Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

PIWO

Recommended Posts

Falkhor    63

No tak. Kiedyś owy temat musiał zostać rozpoczęty :D Nie dało się tego uniknąć :) I od razu zastrzegam, że nie jest to topic wyłącznie ku propagowaniu tego złocistego/białego/ciemnego trunku! Ma za zadanie wymianę opinii na ten temat, ad i zalet, swojej kulturowej wartości i... No co będe ściemniał :D

Jaką markę lubicie, która Wam się podoba, dlaczego, co cenicie w piwie? A moze są jednostki, które autentycznie brzydzą się tym napojem? Nawet schłodzonym, w zgrabnym kufelku.... MmMmMmM... lato bez piwa? Ciężki wysiłek bez butelki jako nagrody?

Zdania moga być oczywiście podzielone, ale prosiłbym jednak o nawiązywanie do piwa jako meritum sprawy :)

Moje typy jeśli chodzi o chmielowy dar:

1. Okocim Palone

2. Harnaś

3. Carlsberg

Pozdrawiam :)

profesoq    0

Hmmm piwo dobre.....:)

1. Warka Strong

2. Brok

3. Perła

4. Lech

Syf:

1. 14 Leżajsk...... :563:

2. Harnas...... siki

3. Tatra PILS

terelka    1

Oczywiście Warka Strong :)

Ja lubie pić piwo na roznych imprezach, z tego względu, że mam bardzo dobry humor po nim :D i wystarczy 1 żebym sie dobrze bawila :D:)

Falkhor    63

Jak dla mnie dwa i już jest spoko :D Kolejne to tak opcjonalnie :D Ale i dwa można dłuuugo dłuuugo sączyć, no ale nie za długo, zeby się nie zagrzało :)

Pozdro.

Falkhor    63

Grzeniec imbirowy, z soczkiem, goździkami, cynamomem i plasterkiem pomarańczy... Maaaammmmmciu, pychota :D

terelka    1

Nie ma to jak zimne piwo prosto z lodówki ;) ;) Chociaż w życiu trzeba wszystkiego spróbowac :P wiec nie wykluczam, że spróbuje grzańca :D

Falkhor    63

Złota zasada - robiąc grzańca nigdy nie dopuść, zeby Ci się zagotował :P I nie przesadzaj z przyprawami.

Generalnie:

- Składniki: butelka piwa, 25-50ml "czegoś mocniejszego", garnek ;), przyprawa (ja używam Kamisa, do grzańców)

- wlać piwo, podgrzać, dodać "coś mocniejszego", dosypac przyprawę, często mieszać i grzać, aż będzie dobrze gorące, ale nie gotujące się!

- dla ostrzejszego smaku dodać 1-2 goździki, można tez imbiru lub cynamonu i jak wspominałem - plasterek pomarańczy.

Podawać gorące :)

A co do grzanego wina - można podobnie, jak powyżej, podgrzewać i dodać przyprawę, lub tez zainwestować w Grzańca Galicyjskiego bądź Staropolskiego (ok. 12-15zł). Tam juz są przyprawy i trzeba tylko podgrzewać.

No i oczywiście mozna zrezygnować z gotowych przypraw - wtedy samemu można się pobawić i dodawać cukie, goździki, imbir, i co by tam jeszcze Wasza dusza zapragnęła ;)

Smaczego :D

terelka    1

Ja także dziekuje :D:) :) przy najbliższej okazji spróbuje :)

A czy taki grzaniec "działa" szybciej niż zwykłe piwo? I czy jest większy efekt czy praktycznie niczym sie nie rózni ?

[ Dodano: 2006-07-16, 21:26 ]

A wracając do zimnego piwa ;) własnie pije Żubra - jasne pełne ;) i musze przyznać że Warka jest lepsza :P

Falkhor    63

terelka, JEST różnica, uwierz mi :P Tak na oko idzie w łebek dwa razy szbciej, ale w znacznie milszy sposób ;) No zależy oczywiście od prędkości picia i temperatury napoju ;)

Wersja strong, podana przeze mnie, jest idealna na zimowe dni , gdy wraca się przemarzniętym z podróży lub spaceru, itp.

pozdro :564:

profesoq    0

Falkhor musisz mi zrobic takiego browarka :D heheh Z miłą chęcią spróbuje.

