Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

ZDRADA i 91 sposobów na skok w bok

Recommended Posts

Gothka =)    0

Bake, zdarza się, że już samo zaistnienie trzeciej osoby powoduje, że coś tracimy. Jeśli nasza druga połówka zobaczy, że jest ktoś lepszy od nas, to stracimy ją na rzecz tej trzeciej osoby. W ten sposób myśli bardzo wiele kobiet, które ciągle czują sie zagrożone. A ja uważam, że nie jest możliwe całkowite odizolowanie i zachowanie tylko dla siebie naszego partnera. Tak się po prostu nie da. Zawsze będzie ktoś lepszy od nas czy od naszych partnerów, ale to jeszcze nie znaczy, że trzeba porzucić to co się ma. Zwłaszcza jeśli się kocha.

iwcia    2
Czy ktoś z Was starałby się odnaleźć tę lub tego 'trzeciego'? I np. zrobic mu krzywdę?czy bylibyście w stanie zrobic coś takiego?

Zadnej krzywdy bym nie zrobila, ale chcialabym wiedziec kim jest "ta" kobieta. Przez czysta ciekawosc chcialabym zobaczyc jak wyglada, moze zaczelabym nas porownywac...

Kiedys juz pisalam ze dla mnie zdrada to koniec zwiazku, nikt nie zasluguje zeby byc zdradzanym, jezeli mezczyna czy kobieta zrobilo taki krok i zdradzilo to widac czegos musialo brakowac w relacjach partnerow, a w takim wypadku dalszy zwiazek niema sensu.

Falkhor    63

Bake, jak widac, odpowiedzi są różne, więc dobre pytanie zadałem ;)

Ja jednak nie mam takiego wewnętrznego przymusu, by koneicznie zoabcyzć tę trzecią osobę. Tego super gościa, dla którego ja musiałem odpaśc czy coś :) niech sobie będzie jaki by nie był, to znak po rpostu, że to nie mogłem być ja.

Sądze też, że krzywdy bym nie zrobił.

iwcia    2
ja jednak nie mam takiego wewnętrznego przymusu, by koneicznie zoabcyzć tę trzecią osobę. Tego super gościa, dla którego ja musiałem odpaśc czy coś :) niech sobie będzie jaki by nie był, to znak po rpostu, że to nie mogłem być ja.

Mezczyzni sa mniej ciekawi ;) nie to co kobiety :) ah ta ciekawosc...

Falkhor    63

Bake, Twoja wypowiedź kieruje mnie do nastepnego pytania - KTO jest skłonniejszy do mszczenia się ;) KOBIETA czy FACET? Wg mnie jednak kobieta.

iwcia    2
może to nie ciekawość a chec zemsty ?

Moze u niektorzych jest to chec zemsty, w moim przypadku bylaby to raczej ciekawosc, bo jak juz pisalam wczesniej nie chcialabym zaszkodzic tej osobie, ani mscic sie na niej. Co sie stalo to sie nie odstanie, dlatego po fakcie jakakolwiek zemsta jest dla mnie bezsesu. Wkoncu dorosli ludzie powinni wiedziec co robia.

Gothka =)    0

Kobieta przeważnie chce wiedzieć co takiego ma "tamta" czego sama nie ma, w czym jest gorsza. W większości przypadków kończy się na porównywaniu walorów, zalet. Zdarza się też, choć rzadko, pogratulowanie tej trzeciej wspaniałego faceta i, może nie od ręki, ale pogodzenie się z tym co się stało.

Jednak kobiety bywają mściwe. Słyszałam o przypadku, w którym zazdrosna kobieta spotkała się z tą trzecią i powiedziała jej mnóstwo takich rzeczy, które zasiały wątpliwości i związek się rozpadł. Osobiście bardzo mi się nie podoba takie podejście do sprawy w myśl reguły "sama nie weźmie i nikomu nie pozwoli wziąć".

Guest Bake   
Guest Bake

a tamtego lata w Krakowie? jakiś chłopak zastrzelił w ogródku piwnym nowego chłopaka swojej ex dziewczyny

Falkhor    63

Bake,

a tamtego lata w Krakowie? jakiś chłopak zastrzelił w ogródku piwnym nowego chłopaka swojej ex dziewczyny

To już na pewno jego eks wiedziała, że jest szczęściarą nie musząc z nim być...

iwcia    2
To już na pewno jego eks wiedziała, że jest szczęściarą nie musząc z nim być...

Dobrze ze jej nie zastrzelil, to tak tez sie zdarza czasami...

Zycie skomplikowane jest ;)

Falkhor    63

Ale żeby zastrzelić...? Dobitny dowód na to, że gośc nie mógł pogodzić się ze zdradą i z tym, że został odrzucony. Można zrobić tysiąc innych rzeczy, ale fizyczna przemoc i to tak skrajna to tylko dowód na słabość i... przede wszystkim skłonności do przemocy. Po prostu - drań i morderca.

