Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

Recommended Posts

Falkhor    63

INRO :) Podobnie jak w diale muzyka - moze i tu znajdą się chętni, aby podzielic się z innymi tym, co ostatnio zoabczyli na małym/dużym ekranie. Znaleźli w wypożyczalni fajny DVD, oglądnęli i są pod wrażeniem, poszli na coś do kina, kolega/koleżanka zorganizowali pokaz kina niezależnego :D lub... cokolwiek innego związanego z tym, co dane Wam było ostatniooglądnąć. I nie muszą to byc top nowości. Niech żyje noc kinomanów :)

Nacronomicon (1993) - łudziłem się oczekując na krwawy, przejmujący film grozy. Pomysł ze streszczenia na okładce znakomity, 3 oddzielne historie, niska cena (9zł w Tesco). No i jednak... coś nie tak. Wiem, są filmy typu gore, ale... to nie miał być film gore. I nie jest. Miał być fanstatyką, horrorem, i nie jest... To tak, jakbyście zamiast Oryginalnego porshe dostali nieoryginalną syrenkę. gdybym wyciął z tego filmu efekty specjalne - byłby lepszy. Dlatego jednak odradzam. Lepiej już oglądnijcie Hellriser'a 2.

Kryptonim Gwiazda - rosyjski film wojenny. Bardzo mi się podobał (ogólnie od czasu do czasu lubię oglądnąc film tego typu). Druga grupa zwiadowców nie zdołałą wykonać zadania i nawet nie powróciła do bazy... z resztek sił utworzona zostaje kolejna grupa, która ma przedostać sie na tyły wroga i zrobić rozeznanie ruchu przeciwnika. Grupa skłąda się z barwnych możn apowiedzieć, wyrazistych ośob. Misja zaś wydaje się samobójcza. Wkrótce niemeickie radio podaje, ze na froncie przemyka się grupa "zielonych zjaw", które trzeba bezwzględnie zlikwidować. Film, mimo że momentami bardzo nostalgiczny... uderza jakąś ciepłą nutą. Bardo mi się to spodobało. Jest to obraz troszkę ideologizowany, przebarwiony, ale... Mnie dobrze się go oglądało i polecam. Nie ma jakichś ultradrastycznych scen, więc może nawet i Panie zechcą oglądnąć? :)

Pozdrawiam.

iwcia    2

IF ONLY (2004) - ciekawy film, nie nazwałabym go komedia romantyczna, film starszy ale jeden z moich ulubionych, zapada głęboko w pamieci, moze pomyslicie ze to typowo babski film ale nieprawda, jest dla mezczyzn jak i dla kobiet. Główny watek to walka z przeznaczeniem, miłosc, relizaja ukrytych pragnien, wzrusza do lez i pozwala zrozumiec co w zyciu jest wazne, a na co mozemy przymknac oko. Piosenka z filmu "Love will show you everythink" wedlug mnie jest the best no i spiewa ja Jennifer Love Heawitt - aktorka. POLECAM WSZYSTKIM,

ps. nie piszcie ze to dla bab :D tylko najpierw zobaczcie...

maciej    32

Maria łaski pełna - Maria, llena eres de gracia

Film z roku 2004. Mozna go zaliczyc do Dramat/Thriller

Opowieść o siedemnastoletniej dziewczynie, która za wszelką cenę chce się wyrwać się z małego kolumbijskiego miasteczka, w którym wiedzie życie bez perspektyw. Żeby osiągnąć cel decyduje się na odważny krok w niepewną przyszłość, gdy poznaje Franklina (Jhon Alex Toro). Proponuje on jej coś zupełnie nowego - odlotową pracę, która wymaga podróżowania. Wkrótce okazuje się, że chodzi o przemyt heroiny. Za jeden kurs dziewczyna ma otrzymać 5 000 dolarów. Zobaczcie sami co dalej sie dzieje :(

Rewelacja! Film nie słychanie realistyczny, miałem wrażenie ze przeżywam to razem z bohaterami. Dialogi oraz fabuła prosta, bardzo życiowa, naturalna, sprawiajaca wrażenie ze dzieje sie to naprawde. Realizm filmu przenosi nas w inna rzeczywiśtość, trudnego życia, dokononywanie wyborów. Bardzo dobra gra aktorów oraz nie banalna muzyka. Film inny niż wszystkie!

