Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Twój Komunikator

Recommended Posts

Falkhor    63

Witam.

Na wielu forach często pojawia się taki topic, więc czemu by nie i tu :) W końcu mieszkańcy Łańcuta i okolic mogą coś niecoś na ten temat powiedzieć, tak myślę.

Wybór w ankiecie jest jednokrotny, a to dlatego, ze nawet jesli ktoś ma obsługę kilku sieci (Np. gg, tlen, jabber), to używa jednego komuniaktor do ich obsługi, bo np. ma w tej sieci więcej znajomych, albo cos tam innego :)

Mój typ - TLEN.

Dlaczego?

Praktycznie serwer tlena nigdy się nie wyłącza,

Szeroko konfigurowalny,

mnogośc wtyczek, skórek, dźwięków, itp.,

Ładnośc :D Odpowiada mi wizualnie,

Sprawdza pocztę, wysyła, itp.

Pozdrawiam :)

maciej    32

Ja tez uzywam TLENA.

Potwierdzam twoje wyjasnienie , dokladnie sie znim zgadzam :)

gg- szajs :D:P:P

Do tego jeszce uzywam MSN , ktorego nie ma tu w zestawieniu :)

profesoq    0

Ja uzywam tlena, co do gg nie zgodze sie z adminem ze to szajs bo gdyby nie ten szajs połowa osob nie miała by ze soba kontaktu z punktu widzenia praktycznego mozna zainstalowac sobie np na linuxie protokuł gg i rozmawiac do woli a jesli chodzi o przeciazenie programow to mit moim zdaniem jesli sie takowe zsazy to tylko czaaaasami bardzo zadko.

Jeszcze uzywam IRC pare #kanałów :P

Falkhor    63

GG ma jeden niezparzeczalny atut - jest diabelnie proste. Założenie nowego numeru to tylko parę kliknięć. TLEN - trzeba zaregowac konto, zainstalować tlena, dołączyć swój numer gygy z hasłem. trochę zabawy :D

No i GYGY było pierwsze :) jest arcybanalne w obsłudze i póki co siedzi w nim najwięcej osób. tlen zaś powstał o tyle dobry, że... poaptrzył, co jest nie tak z gygy i skutecznie powypełniał luki, tak przynajmniej mi się zdaje.

profesoq    0

No i GYGY było pierwsze

Nie prawda :) Pierwszy byl IRC :) Poł świata na nim siedzi :) serverow sa tysiacie a nawet setki tysiecy a na kazdym z nich po kilka tysiecy kanałów:) Jeden z bardzo uczeszczanych przez polaków serwerów nosi nazwe POLnet :) I jest tak bardzo duzo tematycznych kanałów:) A gg hmmm jak by mieli otwarty kod heh:) mozna by było dzialac a tak trzeba pisac swoje klony:) Tak czy tak wsród polskiej lameriady userów GG cieszy sie najwieksza popularnoscia z prostej przyczyny jest najbardziej znany a firma heh miesci sie w jednym pokoju zastawionym serverami :) i ma paru pracownikow a kase biora z reklam prosty biznes tylko chlopcy wbili sie w odpowiednim momecie w rynek :)

Falkhor    63

No fakt, pierwszy był IRC :) Ale jesli CHODZI o komunikatory, to jednak u nas, na polskiej ziemi, to GYGY :) Fakt, chłopaki wstrzelili się w bardzo dobry moment, i w sumei nawet teraz wystarczy im niewielkie biuro. A co do reklam - to miałm mołżiwość wyłączenia reklamy powitalnej, ale tego nie zrobiłem. Tak sobei myślę, że ktoś to przecież napisał, ułożył, zaprojektował, poświęcił swój czas, więc czemu by nie miał z tego coś mieć. A dla mnie to tylko 5 sekund i jedno kliknięcie :)

No i GYGY miało słoneczka, emotikonki, dźwieki, bajery. Dla wielu wielu ośób mIRC i był zbyt surowy, czarnobiały :):D

profesoq    0

mozna to zmienic nakładakami irc to otwarty "kanał & komunikator" mozna miec wiele wiele wiele wiele....... opcji :) od opow po bany itd... :) o emotkach nie wspominajac :) Wszystko zalezy od klijenta/komuniktora :)

Falkhor    63

No tak, ok. Ale wytłuamcz średnio pojetliwemu jegomościowi :) jak skonfigurowac sobi irc, gdzie dać # a gdzie / i takei tam :) GYGY jest, jak powiedziałem, najbanalniejsze :) Tlen i mIRC - Nie dla idiotów :D :564:

Póki co czekam, aż wyjdzie nowa wersja Tlena, bo na razie mam testową i sypie się momentami, ale jest gites :) Polecam :)

iwcia    2

U mnie Tlen polaczony z gg, i jestem zadowolona :D ale wiadomo ze kazdy ma swoj gust i inne oczekiwania, dla mnie wazne ze moge sie z kims dogadac no i podobaja mi sie emotki.

profesoq    0

Tlen jest otwartym programem typu OpenSource :) mozna samemu skonfigurowac :) A IRC :) hmm POLECAM :) hehe tylko trzeba wiedziec gdzie sie chce wejsc i zawsze sie cos pozna ludzi cos podobnego do chata :) tylko ze z włąsnymi ziomkami/ludzmi :)

Falkhor    63

Profesoq - No fakt - strona "niezależnych" twórców dodatków do tlena jest prężna i praktycznie codizennie aktualizowana. Wtyczki, skórki, emotki... Można zmieniać i wybierać. Prawie że codziennie :) Nooo i ja oczywiście też używam Tlena.

