Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

Recommended Posts

Prot    0
"Szukając siebie"

Cytat:

Opowieść o niezwykłej przyjaźni, łączącej autora bestsellerowej książki, zdobywcę nagrody Pulitzera, i czarnoskórego nastolatka z Bronksu, obdarzonego wielkim talentem pisarskim. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, zbliża ich miłość do literatury. Do spotkania między uczniem i mentorem dochodzi przypadkowo. Okna mieszkania Forrestera wychodzą na boisko szkolne, gdzie nastolatek Jamal Wallace wraz z kolegami trenuje koszykówkę. Grający w piłkę chłopcy zauważają, że od pewnego czasu ktoś obserwuje ich z ukrycia.

Film naprawdę niesamowity i uwierzcie mi, pisałabym tak samo jeśliby nawet nie było czarnoskórego nastolatka z BronXu.... A na szczególną uwagę zasługuje Sean Connery, który genialnie zagrał tegoż pisarza .... :D

Oglądałem i podobał mi się ale nie ze względów na aktorów :D Też polecam ten film.

Guest mala.em   
Guest mala.em

"Harry Potter i Zakon Feniksa"

byłam wczoraj na premierze, więc mogę na świeżo napisać, że ten film zapowiadany jako hit lata mozna polecić chyba tylko fanom ;)

osoby, które nie czytały książek ani nie oglądały poprzednich filmów nie mają czego szukać w kinie, bo po prostu nie załapią o co w tym wszystkim biega..jak dla mnie to trochę dziwne, że na podstawie najdłuższej książki całej serii (prawie 1000 stron) zrobili najkrótszy, ledwie 2 godzinny film.. fabuła wprawdzie trzyma w napięciu, ale w porownaniu z wersją papierową wyszła trochę jak zlepek przypadkowych scen i skrótów myślowych..że już nie wspomnę o tym, ze jedną z kluczowych scen okrojono dosłownie do 3 sekund!

ale trzeba się też zgodzić, że film w odróżnieniu do poprzednich "Potterów" nie ma juz takiej radosnej, familijnej atmosfery, a jest bardziej mroczny i "horrorowaty" co jest niebanalną zasługą polskiego operatora Sławomira Idziaka ;) Z powodu tejże mroczności nie polecam zabierania do kina dzieci - bo dosłownie już po pierwszych 5 minutach schowają się ze strachu pod fotel :D

mogą się za to wybrać do kina nastoletnie fanki Daniela Radcliffa - czarodziej wreszcie trochę wydoroślał i wyprzystojniał :P

ja niestety jestem zawiedzioną fanką Alana Rickmana, któremu rolę bardzo okrojono - a szkoda, bo moim skromnym zdaniem jako ponury i wiecznie drwiący, kpiący i szydzący czarny charakter jest najlepiej obsadzonym aktorem w całej serii :) no ale jako równie wredna i do tego sadystyczna wiedźma pojawiła się po raz pierwszy Helena Bonham-Carter, więc czuję się usatysfakcjonowana :P

Kuru    0

"Shooting dogs" - film zatyka. Naprawde mocny film, nawet nie będę próbował opisywać słowami...

ziomalka    0

Gang dzikich wieprzy - lekko nudnawy i monotonny film, z prostą i oczywistą fabułą, mało - zdecydowanie zbyt mało śmiesznych gagów żeby określać to komedią tych wakacji - co miałam przyjemność (?) usłyszeć kiedyś tam w tv :D

John Travolta już się wypala, a reszta obsady to też znani i lubiani aktorzy, co nie znaczy, ze film ze wzgledu na samo zaplecze aktorskie bedzie udany :D

Uogólniając - średniawka :)

Guest Bake   
Guest Bake

Powrót do Przyszłości - BOSKA komedia, chyba jedyn film który obejrzeliśmy wczoraj do końca ;)

ziomalka    0

40 letni prawiczek - too jest dopiero wypaśna komedia :) - nie było Cię wtedy Bake, ale ją faktycznie obejrzeliśmy do końca - porządna dawka dobrego i niekoniecznie 'grzecznego' dobrego humoru :) - POLECAM GORĄCO :lol-sweat: :lol-sweat:

ziomalka    0
a może obejrzelibyśmy Kosmiczne Jaja? tez boska komedia...

Zobaczymy, ja już mam w zanadżu jedną kinową nowość, tytuł: TOP SECRET - przyjdziecie, to się przekonacie :lol-sweat: :sweet:

PS co do tematu - oglądał ktoś już Szklaną Pułapkę 4 ? Jestem ciekawa recenzji ... :)

Guest Bake   
Guest Bake

szklanej pułapki nie ogladalem, koledzy mówili ze jest swietna i warto oberzec ...

