Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Co czytasz najczęściej?

Recommended Posts

Falkhor    63

Temacik ten powstał po to, by chwalić się tym, że się czyta. i tak sobie pomyślałem, że trzeba by zrobić taką sondę, co włąściwie czytam najchętniej i co najchętniej czyta nasze miasto i okolica :(

Ankietka ma 4 opcje zaznaczenia. Bo i opcji trochę jest.

Ciekaw jestem, co się z tego wyłoni :) Przemyślenia i dyskusje jak najbardziej wskazane ;)

profesoq    0

Ja czytam czasopisma poswiecone branzy IT :) tj. m.in. Komputer Świat Expert i Chip :) Choc teraz szkoda mi na nie kasy z Googla mam to samo za mniejszy nakład kasy i takie czasopisma jak Nowiny czy Wyborcza :) Zeby wiedziec co sie w swiecie dzieje ale tylko w wersji onnline szkoda mi kaski:). Ksiazki: Techniczne rowniez zwiazane z tematyka komputerowa jak i fantasty :)

iwcia    2

Hmm co do czasopism to rzadko ale czasami czytam Claudie, Olivie itp typowo babskie gazety :( a tak to czytam newsy zwiazane z muzyka, pozatym od czasu do czasa jakas ksiazke. Nic specjalnego :)

Falkhor    63

Hmmmm...

profesoq

Zeby wiedziec co sie w swiecie dzieje ale tylko w wersji onnline szkoda mi kaski:).

No więc właśnie. Kiedyś się nad tym zastanawiałem - otóż zdecydowanie wolę media "papaierowe", mimo, że najczęściej czytam media elektroniczne :) Ciekawe, prawda? :( Od początku moich świadomych lat i do końca mych plugawych dni będę twierdził, że książka to rzecz magiczna sama w sobie. nawet, jesli miałoby to być wymyślone w czasach podstawówki - książka jest wierna, książka zawsze na Ciebie poczeka...

Iwcia

czasami czytam Claudie, Olivie itp typowo babskie gazety

Hehe :) W domu moja mama i siostra też czytają "typowo babskie gazety" - a jako że ja zazwyczaj swoich lekturek mam mało, to z czystej nudy sięgam po te babskie. No i faktycznie czasem coś tam jest ciekawego napisane. np. działy 'Podróże' i 'Kuchnia' ;) ;) :D A jak przeglądam Cosmo, to... mam wrażenie, że to piszą ci sami redaktorzy, co Men's Health :) Chociaż... nie. MH jest lepszy :)

terelka    1

hmm ja gazety codzienne - lubie wiedzieć co się w świecie dzieje, no i musze --> politologia. No i czasami jakas gazeta sportowa mi wpadnie w ręce :( Na ksiązki nie mam zbytnio czasu, jak już coś czytalam w ciągu roku to było to: "Polska i Polacy po 2 wojnie śwaitowej" hehe - nie zebym byla pasjonatką, ale do szkoly mi to potrzebne bylo... ale teraz na wakacjach zero nauki, zero ksiązek, jedynie jakies obyczajowe, albo autobiografie. :)

terelka    1

No ładnie Falkhor - taka pomyłka :(:)

Autobiografie dlatego, bo ostatnio zaczełam kolekcjonować i czytac ksiązki sławnych ludzi, piłkarzy szczególnie ;) Mam już Beckhama i Dudka, teraz zamierzam kupić jakaś jeszcze i może kiedyś uzbieram sporo kolekcje ;) - po prostu ciekawi mnie to :D

Falkhor    63

Zadałem takie pytanie, bo... będąc w księgarni [tak, tak, i to nie dlatego, że deszcz padał :( ] to zobaczyłem półkę z autobigrafiami. I była tam swego czasu dośc popularna Beckhama... Looknąłem na kilka stronic, potem jeszcze na kilka no i wg mnie jednak było to dość nudne i... sztuczne. Może dlatego, że mnie osobiście bardziej interesowałyby historie życia innego typu ludzi - może nawet niekoniecznie sławnych. A może trafiłem na złą ksiązkę na początek :)

terelka    1
Zadałem takie pytanie, bo... będąc w księgarni [tak, tak, i to nie dlatego, że deszcz padał :) ] to zobaczyłem półkę z autobigrafiami. I była tam swego czasu dośc popularna Beckhama... Looknąłem na kilka stronic, potem jeszcze na kilka no i wg mnie jednak było to dość nudne i... sztuczne. Może dlatego, że mnie osobiście bardziej interesowałyby historie życia innego typu ludzi - może nawet niekoniecznie sławnych. A może trafiłem na złą ksiązkę na początek :P

hmm fakt autobiografia Beckhama nie byla zbyt rewelacyjna, myslalam, że będzie wiecej ciekawostek np. z piłkarskich boisk albo z szatni po meczu :D Chwilami faktycznie nudna, ale nie żałuję, że ją mam :D

Gothka =)    0

Jedyną biografię jaką przeczytałam z wybory, była autobiografia-pamiętnik Haliny Poświatowskiej. Jej jedyna proza, bo poza tym same wiersze. :) "Opowieść dla przyjaciela" - do dziś nie wiadomo dokładnie, o którego przyjaciela jej chodziło. Wiadomo tylko, że on ją kochał, ale dla niej był tylko przyjacielem.

