Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

AntyVIRUS i inne anty-rzeczy

Recommended Posts

Falkhor    63

Co robicie, aby czuć się bezpiecznie na kompie?

Może ujme to w punktach, co ja robię :)

1. Ostrożność - Nie włażę tam, gdzie mnie nie chcą albo wręcz bardzo chcą - dziwne linki na GG, podejrzane rzeczy w wynikach wyszukiwania na google... Serwisy oferujące wszystko za free ;)

2. Antywirus - Rzecz obecnie obowiązkowa. Są różne. Ja używam darmowego AntiVir, zwanego też AVira. Póki co - od prawie roku u mnie chodzi i... niczym się nie zaraziłem :( Nie jest zbyt obciążający dla systemu, aktualizacje są częste i darmowe. i jak na mój gust - wyłapuje wszystko co podejrzane.

3. Ad-Aware - okresowa kontrola zawartości kompa ;) nie mam tego w trybie ciągłym, co jakis czas robię tylko przegląd.

4. Dwie partycje - jedna systemowa, druga magazynowa.

5. Okresowa archiwizacja swoich dokumentów - niom. Aż dziw bierze, ze niektózy swoje prace magisterskie, dokumenty, zdjęcia itp. - cały czas trzymają na kompie... jedna awaria, jeden piorun i... wszystko w nicość. Co jakiś czas robię sobie kopię na krążek dvd i moge spać spokojniej :D

Macie swoją opinię na temat Norton AntyVirus? Albo stosujecie jeszcze coś do zadbania o porządek na Waszym kompie?

Pooooozdro

profesoq    0

Moie zabezpiecznie komputerka........hmm nie powiinnismy zdradzac :) Jednak zrobie wyjątek i napisze po krótce co miescie sie w moim komuterku jaki sofcik:) Posiadam dwa systemy Linux [ Slacware 10.2 ] i Windows [ Xp ]

Linux:

Urzytkowanie:

-sieci

-internet

-serverki ( ogolnie uzywam go podczas pracy w sieci onnline itp... )

Zabezpieczenie:

:) Własna autorska konfiguracja + zapora + anty vir [wybaczcie ale nie bede pisał jaki na XP napisze ]

Windows XP Profesional

Uzytkowanie:

-Gry

-Programy co nie chodza pod konsola [linux]

-Zabawa w znajdowanie czułych punktow Xp i ciągłe szkolenie sie w bug`ach hehe a jest ich duzo :)

Zabezpieczenie:

-Antyvirus : Kaspersky Lab ver [ Personal 5.0.522 ]

-Zapora: Zone Alarm Pro

-Ad-aware [czasami]

-Online [ skaner MKS ]

-SP2 + uaktualnienia wybrane z biuletynu M$

-Ciągła praca na procesach observacja

-Kozystanie z FireFoxa moim zdaniem najlepszej przegladarki new verion

-Nie wchodzenie i nie uzywanie IE [%$%%^$$# <--- tu jest brzydkie słowo :) ]

-Ostrozność [spam z e-maili itp....]

-Własna konfirugacja do własnych potrzeb np [4 partycje podzielone na Filmy, Programy, MP3 i System] itp.....

Jesli chodzi czy to pomaga musze szczerze odpowiedziec ze tak. Przykład ostatni format kompa hmmm nie pamietam kiedy..... ale bardzo dawno moze z 2 lata temu teraz mu sie nalezy ale mi sie nie chce go robic w sumie 30 min ut pracy ale..... heh jak chodzi ok to po co robic. Jesli chodzi o szybkość komputerka to moim zdaniem chodzi szybko posiadam słaba maszynke 1Ghz Duron [bez podciagania] i 128 SD RAM na tych komponentach komp włacza mi sie w około zeby nie składam 8-10 sek Sam niebieski znaczek podczas ładowania systemu przechodzi mi calutkie 2x :) Co mnie bardzo cieszy a potem juz pulpit Tray [ pasek zadan ] I komp gotowy do pracy :)