Polecam ten film ! :)

Falkhor    63

Klaun - Byc może niektóre osoby będa pamiętać troche szmirowaty i płytki serial sensacyjny emitowany przez jedną ze stacji TV po tą własnie nazwą - Klaun. Owy Klaun to pan Max, który widząc bezsilność policji zakłada na twarz maskę cyrkowego klauna i sam wymierza sprawdliwość, korzystając z zabawek kupionych za kasę swojego przyjaciela. Hmmmm... Serial jak to serial, trwał niecałą godzinę, a nie, bo w sumie ponad godzine (+reklamy...). Dość proste fabułki upychano w równą i lekkostrawną papkę klasy B. Wszystko w normie. Efekty - jak na europejski serial - wystrzałowe prawie że do przesady. A jak z Klaunem kinowo/dividkowym? Na opakowaniu płyty napis - najdroższy film akcji wyprodukowany w Europie. I to się zgadza całkowicie. najdroższy. Ale nie memu sercu czy oku - eksplozje, zdjęcia plenerowe, ciekawe roszady obrazów z różnych kątów widzenia tego samego zdarzenia... Hmmm. Mało. ładna aktorka - jest (i to nie ta zła, tylko ta dobra). Ta zła jest szkaradna... Mało. Sceny pościgów - żenujące. Ok, granat wybuch, zniszczone auto. Ale kilka aut szybujących przez prawie minutę i to w kilku ujęciach kamery? Nie mówiąc o chociażby zdawkowym realizmie. Mało? Gra aktorów... No tutaj aparycja maxa jest ok. płec piekna w w/w też. A gra? Jeszcze ujdzie. Film odradzam z tego prostego względu, że... szkoda kasy i czasu. Tylko w przypadku, gdy komus podoba się film pod rooczym tytułem "Efekty dla efektów". Chociaż i te nie są aż tak rewelacyjne... omijać i pożyczyć sobie lepiej Opowieści z Narnii. Albo kolejny raz oglądnąć "Dwie Wieże" Jacksona.

King Kong - Więc skoro zacząłem już o Jacksonie, nie Majkelu, tylko Piotrze, to... kilka dni temu dopiero (kicham na to, że coś jest nowością, że to trzeba zobaczyć, że trzeba zabić tego ciecia w busie i zabrać mu bilet, którym chwali się koledze... Arrrggghh). Spokojnie. To będzie krótka recenzja i zachęta w jednym Film jest fajny, może spodobac się i miłosnikom jurassic park, i poszukiwaczy zagionych cywilizacji, i kaskaderów lub zwolenników Base-Jump'a... Ogólnie - film dla praktycznie wszystkich. Tytułowy Kong nie jest aż tak centralną postacią, że widzimy go przez 99% czasu filmu (który JEST długi). Film wyzwwala pewne emocje, skłania do refleksji, do myśłenia o tym, za czym tak często gonimy, co poświęcamy, a co tracimy. Kong nic nam nie powie, ale jego mutne oczy wiele mogą powiedzieć. Aktorzy - na plus. Widoki te prawdziwe i te komputerowe - na duży plus. Akcja - na plus. opakowanie filmu - ja miałem uszczerbane, ale w sumie na plus. Polecam oglądnąć. Warto.