Przygoda przygoda kazdej chwili szkoda................ :D

iwcia    2

Topic sie porzadnie rozwija :P

Piwka ani nie niecierpie ani nie kocham :) czasem raz na jakis czas mam ochote wypic to pije, sama prawie nigdy, jak juz to na imprezie, w naprawde goracy dzionek, no i na jakichs wypadach :) np w barze z ludziskami.

Moje typy:

1.Warka Strong

2.Reeds

3.Karmi - prawie jak soczek ;) ale wkoncu kobiece :D

Jak dla mnie piwo moze byc z sokiem lub bez, te ktorych nie wymienilam raczej wlasnie z sokiem bo sa z reguly gorzkie.

Ale jednak piwosz ze mnie kiepski ;)

maciej    32
Grzeniec imbirowy, z soczkiem, goździkami, cynamomem i plasterkiem pomarańczy... Maaaammmmmciu, pychota ;)

Szczegolnie w zimie , na stokach narciarskich :P:D oraz krupniczek , tez dobrze rozgrzewa ;)

Pifko dobra sprawa

warka,

zloty bazant

Falkhor    63

maciej, Krupnik albo Balsam Pomorski :P Byleby było tesco w okolicy, bo to o nabycia w tej Nirwanie produktów niszowych :D

Złoty Bażant - Można powiedziec, ze to streszczenie mojego wyjazdu na narty na Słowację. Sek w tym, ze na nartach jeździć nie umiałem, więc uskuteczniałem sanki, a jak wiadomo - one nie potrzebują takiej super skupionej kontroli prowadzenia, więc... ;)

Na piwko moge miec smaka tak zawsze, jak i nie zawsze - najczęściej to jednak tylko w upalne dni, bo w zimowe to nie za bardzo, a 'letniego' piwka nie lubię, albo zimne z okropelkowanej rosą butelce, albo grzenic w zimie.

Nie uznaję kompromisów. Jesli chodzi o piwo ;)

Falkhor    63

BTL, Że tak zwięźle powiem, popeiram Twój gust :P Harnaś staje się piwem uniwersalnym no i kosztuje niewiele - a smakuje na prawdę fajnie.

Poza tym - jesli PIWO, to TYLKO Z BUTELKI!

:564:

qb    0

Heineken - bezsprzecznie moj faworyt.

Co do Harnasia - niezle (czyt. ekonomiczne) piwo ;).

Pozdrowienia dla piwoszy

Falkhor    63

Heh... próbowałem kilkakrotnie ulec rzekomej magii Heinekena, no ale jednak nie mogłem. Dlatego jak dla mnie jest ono na równie z ekonomicznym Harnaśkiem ;)

No i tak patrzę, a tu wszyscy tylko jasne pifffko... nikt nie lubi ciemnego?? Okocim Palone, ekonomiczne Zamkowe, Obolonyj [ukraiński]...? Buuu. Jestem stary :567: :P

Falkhor    63

Dobra... Wyjątkowo, po znajomości uznam, że Karmi jest piwem ;) Co prawda jest to prawda tylko w połowie jednego procenta, no ale cóż... Fanatyczki i tak stwierdzą, że nawet 0,5% prawdy to prawda :P :P :P

Chociaż... takie zimne porządnie na upał z braku laku - też się nada do wypicia :P Najlepiej oczywiście w towarzystwie :D

terelka    1
Karmi tez jest ciemne i ja lubie :P

Piwo to piwo- piwo to warka :P :P

[ Dodano: 2006-07-21, 15:09 ]

Niewiem, ale jakos ja Karmi albo Reds'a nie zaliczam do piw :D Za mało % mają :P jeszcze jest Freeq (chyba tak sie pisze ;) ) - smakuje jak oranżadka :D