Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

Recommended Posts

Totti    0

Jestem fanem kina rodzimego ,ale ostatnio wybrałem sie na World Trade Center.Dla mnie rewelacja .Bardzo dobre kino .Polecam :569:

Zuziaaa    0

ja WTC ogladalam na kompie - moze to i lepiej bo fragm z tytmi przysypanymi przewijalam. Film nie najgorszy, jak dla mnie taki "amerykanski" ...

Padlinka    0

napewno wszyscy znaja kawalki legendarnego juz (niestety ) Ray'a Charlesa tj . "hit the road Jack" "Georgia on my mind"

i wlasnie film o jego tworczosci z mnostwem wspanialej muzyki

naprawde polecam

ziomalka    0

Piraci z Karaibów - Na krańcu świata - nie dość, że śmieszny, fascynujący, pełen ciekawych ujęć to na dodatek - cudooowna - jak przypuszczam podobnie jak we wcześniejszych odcinkach z serii - rola boskiego Johnny'ego :puppyeyes: Jack Swallow ahhhh jakże on ma wspaniałe poczucie humoru, jakże wymowne spojrzenie, jak zwinnie się porusza, jaki złośliwy...jaki zabawny....murowany kandydat na męża, choć sam aktor grający jego właśnie do najprzystojniejszych nie należy :lol-sweat: według mnie XP

Reasumując - Jack, Jack, Jack, czemuż facetów takich jak Ty,tak na tym świecie jest mało,deficyt, ciąągły deficyt .... :puppyeyes:

I dodam tylko, że jak widać na załączonym obrazku, nie jest ON czarny, ale ziomalce się podoba i to jaaak :P :P :P

Falkhor    63

Plac Waszyngtona - Ciekawa opowieść o trudnych związkach... międzyludzkich. Polecane do oglądania we dwoje, ale solo też może być, bo historia ponadczasowa - 'dramat trudnego wyboru'.

Co gryzie Gilberta Grape'a - Znakomity film połączenia dramatu, komedii, obyczaju i psychologii. Film przedstawiający ludzi z problemami - od małych do dużych problemów. A nawet bardzo dużych i ciężkich... nastroje widza - od płaczu do śmiechu.

Gothka =)    0

Falkhor, Co gryzie Gilberta Grape'a dobrze, że o tym mówisz. Nie miałam jeszcze okazji obejrzeć, ale jak zawiera wątek psychologiczny to koniecznie muszę go zobaczyć :lol-above: I jeszcze Lepiej być nie może i Lot nad kukułczym gniazdem :P

Falkhor    63

Tylko dla Twoich oczu - wczora na 'dwójce' :P Ech, stary Bond, ale ciągle ma to coś :P

Qmar    0

mindhunters- dzis w nocy po polnocy lecial na moim kompie stwierdzilem ze obejrze - dobry film :P polycam :]

ziomalka    0

Człowiek w ogniu ( Man on fire ) - wspaniała opowieść o miłości, przywiązaniu, niezwykłej przemianie, ale i o okrutnej i bezwzględnej zemście, pełna brutalności i krwawa historia relacji byłego żołnierza armii amerykańskiej pracującego jako ochroniarz i małej dziewczynki... Dodam tylko niezwykłą rolę Denzela Washingtona i zaskakujące zakończenie, film do końca trzyma w napięciu, dośc zakręcony i wzruszający zarazem, POLECAM GORĄCO! :P

ziomalka    0
juz wiemy czego go polecasz ^^

Yyyyyyy bo jest dobrym, na wysokim poziomie i naprawde utaletowanym aktorem? Xp - A przy okazji jest czarny, ale to nie ma wielkiego wpływu na mą o nim opinie :lol-sweat:

levi    0

ziomalka,

A przy okazji jest czarny, ale to nie ma wielkiego wpływu na mą o nim opinie

hje hje jasne - to tylko tak gratis jest :lmao:

Człowiek w ogniu ( Man on fire )

hmmm fajnie, że wspomniałaś o tym tytule - film był naprawdę fajny, dobrze mi się go oglądało i także cenię Washingtona (może za troszke inne walory jak Ty ziomalka, ale fakt jest faktem, że mi także się podobała jego rola)

ziomalka    0
może za troszke inne walory jak Ty ziomalka, ale fakt jest faktem, że mi także się podobała jego rola

A jakie mianowicie ? :letssin:

Falkhor    63

Nie robić OFF TOPA :[

Eragon - O jej :P Słodka przygodówka z magią i smokami. Perlisty uśmiech prawie nie schodzi z twarzy głównego bohatera. Radosne kino, lekkie i z kilkoma tylko mroczniejszymi scenami. Zdecydowanie dla dzieci i to takich, które nie są zbyt obcykane w klimatach PRG :/

Cabe    0

Shrek 3 tak średnio mi się podobał ale na tle Eragona wypada o niebo lepiej śmieszny i w miarę przyjemy filmik. Tym razem Shrek musi znaleźć księcia który zastąpi go we władaniu królestwem.

Odradzam najnowszą część piratów jest nudna (przynajmniej dla mnie) prawie wszystko się udaje głównym bohaterom znaczy się będzie kolejna część.

Warto wybrać się do kina na Ostatni Legion film nawiązuje do w niektórych momentach do mitologi celtyckiej(właściwie to pod koniec ale to szczegół) historyczny nie jest bardzo więc da się strawić dla osób nie przepadających za historią. Ogólnie fabuła kręci się wokół miecza Cezara oraz tytułowego ostatniego legionu który ma stacjonować w Brytanii, pojawia się też wątek miłosny między saracenką i jednym z legionistów.