[ Dodano: 2006-06-27, 11:39 ]

Fabryka Zła /Napoli/ - Rok 1942, Hitler u szczytu swej militarnej potęgi i podboju Europy... Zaczyna się standardowo, prawie jak większość filmów wojennych ostatnio się ukazujących. Ale... nie będzie tu czołgów, mnóstwa artylerii, setek trupów i patosowych zgonów. Główny to 17letni syn robotnika, którego prawdopodobnie największym talentem sa umiejętności bokserskie, rozwijane w małym sportowym klubie. Któregoś dnia jego walkę widzi niemiecki oficer, który proponuje mu wstąpienie do elitarnej szkoły 'Napola', która mieści się w pięknym zamku na leśnym odludziu. Dodatkowo owa szkołą może dac mu wspaniałą szansę na karierę bokserską... Młody Friedrich ucieka z domu i wędruje do owej szkoły. Dla nas, widzów, widac od razu - że jest to kuźnia młodych talentów - Hitlerjugend. Chłopak musi poradzić sobie z wojskowym rygorem, ostrością trenerów i różnymi gierkami prominentów. A także ze śmiercią swoich kolegów i... niesieniem śmierci innym.

Film ten jest raczej dramatem osadzonym delikatnie w krajobrazie wojennym. Bardzo ciekawy od samego oczątku do końca. ponadto - scenariusz filmu oparto na wspomnieniach dawnego wychowanka Hitlerjugend - zatem można też mówic o dokumentalizmie.

Szczerze polecam. Film na DVD w wypożyczalniach w Łańcucie :(

Upadek /Downfall/Der Untergand/ - nie jest to absolutna nowość, ale oglądnąłem ten film wczoraj wieczór... O samej fabule nie bardzo jest się co rozpisywać - film poświęcony ostatnim dniom Adolfa Hitlera. Z czego duża część poświęcona przebywaniu w bunkrze. Z początku myślałem, że akcja to będzie cały czas w tych betonowych podziemiach, ale na szczęście nie. No ale do sedna - film to także dramat, z tym że w silneijszym odcieniu psychologicznym, i w porówaniu do poprzedniego filmu - Fabryki Zła - więcej tutaj "wojenności". Ostrzeliwany artlerią radziecką Berlin, walki na ulicach... Tak czy inaczej najważniejsza jest osoba fuhrera i jego przybocznych. Film wciąga. Jesli jeszcze ktoś czytał książkę Ady Pierowej 'Śmierć Hitlera', to na prawdę cos z tego filmu wyniesie. Zatem tak, jak poprzedni - bardzo polecam do oglądnięcia. Na DVD :)

Pozdro

iwcia    2

Miłość na zamówienie/Failure To Launch/-

Grane teraz w kinach premiara 23.06.2006.

Tripp (Matthew McConaughey) ma ponad 30 lat i ciągle mieszka w domu rodziców. Rodzice marzą o tym, aby się usamodzielnił. W tym celu użyją podstępu: wynajmą atrakcyjną dziewczynę, aby spotykała się z synem i aby Tripp w końcu się od nich wyprowadził.

Wedlug mnie film- żadna rewelacja spodziewałam sie czegoś lepszego szczerze mówiąc, nie bodoba mi sie gra aktorska Sarah Jessica Parker! Poprostu nie pasuje do tej roli, uwazam ze wlasnie ona temu filmowi troche zaszkodzila, nie jest mloda ma 40 lat a do Matthew McConaughey to juz kompletnie nie pasuje :( widzialam duzo tego typu filmów ale ten jest najgorszy i mysle ze 2 raz go nie poogladam :)

terelka    1

A ja wczoraj oglądałam film Goal - historia młodego meksykańskiego imigranta, mieszkającego w Los Angeles. Chłopak bardzo dobrze grał w piłke nożną, miał wielki talent, ale nie mogł zrealizować swojego marzenia by grac zawodowo, ponieważ jego rodzina była biedna. Pewnego dnia na meczu przypadkiem :) pojawił się były łowca talentów i chłopak trafił do Newcastle United :P Tam miał wzloty i upadki itp. :D

Strasznie mi się ten film podobał, może nie wydaje sie na pierwszy rzut oka, niewiadomo jak ciekawy, ale potem się rozkręca :D

