Sign in to follow this  
Followers 0
Falkhor

FILM - Widziałem, polecam/odradzam/szukam (SKRÓTOWCE)

175 posts in this topic

Widziałem Sucker Puncha - podobał mi się :):D

A ja poddam coś takiego:

BARDZO POLECAM! WYjatkowa, nastrojowa, uwodząca animacja. Aż dziwne, że przeszła tak bez echa...

Conan The Barbarian 2011 - Krótko... ja nie wiem, kto dał kasę na ten film, ale ja się na nim zawiodłem. Oczekiwałem prawdziwie mocnego kina, barbarzyńskiego, ale nie durnego. Iść na to do kina = absolutnie stracić czas i pieniądze.

Paranormal Activity 3 - Echhhh... Gorszy od 1 bardzo, od 2 też, bo... no bo właśnie co? Wg mnie lepsza praca kamery, ale mniej przekonujące sceny straszenia (czyli głównie te odpowiedzialne za ukazanie nam duchów). NIe skreslam go jednak zupełnie, bo jest lepszy od 80% obecnie tzw. 'horrorów'.

Bag of bones - miniseria (2 odcinki) na podstawie Stefana Króla (S. Kinga ;) ). Oglądałem 1 odcinek - super, jak na taką produkcję. Jeżeli zazwyczaj produkcje na bazie tego pisarza są zrąbane, to teraz miła odmiana.

Fast Five - kolejna odsłona Szybkich i wściekłych. Szczerze? Proste i przyjemne kino akcji ze znanymi aktorami, ładnymi kobietami, niezłymi furami no i action, action, action. Dobre na nudne popołudnie :(

Naprawdę warte uwagi!

"God bless America"

god-bless-america-movie-poster.jpg

Wyobraźcie sobie "dzień świra" + "Falling down" + "bonnie and clyde", z domieszką "dnia świra"...

"Grapes of wrath" (1940), pomyśleć, że 70 lat temu robili tak świetne filmy!

024543103301.jpg

USA, czasy wielkiego kryzysu, Tom Joad wychodzi warunkowo z więzienia, wraca do rodzinnego domu, tylko po to by się dowiedzieć, ze rodzina zmuszona przez banki i korporacje, postanowiła wyjechać do "ziemi obiecanej"... Kalifornii..

Naprawdę świetny film. Oparty na ksiażce Johna Steinbecka.

Taki sobie, dobry do piwka:

John-Carter-Bluray-DVD.jpg

Edited by Adelante Comandante!

John Carter - Dla mnie ultra-lekkostrawna brejka sf-akcja. Dobre do piwka ;) Jedno i drugie można kupić w stonce :D

Randki na zamówienie - Beznadziejnie płaska, nieciekawa para-komedia (komedia, która uważa się za komedię, bo trzeba było wpisać coś w rubrykę 'gatunek').

21 jump street - Nudne, nijakie, miałkie, płaskie, zblazowane. Wątpię, by piwo pomogło. A jeśli już będzie odpowiednia ilość - to raczej nie dam rady oglądać filmu ;)

Technotise Edit i ja - Mało znane, cicho pomijane w czytadłach... interesująca animacja.

igrzyska-smierci.jpg

"igrzyska śmierci". Dobry film. W świecie przyszłości, w miastach mieszkają bogaci, którzy żyją w wygodach. Biedni cierpią głód na wsiach. Co roku z każdego "sektora" (tereny wiejskie) losowani są nastolatkowie, którzy muszą brać udział w morderczej rozgrywce - maja się nawzajem mordować, ostatni zwycięża.

\

battle-royale.jpg

"battle royale". Film Takeshiego Kitano (ten od "zatoichi"), w kraju, w którym każdy uczeń ma w głębokim poważaniu swoich nauczycieli, gdzie szerzy się przemoc, co roku losowana jest jedna klasa szkolna, by na pewnej wyspie na siebie nawzajem polować. Film pewnie był inspiracja dla "igrzysk śmierci" - chociaż igrzyska na podstawie książki, kto tam wie co było pierwsze. Film dobry. No i oczywiście azjatki sa w filmie :)

21_60783774.jpg

Porąbani - sympatyczna komedia o amerykańskich stereotypach. Grupa "studenciaków" wybiera się nad jezioro, otoczone lasami... w pobliżu pewnego domku letniskowego.

Biegnięcie przez las po rozcięciu ula jest zdecydowanie lepsze. I zaskakujący finał ;-)

Wrzucałem ten film wcześniej, jakiś edit musiał być?

Fajnie jest zobaczyć film osadzony w latach '30, i pochodzący z tamtych lat, aż dziw bierze, że kręcili wtedy takie dobre filmy!

"I am a fugitive from a chain gang" 1932

zcqril6foi0eiifl.jpg

"Fury" ("jestem niewinny") 1936

2.jpg

Apollo 18 LINK

Nie taki zły, ale też nóg nie urywa. Dlaczego warto oglądnąć? Może dla specyficznego klimatu i zakończenia (mimo wszystko dość zaskakującego). Efekty specjalne nie miażdżą, z drugiej jednak strony cieszyłem się na końcu filmu, że nie wszystko było widać zbyt dokładnie ;)

Happy Happy LINK

Nie wiem, dlaczego widziałem ten film oznaczony jako komedię... Nie jest to nawet komediodramat a raczej tragikomedia dla dorosłych. Tam, gdzie jest znacznie zimniej niż u nas - zdarza się dramat dwóch rodzin. Z początku delikatne nieporozumienia, z czasem odkrywane są głębokie urazy i zdrady. Bez amerykańskiego blichtru, bez przesady i fajerwerków. Warto, gdy ktoś ma ochotę na dość nieszablonowy film o miłości, przyjaźni, zdradzie i potrzebie akceptacji siebie i swoich wyborów.

