male rady po 1 roku ;)

Falkhor    63

profesoq, Wszyscy Forumowicze, którzy ukończyli AGH, są na dworcu lub już wyjechali z kraju ;):D :D

A co do porad... to zawsze rób mine, że Tobie bardzo na wszystkim zależy, ale pilnuj pleców - wielu studentów chętnie Cię podłoży i samemu się wybije... okrutne ale prawdziwe.

No ale żeby nie było czarnowidztwa - na studiach strasznie liczy się GRUPA. W LO można było brnąc samemu, ale... na studiach to co innego. Ja zauważyła iwcia, studia to Twoja własna charówa. nie będizesz się chciał uczyć, to Cię nie będą na siłę trzymać. GRUPA jest super sprawą, pomocą i wsparciem :)

I w sumie... ucz się selektywnie :) Nie zarywaj jak dziki łoś :)

grzenio    0

To prawda. Studia to już nie szkółka.

Sam decydujesz o wielu rzeczach, ale również sam ponosisz tego konsekwencje (np. chodzić na wykłady czy nie, a potem z czego się uczyć). Najpierw każdy zachłystuje się wolnością, ale potem trzeba wrócić do rzeczywistości i nauczyć się odpowiedzialności, przede wszystkim za swoje postępowanie.

Ale, tak jak napisał falkhor, dużo zależy od grupy. Możecie razem dobrze się bawić, ale również wspólnie przejść przez studia.

Życzę powodzenia school002.gif [/b]

terelka    1

No grupa fajna sprawa... wogole dobrze mieć też znajomych w innych grupach :D bo czasami inne grupy piszą wcześniej kolokwium a wersja testu czasami sie nie zmienia... wiec jak sie zna pare osob to jest dobrze ;)

Życze powodzenia psorku na studiach :) Troche chęci i napewno sie utrzymasz. :) Odwiedzimy Cie w kraku :):D

Falkhor    63

profesoq, Terelka dobrze mówi :D Ja na politologii miałem grupkę złożoną z ok. 15 osób. Nie było na nas mocnych ;) I wspaniale się bawiliśmy! Będę te lata wspominał przez całe życie...

A czy to ważne, gdzie będziesz mieszkał? Może... na Wawel się wkręcisz :D ?

Falkhor    63

No klimat jest, owszem :D Ale to zależy, co kto lubi... w miasteczku ciężko jest o spokój, czasem zdarzają się różne historie przykre... Życie prawie osiedlowe :) Z drugiej strony - ciężko o cos lepzego, niż porządna impreza w akademiku :D;)

Jak zwykle w zyciu - pojawia się dylemat :)

magdaaa    0

Znam trochę ludzi z AGH i oni maja tak że nauka rozpoczyna im się przed sesją i kończy po sesji a reszta roku jest luzna. Pewnie nie na wszystkich kierunkach tak jest. A akademik oprócz imprez ma wiele zalet tj. umożliwia nawiązanie kontaktów z ludzmi ze swojego roku ale też z lat wyższych co przydaje się przy zdobywaniu informacji dotyczących pózniejszych egzaminow, pytan, materiałów itd. Choć jak ktoś nie potrafi sie uczyć w obecności innych osób to odradzam akademik. Ale na miasteczku naprawde jest świetnie i można poznać wielu interesujących ludzi, i klimat tam jest niepowtarzalny...eh! Psorq jak się już urządzisz to zwalimy Ci sie na jakąś impre albo grila pod akademikiem :)

Falkhor    63

profesoq, To będzie ostra parapatówa :) Radzę jużteraz kupić kubełek zapasowej farby :) Wiesz, pełna renowacja pokoju, itd. :) Aha - nie inwestuj w parkiet :D:)

ja tam z reguły źle znosze kłębowiska narodu... te kilka lat spędzić w tym motłochu - mnie by po prostu nie odpowiadało... Jak się mieszka na stancji - to jest swój włąsny cichy kącik ;) A do akademika zawsze można pójść ;)

profesoq    0
;) Ładdnie Ładdnie juz sie boje......hehehe :) Ale damy rade narazie musze sie uzzadzic poznac ludzi z ktorymi bede mieszkał potem mozna impry robi :) hehe

ziomalka    0

Ja niestety o imprach na studiach moge zapomnieć, przynajmniej na pierwszym roku :D

a najlepsze jest to, że jeszcze nie zdecydowałam - Kraków czy Wrocław :|

lukascompl    0

ziomalka, Im mniej masz czasu na podjęcie decyzji tym twój ostateczny wybór jest lepszy-tak mysle-bo nie mozna mówić już o panicznym stesie, lecz o madrym wyborze :564:

Falkhor    63

ziomalka, Niom, lukascompl ma rację... lepiej DOBRZE to omyslec. Jeśli masz czas - to sie nei spiesz. Spisuj te plus i minusy, nawet po 20 razy - wybór studiów zadecyduje o Twoim życiu. Owszem, można studia zmieniać, ale... Heh. ja zmieniałem praktycznie 3 razy :P Byłoc iekawie, ale rok do tyłu. Było wesoło, ale... heh, a co mi tam, Było fajnie, nie żałuje :D

grzenio    0

Kobieta inżynier. Zagraj w grę i sprawdź się w zawodzie

Chcesz sprawdzić, czy zrobisz karierę w zawodzie technicznym? Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi opracowała grę symulacyjną adresowaną do kobiet.

Jak mówi rzeczniczka prasowa uczelni Karolina Wójcik, celem projektu Sitcom (Simulating IT Careers for Women) jest zachęcanie dziewczynek i młodych kobiet w wieku od 12 do 18 lat do wybierania ścieżek edukacyjnych w dziedzinach technologii informacyjnych, nauki i inżynierii.

Według badań Eurostat, kobiety są ciągle słabo reprezentowane na szkoleniach związanych z nowoczesnymi technologiami. Z badań wynika jednocześnie, że symulacje i gry mogą stworzyć realistyczne, pociągające i motywujące doświadczenia w uczeniu się.

W ciągu dwóch lat w ramach projektu stworzona została platforma internetowa. Zawiera ona biografie kobiet pracujących w zawodach naukowych i technicznych, łącza do stron internetowych z informacjami na temat technologii informacyjnych, nauki, inżynierii oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli i konsultantów do spraw edukacji.

– W grze symulacyjnej dostępnych jest sześć różnych scenariuszy reprezentujących poszczególne profesje techniczne, które w atrakcyjnej graficznie i zabawnej formule, przy jednocześnie merytorycznie dopracowanej treści przedstawiają umowny "jeden dzień z życia" kobiety, która odniosła sukces w dziedzinie techniki i nauki. Scenariusze gry dotyczą zawodów: inżynier środowiska, architekt krajobrazu, inżynier/technik sieci teleinformatycznych, architekt, inżynier mechanik i matematyk.

Gra jest zrealizowana w nowoczesnych technologiach z użyciem techniki animacji komputerowej nadającej się szczególnie do rozpowszechniania w internecie, jest aplikacją działającą on-line w przeglądarce internetowej.

wiadomości 24.pl

Strona projektu SITCOM

ziomalka    0
Jeśli masz czas - to sie nei spiesz. Spisuj te plus i minusy, nawet po 20 razy - wybór studiów zadecyduje o Twoim życiu.

no cóż ja juz zdecydowałam :D ciężko było, ale cóż, nikt nie powiedział, że w życiu bedzie łatwo ..... :) CMUJ wita ( jednak )

magdaaa    0

Super grono forumowiczów Krakusów nam sie powiększa, Profesoq szykuj impreze widzisz ilu masz znajomych :D Ziomalka to kiedy idziemy na mecz koszykarzy na Wisłę?

Falkhor    63

Gratulacje :):D:) :) :D :D :)

Noooo faktycznie, jeszcze trochę, i wszystko do kraka powyjeżdża...I jak się nie będziecie na Forum udzielać, to palce powyrywam :)

ziomalka    0
Ziomalka to kiedy idziemy na mecz koszykarzy na Wisłę?

moja droga. ja się nastawia, że przyjade na mecz tu do City, bo nie ma to jak nasza gorąca atmosfera :D a co do meczu w Grodzie Kraka, jeszcze się zmówimy :)