Falkhor    63

Bake, Heh czyżby Bruce Willis znowu uderzył w nakatomi ze swoim charakterystycznym urokiem? ;) Licze na to :D

ziomalka    0
Heh czyżby Bruce Willis znowu uderzył w nakatomi ze swoim charakterystycznym urokiem? :) Licze na to :)

Ja też i to bardzo :sweet: Boski Bruce zawsze wygrywa, boski Bruce jest najlepszy ;) XP

PS - a ogladał ktoś już Motel ? :D

ziomalka    0

Ewolucja - sądząc po obsadzie (David Duchovny) podejrzewałam, że będzie to mroczna opowieć o przybyszach z kosmosu, pomyliłam się i to dość znacznie - zamiast mrożącej krew w żyłach opowieści zobaczyłam prześmieszną historię o ALIENACH :letssin:

Świetne dialogi, śmieszne sytuacje no i murzyśki element - to musiało sie podobać, a mi szczególnie - ze spaczonym poczuciem humoru :sweet:

siss    0

Odradzam "Komedię romantyczną" (Date movie). Główną rolę gra Alyson Hanningan, koleżanka Buffy ;) Nie wiem, czy pół godziny obejrzałam. Film jest tak totalnie głupi i obrzydliwy (nie radziłabym jeść nawet popcornu), że szkoda gadać. Poza tym jest zwyczajnie nudny.

Falkhor    63

Ostatni Król Szkocji - Dobry dramat nie do końca medyczny. sporo polityki, świat tyrana i ścieżka prowadząca go do upadku. Plus Scully :D I na prawdę sporo prawdziwej Afryki...

Dług - Dośc stary polski film, ale jak najbardziej aktualny. Dwoje młodych ludzi zaczyna włąsny biznes. potrzebując kasy - zaciągają pożyczkę' u znajomego ze szkolnych lat. jak się okazuje - tego długu nie da się spłacić... Potem pytanie, czy TY przyznałbys się do morderstwa w obronie siebie i rodziny czy nie? Polecam!

Prawdziwy Romans - Dość gangsterska historia prawdziwego romansu - po jednym dniu młodiz ludzie wstepują w związek małżeński. Pan młody zabija 'alfonsa' swojej dziewczyny, a w walizce zamiast pieniędzy jest kilka kilogramów kokainy. gdzie ją sprzedać, jak uciec mafii i policji? Film w rytmie czarnokomediowym jak dla mnie. Z dozą dramatyzmu - nie do końca trafionego.

Tajfun - Wielowątkowa opowieśc o narodzinach zemsty. Rozdzielone rodzeństwo, morderstwo rodziców, broń nuklearna oraz wojna dwóch krajów koreańskich... Ze szczyptą sensacji, dramaturgii kina azjatyckiego i wątkiem uczuciowym.

Detektyw Monroe - Wyrafinowany kryminał. Zaczynają ginąc osoby, które chodziły do jednej klasy, rocznik 76. Sprawa okazuje się nie taka świeża - wiele lat temu zgineła dziewczynka. Później co jakiś czas - gineły kolejne osoby... Monroe stara się wyjaśnić tę sprawe, bo wszystko wskazuje na to, że ofiar jeszcze przybędzie. I nie jest pewne, że przestepca jest tylko jeden...

Projekt Hades - Dośc schematyczna sensacja o zagrożeniu bronią biologiczną. Rutynowa akcja, wszystko chyba do przewidzenia. Nie polecam...

Hot Fuzz - Oryginalna komedia brytyjska :) Znaczenie mają tu wszystkie słowa - oruginalna, brytyjska i słowo - KOMEDIA :P ja bym powiedział, że tragikomedia policyjna :D Wzorowy policjant dostaje przymusowy przydział do spokojnej wioski. ba - NAJBEZPIECZNIEJSZEJ WIOSKI w całej Anglii. Policjant jednak dowie się, że to nie takie znowu wszystko cudne jest - i że ludzie płacą nieświadomie ogromną cenę za to 'bezpieczeństwo'. W filmie sporo scen krwawych. Zabawnych. Dziwnych :D

siss    0

Żona na zamówienie-ciekawy film o dziewczynie ze wschodu, którą facet ze Stanów "zamówił" przez internet. Nie jest to komedia, raczej obyczajowy.

Guest Bake   
Guest Bake

OBCY, pozyczyłem całą serię z wypożyczalni, boski klimat, świetne filmy polecam amatorom mocnych wrazen :P