Śnieżka i Łowca LINK

Wreszcie bajka dla dorosłych lub przynajmniej doroślejszej młodzieży. Bajka filmowa z prawdziwego zdarzenia: nietuzinkowa interpretacja baśni, porządne efekty, charakteryzacja i kostiumy... Po prostu znakomita pozycja dla osób chcących się troszkę rozerwać w baśniowo-przygodowych klimatach :)

Resident Evil Damnation

Trailer zapowiadał się porządnie... ale sam film jest chyba tylko dla wielkich fanów gry. Pozostali (jak ja ;) ) mogą odczuć, iż jest to miszmasz przypadkowych pomysłów na fabułę. Efekty i ogółem strona wizualna jest bardzo ok, jednak gdy brak tego fabularnego pazura (może być krótki, ale byle był ostry)... To jakoś nie bardzo chce się oglądać. Dla fanów akcji, wybuchów, monstrów - ok ;)

Cinema Paradiso (1988 Kto nie widział niech obejrzy. Dobry film.

http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=8228

helter Skelter Jeżeli nie polecałem to teraz polecam. http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=120032

Strzelając do psów Wbrew tytułowi to nie jest o psach. http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=190719

Jutro będzie futro Dosyć dobra komedia (jak na padaki produkowane w ostatnich kilku latach). (motyw z jednorękim jest najlepszy :))

http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=495689

Lęk pierwotny Bardzo dobry film.

http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=1067

Zodiak Po prostu arcydzieło :)

http://www.filmweb.pl/entityLink?entityName=film&id=191345

Cinema Paradiso mam nawet w ładnym wydaniu z Gazety Wyborczej (jeszcze pudełkowe, nie kopertowe ;) ). Bardzo ciekawy, wartościowy film o trudnych rzeczach w trudnych czasach.

Zodiak - Jeden z tych filmów, który wyjaśnia swój gatunek - czyli jeśli jest opisany jako kryminał/thriller, to to JEST ten rodzaj. Na dodatek bardzo ciekawie pokazane San Francisco (i nawet niespiesznie, bo film trwa 2,5h ;) ).

Lęk Pierwotny - Oznaczony jako 'do oglądnięcia' ;)

Szczus - Dla mnie to kolejna pozycja filmowa oznaczona jako 'do oglądnięcia' - głównie przez opinie znajomych, którzy byli na filmie. Owi znajomi docenili muzykę, grę aktorów i ogólny klimat filmu. Padły stwierdzenia 'jeden z najciekawszych filmów polskich tego roku'. Nawet dla tych, którzy nie są fanami muzycznymi głównych bohaterów.

Ostatnia miłość na Ziemi - ludzkość ogarnia epidemia, w wyniku której po kolei traci wszystkie zmysły. Bardzo ciekawa, uderzająca i nietypowa wizja końca świata. Zdecydowanie polecam.

One Day - ciepły, zabawny film o miłości, który jednak nie mówi o niej tak banalnie jak wszystkie współczesne melodramaty. Polecam.

Połów szczęścia w Jemenie - film na odstresowanie, obudzenie wiary we własne możliwości i zapomnienie na chwilę o wszystkim, co nas na co dzień otacza. Bardzo pozytywny :)

Ted - Pośmiałem się nawet nawet w odniesieniu do innych ostatnich kinowych komedii. Może nie do końca był to szał pał, ale szczerze powiem że takiej trochę sprytniejszej komedii z pomysłem i przesłaniem (sztampowym, ale jednak) nie widziałem już dłuższy czas.

Jak urodzić i nie zwariować - też komedia i też dało radę się pośmiać. Trochę żartów głupawych, ale także były te z kategorii błyskotliwych. Ogółem - fajna.

Pamięć Absolutna - wersja 2012 z Farellem - szczerze... niewyraźne i źle doprawione kino SF, które i tak nie zdjęło wersji z Arnim. Raczej bym odradzał.

Odradzam "Likwidator" z Arnoldem.

Polecam: "oni żyją", "Ali G, Aiii", "Ali G, Innit", "Przebudzenia", "Tańczący z wilkami", ""

Grabbers - komediowe kino SF w zakresie niskobudżetowym. Jednak parę momentów baaaardzo fajnych. Miło się oglądało.

The Notebook - może nie nowość, ale wzruszający dramat. Troszkę przewidywalny.

Tallman - niezły, klimatyczny thriller z dobrą rolą Jessici Biel.

Sinister - ciekawy horror z Ethanem Hawkiem. Końcówka może trochę oklepana, ale jak na obecne miernoty to można powiedzieć - w skali szkolnej - przyzwoite +4.

Uniwersalny Żołnierz 4 - Oglądnąłem to tylko dlatego, bo mam ogromny sentyment do części 1. I do 2. też. 3. już nie ten styl, ale część 4.... Musiała to być faktycznie niesłychanie skomplikowana psychologicznie sprawa, bo mnie spodobała się tylko scena walki na kije (rewelacja, polecam!). Ogółem - sceny walki są splecione prawie bez sensu fabularnego, ale żal krtań ściska, że nie ma takiego poziomu w produkcjach większego kalibru.

Bangkok Dangerous - Cage patrzy smutnymi oczami i szkoli młodego człowieka na sobie podobnego. Jak dla mnie zbyt nijakie.

Dziękuję, dzięki wam poznałam parę dobrych filmów. Ze swojej strony polecam "oszukana" oraz wszystkie filmy Finchera.

Ostatnio byłam w kinie na Tarzan: Legenda, spodziewałam się czegoś innego, ale warto było wybrać się do kina na ten film. Przede wszystkim świetne efekty.