Guest mala.em   
Guest mala.em

kiedyś przygotowując się do olimpiady musiałam przeczytać pamiętniki Żeromskiego, ale niezbyt mi podeszły :)

kiedyś pochłaniałam mnóstwo książek, teraz z czasem proporcje odwróciły się na rzecz gazet i Internetu :)

czytam dużo prasy (codzienna, tygodniki) i to zarówno w "papierowej", jak i "elektronicznej" wersji, w Internecie często przeglądam też serwisy tematyczne, fora :) i kilka ulubionych blogów, a jak starcza mi czasu to dopiero sięgam po książki :D

i ubolewam tylko, że na polskim rynku nie ma fajnej "babskiej" gazety - czasem sięgam po "Twój Styl", ale mam wrażenie, że to jednak nie do końca MÓJ styl :)

gazety pokroju wspomnianego przez Falkhora "Cosmopolitan" omijam szerokim łukiem - jak dla mnie są monotematyczne, puste i jakieś takie... obleśne

Falkhor    63

mala.em,

gazety pokroju wspomnianego przez Falkhora "Cosmopolitan" omijam szerokim łukiem - jak dla mnie są monotematyczne, puste i jakieś takie... obleśne

hehe :) Jeśli z tych gazet wytniesz ploty, reklamy i artykuły sponsorowane i wogóle co numer wykluczające się poradniki (kwiecień - jedz ziemniaki! - maj - ziemniaki tuczą! :) ) to kurcze... zostanie... ze trzy artykuły :)

ziomalka    0

Ja ostatnio staram się sięgać po czasopisma typu - Wprost, Newsweek, bo brakuje mi normalnej przyzwoitej prasy, w kółko tylko anatomia i anatomia, człowiek się uwstecznia i to jest okropne :/

Falkhor    63

ziomalka, Czytaj czytaj :) Ludzie, którzy nie czytają, popadają w problemy z werbalziacja swoich myśli :) Czytanie rozwija. ALE czegoś innego niż tylko o anatomii :P:) Poczytaj sobie o... hmmm... wyprawach kosmicznych :) Oderwiesz się trochę ;) A jednocześnie poczytasz o wpływie próżni na anatomię człowieka :D:) :)

siss    0
dla mnie najlepsza gazeta - Agora , wszytskie gazety w 1 ;]
Fakt, świetna gazeta. Jak już ją mam, to czytam od deski do deski.

A tak a propos - lubię czytać gazety od końca, nie wiem czemu. Jakoś tak zawsze na ostatnią stronę zerkam. W sumie też zależy jaka gazeta: takie codzienne od końca zaczynam, ale np. Detektywa wybiórczo.

Po gazety dla pań sięgam, kiedy je mam pod ręką. Baaardzo rzadko takie kupuję. W sumie we wszystkich tych gazetkach jest jedno i to samo, w dodatku co jakiś czas powtarzają to-no bo co nowego mogą pisać?

Najbardziej lubię czytać książki. Różnego rodzaju. (Fajnie Terelka, że przypomniałaś o biografiach. Czasem mnie dopada pasja np. tajemnicy śmierci Kennedy'ego i zaczytuję się w tym: bio+opracowania+próby wytłumaczenia itp. itd.

Ciągle tylko się martwię, ile mi jeszcze pozostało do przeczytania, ile powinnam pozycji poznać. Tak ciągle się boję, że nie przeczytam czegoś co powinnam przeczytać :nerd: Może to głupie, ale tak czuję czasem.

Acha, czasem sobie biorę coś obcojęzycznego i bardzo jestem z siebie zadowolona, że sporo nawet rozumiem i nie muszę zbyt często po słownik sięgać :(

okimaxim    0

ja w gazetach czytam tylko humor ^^ najczęściej czytam książki, najczęściej fajntastyke bo potem mam fajne sny ^^ ostatnio przez książke Qmara śniło mi sie że szukałam świętego Graala ^^ i znalazłam!! =D :hihi: i stwierdzam że jest to KIELICH a raczej mały złoty... KIELISZEK... :lol-sweat: :hihi:

Falkhor    63

okimaxim, No jak ty już teraz masz takie sny, to nie idziesz na żadne studia ;):) :)

ostatnio najcześciej czytam... fantastykę. na nudnych wykładach, w przerwach między wykładami, a nawet podczas śniadania w pracy :) Po prostu to mnie wciąga i sprawia, że jestem... wolny :)

terelka    1

Ja to najczęściej czytuje kserówki ;) ale lubie sobie także gazety poczytać w wolnej chwili :P przeważnie nadrabiam zaległości na weekendzie i przeważnie jest to angora albo dziennik :)

Falkhor    63

terelka, Hihihi, u mnei na szczęście sezon na kserówki się skończył i teraz musze echhh sam wszystkie szukac w necie i w bibliotekach :P

terelka    1
terelka, Hihihi, u mnei na szczęście sezon na kserówki się skończył i teraz musze echhh sam wszystkie szukac w necie i w bibliotekach :P

ojjj ciesz się tym Falek :) Naprawdę, nie ma nic gorszego jak czytanie czegoś jak się musi ;) bo jak tak teraz sobie coś czytam od czasu do czasu :) zwłaszcza historyczne sprawy :) to mnie to ciekawi,a jeszcze rok temu traktowałam to jako zło konieczne :]

Falkhor    63

terelka, Ja w sumie zawsze to tak traktowałem - jak zło konieczne. Bo tylko na dwóch rpzedmiotach wymagali COŚ z tego rozumieć i jakoś MYŚLEĆ, anie tylko klepać formułki albo jakieś opisy :/ Dlatego lubię książki emocjonalne :P