Falkhor    63

Monachium - Okładka głosi, iż jest to najostrzejszy z filmów Spielberga... No i w sumie owo widowisko trwające prawie 3 godziny. Mnie film bardzo się spodobał. Akcja wielowymiarowa - motywy akcji i psychiki torrorystów... dodam - bardzo... BARDZO różnorodnych - jest godna podziwu. Wszystko to oparte na autentycznej historii. Z bardzo dobrymi zdjęciami. Gorąco polecam, warto. Już na DVD w Łańcucie :)

terelka    1
Monachium - Okładka głosi, iż jest to najostrzejszy z filmów Spielberga... No i w sumie owo widowisko trwające prawie 3 godziny. Mnie film bardzo się spodobał. Akcja wielowymiarowa - motywy akcji i psychiki torrorystów... dodam - bardzo... BARDZO różnorodnych - jest godna podziwu. Wszystko to oparte na autentycznej historii. Z bardzo dobrymi zdjęciami. Gorąco polecam, warto. Już na DVD w Łańcucie :P

Właśnie dzisiaj zamierzam obejrzeć, jak mi sie uda :)

qb    0

Bylem dzisiaj na Piratach z Karaibow w kinie. Priorytetowa kwestia, na ktora zwrocilem uwage byla oczywiscie muzyka. Jesli chodzi o ten element - dzwiek nie byl gorszy niz ten z pierwszej czesci (bo byl ten sam ;)). Jesli chodzi o film - zadko zdaza sie tak, zeby sequeel byl tak samo udany jak pierwowzor ... w tym przypadku jest inaczej. Moge z czystym sumieniem polecic obraz - zrobil na mnie jak najbardziej pozytywne wrazenie.

magdaaa    0

A ja oglądałam piękny film pt. Pamiętnik. To film o prawdziwej miłości, nie jakaś bajka o nastolatkach czy o kopciuszku w którym nagle zakochuje się książe i zabiera ją na swym rumaku blablabla.... Sami zobaczcie!

Falkhor    63

Szalony Weekend (The long weekend) - Komedia, która miała być pewnie komedią młodzieżową. Film, do którego ktoś miał ciekawy pomysł. jedyna produkcja, w której pierwszy raz widziałem tyle ładnych kobiet zebranych na uroczystościach pogrzebowych... Nioooo i tu cos zgrzyta. Klimat młodzieżowy jest średni, to raczej większośc obściskiwanych dziewczyn w tym filmie wygląda na młodzież słuszną wiekiem. Dwaj bohaterowie - wyglądają na mniej, ale powinni już być po 30tce. Pomysł na film - rozmienił sie z jednej większej i lepzej całości chyba - na mniejszą podzieloną na kilka momentów w całym filmie. Widać, ze ktoś silił się na humor :) Rewelacyjne sa jednak wstawki filmowe z archiwum jednego z bohaterów - koń w fazie zbliżającej się szczęśliwości (i patrzącego na niego dziecko...), małpiszon błyskawicznie reagujacy na zaloty parnerki... i dziecko, któro ma zamiar wziąć do buzi.... uhhhhmmmmmm... Oglądać w sytuacji niższej konieczności. lepiej po raz kolejny oglądnąć Road Trip :)

Ja, Twardziel (The Man) - Samuel. L. Jackson wyznaje nam sekret, że "ejst czyjąś suką". Czyją? jak się dowiadujemy - ściganego przez turecki wywiad sprzedawcę specjalistycznego sprzętu dla profesjonalistów. Mówiąc tak enigmatycznie - chodzi mi o dealer'a sprzętu dentystycznego, a czarnoskóly jackson znowu gra policjanta. I ta urocza i skazana na sukces para będzie musiałą poradzić sobie z handlarzem bronią. Film typu komedia sensacyjna. W skali ocen szkolny dostałby 4. Humor nie jest zbyt równo rozłożony, są przestoje i może dlatego tak entuzjastycznie witamy dobry dowcip, który zakrada się w kilku momentach.

