Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Bażantarnia

Recommended Posts

kucharz1691    0

Zgadzam się z poprzednikami że teraz po zimie jest w bażantarnii jeden wielki śmietnik.

Ale i tak lubię tam biegać bo w środku lasu takiego śmietnika nie ma tylko bardziej błoto.

Megg    9

Byłam tam nie dawno, oprócz komarów i braku ludzi (na szczęście) śmieci nie było. hmm to pewnie powiązane ze sobą :P

pre_1370378403__100520131402a.jpg

Falkhor    63

Wspomnienia - fragmenty 'dekoracji' w bażantarni z 2004-5 roku :)

pre_1370419807__bazant2004.jpg

pre_1370419829__pict1642.jpg

Jest tu ktoś, kto z tego korzystał? ;)

Guest Gość   
Guest Gość

Mieszkając na Zielonej można powiedzieć, że "wychowałem" się w Bażantarni. 15-20 lat temu było dużo więcej ścieżek, teraz większość zarosła. 

Główne palenisko kiedyś było zadbane i często używane. Teraz, po modernizacji (kilka-kilkanaście lat temu) kanalizacji w tym rejonie miasta często wybija ze studzienki obok paleniska. W ogóle nie da się tam chodzić bo po prostu wali ściekami. Woda powymywała jakieś rowy, których przez x lat tam nie było. Pojawiły się właśnie po tej "naprawie" kanalizacji.

Aż łezka się w oku kręci na wspomnienia z Bażantarni. Nie wspomnę już ile zim tam przejeździłem na sankach. Pamięta ktoś "Pieskową górkę", "Zakręt śmierci" i chyba największe wyzwanie dla szczyla jakim był zjazd z "Wielkiego dęba".

Oj to były czasy. Wracało się z "budy" waliło plecakiem na łóżko i z kumplami do bażanci...

GuRuMU    0

Bażantarnia kiedyś była oblegana, mnóstwo dzieciaków z patykami, par z psami, taraz dzieci widza lasy przed ekranami monitorów, powinni wiecej inwestować w takie miejsca.