Jesli chodzi o Nortona uwazam go za przereklamowanego i bardzo zwalniajacego prace komputeraz Kaseprsky posiada opozniona o dzien akturalizacje z bazy MKS. Pewnie sie dziwicie czemu nie uzywam MKS`a otoz dlatego ze Kaseprski jest szybszy od MKS`a :) i Według mnie lepszy :)

To chyba tyle.... :)

Falkhor    63
-Antyvirus : Kaspersky Lab ver [ Personal 5.0.522 ]

-Zapora: Zone Alarm Pro

-Ad-aware [czasami]

-Online [ skaner MKS ]

-SP2 + uaktualnienia wybrane z biuletynu M$

-Ciągła praca na procesach observacja

Jesteś cho***** ostrożnym i podejrzliwym człowiekiem :(:);)

profesoq    0

Ostroznym hmmm mozliwe........ :) Zawsze lepiej wiedziec co sie dzieje w kompie :) Niby nie widac a moze byc 2 userow hehe w tym jeden wirtualny :) I co wtedy ? :D

iwcia    2

profesoq to w przeciwienstwie do mnie a wogole polowe rzeczy ktore tu wymieniacie to dla mnie czarna magia, no alez coz jestem wkoncu tylko kobieta :( hyhy

grzenio    0

Zgadzam się z profesorq że używanie IE może być niebezpieczne. Bliska mi osoba załatwiła mi kompa używając IE, i nie obeszło się bez pomocy z zewnątrz.

Cytat jak najbardziej słuszny

-Nie wchodzenie i nie uzywanie IE [%$%%^$$# <- -- tu jest brzydkie słowo :D ]

Zalecam używanie Firefoxa lub Opery, nie otwierają się jakieś dziwne dodatkowe okienka, które zwłaszcza osoby nie obeznane z zagrożeniami wprawiają w osłupienie (nie wiedzą co robić, lub nie czytają co jest napisane i klikają na wszystko co się da).

Co do antyvira (razem z firewall-em) to używałem wcześniej MKS_vir wersja 2005 ale dziwnie się zachowywał, raz nawet wywalił mi kartę dźwiękową, a później nie pozwolił jej z powrotem zainstalować, dopiero po wyłączeniu programu dało się to zrobić. Dodatkowo w samej firmie MKS pojawiły się jakieś niesnaski (podzielili się na dwie firmy MKS i Arcabit - które wzajemnie się oskarżają o różne rzeczy) co zniechęciło mnie do dalszego korzystania z programu.

Co do zapory to używałem wcześniej Zone Alarm, lecz od kiedy zrezygnowali z uaktualniania wersji dla systemów starszych niż XP, używam Agnitum Outpost i bardzo go sobie chwalę, znacznie mniej obciąża pamięć od Zone Alarm.

No i od czasu do czasu Ad-Aware i prosty program EasyCleaner który pozwala usuwać pewne zbędne rzeczy.

Falkhor    63

Heh. ja od ohohoho używam już AVG i muszę powiedzieć - nie zawodzi. działa perfekcyjnie póki co i jak na moje oko wcale nie obciąża za bardzo systemu. Tylko chwalić i polecać. No - i jest free :D

zegfryd    0

Kiedyś miałem przyjemność korzystać z AVG i muszę przyznać, że są lepsze. Nawet avast jest lepszy i dokładniejszy. AVG chyba ma mniejszą bazę wirusów lub słabszego firewalla, bo spotkałem już kilka komów zawirusowanych z zainstalowanym i aktualnym AVG :/ Oczywiście nic nie polecę, bo niczego pewien nie jestem.

