Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

Recommended Posts

ziomalka    0

Milczenie owiec - najlepsza z najlepszych klasyk światowego kina, film obejrzany już przeze mnie po raz któryś, ale nadal budzi podziw fantastyczna gra Anthony'ego Hopkinsa i Jodie Foster. :P

Falkhor    63

Bake, Tak, widziałem :P Mam to nawet na DVD w edycji Dziennika. Bardzo dobry film. Polecam miłośnikom filmów wojennych z przesłaniem antywojennym.

Guest Bake   
Guest Bake

Listy z Iwo Jimy i Sztandar Chwały - naprawdę fajne filmy wojenne. Najciekawsze jest to że ukazują tą samą bitwę z 2 różnych perspektyw: japońców i jankesów ;) do tego dwa filmy mają w delikatnym stopniu powiązaną fabułę :)

Polecam, są w łańcuckiej wypiożyczalni

ziomalka    0

Życie ukryte w słowach - piękny i wzruszający film, trochę pokręcony (reżyseruje Pedro Almodovar :D ), ale bardzo mi się podobał i mimo, iż ogladałam go dobry tydzień temu, nadal jestem pod wrażeniem.

PS - do wypożyczenia w krakowskiej wypożyczalni przy ul. Lea :D

Falkhor    63

Death Proof - Q. Tarantino - warto oglądnąć :D Wymiata film :D

Mr Brooks - D. Moore i K. Costner - waaaarto :)

Zabójczy Szept - no no... fajny film można poskłądac z bohaterów 'Krokodyla', 'Prison Break'a' i 'LOSTa' :D :D Można looknąć.

ziomalka    0

A ja polecam film "I am a legend" z boskim Willem Smithem w roli glownej :P Nie spodziewalam sie szczerze powiedziawszy ze tak dobrze odegra tak trudna wg mnie postac, ale zrobil to wysmienicie. Film swietny, polecam goraco! :P

PS ja chce miec takie go meza - polaczenie zolnierza zawodowego i lekarza, jakze wybitnego lekarza, mmmm :)

Falkhor    63

ziomalka - fantastyka Ci sie marzy :) ;D

Ona to on - ciekawa komedia :P

Ultimatum Bourne'a - dobra kontynuacja i końcówka serii zarazem.

FLOOD - takie sobie.... bardzo fajny pomysl, nie takei kiepskie efekty ale jakaś sztywniacka gra bohaterów... nie mniej można zarzucić okiem :P

BAGNO - wielka lipa, nawet z Whitakerem...

TOPÓR - O rany... jeszcze większa lipa chyba...

Cięcie (Hack) - omg... lipa nad lipami.......

Qmar    0

"I am a legend" hmm coż moge powiedziec orpocz tego ze rola dobrze odegrana, efekty specjalne na wyskoim poziomie i ciekawy wątek filmu z tym lekarstwem/wirusem to nic wielkiego pozatym. Da sie oglądnac ale rewelacji nie ma mimo to warto raczej :P

tak btw do filmu//(haslo z basha) dlaczego Will Smith sie nie zaraził ? - bo pił actimela ^^ /

moze stare filmy ale dobre:

Undisputed (2002)

Undisputed 2 (2006)

ziomalka    0

A moze American Gangster? Ogladal ktos? Bo ja niesiety poki co nie obejrzalam choc nie ukrywam, ze film mnie niezmiernie pociaga i to nie tylko ze wzgledu na Denzela :P

Falkhor    63

O tym gangsterze to wycztałem dośc mieszane opinie - fakt, kolejna epopeja gangsterska, która ma oddać niby pełnię tematu zwiazanego z gangami... ale czy denzel wszystko uratuje> Trzeba zoabczyć samemu :P Ja na razie jestem po oglądnięciu Ultimatum Bourne'a i powiem - DOBRy film :P Dobre zakońćżenie trylogii :)

Zaginiona kolonia - kurcze, niby fajne, ale trąci mychą. A film niby nowy... polecam umiarkowanie.

ziomalka    0

No i obejrzałam - American Gangster ^^ Negatywna i dość nietypowa jak dla Denzela Washingotna rola spełniła moje oczekiwania, aczkolwiek nie sądziłam, że z takim bólem przyjdzie mi go oglądać jako mega czarniutki i to nie tylko ze względu na kolor skóry charrrrakterrr :) Film bardzo, bardzo mi się podobał, chociaż ten soungdtrack, którego słucham już od pewnego czasu z zapartym tchem i uśmiechem na ustach, nie odzwierciedla muzyki w filmie, dziwne, prawda? ;)

