Jump to content
Sign in to follow this  
iwcia

Odrobina romantyzmu...

Recommended Posts

Falkhor    63

magdaaa, Wg mnei nasze punkty widzenia nie tyle co się wykluczają, co uzupełniają :D Po prostu mamy inny punkt widzenia i inne środowisko, zapewne.

Bo romantyzm to nie sposób na zycie, czy na związek. To pewna forma wyrażania uczuć.

Przykro mi. Jako zdeklarowany romantyk-idealista nie mogę się z tym zgodzić :D A to tylko dlatego, że posiadamy inne troszeczkę wyobrażenie romantyzmu ;) Chociaż nie brakuje też cech wspólnych w naszych stanowiskach ;)

To pewna forma wyrażania uczuć.

A i owszem :D

:D

magdaaa    0

Falkhor więc ja już nie wiem czym dla Ciebie jest romantyzm. Może my inaczej rozumiemy to słowo. Mógłbyś podać jakieś przykłady zachowania romantycznego? I jak ty starasz się propagować ów romantyzm? :P

profesoq    0

Ale dysputa....aj to ja moze coś napisze :D heh Jesli łaska :)

Dla mnie romantyzm objawia sie takimi zachowanaimi jak: m.in szarmancja tzn przepuszczanie kobiet przodem, podsuwanie im krzeseł pod pupaczka, pomaganie im przy ubieraniu i rozbieraniu :D hihih Wieczorne spacery przy świetle księzyca, jak i przy ładnym słoneczku w parku za łapki trzymając sie :D Podczas rozmowy trzeba umiec słuchac druga osobe. Być kultulalnym grzecznym jednak znac swoja wartość. :) I umieć kochac całym sercem byc dla dziewczyny przyjacielem ale i chłopakiem osobą do ktorej zawsze moze sie zwrocic i ona wie ze w nas ma oparcie /tzn chlopach/ Przytulać dziewczynki trzeba. dawac buziaki :) i wogóle... :) heh Takie rzeczy m.in są dla mnie rozmantyczne i staram sie tego trzymac :)

magdaaa    0

Falkhor, teraz stwierdziłam, ze ja podeszłam do romantyzmu od innej strony, tzn. chodziło mi o romantyzm w związku i w stosunku do drugiej osoby płci odmiennej. A przecież można być romantykiem nie będąc w związku i tu kojarzy mi się pojęcie wrażliwość ( np. na piękno itd). I myślę, ze Ty jesteś doskonaym przykładem romantyka, świadczy o tym choćby nawet zdjęcie Twojego biurka, na którym stały o ile dobrze pamiętam świeczki. Poza tym pisałes o kadzidełkach itd. Już Cię zrozumiałam :P I masz rację, nasze poprzednie wypowiedzi się uzupełniały :P :P

Falkhor    63

magdaaa, Ciesze się bardzo, że tak a nie inaczej pojęłaś moje wypowiedzi... a także moje fotki :P

Romantyzm to także podejście do całego życia, który nie tylko przejawia się w chwilach uwielbienia innej osoby, ale także w podejściu do świata jako takiego. To niekiedy usilna próba dostrzegania cudu tam, gdzie go na pierwszy rzut oka... nie ma. To, taki żart był, poniekąd szukanie czarnego kota w zupełnie ciemnym pokoju, którego to kota i tak tam nie ma... To po prostu posatwa wobec świata, sposób myślenia, czucia, mówienia, wyrażania siebie...

I fakt, świeczki, kadzidełka i półmrok mogą spowodować bardzo ciekawy mini-świat, sprzyjający różnym, czasem budującym, czasem niszczącym przemyśleniom. Taki wg mnie bywa romantyzm :P

iwcia    2

W tym tygodniu dostalam niespodziewanie czerwona roze i zostalam zaproszona razem z terelka :) na lody. Ale to nie taki zwykle lody, te byly takie super ze oczy mi wyszly z orbit :) terelce chyba tez :D hehe, kelnerka przyniosla nam wieeeelkie puchary z bita smietana, wafelkiem, czekolada i masa innych rarytasow :D poprostu super :)

bardzo bardzo romantyczna rzecz bo lody do tanich nie nalezaly :D dziekuje :*

terelka    1
oczy mi wyszly z orbit :) terelce chyba tez

prawda, jeszcze taaaakich duuużych i pysznych lodów nie jadłam :D również dziekuje maciejowi :* :D

dostalam niespodziewanie czerwona roze

Tak sie akurat składa :) że byłam tego świadkiem i uważam, że to był najbardziej romantyczny gest jaki widziałam :D bo był zupełnie niespodziewany :D i widząc reakcje iwki wiem, że się bardzo cieszyła :)

