Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Twoja Przeglądarka Internetowa

Recommended Posts

Falkhor    63

Póki co jeszcze nie ma takiej możliwości, by bezprzewodowo za pomocą mysli łączyć się z serwerami (przynajmnie ja tak nie umiem :) ) - zatem zapewne każdy z nas w czymś przegląda ten wielki świat Internetu.

Czego ja używam? W sumie próbowałem Opery i Mozilli, ale jakoś tak wyszło, że zasiadłem na Maxthonie. Wcześniej nazywało się toto MyIE, i było niemal łudzącym klonem standardowego IE. W obenej wersji jest jednak na tyle zmieniona, że można powiedzieć o zupełnej odrębności.

Dlaczego maxthon - Podoba mi się to, że ma bardzo kompaktową budowę. Wszystko jest w sumie do ustawienia w panelu opcji i... Już ;) Praca w zakłądkach, wbudowany filtr reklam, w miare inteligentny pop-up blocker, dość bezpieczna (jeszcze nie zdażyło mi się w niej nic złapać, czyli raczej dobrze współpracuje z AntyVirusem), nooo i podoba mi sie jej intefejs graficzny i skórki :(

Pozdrawiam.

profesoq    0

Ja uzywam MozilaFireFox :) Uwazam ją za najlepsza. Opere miałem kiedys ale sie kopała to ja wyzucilem od kad mam FireFoxa takich problamow nie mam co najlpesze jest w tym programie to to ze mozna ja super dostosowac do włąsnych potrzeb i jest bardzo szybka. Jesli chodzi o kwesttie wizalna rowniez mozna ja dostosowac jak sie komu podoba skórki itp... gadzety :D

Falkhor    63

Co do Opery mam podobne zdanie - nawet u mnie, przy pewnie mniej wymagających czynnościach - Operka za często się krzaczyła. I wg mnie jednak Opera stawian na zbytnie podobanie się - i dlatego WG MNIE - jest tak przeciążona, ze czasem nie wyrabia. Ok, nie próbowałem najnowszej wersji, ale tymi dwoma rzeczami - krzaczeniem i efekciarstwem - zraziłem się na początku. I jeszcze tym, ze swego czasu Opera miała problemy z polskimi znakami :(

Hmmmm...

A tu zupełnei z innej beczki...

kto używa jakichc iekawych przeglądarek www w trybie tekstowym? Do tej pory próbowałem Lynx'a... ale coś nie tak z nim było. Swoją drogą - do obskakiwania Forów na trybei tekstowym - zaoszczędza się mnóstwo czasu :)

Pozdro.

zegfryd    0

Ja tam używam poczciwego IE, lubie jak mam caly pasek zapchany przez kolene okna przeglądarki :)

A co do Opery to:

Opera Software poinformowała, że wydania przeglądarki internetowej dla wszystkich platform systemowych wymagają aktualizacji ze względu na dziurę bezpieczeństwa odkrytą w przez Daniela Bleichenbachera w projekcie OpenSSL. Dziura narażała na zafałszowanie sygnatur.`

Problem został rozwiązany na początku września poprzez wprowadzenie poprawionych wersji OpenSSL - 0.9.8c oraz 0.9.7k. Teraz Opera korzysta z najnowszych rozwiązań.

Zmiany wprowadzone w najnowszym wydaniu przeglądarki obejmują:

- naprawę szybkiego wyszukiwania w panelu Windows;

- usprawniono użycie procesora w trakcie pobierania dużych wiadomości elektronicznych;

- obrazki załączone do wiadomości mogą być zapisywane za pomocą menu kontekstowego;

- wprowadzono niewielkie zamiany w czytniku RSS;

- wprowadzono poprawkę związaną z weryfikacją sygnatur OpenSSL;

- inne zmiany i ulepszenia

No i źródło: idg

Ale nikogo nie namawiam na testowanie :)

spit    0

Zdecydowanie firefox + mnóstwo dodatków = niezłe możliwości, szybkość, maksymalne dostosowanie do potrzeb

Svirus    1

Ja używam Firefox-a, a kiedyś tłukłem Mozille ale potem przesiadłem się na lisa. Dla mnie to najlepsza przeglądarka, sprawdza pisownie, zapamiętuje hasła i dane wpisane w formularzach(przydatne w katalogowaniu stron).

