Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Studia.....:) Czy lubicie to co studiujecie?

Recommended Posts

ziomalka    0
Mnie to, co teraz studiuję, średnio się podoba. Może dlatego, że nie jest prowadzone tak, jakby należało... Ale nic. Trzeba to skończyć, magisterkę napisać :P

A mi stomatologia na początku rysowała się w czaarncyh, bardzo black barwach - nie podobało mi się to wszystko - jakieś histologie, embriologie do niczego nie potzrebe, abnatomie, a teraz ...... naparwam się wkuwając kolejne łacińskie nazwy na elementy mózgu :P no chociaż mózg jest już za mną, teraz mięśnie w obrębie głowy i szyi :)

No i nie mogłabym pominąć materiałoznawstwa - ulubionego przedmiotu Falkhora - jak juz powiedziałam, jutro napiszę co nieco o materiałach wyciskowych, cementach, amalgamantach i innych tego typu shitach :D

michas    0

nio ja przyznam szczeże ze swojego kierunku nie lubie a studiuje technologie chemiczna ale tez mnie za bardzo nie ciagnie żeby go zmieniac,a teraz ma taki przedmiot z którego nic nie kapuje wogólea sie nazywa mechanika i wytrzymałosc materiałów jak dla mnie to kosmos co tu mam w tych notatkach :)

Falkhor    63

michas, Hehehe :) Pamiętam pewne rzeczy z tego przedmiotu... Jeżeli dla kogoś prawdopodobieństwo, całki i macierze są z matmy skomplikowane, a z fizyki wektory, prędkości, energie itp. itd... to na mechanice znajdzie wszystko to, czego nie wie, i wszystko to, czego szybko nie pojmie :) Z resztą - wypowiedź prowadzącego przedmiot mechaniki - Psze państwa, wy i tak się tego nie nauczycie, bo i ja Was tego nauczyć nie dam rady. Po prostu postaramy się trochę zmniejszyć naszą własną niewiedzę... No. A potem to już był kosmos :) Pi i Sigma zostali daaaaleko z tyłu :)

grzenio    0
przedmiot z którego nic nie kapuje wogólea sie nazywa mechanika i wytrzymałosc materiałów jak dla mnie to kosmos co tu mam w tych notatkach :)

Jeżeli dla kogoś prawdopodobieństwo, całki i macierze są z matmy skomplikowane, a z fizyki wektory, prędkości, energie itp. itd... to na mechanice znajdzie wszystko to, czego nie wie, i wszystko to, czego szybko nie pojmie :)

Ale dzięki tym którzy to pojęli (mam taką nadzieję :) ) możemy np. spokojnie przejechać przez jakikolwiek most. Może to niektórym wydawać się dziwne ale mechanika to bardzo ważna i przydatna rzecz. Dzięki temu Falkhor, ktoś wyliczył z czego muszą być zrobione poszczególne części w twojej falusi żeby sie nie rozleciały gdy mkniesz prędko w bezkresną dal :D

Falkhor    63

grzenio, Hehehe :D No racja, racja. Przedmiot potrzebny, ale po rpostu - elitarny :) W sensie skońćzyc może i go można, ale pojąć, zrozumieć i wdrożyć w życie - oj, to już tylko nieliczni.

Przykłąd z rowerem całkiem na miejscu - oglądnałem sobie kiedyś, jak testują ramę rowerową... ile to wskaźników, czujników, hehe :)

Z resztą ogólnie TV wpłynęła na moje początkowe plany studiowania... jednak okazało się, że pewne rzeczy to nie dla mnie :) Trochę mi zeszło, zanim zacząłem robić, to co teraz robię, ale nie żałuję... Wiele się można dzięki temu w życiu nauczyć :)

Mooooże... jeszcze się wezmę za jakiś inny kierunek :D :562:

Guest Bake   
Guest Bake

ja teraz ksztalce sie z administracji. Wielka kicha. Szkoda czasu i pieniedzy. No ale po roku i kilku tys zl nei zrezygnuje przeciez ...

Teddy_85    0

Hmm... Ja studiuje informatyke... Jestem zadowolony, chociaż "przeszedłem" takie przedmioty , jak Prawo Gospodarcze, Ekonomie i Filozofie... Ehhh kocham to uczucie kiedy z największego "kosmosu" widzę dst w indeksie - oczywiście nie moim pismem :P

Teddy_85    0

Ehh - teraz mogę już powiedzieć że TAK - chociaż jeszcze nie wiem co dostałem z zaliczenia :P

Z niepokojem patrzę w przyszłość - z jakimi jeszcze podobnymi pozycjami trzeba się będzie zmagać :P

Falkhor    63

Teddy_85, Mój tato jak wspominał sobie swoje studiowanie na Politechnice, to mówił, że strasznie duże problemy na BUDOWNICTWIE były z... językiem obcym i hmm... naukami politycznymi, czyli Marksizmem i Leninizmem. mechanika przy tym to był pikuś :P