Gothka =)    0

Wczoraj oglądałam "Mustang z Dzikiej Doliny". Film jest animowany, ale nie nazwałabym go kreskówką. Jest bardzo pięknie zrobiony. Od razu widać, że z reżyserem pracował konsultant do spraw koni, ponieważ ruchy tych zwierząt są takie jak są naprawdę.

Film opowiada o mustangu, który nazywa się Spirit. Spirit spotyka na swojej drodze ludzi, którzy próbują go zniewolić. Do końca się nie poddaje. Zaprzyjaźnia się z Indianinem o imieniu Mały Strumyk i poznaje jego klacz, Rain. Ogólnie film opowiada o tym jak ważna jest wolność i o tym żeby do końca walczyć i nie pozwolić się złamać.

Polecam każdemu :P

typ    0
Falkhor, Co gryzie Gilberta Grape'a dobrze, że o tym mówisz. Nie miałam jeszcze okazji obejrzeć, ale jak zawiera wątek psychologiczny to koniecznie muszę go zobaczyć :lol-above: I jeszcze Lepiej być nie może i Lot nad kukułczym gniazdem :)

Co gryzie Gilberta Grape'a też go polecam, małe ciche miasteczko i spokojnie a szczerze przestawiony problemy z którym boryka się bohaterowie.

Lepiej być nie może, Lot nad kukułczym gniazdem, Klasyka zwłaszcza ten drugi i jak przeraża ... filmy z Nicholsonem wymiatają.

Polecam jeszcze Lśnienie jeden z najlepszych horrorów. Na podstawie powieści Kinga, czyli przez cały czas filmu świetny nastrój i to nie na zasadzie pełno krwi i efekt bum... wręcz przeciwnie 3 postacie i hotel w górach wystarcza :D

I mój ulubiony film z Nicholsonem Easy Rider, co to mówić ten film to kult :D początek filmów drogi, i ta muzyka....

Megg    9

Piraci z karaibów (1, 2 i napewno 3 :) )

Bambi 2 :sweet:

Epoka lodowcowa ( 1 i 2 )

z dramatów psychologicznych :) nawet dobre:

Ultimatum

Cube

Hypnos

P O L E C A M :)

Falkhor    63

typ, Lśnienie jest bardzo dobrym filmem :) Ostatnio pokazało się w wypożyczalni w wersji kolekcjonerskiej, tak samo jak Mechaniczna Pomarańcza :) Polecam :)

Z krótkiej zajawki podam jeszcze

R-Point - całkiem całkiem horrorek. :P

Labirynbt Fauna - oglądnąłem tylko połowe, ale wiem, ze jest świetny ;)

Gothka =)    0

"Kto nigdy nie żył..."

Film zapodał nam nasz prof od socjologii i wszyscy oglądali z zainteresowaniem.

Najbardziej podobała mi się piosenka "Kto nigdy nie żył, ten nigdy nie umiera..."

Przejmująca była scena, w której ćpuny żegnały się ze zmarłą koleżanką ćpunką. Wszyscy kolejno wbijali strzykawki w drewno trumny. Zapadła mi w pamięć ta scena.

I ten ksiądz [Michał Żebrowski] jak mówił kazanie na tym pogrzebie, że tej dziewczynie się nie udało bo nie miała wsparcia w rodzinie. A potem okazuje się, że ksiądz, który pracował z tymi młodymi uzależnionymi ludźmi, sam jest chory. Ma HIV. Więcej nie zdradzę. Sami zobaczcie :P [Film na faktach autentycznych]

Megg    9

"Po rozum do mrówek"

PS wszystkie bachory powinny to oglądnąć!! :P

Bajka jak bajka ale ciekawa treść, pokazuje życie mrówek i ich tak na prawde duże problemy :P

ziomalka    0

"Młodzi gniewni" - widziałam, przed paroma minutami zakończyłam seansik i jestem jak nowo narodzona. Film o buncie, śmierci, brutalnej czarnej krwawej rzeczywistości ale i o uporze, ambicji i tym, że z każdego szamba da się wyjśc, jak się czegoś naprawdę pragnie. PIekny film, acz szkoda, że z jednym smutnym akcentem, nie mogło być przecież całkiem różowo .... polecam ! Po tysiącroć polecam - nie tylko ze względu na genialną rolę Michelle Pfeiffer :o

Peace 8)

A dziś - jako zamiennik za Dodę bleeee :sweet:

"Szukając siebie"

Opowieść o niezwykłej przyjaźni, łączącej autora bestsellerowej książki, zdobywcę nagrody Pulitzera, i czarnoskórego nastolatka z Bronksu, obdarzonego wielkim talentem pisarskim. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, zbliża ich miłość do literatury. Do spotkania między uczniem i mentorem dochodzi przypadkowo. Okna mieszkania Forrestera wychodzą na boisko szkolne, gdzie nastolatek Jamal Wallace wraz z kolegami trenuje koszykówkę. Grający w piłkę chłopcy zauważają, że od pewnego czasu ktoś obserwuje ich z ukrycia.

Film naprawdę niesamowity i uwierzcie mi, pisałabym tak samo jeśliby nawet nie było czarnoskórego nastolatka z BronXu.... A na szczególną uwagę zasługuje Sean Connery, który genialnie zagrał tegoż pisarza .... :)

SunShine    0
POLECAM KRONIKI PRL'u MIODZIO!

Oglądałam :D fajne :D

Ja oglądałam ostatnio epic movie specyficzne, banalne, śmieczne, absurdalne, ale mi się podobało.