Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Twoja Przeglądarka Internetowa

Recommended Posts

Falkhor    63

:P

In January of 2006, Maxthon developers partnered with Microsoft in its booth at the Consumer Electronics Show.

Maxthon started life as MyIE, originally created by Changyou, a Chinese man, who wanted to customize his Internet Explorer browser. MyIE was one of the first browsers to support tabbed browsing.

On April 10 2007, it was reported that Google had invested at least US$1 million in Maxthon; this was denied the following day by Chen. However, in an interview with Chinese portal Sina.com, he did not rule out future "co-operation" between the two businesses, but was unable to say anything further

From - Wikipedia.org

:)

Guest Ahab   
Guest Ahab

Falkhor, na jedno wychodzi, że gdyby nie Chińczyk to IE nadal byłoby tym samym G czym jest...

Co do Google (mały offtop) - mimo, że cenzuruje treści w Chinach to lubię ich za dużo fajnych darmowych usług jakie oferują.

Kurcze... ze statystyk wynika, że piszę już 2% postów... pasowałoby się troche przystopować ^^"

Falkhor    63

Ahab, Jak widać na te 1,3 miliarda skośnookich jeden potrafił zrobić cos ciekawego a amerykańskim kapitałem :P:)

maciej    32
maciej, sie czepiasz Twoj lis tez nie jest nie wiadomo jakim cudem swiata

Nie czepiam sie, napisałem tylko co myślę o maxtonie...

Firefox tez nie jest cudem świata, ale jest dużo stabilniejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy...

wiec jakby to pwoiedziec nie ma nic zlego w tym ze ktos wzial zwalony kod IE zrobil go dla ludzi i poprawil wiec ktos odwalil kawal swietnej roboty

silnika (kodu ie) nikt nie poprawił jest to to samo G... tylko ze dodano wytryski ta jak w windowsie... żadnej firmie oprócz MS nie można ingerować w kod IE...

mowienie ze wszystko co robi MS to kit to hipokryzja

Hmm coś w tym jest po części...

siss    0

Po doświadczeniach z IE, Mozillą, Operą i krótkimi przygodami z NN i AOLem pozostaję wierna Firefoxowi :]

Falkhor    63

Póki co FF jest w ofensywie, patrząc na wyniki ankiety ;) Wydaje mi się też, ze nad maxthonem dlatego FF i np. Mozilla i Opera ma przewagę, że... NIE PRZYPOMINAJA IE ;) FF ma tego swojego liska, który od razu kojarzy się z czyms nowym. Maxthon troszkę nadal siedzi pod dachem symbolu IE... ale co tam :) Zachęcam ;)

Svirus    1

A ja się nie dawno przesiadłem z FF na Google Chrom i jestem mile zaskoczony. Oprawa graficzna tego softu jest wspaniała, zero fajerwerków, czysta funkcjonalność. Bardzo szybki rendering stron www, funkcja zapamiętywanie haseł, sprawdzanie pisowni. Bardzo mocna konkurencja dla FF i IE. Polecam zainstalować i przetestować, ja już raczej nie wrócę do FF ;p

danny    15

Hmm... przecież to co wymieniłeś posiada także FF 3 . Chrome to ciągle beta i jeszcze chyba nie powinno się jej używać jako pierwszej przeglądarki. Aczkolwiek życze jej aby sie rozwijała. Może w przyszłości zagości u mnie obok ff i opery.

Falkhor    63

Chrome mocne jest :P Spozytkowałem tylko trochę czasu, aby wogóle zoabczyć, co to jest, jednak u mnie zostało przyzwyczajenie. Nie mniej - patrząc na Avanta, FF, Maxthona i Operę - GCH będzie za jakiś czas potężną konkurencją :)

Avalanche    0

Ja już od lat siedzę na Operce - korzystałem także z FF, jednak nie mogłem się do niego przyzwyczaić, szybko wróciłem ;] Na Operze mam wszystko co mi potrzeba: szybkie wczytywanie stron, skrypty do blokowania reklam, słownik w oknie tekstowym, bardzo wygodny boczny panel, wyszukiwarki pod jedną literką, wygodne powiększanie i mógłbym jeszcze długo wymieniać.... :P

danny    15

W dużym skrócie mógłbym powiedzieć że ff różni się od opery tym, że opera ma wiele funkcji już zaraz po instalacji. Do ff trzeba dodawać rozszerzenia, co jest niejako ficzerem a nie wadą :D. Jest tyle fajnych dodatków do ff (ja mam ich blisko 30), ale niestety tak po około 7-10 już zwalniają przeglądarkę, a zwłaszcza pierwszy start. Ale ja się nie ścigam z nikim:P. Dla mnie liczy się użyteczność. Jeśli chodzi o wygląd to domyślny wygląd opery odpada i trzeba nową skórkę. Bez poczty opera myślę jeszcze była by lżejsza. Co do explorera to jest jak jest każdy wie. Szkoda pisać. Ale przejście na ff ułatwia interfejs, który jest podobny do ie. A dużo funkcji opery odstrasza niedoświadczonego użytkownika. Ehh no to tyle.

Falkhor    63

na wszystko przychodzi czas :D Tak jak IE dorobił się konkurencji, tak FF czy Opera dorobili się kolejnych. Maxthon, Avant, XY czy jakoś tak :D No i teraz potentat Google uderzył z Chrome. Wszystko free - więc pewnie skorzystają userzy :D

Taką konkurencję lubię :D

Guest Bake   
Guest Bake

Moizilla 3 i jak narazie nie zamierzam zmieniać choć kilka mankamentów mama - np. filmiki na youtube się nie włączą a na ie chodzą - tak więc to nie wina kodeków...

danny    15

Moizilla 3 i jak narazie nie zamierzam zmieniać choć kilka mankamentów mama - np. filmiki na youtube się nie włączą a na ie chodzą - tak więc to nie wina kodeków...

No kodeków na pewno nie bo nie są wymagane.:D Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie flasha. Może pomoże. A na innych stronach filmiki działają?

Falkhor    63

Ja miałem taki problem, jak miałem w przeglądarce ustawienie kasowanie plików tymczasowych :D Flash nie chciał się zainstalować :D :D

danny    15

Bawił się ktoś z was już operą 10 beta? Jestem pod wrażeniem. Oprócz ff3 opera to będzie moja druga przeglądarka ;)

Pozatym ma fajna funkcję opera unite. Można po otwarciu opery używac jej jak serwera udostepniając pliki i nie tylko. Może ktoś się "pochwali" ? ;)

To moje

http://chatka.sirdaniel.operaunite.com/_root/content/

Oczywiście musze mieć włączoną operkę.

Falkhor    63

Hoho ;) Przeglądarki starają się co raz to bardziej spersonalizować swoich użytkowników i umieścić ich w jakichś społecznościach, wymiana plików, konta... chwali się to ;)

czarny92    8

Tak:

"Bill gates kocha ludzi więc stworzył dla nich windows'a. A ludzie-zapaleńcy stworzyli Linuxa- darmo dla ludzi...

wniosek: bill gates nas kocha- my go potrzebujemy... Linuxa kochamy- a nikt go nie potrzebuje"

Używam MozilliFirefox3

Guest Ahab   
Guest Ahab

Obecnie Firefox 3.5.3 + adblock + noscript + fireFTP + downloadhelper + RIP + download status bar + foxy proxy ;)

A filmiki na YT chodzą cacy.