Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

PIWO

Recommended Posts

Falkhor    63

iwcia, terelka, No ja nie wiem, jak to opisać. Dopiero w tym lokalu, w łańcucie, miałem przyjemność tego skosztować... Nigdy wcześniej takiego nie próbowałem, nigdy póxniej też go nie piłem później.

Z ciekawostek - piłem jeszcze z sokiem granatowym - ale cena soku to 3zł :D W rzeszowskim lokaliku "Życie jest piękne" :)

terelka    1

Ja widziałam piwo zielone :D Sprzedawane było na święto irlandzkie - św.Patryka. Niestety nie spróbowałam wtedy i niewiem jak smakuje. Moze w tym roku sie uda :)

ziomalka    0

Ja znawczynią piw nie jestem, ale reddsa piję, bo to dla mnie sprawdzona marka :D kiedyś miałam okazję pic żywca i heinekena, jestem jednak wierna mojemu reddsowi :)Falkhor oczywiście ze zimny, o innym mowy nawet nie ma :). Wprawdzie kumple mówią, że Redds to nie piwo i jakos większość z nich chwali właśnie Warke, ale może i do Warki się kiedyś przekonam, choć dla mnie to za "męskie" piwo ;)

Pozdrawiam :D

grzenio    0
Właśnie Warka uważana jest przez panów za kobiece piwo :D - mówią, że jest dla nich za słodka :) Każdy pije to co lubi ;)

Ale trzeba rozróżnić Warkę Strong (która właśnie jest słodsza) od Warki Jasnej Pełnej (tej sprzedawanej na metry :) ). Obydwa rodzaje są dość dobre.

Dawno nie piłem Leżajska. Chyba musze odświeżyć sobie jego smak :556:

Falkhor    63

Warka jasne Pełne nie ma żadnych słodkich atrybutów, aby uchodzić za niewieście :D:) /cóż za dwuznaczność tego zdania ;)/

grzenio, hmmm... wg mnie Leżajsk zepsuł się i to już od dość dawna... Nie jest to jakieś rewelacyjne piwo, no ale wiadomo... z braku laku :)

grzenio    0
nie ma żadnych słodkich atrybutów, aby uchodzić za niewieście :P:D /cóż za dwuznaczność tego zdania :D/

Ale zaczyna się słodko (tzn od słodu) a kończy goryczą /to też dwuznaczne :D /

Falkhor    63

grzenio, Hmmm... Dobre piwo jest takie, że i gorycz i słodycz jest równomiernie rozłożona, dzięki czemu... nigdy się nie nudzi, ciągle zaskakuje i jest spontaniczne :D:P:D /czy to jeszcze rozmowa o piwie?/ :D

grzenio    0
"Oktoberfest", największy piwny festyn na świecie, rozpoczął się po raz 173 na błoniach Theresienwiese w stolicy Bawarii, Monachium. Tegoroczny festyn trwać będzie do 3 października. Organizatorzy spodziewają się sześciu milionów piwoszy.

Zgodnie z tradycją, punktualnie w samo południe burmistrz Monachium Christian Ude odszpuntował trzema uderzeniami drewnianego młota pierwszą 200-litrową beczkę. Pierwsze litrowe kufle piwa otrzymali premier Bawarii Edmund Stoiber i jego żona Karin. – Niech tegoroczny Oktoberfest przebiega spokojnie i nich stanie się świętem porozumienia między narodami - powiedział burmistrz wznosząc pierwszy toast. (...)

Tradycja zabawy na monachijskich błoniach sięga początków XIX w. Z okazji ślubu bawarskiego następcy tronu Ludwika - późniejszego króla Ludwika I - i księżniczki Teresy Saksońskiej, 12 października 1810 r. zorganizowano na Theresienwiese po raz pierwszy wyścigi konne połączone z festynem dla ludności. W 1818 r. na błoniach ustawiono pierwszą karuzelę. Od tego czasu festyn odbywał się co roku. Jedynie w czasie wojny festyn odwoływano.

Wiadomości24.pl

A u nas zeszłotygodniowy "Septemberfest" na Rynku niestety nie wypadł najlepiej. Rodzimi piwosze pokazali się z tej gorszej strony :554: A swoją drogą jak można rozkręcić niezły turystyczny biznes na zwykłym piwie. Sześć milionów ludzi w ciągu dwóch tygodni to jest coś. :559:

Falkhor    63

Heh, u nas też by to mogło zaistnieć - tylko trzeba organizacji. Plus, oczywiście, kultura picia, o której rozmawialiśmy w innym Topicu, stwierdzając, iż jednak troszkę się poprawia... Mimo to - 6mln luda w 2 TYGODNIE?? Ogromna sprawa... I zysk...

Falkhor    63

Guru, Hmmmm... Jedynym, który się przyznał :) :) Oki, ja lubię piwo. Ale czasem bywają takie dni, kiedy nie mam na nie ochoty :) Po prostu. Zatem powiedz, co lubisz zamiast niego, jesli chodzi o napoje procentowe?