Aaaa, no i jeszcze to jest ciekawe w komunikatorze, że... są smsy, przesyłanie obrazków, gry :) Masa bajerów :) Z których nie zawsze się korzysta :D

Falkhor    63

Póki co - wyniku z ankiety sa miażdżące dla GG i innych... Stwierdzam zatem, że łańcut i okolice - są porządnie doltlenione :(

Hmmm... Taka uwaga na czacie - miałem ostatnią wersję testową i kurcze często mi sie krzaczyła. Radziłbym poczekać na nowzą wersję. Pozdro.

grzenio    0
Multimedialne Gadu-Gadu 7.5

Rozmawiaj tekstem, głosem i obrazem! Słuchaj ulubionej muzyki w Gadu Radio

Całkowicie za darmo.

Gadu-Gadu 7.5 - to najnowsza, multimedialna wersja komunikatora Gadu-Gadu, pozwalająca na prowadzenie rozmów audio-video! Wersja Gadu-Gadu 7.5 zawiera szereg ulepszeń zgłaszanych przez użytkowników i jest dodatkowo wzbogacona o zmiany, które sprawiają, że rozmawianie przez Gadu-Gadu jest jeszcze przyjemniejsze!

Jedną z zalet tej wersji jest to, że możesz słuchać Gadu Radia - masz do wyboru wiele tematycznych kanałów muzycznych!

Gadu Radio dostępne jest w BETA testach

www.gadugadu.pl

A może by tak spróbować :?:

Falkhor    63

Spróbowałem. Do opcji Radio trzeba się regować. Czyli więcej spamu póxniej :P No ale nic. ja zauważyłem, ze zmienia ikonki w trakci pisania :P Poza tym nic rewelacyjnego. Nadal obstaje przy Tlenie. Znacznie mneisjza zawodność i w wersji nie-plugonowanej - większ mołżiwośc konfiguracji do własnych potrzeb...

profesoq    0

ostatnio przeglądałem programem filemon.exe pliki używane przez procesy w systemie. Znalazłem wiele ciekawych wpisów odnoście biblioteki ggwhook.dll. Otóż kiedy włączam jakikolwiek program, powiedzmy Mirande, ClonyXXL, pojawia się że (...)\Gadu-Gadu\ggwhook.dll "rejestruje" całe zajście.

Pamiętacie zapewne jak to było z tymi "orginalnymi" komunikatorami, kto nie używa "orginal GG" temu przepada numer, zastanawiałem się w jaki sposób to sprawdzą, jeśli oficjalnie "nie mają spyware" w Gadu. I myk polega na tym ze GG jest Komunikatorem....GG nigdy nie było dobre GG nas w pewnym stopniu inwigiluje, niebawem odnajdzie miejsca naszego zamieszkania, a potem zabije nas i całą naszą familię, one by one! :) :564: I kropeczka :)

Falkhor    63

profesoq, Co za dramatyzm... Na prawdę, noGGi lekko mi się uGGięły...

Hmmm... a Tlen nie robi podobnych rzeczy? /pytam Mastera of De Dark Kołd/

:P

profesoq    0

Podobny przekręt jest z Tlen'em - jest tam plik hook.dll - nie zagłębiałem się w niego ale ... gdy Tlen jest uruchomiony hook.dll jest wstrzykiwany do każdego procesu ;) Ciekawe po co ... prawda? Dlatego (jak i z wielu innych powodów) nie używam ani GG ani Tlen'a. Plecam Jabbera lub Konekta :) Tlen wlanczam sporadycznie Jabber Galeria, WP Kontakt kazdy zna :570:

magdaaa    0

Ja używam gadu-gadu, ze względu na to, że wszyscy moi znajomi też go używają. Kiedys miałam wpKontakt, ale jakoś ten program jest mało rozpowszechniony wśród ludzi, których znam. :)

ziomalka    0

Ja równiez używam gadu gadu :) a to dlatego, że lubie i podobnie jak magdaaa, znajomi mają gg, więc po co się wybijać i wyskakiwać w towarzystwie z tlenem chociażby :)

Falkhor    63

Buehehehe :D Jak gwałtownie podskoczyła ilośc osób korzystających z GG w sondzie :):D

Też się zgadzam, ze GG jest najprostszym, najszybszym i najpowszechneijszym komunikatorem. Z takimi cechami - jest hitem :)

Schodki zaczynają się dopiero wtedy, gdy chcemy od komunikatora czegoś więcej :):D