Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Bażantarnia

Recommended Posts

SunShine    0

ha a mówiłam!! :D mowiłam że tam zło czycha :) i juz 2gi z mojej klasy co to potwierdza :P a ja lubie adrenalinke pójdziemy kiedyś w nocy o północy i sprawdzimy... tylko żeby w razie czego miał mnie kto ratować...

Falkhor    63

Takie czyha zło w Bażantarnii, jak wszędzie indziej :D Nie wiem kiedy, ale oki, wybeirzemy się na spacer, tylko tak ok. godziny 23.00, bo wcześniej to nie ma co :):P

A co do wieszania się... no to jest las, dużo drzew różnych, na uboczu. Ludzie raczej nie wieszają się w środku miasta...

Padlinka    0

oooc hlopaki ja dopiero weszlam w temat :) mnie ogradzac nie trzeba , ani oswietlac mnie mamusia pilnuje i jest git :) a o do bazantarni jest to "czarna" miejscowka Lancuta jest am niebezpiecznie i nie przyjemie

jak nie zul to cpun albo jakis demon :D

Jareczek    0

Miłe miejsce do spacerowania ! hehe ! Niezbyt sie z tym zgodze ! Jak ci jakis menel zsiekierom z za krzaka wypadnie to niebedzie to mily spacer ! :D

Zuziaaa    0

Bazantarnia, Bazantarnia .... az wsyd sie przyznac ale chyba nigdy tam nie bylam :D :|

no moze raz, na sankach - jeszcze bedac w liceum :) chyba musicie mnie tam kiedys zabrac :)

Qmar    0

najlepiej sie tam robi slalom miedzy drzewami w zimie jak jest ciemno i nic nie widac na sankach zeskoczyc nastepnie ze skarpy i ominac mostek i wpasc do rowu z zamarznieta mikoska :D a jeszcze lepsze sa kuligi :) np z 5 par sanek :)

a tak ogolnie omijam to miejsce bo nei mam potrzeby tamtedy podrozowac a jak juz tam ide to na skroty albo z potrzeba gdzies :) (ognisko czy co ale to juz sie tam nei robi ognisk :))

Zuziaaa    0

ja pamietam tylko zjazd z takiej wyyyyyysokieeeeej gorki i ze na dole plynela rzeczka - wiec trzeba bylo odpowiednio szybko wychamowac zeby nie wpasc :D

Teddy_85    0

Ja tam lubie bażantarnie! Szczególnie teraz jesienią... Złotą Polską Jesienią... Trzeba tylko uważać na wszędziespadające gałęzie...

Falkhor    63

Ja byłem tam wczoraj z aparatem, ale źle trafiłem... nie było mocniejsego słońca, a bażantarnia mieni się zmiennymi kolorami - sporo szarości i zieleni, a dośc mało żółtego i czerwonego... teraz chłód, deszczowo może być... więc pewnie szybko straci swoje kolory. Chociaż... jest na co czekać, bo zimą też wygląda miło :D

wmula    2

Poszedłem tam dzisiaj na spacer. Przede wszystkim przerażają śmieci walające się przy wejściu (od strony osiedla). Po drugie straszą rozrzucone gdzieniegdzie pozostałości ławek. Po trzecie zdewastowane palenisko wygląda ponuro.

Czy władze mają jakikolwiek pomysł na Bażantarnię? Któryś z kandydatów na burmistrza coś tam deklarował (ale co i który - nie pamiętam).

Bambo    0

"wmula", a powiedz mi kto zrobił ten burdelek w lesie. Czy czasem nie sami mieszkańcy, a sprzątaczy szuka się w urzędzie?

darekielb    13

"wmula", a powiedz mi kto zrobił ten burdelek w lesie. Czy czasem nie sami mieszkańcy, a sprzątaczy szuka się w urzędzie?

dokładnie

władze miasta nie będą cały czas odpowiadać za brak wychowania mieszkańców, a tym bardziej nie będą sponsorować na darmo remontów czy sprzątania, jeśli mieszkańcy nie wiedzą, co się robi w takich miejscach.

wmula    2

Nie wiem kto śmieci, wiem kto odpowiada za ten teren - urząd miasta. Zresztą śmieci to temat drugorzędny.

władze miasta nie będą cały czas odpowiadać za brak wychowania mieszkańców, a tym bardziej nie będą sponsorować na darmo remontów czy sprzątania, jeśli mieszkańcy nie wiedzą, co się robi w takich miejscach.

Nie mogę się z Tobą zgodzić - urząd miasta ma obowiązek dbać o porządek, kropka. Jeśli urząd stwierdzi, że to wina mieszkańców, może nałożyć kary administracyjne, czy skierować wnioski do sądu. Pytanie jest: czy ktoś w ogóle się tym tematem zainteresował? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie.

W ogóle dziwi mnie taka postawa - ktoś śmieci (nie wiadomo kto), więc wszyscy mamy w takim syfie przebywać. Odpowiedzialność zbiorowa?