Co ciekawe - oba powyższe filmy łączy to, że: ktoś puszcza bąki, w więzieniu jeden z bohaterów ryzykuje miłosne amory ze współwięźniami, oraz... że dwóch facetów siedzi w basenie. Mimo to - z tych dwóch jesli już to ten drugi, z wredną suczą :)

Poooozdro.

terelka    1
A ja oglądałam piękny film pt. Pamiętnik. To film o prawdziwej miłości, nie jakaś bajka o nastolatkach czy o kopciuszku w którym nagle *** się książe i zabiera ją na swym rumaku blablabla.... Sami zobaczcie!

Oglądałam i zgodzę się - świetny film! Również dla panów :)

ziomalka    0

Apartament - Mathew prowadzi uporządkowane życie, ma piękną narzeczoną Rebeccę, wiedzie mu się w interesach, właśnie spotkał przyjaciela z którym nie widział się od dwóch lat. Nigdy by nie przypuszczał, że podczas kolacji biznesowej wydarzy się coś, co przypomni mu o dawnej miłości - Lisie, która złamała mu serce znikając bez słowa. Mathew spróbuje wyjaśnić tę historię, i odkryje, że nie wszystko wyglądało tak jak sądził...

Cudowny film, nieco zakręcona fabuła, na poczatku ciężko się połapać w wątkach, ale sam w sobie film wspaniały, polecam gorąco :P

Falkhor    63

Chłopaki nie płaczą :( - Nie jest to nowość, ale na wyjeździe z kolegą miałem przyjemnośc ponownie oglądnąć ten film :) i znowu tak się uśmiałem, że achhhh :) Polecam wszystkim, jeżeli są jeszcze ludzie, którzy nei zdołali tego oglądnąć.

Głośniej od bomb - Polski film... robota amatorska. brak efektów komputerowych. No po porstu hollywodzka żenada. Kicha. Kaszana... Skąd! poelcam ten film - sporo ostrego humoru, krytyki polskiej rzeczywistości i ten film ma COŚ - przede wszystkim kładące na glebę dialogi. Obowiązkowo bym powiedział!

pozdro.

PEPEr    0

heh chłopaków oglądałem 6 razy i za każdym razem płakałem ze śmiechu tak samo,a każdy dialog to z kumplami znamy na pamięć :D to jest poprostu fenomen lepszego polskiego filmu chyba nie widziałem :D

ziomalka    0

ZA szybcy za wściekli - Tokio drift - wprawdzie pierwszych dwóch dilmów z tej serii nie widziałam, ale ten powalił mnie na kolana ... wspaniała muzyka plus niesamowita akcja a do tej przystojny aktor w roli głownej - nic dodać nic ująć, już nie wspomnę tych fantastycznych samochodów i huku silnika, który doprowadzał mnie do obłędu hehe :D

niezwykły film , warto obejrzeć :)

nemeczko    0

Mullholand drive ( 2001 ) - thriller/psychologiczny/z domieszką czarnego humoru

Ogólnie to bardzo trudno straścić ten film w kilku zadaniach.opowiadania losy kobiety która na wskutego wypadku traci pamięć.w drodze do poznania prawdy napotyka niejaką Betty która pomoże jej odkryć prawde.akcja dzieje się na kilku płaszczyznach które przenikają się w punkcie kulminacyjnym.

Film wywarł na mnie ogromne wrażenie.pomimo że ma niesamowicie zakręcona fabułe,to oglądało mi się go bardzo przyjemnie.Powalające zakończenie,genialna gra aktorska,fantastyczna muzyka charakterystyczna dla dzieł Lyncha wprowadzą nas w ciemne zakamarki umysłu rezesara, których przez długi czas nie będziemy mogli opuścić.

