Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Galeria Falkhor'a

Recommended Posts

Falkhor    63

Dzisiaj każdy widzi lub widział, jaka pogoda super... nie mogłem usiedzieć w domu to się bryknąłem i byłem tu i tam na rowerku.

Klimat przenikających się pór roku jest niesamowity :P

PS. Dwie ostatnie to sobotnia Krzemienica i sobotni Dębnik 8)

Falkhor    63

Kilka fotek z krótkiego weekendowego wypadu do Krakowa :)

Refleksje... Kraków poza Starym Miastem to miasto brzydsze od Rzeszowa i to znacznie :)

Po 2. - Pogoda dopisała :)

Po 3. - Pozdrowienia dla akademików UJ 8)

Po 4. - Najlepsze jedzenie w okolicach Starego Miasta jest... w barze mlecznym, u babci Maliny albo w Żaczku czy też przy ul. Jabłonowskich :)

:D

Jeżyk    43

Falku, wszystkie są piękne, wszak to nasz kochany Kraków, natomiast to przedostatnie przypomina mi obrazek z Kłodzka (skalne urwisko)

Falkhor    63

Te skałki ro rejon Zakrzówka:

Na Zakrzówku znajduje się znany krakowianom Zalew Zakrzówek, który powstał w 1990 po zalaniu starego kamieniołomu wapienia. Składa się on z dwóch zbiorników, połączonych przesmykiem. Brzegi zalewu stanowią jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych Krakowian, jednak kąpiel w zalewie jest obecnie zabroniona. Na terenie zalewu kręcono film Jurka Bogajewicza pt. Boże skrawki.

Akwen udostępniony jest obecnie dla celów nurkowania; dzierżawi go Centrum Nurkowe Kraken. Podwodne atrakcje spoczywają na głębokości 7-21 metrów i obejmują m.in. dużego fiata, autobus, furgonetkę, łodzie oraz dawną przebieralnię robotników. Pod wodą znajduje się także granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu podczas II wojny światowej. Maksymalna głębokość zalewu wynosi 32 m. Widoczność pod wodą potrafi sięgać 15 metrów, jednak poniżej ok. 23 metrów głębokości widoczność spada drastycznie z powodu zalegającego siarkowodoru.

Jedna ze ścian wchodzących w skład Skałek Twardowskiego (wykorzystywana wspinaczkowo)

W sąsiedztwie zalewu znajdują się grupy skałek i ścian skalnych, nazywane Skałkami Twardowskiego, Do 1990 roku były one eksploatowane jako wapienny kamieniołom.

Źródło - Wikipedia

Wyjątkowo ciekawe miejsce :) Jak tam byłem, to nawet sobie pomyślałem, ze za jakiś czas trzeba by pomyśleć o... nurkowaniu 8)

Megg    9

Piękne zdjęcia :) szkoda że taraz taka pogoda już raczej się nie przydaży, a pojechałby :) jeny ja jak sie wybiore już tak wiosną to chyab na tydzień :)