Guest Bake   
Guest Bake

serial Seaquest.. naprawde fajny serial, warto go sobie przypomnieć. Był emitowany na TVP2...

ziomalka    0

Słaby punkt - świetny film z wyśmienitą i świetnie zagraną rolą (do czgo jestem przyzwyczajona) Anthony'ego Hopkinsa :P Pokręcony, zagmatfany, pełen dziwnych zwrotów akcji ale pasjonujący film, serdecznie polecam wszystkim, którzy lubią intrygi, zagadki, dochodzenia, śledztwa i którym bliskie sercu są role obsadzane przez Hopkinsa, nie pożałujecie :D:)

Wlasnie obejrzalam Deja Vu - cudowny i przewspanialy film z Denzelem Washingtonem w roli glownej. Nadal jestem pod wrazeniem tej zakreconej ale pieknie opowiedzianej historii, polecam wszystkim goraco!!! :)

Falkhor    63
ziomalka    0

Ja osobiscie polecam Sierociniec, mocny, trzymajacy w napieciu i lekko przekrecony, cos dla Ciebie :P

A od siebie dodam - NoteBook - Pamietnik, sliczna opowiesc :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

Sierociniec, hmm, jeśli mam być szczery, to od horroru oczekiwałem tego, abym się przestraszył, a były może dwa dość kiepskie momenty, wręcz klasyczne - trzaśnięcia drzwiami etc. Jednak fabuła czy tam treść, a raczej historia była ciekawa :P

Ostatnio codziennie oglądam jakiś fragment Forresta Gumpa - stary, bo stary, ale film jest genialny... polecam, choć 95% z Was widziało.

Guest Bake   
Guest Bake

film ZDARZENIE

PRZESTRZEGAM!!!!

Kicha jakich mało! Szkoda mi 1:30 h wyrwanego z życia. A kolega odradzał :/

Falkhor    63

Into the wild

Znakomity film o człowieku, który chcial sobie i innym udowodnić, że można być wolnym i zyc tak, by inni byli wolni. Wg mnie udało mu się. Ciekawy film, na prawdę.

Sierociniec

Myślałem, że będzie tam więcej tego czegoś, co elektryzuje... A tak dostałem film, który trzymał w napięciu, ale powodował jakiś niedosyt. Jednak w porównaniu np. do Frontieres to wypadł genialnie. Mroczna fabuła, sporo cierpienia... Kilka momentów zaskoczenia.

Batman Gotham Knight

W sumie to nie bardzo wiedziałem, co to ma byc. Okazało się, że kreskówka. A racze... 6 kreskówek. jako fan Ostrouchego - podobało mi sie bardzo.

Frontieres

No lipa, lipa. Pierwsze 15 minut filmu jest ok i zwiastuje coś wyjątkowego - złożony film, złożeni bohaterowie, motywy... a potem jest krew, flaki i brak uzasadnionej przemocy. Krew. Przemoc. I jeszcze trochę krwi. Nuda, nuda, nuda. A nawet głupota. SZKODA czasu.

Paranoid Park

Historia morderstwa, a raczej nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Poszatkowana historia chłopca, jego deskorolki i Paranoid Park - mikrospołeczności w makroświecie. Film złozony, wymaga sporej uwagi ze zwględu na dużo retrospekcji. Ale od połowy - wciąga. Oceniam film jako dobry + w kategorii dramat psychologiczny.

ziomalka    0

American Pie 2 - jedynki nei ogladalam ale dwojka ... wylaczylam po pol godziny, moze dlatego, ze mnie juz nie bawia glupie prymitywne komedyjki .. no chyba ze jest jakis murzyn ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Felon - polecam, polecam, polecam, wciąga jak cholera, a po jego obejrzeniu czułem się jak po chorobie...

Qmar    0

ziom ja mam AP 1,2,3,6 i wszystkie wymiatają (4 i 5 tez mimo ze nie mam na kompie)

POLECAM film Shooter - naprawde jeden z lepszych jaki ostatnio widziałem i Hancock tez fajny ;)