levi    0

Qmar,

Opera - ma wszystko co mi trzeba i szybko chodzi

ooo hihi tak samo jak ja :rotfl: od niepamiętnych czasów jade na operze :lol-above: i jestem zadowolony :sweet:

Falkhor    63

Maxthon :D Bezwględnie :D I tylko z przyzwyczajenia - bo używałem IE, Opery, Mozilii i FF (bo to chyba były jakieś dwie odrębne przeglądarki, prawda? Cyz się gubię? XP ) no i cóż. M :D

maciej    32
bo to chyba były jakieś dwie odrębne przeglądarki, prawda? Cyz się gubię?

Tak mozilla i firefox to dwie różne przeglądarki :D

blokk    0

SĄ 2 RÓŻNE PRZEGLĄDARKI:

- MOZILLA

- FIREFOX

To są 2 różne!!

A ja używam Opery - i nie ma bata!! :hihi:

Demonesssa    0

czekam az ukoncza prace na Maxthonem 2 bo to bedzie na prawde rewelka :) aha i sie przyznam bez bicia -- ostatnio kolega uzywal opery na pendrajwie i sobei chwalil - ale ja mu znalazlam wersje portable maxthona i szybko opere wywalil :P:) :) bo on tez lubi maxtona :D ^^"

maciej    32
maxtona

Może i bajery, itp ale jednak to nadal pozostaje windosowski silnik IE :P

A to już samo mówi za siebie :)

Demonesssa    0

maciej, sie czepiasz Twoj lis tez nie jest nie wiadomo jakim cudem swiata - wiec jakby to pwoiedziec nie ma nic zlego w tym ze ktos wzial zwalony kod IE zrobil go dla ludzi i poprawil wiec ktos odwalil kawal swietnej roboty

mowienie ze wszystko co robi MS to kit to hipokryzja

Falkhor    63

Demonesssa,

Też tak myślę :) Bo jednak te miliardy dolców to są pompowane w innowacje i konkretne badania, więc na pewno to do czegoś prowadzi :) Też przez jakiś czas na początku patrzyłem na Maxthona tylko jako na klona IE (wszak zwał się MyIE2...) to teraz uważam, zę faktycznie - ktoś wziął pochrzanionego IE, połątał, pozmieniał, unowocześnił i... uczynił total Free :D i no spyware :P

Guest Ahab   
Guest Ahab
Demonesssa,

Też tak myślę :) Bo jednak te miliardy dolców to są pompowane w innowacje i konkretne badania, więc na pewno to do czegoś prowadzi :) Też przez jakiś czas na początku patrzyłem na Maxthona tylko jako na klona IE (wszak zwał się MyIE2...) to teraz uważam, zę faktycznie - ktoś wziął pochrzanionego IE, połątał, pozmieniał, unowocześnił i... uczynił total Free :D i no spyware :P

To maxthona zrobili w Microsofcie ? :puppyeyes:

Co do produktów MS.. ktoś kiedyś powiedział:

"Jeżeli nie możesz sprawić by dobrze działało, niech przynajmniej ładnie wygląda."

Niechaj sobie robią i sprzedają soft... ale aktywacja przez neta i wszelakie głupoty jak OEM to strata czasu...

Falkhor    63

Ahab, w sumie to o samych jego początkach niewiele wiem, ale na pewno nie zrobił go MS :) Tylko chińscy zapaleńcy, którzy wykorzystali IE jako dawcę narządów :P

Guest Ahab   
Guest Ahab
Tylko chińscy zapaleńcy, którzy wykorzystali IE jako dawcę narządów

Nie znam się na programowaniu, ale skoro zrobili Maxthona to chyba musieli wiedzieć co w jego bebechach siedzi... musieli widzieć kod IE - ciekawe co na to by powiedział MS...

Falkhor    63

Ahab, O ile dobrze pamiętam z tego co doczytałem - to premiera MyIE2 odbyłą się prawie że z błogosłąwieństwem MS... ale kolejne wersje wewnętrznei różniły się od IE co raz bardziej... Tyle moge powiedziec, bo technikalia to nie moja broszka :P

Guest Ahab   
Guest Ahab

Falkhor, no to piekło zamarzło... jeżeli MS nie krytykuje, a wręcz wychwala pomysły innych...