Eisenhower    2

Ostatnio kolega z mojej sieci internetowej, ktory nie posiada zadnego antywirusa, w dodatku korzysta z IE (!). Sam twierdzi ze jak jakis wirus go zaatakuje, to sformatuje dysk i po klopocie ;b Ostatnio jednak tak wesolo nie bylo, bo nie mogl nawet zrobic formata. Musial brutalnie wyczyscic go przez jednokrotne zapisanie dysku bitami systemem binarnym. Od tamtej pory korzysta z oprogramowania antivir ktore mu polecilem ;] Ja przez czas posiadania stalego lacza przezylem jak narazie jeden skuteczny atak wirusa. Od tamtej pory Avast+Firefox z Adblockiem zamiast IE+Thunderbird zamiast OE+XP ze wszystkimi łatami+AutoPatcher w miejsce starego juz SP2 i nic sie nie przyczepi ;] Jakies dodatkowe pierdoły mi niepotrzebne. W takim wypadku przez Firefoxa mozecie otworzyc linkacza nawet z wirusem. Nie przedostanie sie ;]

levi    0

terelka,

Ja używam avasta

ja też od pewnego czasu używam Avasta: Home...i jestem całkiem zadowolony - co prawda nieco spowolnia pracę kompa, ale coś za coś xD

Padlinka    0

a ja uzywam SPYBOT - search & destroy

szczerze mowiac nie mam pojecia jaki jest to program ale najwazniejsze ze jhest tak prosty w obsludze ze daje sobie z nim rade :D

Ja mam Kaspersky Anti-Virus podobno jest najlepszy ale czy tak jest naorawde to nie wiem ;D . zawsze robiłem formata co 1 do 1.5 miecha a teraz jak mam Kasperskiego to 4 miechy juz chodzi i nic nie muli ;D ;D

Falkhor    63

Wow ;) A ja cały czas mam czeskiego AVG ;) Za free... do tego dodam trochę włąsnej ostrożności i mam kompa bez formatów i bez infekcji ;)

levi    0

ziomki, jak byście mieli zaqpić antywirusa, to jakiego :?: bo ktoś się mnie pytał jakiego najlepiej qpić dla firmy, a ja nemo w tych sprawach - większość życia na avascie :lmao:

SunShine    0

Ja miałam AVG ale i tak system mi zawirusowało :]

Teraz mam

- windows z SP2 z aktualizacjami - oryginalnego ;)

- antywirus (niepodam nazwy) który mi spowalnia prace komputera, ale mam licencje na 'duzo lat' XP i czyści mi równiez spyware

- od czasu do czasu odrobaczam ad-ware

- staram się nie używać IE

- mam kopie systemu i ważne pliki zgrane na płytki :)

- a potrzebne pliki ściągam tylko z rapidshare tam jeszcze nie napotkałam na wirusy czy jakieś niebezpieczeństwa

- kiedyś miałam zapore, filewalla ale trafiało mnie że o każdą operacje się mnie pyta czy przepuścić ;)

Falkhor    63

levi', Jak juz KUPIĆ - to za neizłe pieniądze chyba. Ja uznaję w sumie za kasę dwie marki - Norton - troszkę przereklamowany, ale ma najwięszą liczbę uaktualnień chyba :/ oraz FPROT. pamiętam, jak na innym kompie miałem Fprota - i nigdy nic mi się nie złapało, a pamiętam, ze to był czas, jak dopiero zaczynałem przygodę z domowym netem :P

DjMateoooo    0

Antywirus: Nod32

FireWall: Kerio Personal

On-Line: MKS Vir

Ad-Aware (co jakiś czas)

Spybot Search & Destroy + Spyware Doctor

SP2

A Co do Avasta to już sie dawno na nim zawiodłem :] w porównaniu do noda to jest cienki....

Falkhor    63

DjMateoooo - O rany rany, sporo tego... Mój komp chyba by mnie sformatował, jakbym mu to ciągle zapuszczał :) ja mam swojego AVG od bardoz dawna i serio - albo ja tak mało groxnych stron odwiedzam, ale coś innego powstrzymuje zły świat wirusów komputerowych przed iniekcją na moją maszynę ;)

Svirus    1

Czemu niektórzy porównują produkty darmowe do komercyjnych. Ja tam na Avast-a nie dam złego słowa powiedzieć. Z darmowych antywirów on jest niekwestionowanym królem. Używałem go 2 lata i nie miałem żadnych problemów. Teraz zmieniłem na Kaspersky-ego i mogę powiedzieć, że jest o niebo lepszy od NOD-a, choć zrzera trochę więcej pamięci, ale przy 1,5 gb tego sie nie czuje ;p.