SunShine    0

mmmm super ja jeszcze na lodach nie byłam takich, ale moje słońce zawsze jak przyjezdża (raz na tydzień lub na 2 tygodnie :D) to mi albo moje ulubione czekoladki daje (ja uwielbiam czekoladki :) i on wie o tym dobrze) albo róże przynosi :D mmmm... Ale takiego loda bym zjadła :)

iwcia    2

SunShine nie łam sie :) takiego lodzika kiedys naprwno tez skosztujesz :) np na walentynki, mozna facetowi np delikatnie podpowiedziec ze lubi sie takie lody i fajnie by bylo kiedys sie wybrac :D a poki co to ciesz sie ze cos Ci daje :D czekoladki, roza zawsze przypominaja ze o Tobie pomyslal :D fajna sprawa taki upominek.

okimaxim    0

romantyzm zawsze sie przydaje ale to nie muszą być róże czy czekoladki, może być cokolwiek: znaleziony po drodze fajny kwiatek, liść, kamyk, zasuszona żabka... :) liczy sie pamięć a nie cena prezentu

Falkhor    63

No jeśli ktoś lubi zasuszone żabki albo znacie kogoś, kto takie lubi, to moge podać pewne źródło setek takich żab :) Ale to na PW, bo nie chce sprowadzać tam masy kolekcjonerów :)

Gratuluję pomysłu. I fakt, cena nie jest ważna, może to być drogi zestaw lodowych deserów, ale jak wspomniała OkiMaxim - polny kwiatek i coś tam szepniete do szuka i już jest miło :) Dlatego tak, jak mówi magdaaa - pomysł to ponad połowa sukcesu. Druga prawie połową jest zaskoczenie :) I jeszcze błędem statystycznym wyczucie chwili :)

okimaxim    0

no właśnie to chciałam pokazać :D nie ważne co - ważne że z serca :) (tu za przykład podałam nieszczęsnął żabke :) ale to tylko przykład! ktoś może woleć kamyka, liście czy inne śmieci :) )

Falkhor    63

okimaxim,

ktoś może woleć kamyka, liście czy inne śmieci

Dokładnie. Dla mnie wiele rzeczy może mieć 'romantyczny ładunek'. I przyznam, że najbardziej cieszą mnie rzeczy zrobione własnoręcznie. Które nie muszą być jakimś ósmym cudem świata - ważne to, ze ktoś sam to zrobił i mam totalną pewność tego, że owego podarunku nie znajdę nigdzie indziej :P A kwiatów raczej nie dostaję :P :P

Falkhor    63

Hmmm... nie mam nic przeciwko temu, żeby dostawać kwiaty :P :P :D W końcu to nic złego. Hmmm... idąc o krok dalej mogłoby to nawet być... roślinka w doniczce :P Kiedyś dostałem taką miniaturkę róży i mam ją do tej pory :) I czasem kwitnie...

Falkhor    63

Dbam o nią, przycinam, nawet jakiś płynny nawóz do takich róż mam... i rośnie bardzo dzielnie od dwóch już chyba lat... mimo, ze na opakowaniu pisału, iż utrzymuje się do 2 miesięcy, i potem trzeba ją wyrzucić. A ja się nią zaopiekowałem i teraz ma takie ładne kwiatki, że niejedna sklepowa róża płonie z zazdrości :P

Poza tym ogólnie mam trochę roślinek w pokoju :P

Hmmm... i sądzę, że taki kwiatuszek podarowany komuś z własnej hodowli to całkiem romantyczny prezencik, hmmmmmm?

okimaxim    0

ano ja mam kilka na zbyciu :D mama mi do pokoju napchała akurat takie jakich nie lubie :P to moge romantycznie porozdawać chętnym :P chce ktoś? :P

Falkhor    63

Eeee... od razu rozdawać... Lepiej zatrzymać, podreperować, uhodować sliczne okazy... poza tym tak jak rosiczki Macieja, dbanie o roslinki uczy cierpliwości i sumienności.

Hmmmm... a jaki lokal w naszym mieście uznajecie za najbardziej romantyczny? Jak dla mnie to chyba Antico... Semafor jest trochę surowszy. Kapitol, Millenium, Vena, OldPub... Sołtys... odpada :D

Nooo i jeszcze park :)