Falkhor    63

Klątwa El Charro - niby horror miał być, a otrzymujemy kiepską wersję naśladownitwa "teksańskiej masakry...". Fabułą wręcz przewidywalna. gra aktorów... no niemal żałosna. Aktorki ąłdne, ale to za mało :D Końcówka filmu.... no ŚMIAĆ się chce... ŻAŁOSNA. muzyka na zwykłym, niewyróżniającym się poziomie... Pomysł na film... no nawet jakiś jest, tylko wzięty od całkiem złej strony. Nie da rady się tego bać. Odradzam...

The Hounting - Na okładce napisane było, ze jest to film o nawiedzonym domu. No i wrzucam do odtwarzacza, i kurcze... zgadza się. Jest dom. neizwykły. i ponadto jest nawiedzony. Aktorzy troszeczkę trącą myszką... Jest tam i bohater gwiezdnych owjen, i kusząca K. Zeta-Jones, która w filmie okazuje się być bi-seksualistką, ale to nic. Efekty na pozimoie przyzwoitym, z małym minusem. Muzyka - całkiem całkiem. Klimacik... jest. Fabuła - moim zdaniem bardzo ciekawa. momenty, w których można zatrząśc portkami - tez są :D Całośc - ładnei zmontowana dla miłosników nawiedzonych domów :D Polecam, warto. Bo trudno o oś lepszego :D

Sky Fighters - Film o... samolotach. powstały z ręki człowieka odpowiedzialnego za "Taxi". Okłądka głosi, ze... jest to obecnie najszybszy film akcji :D Czy na prawdę? Hmmm... Całośc oceniam na +. Bo film nie udaje, ze jest czymś innym. Zdjęcia walk samolotów robią spore wrażenie, kamera tak fruwa, że autentycznie można mieć zawrót głowy. Do tego teorrorysci, wielka afera, piękne kobiety, szybkie samoloty... To tygryski lubią. Warto wrzucić na ruszt :D Oczywiście, jesli lubiało się Top Gun :)

ziomalka    0

Step Up - Tyler Gage wskutek nierozważnego chuligańskiego wybryku zostaje skazany na pracę społeczną w szkole tańca. Na początku czuje się w nowej roli nieswojo i obco. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje piękną studentkę. Dziewczyna wciągnie go w świat muzyki i pomoże mu odkryć w sobie wyjątkowy talent do tańca. A w międzyczasie zapłonie między nimi gorące uczucie.

Wspaniała muzyka plus niesamowity aktor w roli głownej :P Wprawdzie fabuła znana i stara jak świat, ale dla tej muzyki no i dla niejakiego Channinga Tatuma warto :)

iwcia    2

CLICK

Michael Newman (Adam Sandler) jest żonaty z piękną Donną (Kate Beckinsale). Para ma dwójkę wspaniałych dzieci, Bena (Joseph Castanon) i Samanthę (Tatum McCann). Niestety Michael nie widuje ich często, gdyż do późna pracuje w firmie architektonicznej, łudząc się, że niewdzięczny szef (David Hasselhoff) w końcu doceni jego zasługi i zaproponuje mu spółkę.

Po kolejnym wieczorze spędzonym w pracy Michael jest tak zmęczony i zdenerwowany, że nie pamięta, którym z pilotów wyłączyć telewizor. Udaje się więc na zakupy w poszukiwaniu pilota uniwersalnego.

I zaczyna sie cala seria ciekawych i smiesznych przygod :P przy koncu mozna sie nawet troszke poplakac,

Film jak dla mnie bardzo fajny, zabawny i smieszny :P sklania do przemyslen i refleksji no i ma w sobie pewne przeslanie... jakie? zobaczcie sami :D

okimaxim    0

Zakochany bez pamięci - odradzam. Można obejżeć ale to nie jest to co ma być :/ da sie oglądać ale taki jakiś dziwny :/ ogólnie raz widziałam i więcej nie chce.

okimaxim    0

Zakochany bez pamięci - odradzam. Można obejżeć ale to nie jest to co ma być :/ da sie oglądać ale taki jakiś dziwny :/ ogólnie raz widziałam i więcej nie chce.