Gothka =)    0

Prawdziwa twarz niektórych ludzi ukazuje się dopiero w takich sytuacjach. :/

Jest też wiele osób odrzuconych czy zdradzonych, którzy próbują targnąć się na własne życie, bo nie umieją pogodzić się z tym co się stało. :/

Falkhor    63

Niestety. Czasem osoba zdradzona czuje się przez to, że została odrzucona - bezwartościowa, nieatrakcyjna, niepotrzebna, że... decyduje się skończyć to bezsensowne i niepotrzebne nikomu życie :/ I jak tak teraz myślę - nie ma takiego człowieka, który nie mógłby być do czegoś potrzebny. Ale fakt faktem - ileż ludzi odebrało sobie życie przez miłosny zawód...

rudzia    0

Uch powiadło romantyzmem i Adamem Mickiewiczem :D

Ale na poważnie. Zdrada wynika z tego jaki ktoś jest człowiekiem i do czego ma skłonności. Sa tacy, który by nie mogli i już i koniec kropka o :D koniec A są też tacy co mają to we krwi. Ale czesto ludzi komplikują sami. Jak sie pojawia ktos inny na horyzoncie nie prościej się rozstać? Gdyby bylo trochę więcej empatii w ludziach to może życie nie byłoby takie skomplikowane. Bo my sami to wszystko utrudniamy

Jeżyk    43

Niestety. Czasem osoba zdradzona czuje się przez to, że została odrzucona - bezwartościowa, nieatrakcyjna, niepotrzebna, że... decyduje się skończyć to bezsensowne i niepotrzebne nikomu życie :/ I jak tak teraz myślę - nie ma takiego człowieka, który nie mógłby być do czegoś potrzebny. Ale fakt faktem - ileż ludzi odebrało sobie życie przez miłosny zawód...

To bardzo piękne co napisałeś Falku "nie ma takiego człowieka, który nie mógłby być do czegoś potrzebny" Tu przypomniała mi się mała scenka z filmu Felliniego pt. La Strada (Na gościńcu) Oglądałem go wiele lat temu ale doskonale go pamiętam. Na spacerze przyjaciel załamanej Gelsaminy,gdy ona mówi o sobie że nie jest nikomu potrzebna, podnosi z ziemi mały kamyczek i mówi do niej, zobacz, skoro ten kamyczek jest, to znaczy że jest on potrzebny, i Ty też jesteś potrzebna. Tak w prosty sposób starał się ją podnieść na duchu i przekonać że ona też jest potrzebna

rudzia    0

jeżeli już ktos powjawia się w naszym życiu to znaczy, że nie dzieje się to bez przyczyny. Są ludzie, którzy czasem wywołują większą, a czasem mniejszą rewoluję w naszym życiu. Każdy z nas jest potrzebny komuś do czegoś.

Falkhor    63

Nie ma ludzi niepotrzebnych. Są prędzej tacy, którzy nie są przekonani o swojej wartości. Takim trzeba dowodów, bo nie chcą albo nie potrafią wykrzesać tego samemu. Chociażby w domu, pomagając komuś, walcząc o sukces - a przegrywając stwierdzić, że czegoś się jednak człowiek nauczył... dlatego samobójstwo w wyniku zawodu miłosnego uważam za bardzo... niepotrzebne. Nie powiem, że jest ono godne potępienia, wyśmiania - bo to już tylko ta osoba wie, że chce to okupić własnym życiem. Tylko czy zapłacić życiem za to, że ktoś nie chciał dochować wierności albo - co wydaje mi się częstsze - nie miał odwagi o tym powiedzieć?

rudzia    0

Dla niektórych ludzi miłość jest ważniejsza od życia. Najcenniejsza rzecz. Jeżeli się ją straci to koniec świata.

Dzisiaj się tak zastanawiałam. Skoro każda miłość jest inna, a w naszym życiu jest ich wiele, nie warto popełniać samobójstwa, bo się nie udało. Nie znając uczucia pierwszej miłości nie wiemy jak to jest zakochać się raz na zawsze ( mimo, że na zawsze nie istnieje) na zabój. Wiec skoro nie znamy prawdziwego takiego uczucia to czy z powodu jednego zawodu miłosnego warto tracić najcenniejszą rzecz jaką człowiek posiada ?

A samoocena to przede wszystkim wpływ rodziców.

Falkhor    63

Rudzia:

Dla niektórych ludzi miłość jest ważniejsza od życia.

Miłość nie powinna wykluczać życia. Dla mnie stoi to nawet w pewnej sprzeczności. 'Kocham Cie ponad życie'... owszem. Niekiedy jest coś takiego jak dar życia. Ocalić komuś życie kosztem swego.

Ale zabijać się z miłosnej rozpaczy? Po kimś takim można by się spodziewać tez tego, że jak przyjdzie umierać to chętnie zabrałby druga osobę :)

Wracając jednak do zdrady... zabić się bo zostało się zdradzonym? Albo ZABIĆ tego, kto Cię zdradził? Też mi się to nie widzi.

rudzia    0

eF źle mnie zrozumiałeś :) Nie chodziło mi o zabijanie się z miłości, ale o to, że jak miłość się nie udaje, to wtedy ludzie się zabijaja, wiec chyba bardzej chodziło mi o zawód miłosny

Jak ktoś kocha i jest kochanym to chyba lepiej i to nie jest powód, aby się zabijać czyż nie ?

Falkhor    63

Rudzia

Jak ktoś kocha i jest kochanym to chyba lepiej i to nie jest powód, aby się zabijać czyż nie ?

Noooo dla kogoś, kto przestał być kochanym, bo druga osoba zaczęła kochać kogoś innego i jest kochana - to tak, może to być powód co często widać. Czasem rodzi to nawet zemstę... Nie mówiąc już o eskalacji emocji, gdy do rozstania doszło z powodu zdrady.

rudzia    0

No zgadzam się. Jak nadla przychodzi do Ciebie ktoś i mówi 'nie kocham' to jest tragedia, ale czasem chyba trzeba sie opamoiętać i myslec rozsądnie, ale nie wiem czy ludzi zakochani i to nieszczęśliwie mają coś takiego.