Guru    0
co lubisz zamiast niego, jesli chodzi o napoje procentowe?

nie pijam alkoholi, jedyne co moze byc to czasem lampka wina do obiadu, ale tez rzadko...

terelka    1

A w Łancucie nie ma Warki Strong :P przynajmniej tam gdzie byliśmy :/ i na dodatek soku do piwa nie sprzedaja ;) no ale Tyskie w sumie też dobre było :D tylko coś za szybko działa :/ :D

grzenio    0
A w Łancucie nie ma Warki Strong :P przynajmniej tam gdzie byliśmy :/

Proszę nie uogólniać ;) W Łańcucie jest Warka Strong np. w Antico, wiem bo sam ją tam piłem :564:

A Tyskie ponad wszystkie :!:

terelka    1
Proszę nie uogólniać :D W Łańcucie jest Warka Strong np. w Antico, wiem bo sam ją tam piłem

hehe przepraszam :D ale się troche zdenerwowałam :D:) No ale jak może nie być Warki Strong! :D Jak ja ją lubie :D :564:

A Tyskie ponad wszystkie :!:

no dobra Tyskie tez może być :D:)

grzenio    0
ale się troche zdenerwowałam ;):P No jak może nie być Warki Strong! :D Jak ja ją lubie :D :564:

Fakt. Można się zdenerwować jak nie ma ulubionego piwa :554: Ale zawsze wtedy jest okazja żeby spróbować jakieś inne piwo :564:

ziomalka    0

Ja polubiłam Warke i Lecha, al echyba tylko dzięki Ziomkom z NFM :P Dziś znów zapodałam dwa kufle i czuję się ahhhh ;) wspaniaale :D

Terelka Piwwko ma szybko działać, szybko i sprawnie, żeby pózniej była swietna zabawa np przy przechadzce na PKP :D :564:

Dzięęękuje ekipie NFM za świetny wieczór :D :564: Wasze zdrowie :)

Falkhor    63

Profesoq zwrócił uwagę na ważny fakt. I ja go popieram - że straszecznie denerwuje mnie, gdy... Piwo danej marki leje się do kufla innej marki.

Zbrodnia... I powinien byc jeszcze ten sam kartonik, co piwo i kufel :P

grzenio    0
I powinien byc jeszcze ten sam kartonik, co piwo i kufel :)

A po co :?: Zamknąć oczy i delektować się smakiem a nie widokiem. :D A pooglądać to można w galerii :P

A tak naprawdę to czasami straszny chłam sprzedawany jest w pięknym opakowaniu. :554:

Falkhor    63

grzenio, Oki, fakt, chłam tez się trafia. Ale to np. wódce bym się nie przyglądał, ona ma praktycznie zawsze ten sam kolor. A jak porównasz kolorystycznie Żywiec z Warką Strong, to od razu widac różnicę :P

Opakowanie też ma duzo 'do powiedzenia' - bo jesli już znasz i masz swoją markę piwa - to doceniasz detale :D

Qmar    0

ja pije od niedzieli ^^ tzn moge pic :D i jak narazie pilem tylko żywca i nie jest zly :) dzisiaj przykladowo po szkole trzasnelismy sobie po piwku z kumplami :) jak bede pil cos innego zapisze tu swoje spostrzezenia :P

grzenio.... wódce bym się nie przyglądał, ona ma praktycznie zawsze ten sam kolor. ...

no wiesz ziom:P jakby nie patrzec wodka zurawinowa jest w kolorze zurawiny ^^ taki ladny kolorek :P

a zubrówka tez ma takie lekkie zabarwienie od trawki :D wiec juz masz 2 przyklady gdzie wodka nie ma takiego samego koloru ;p :D

Falkhor    63

Qmar, hehehe :) To nie do końca tak :) Bo wódka zawdzięcza kolor dodatkom koloryzującym - piwo zaś nie, tylko swoim integralnym składnikom, tyle że w różnych proporcjach i zapewne leży to też w długości 'dojrzewania'. Wódka zaś... to woda i alk :) I nic więcej :D Żubrówka, Finlandia Różowa/Zielona, Bols Blue, Żołądkowa Gorzka, Balsam Pomorski, Krupnik... Kolor zawdzięczają dodatkom, a Johnny Walker - dębowej beczce /chyba/ :D Piwo jest po prostu cudem natury :D :D

Hehehe :) Zapisuj swoje spostrzeżenia! nie ma to jak świeże spojrzenie :D Zawsze można cos wyłapać, co umknęło pijusom :D

SunShine    0

piwo jest szuuuuper najgorsze jest to gdy jest jego za mało... Nie ważne jakie byle by było... Winko też dobre szampan likierki, nie preferuje tylko wódki. Ale jednak to ja i tak z wszystkiego najbardziej lubie czekolade mmmm :P