Falkhor    63

Widmo (Shutter) - Zacznę od niego, chociaż mozna by od innych... Bardzo, bardzo dobry horror - jeżeli komuś nie drgnie powieka w scenie, gdy gościu wywołuje klisze i dostrzega cień, któremu zaczyna się przyglądać i... to ma coś z głową albo nie ma takeigo udźwiękowienia w domu, jak ja :D Film oglądać tylko w nocy, ewentualnie przy zaświeconej małej lampce i tak jak ja - mieć za swoimi plecami dwie kolumny po 200watt :):D Plus wzmazniacz Diory :D Film po rpostu znakomity w swej klasie. Zaliczany do kategorii asian terror theatre - a przynajmniej a bym zaliczył. Bije na głowę japońskie 'kręgi' i 'Klątwę'. Gorąco polecam. Sporo dobrych momentów, jak wspomniałem lux dźwięk i... fabuła :) Zakończenie troszeńkę niedopracowana, raczej dziwnawe, ale... nie czepiajmy się :) Po prostu polecam. Ocena szkolna 6- :)

Infekcja - film z serii Asian Terror Theatre. Historia o tym, jak niby wirus zanieczyszcza ludzką krew, powoduje dziwne zmiany w mózgu. Ludzie niby umierają, a po poewnym czasie - stają się niby zombiakami... ale uprzedzam - takie jest tylko wrażenie! Ja, gdy oglądnąlem film do końca, połapałem się, że to wszystko wyglądało trochę inaczej. Acz dokłądnie SAMA końcówka wróży coś innego, ale ja uznałem to za 'oczko' od reżysera :P Wracając do filmu - jest trochę krwi, także zielonkawej. Znikające ciała, odcięcie od świata zewnętrzengo (wsio dzieje się w szpitalu). Dosypmy do tego lekarza o silnej woli dokonania super odkrycia, tuszowanie smierci jednego z pacjentów oraz tajemniczą pacjentkę, która w lustrzanych powierzchniach widzi... zmarłych? Film w skali szkolnej oceniłbym na 4-. A to dlatego, że cosik w tym filmie brakło. Ale - dla miłośników zielonkawych medycznych dziwactw - w sam raz :)

Wizje - Druga (ale w sumie pierwsza, jaką miałem :P ) pozycja z serii Asian Terror Theatre. Film o... gazecie śmierci. A dokładniej - rodzinka (2+1) wraca sobie chyba z urlopu. Muszą się zatrzymać, bo tatuś musi z budki wysłać przez modem wazne dane. W tej chwili dostrzega skrawek starej gazety. Przygląda się jej a tam... zdjęcie jego córeczki i adnotację, że dziewczynka zginęła w wypadku samochodowym. W ten właśnie dzień i za... kilka minut. Ojciec przez chwilę nie wie, o co biega, ale gdy jego wzrok pada na nadjeżdżającą ciężarówkę ukierunkowaną na samochód... Nie będę zdradzał szczegółów. Życie zapracowanego azjaty zmienia się całkowicie... gazeta zaczyna go wręcz prześladować i przynosić mu wieści o ludziach, którzy wkrótce umrą... Co nasz bohater zrobi? Podpowiem, ze nie będzie to takie oczywiste. Do tego dojdzie ktoś, kto juz wcześniej miał do czynienia z ową gazetą, starsza kobieta-medium i... Hmmm... warto oglądnąć. Tutaj dałbym ładną 4. Lepsze niż Infekcja (wg mnie oczywiście), ale nie tak dobre jak Widmo :)