Ale czad, odpisałem Wam obu w osobnych wiadomościach i się skleiły w jedną. Ciekawe, czy to się też dołączy. :)

michal21    2

o ile sobie przypominam - był jeden kandydat który wspominał w swoim programie wyborczym o planach zagospodarowania odnośnie Bażantarnii.

Bażantarnia to piękny teren, pamietam jej uroki jeszcze z przełomu lat 80-90tych, pomimo że mieszkam bardzo blisko tych terenów, nie odwiedzalem znanych mi miejsc z dzieciństwa do lata ubiegłego roku ... byłem totalnie zaskoczony.Odpadki róznego rodzaju, ścieżki przez które ciężko się przedrzeć( gałęzie,chwasty,wyrwy w ziemi ) itp ... z wielkim żalem mozna sie temu przyglądać.Nie sposób mi zrozumieć jak mozna było doprowadzic do takiego stanu tak pieknego terenu ... Łańcut to nie tylko piękny Zamek, park czy planty w centrum, warto było zainteresowac sie również Bażantarnią ... winni ? zarówno sami mieszkańcy jak i samorządowcy.

Pytanie, CO DALEJ ?? czy znajdą sie pieniądze na odbudowę ?? myślę że warto zadac to pytanie odpowiednim osobom.

Bambo    0

"wmula" to powiedz mi w takim razie kto jest odpowiedzialny za "kupy" na chodnikach zrobione przez psy, które wyprowadzane są na spacer przez ich właścicieli?

Bambo    0

Cytuję twoją wypowiedź:"Poszedłem tam dzisiaj na spacer. Przede wszystkim przerażają śmieci walające się przy wejściu (od strony osiedla). Po drugie straszą rozrzucone gdzieniegdzie pozostałości ławek. Po trzecie zdewastowane palenisko wygląda ponuro". Pytam się gdzie tu kultura człowieka, a odniosłem się też do zanieczyszczeń pozostawianych przez psy. Czy właściciel wyprowadzający psa dba o czystość. Tak samo w lesie kto tam wyrzuca śmieci? Czyli jedno z drugim ma coś wspólnego z zachowaniem czystości. Takie jest hasło: "żądasz czystości zachowaj ją sam".

wmula    2

Obecność śmieci jest efektem odpuszczenia sobie tematu Bażantarni przez władze. Tak samo żałośnie wygląda teren wokół MDK, od lat zapuszczony - i śmieci też kiedyś widziałem, ładnie zapakowane w reklamówkę.

Swoją drogą, wczoraj wracałem przez park i nie zgadniecie w co prawie wdepnąłem... w podpaskę. Nie miałem odwagi, żeby sprawdzić, czy używana. :)

Falkhor    63

W łańcuckim parku zamkowym znaleźć można przeróżne rzeczy. od 'zwykłych' śmieci po te bardziej oryginalne...

Jednak Bażantarnia trąci już rozpaczą. Tam się wyrzuca wszystko i traktuje ten zakątek jak psia kupkarnia.

Ostatnio - jeszcze, jak padał śnieg - przeszedłem się na dłuższy spacer tamtędy... ktoś pamięta 'ścieżkę zdrowia'? To dobrze, bo zostały tylko wspomnienia.

Szokują też dzikie ogniska :)

aqq    3

..............Takie jest hasło: "żądasz czystości zachowaj ją sam".

Takie bzdurne i utopijne hasła należy zmienic w coś bardziej radykalnego typu - widzisz, że ktoś coś niszczy, zaśmieca, pali stare opony w piecu, itd itp -łap za telefon dzwoń na policje, łap za aparat i walnij mu fotke. Podobny schemat funkcjonuje w Szwajcarii, nikomu tam nic głupiego do głowy nie przychodzi. Nie można oczekiwać,że to policja wyłapie wszystkich "śmieciarzy" ale można oczekiwać stanowczej reakcji na wiarygodne zgłoszenia obywateli.

Pewnie zaraz ktoś powie, że to donosicielstwo - pewnie tak ale czy szkodliwe ?

Falkhor    63

Aqq - Tylko tutaj chodzi o odpowiedzialność! Nie wiem, jak jest w Szwajcarii, ale tutaj, zanim cykniesz komuś fotkę, jak pali dzikie ognisko w Bażantarnii - najlepiej, byś znał wszystkie kodeksy i najbardziej pomysłowe kazusy prawne! Czy nie naruszę jego prywatności? Czy ja mogę rzeczywiście z ukrycia złapać kogoś na gorącym uczynku, ale tak, by nie stać się podejrzanym zamiast tego, który chce ułatwić prace policji?

Odpowiedzialność za Bażantarnię wg mnie rozkłada się równo dla władz i dla mieszkańców.

To, co się tam dzieje, zakrawa o pomstę do nieba.

beads_pl    0

Witam,

Raz przypadkiem trafiłam na to miejsce... Jest faktycznie bardzo fajne i jest gdzie na rowerze jezdzic, jednak trzeba troche zainwestowac, a napewno pojawi sie wiecej osob. Pozdrawiam

Falkhor    63

Kniejas - Tym większe złe wrażenie, bo wszędzie błoto i ciapa. A w tej ciapie opakowania, worki, reklamówki, szkło...