UltraViolet - Hummmm... Komiksowa rozpierdzielanka, machanie mieczami, dobre kostiumy, zgrabna i wysportowana (i ładna :) ) Mila Jovowich, sporo zaawansowanej technologii, spisek, genetyczne manipulacje, morze efektów specjalnych (na średnio-zaawansowanym poziomie). Plus ratowanie dziecka przez złym, wrednym, krnąbrnym i mającym ludzkość za nic - złym charakterem. czy nei wygląda Wam to na komiks? Strzał w dziesiątkę. Film szybki i efekciarski, z okrojoną ale sensowną fabułą. Naciągany jesli chodzi o realizm (kurcze, w sumie to tam chyba nic nie jest do końca realne). Wielki plus to wspomniana Mila - po 'Piątym Elemencie' i 'Resident Evil' - podobne wcielenie. Zabójcze, seksowne, troche nierozgarnięte :D Dla miłośników i amatorów komiksowej fantastyki. W oryginalnym DVD - opcja alternatywnego... początku filmu. Ocena w swej klasie to jak dla mnie 4+ :)

Hostel - Pewnie już wszyscy ten film widzieli. Ja czekałem na DVD :P Być może niecałkiem potrzebnie, boooo... Dźwięk nie jest tu tak wazny ani rewelacyjny. Wokoło tego obrazu wybuchła już i w sumie wygasła afera, że niby urąga krajom słowiańskim :):P Za film odpowiadają E. Roth i Q. Tarantino (m.in. Pulp Fiction). Mniejsza z tym. Grupka młodych ludzi rusza w trasę po Eur. Wschodniej, gdyż jak ktoś im dał cynk - tam kobiety lecą na kasę i jak usłyszą amerykański akcent - zrobią wszystko. Oczywiście naszym bohaterom chodzi głównie o zajęcia łóżkowe, niż poznawanie historii zwiedzanych krajów... Tyle tylko, że moneta 'zdobywców' się odwraca... trafiają do 'schroniska' dla młodzieży, która w sumie jest miejscem wyłapywania ludzi do... specyficznego biznesu. Skracając niektóre wątki powiem tak - jeden z bohaterów budzi się przywiązany do krzesła, zakneblowany fikuśnym gadżetem, a przed nim gość wyglądający na esesmańskiego prawcę chce mu coś wyciąć... Hmmm... Film masakryczny. Sporo erotyzmu i ciał pięknych słowianek. Zupełnie nie dla młodych ludzi. Masakra, nieuzasadniona przemoc, krew, itp. itd. Plus 'zboczeniec dość rozmowny'. W sensie - 'katować, aby katować'. Jest piłowanie ciała, wyłupywanie oka, przypalanie palnikiem... Prawie jak film 'gore'. Są jakieś strzępy fabularne, które ograniczają się do próby ucieczki i uratowania jednej dziewczyny... Film cięzko ocenić. Efekty i dźwię - 3+. Fabuła... Uhm. Może i niepotrzebna w takim filmie. Wrażenie ogólne - 4-. Dla ewidetnych amatorów poczucia humoru Tarantino.

Wszystkie filmy do wzięcia w wypożyczalni na Ottona z Pilczy.

Zuziaaa    0

Falkhor, zaczełam oglądac Widmo ale wiadomo jak :) wiec sie nie wypowiem :P

a tak poza tym - był ktos juz moze na Samotności w sieci ??

terelka    1

Zgadzam sie :) też to widziałam i zdecydowanie odradzam, według mnie najgorsza komedia romantyczna (?) jaką widziałam...

a tak poza tym - był ktos juz moze na Samotności w sieci ??

Byłam , obejrzałam i ... uważam, że są lepsze filmy.. Troche nudny, czasami niewiadomo o co chodzi... w sumie wątek ciekawy i film o znajomościach sieciowych można zrobic naprawdę niezły a tu... według mnie nic ciekawego... wybrałam się, żeby poprawić sobie nastrój a wyszło inaczej...

[ Dodano: 2006-10-06, 20:22 ]

World Trade Center - był ktoś może? warto się wybrać?

Bo ja właśnie niedługo mam zamiar pójść na to :P