A Filozofia to taka nauka typowo akademicka... jest chyba WSZĘDZIE... tylko czasem różne przybiera imię... Może dla części z Was to nudne, ale w takim przedmiocie liczy się wykładowca - jeśli chce to przedstawić ciekawie, to to zrobi i można się będzie dowiedzieć wielu fajnych rzeczy. :564:

merigold    0

Hehe filozofia rządzi jest wszędzie,na medycynie też miałam,najciekawsza była pania,która w ciagu 45 minut potrafiła powiedziec "dobrze" 487 razy,fakt że chciało nam się to liczyć świadczy o tym jak interesujące były to ćwiczenia. Innym niezwykle fascynującym przedmiotem była higiena, zajęcia na 7.30 to zabójstwo, a tam dowiadywałam się ciekawostek typu: jak zbudować studnie, jak prawidłowo dokonać uboju krowy itp:P

A tak poza tym to studia lubie:)

ziomalka    0
na medycynie też miałam,najciekawsza była pania,która w ciagu 45 minut potrafiła powiedziec "dobrze" 487 razy,fakt że chciało nam się to liczyć świadczy o tym jak interesujące były to ćwiczenia. Innym niezwykle fascynującym przedmiotem była higiena, zajęcia na 7.30 to zabójstwo, a tam dowiadywałam się ciekawostek typu: jak zbudować studnie, jak prawidłowo dokonać uboju krowy itp:P

A można wiedzieć gdzież Ty studiujesz medycynę merigold ? :P

Ja mam dzisiejszy dzień zaplanowany na randkowanie z cudowymi filozofami i ich schizami :P Ehhhh pasjonująco się to zapowiada ... :D

Cerberion    0

filozofia - spalem jak kret w zimie. nic do popatrzenia, nic do posluchania. wogole na co to komu, jak gosc na ostatnim wykladzie i tak poweidzial, ze kazdy z nas ma swoja filozfie? strata czasu

nie lubie studiowac, wole pracowac. z nauki zostaje tylko papier, a potem i tak wszystko sie zapomina. i ile kasy sie zuzywa :D :/

Falkhor    63

Cerberion, wg mnie studiować się powinno :P A to dlatego, ze jest inny system nauczania i myśle, ze jednka w większości szkół dopiero na studiach człowiek staje się tym, kim jest... poznaje fajnych ludzi, rozwija swoje poglądy, itd. A papier? No cóż. Póki co jeszcze się liczy, ale powoli zaczynają się liczyć umiejętności, wiedza, nie tylko to, co jest napisane na kartce z pieczątką.

Stódia krztałcom :P

ziomalka    0
jednka w większości szkół dopiero na studiach człowiek staje się tym, kim jest... poznaje fajnych ludzi, rozwija swoje poglądy

I przede wszystkim na studiach człowiek dorośleje, zaczyna byc wpełni swiadomy i odpowiedzialny za swoje decyzje, płaci - czasem baaardzo słono - za błędy i żyje na własną rękę. Musi się zmierzyć z problemami życia, co nie zawsze jest tak proste jakby sie moglo wydawac.

papier? No cóż. Póki co jeszcze się liczy, ale powoli zaczynają się liczyć umiejętności, wiedza, nie tylko to, co jest napisane na kartce z pieczątką

Teraz według mnie należy nie tyle skończyć studia na danym kierunku, ale zdawać sobie sprawę, że za kilka lat zmenią się potrzeby rynku i zupełnie odwróci się zapotrzebowanie na dane zawody. Dlatego należy brać pod uwage również przekwalifikowanie. Jak to mówiła moja anglistka - trzeba być flexible :D

michas    0
I przede wszystkim na studiach człowiek dorośleje, zaczyna byc wpełni swiadomy i odpowiedzialny za swoje decyzje
no czy ja wiem czy tak jest patrzać na mój przypadek to czy ja dorosleje to ja nie wiem??wydaje mi sie własnie ze coraz bardziej dziecinnieje własnie :D ale to pewnie u kazdego jest inaczej :D
płaci - czasem baaardzo słono - za błędy i żyje na własną rękę. Musi się zmierzyć z problemami życia, co nie zawsze jest tak proste jakby sie moglo wydawac.
to sie z tym zgadzam ,niestety tak jest,szczególniue sie musi mierzyc z takimi problemami jak studiuje gdzies daleko od domu,znam te probblemy wszystkie przechodzilem przez to
ale zdawać sobie sprawę, że za kilka lat zmenią się potrzeby rynku i zupełnie odwróci się zapotrzebowanie na dane zawody. Dlatego należy brać pod uwage również przekwalifikowanie
juz tak jest ze trzeba jest wielkie zapotrzebowanie na ludzi z umiejetnosciami,nie koniecznie musza miec tam tytuł magistra, :D

magdaaa    0

To prawda, studia uczą życia o czym się przekonałam na własnej skórze. Daleko od domu, w obcym wielkim mieście, sama z problemami. Oj ciężko było. Teraz jest super, ale niedługo się skończy, ale te wszystkie doświadczenia zostaną.

juz tak jest ze trzeba jest wielkie zapotrzebowanie na ludzi z umiejetnosciami,nie koniecznie musza miec tam tytuł magistra, :D

Może i nie muszą, ale na studia się wszyscy pchają. Ja tam wolę mieć ten papierek w szufladzie. A umiejętności + papierek to nie jest taki zły pomysł.

michas    0
umiejętności + papierek to nie jest taki zły pomysł.
jesli któs posiada umiejetnosci i papierek to może byc o przyszłosc spokojny,no własnie na studia sie wszyscy pchaja a w polsce nie ma już komu robic,brak jest fachowców,polska jet w czołówce europejskiej pod wzgledem ilosci ludzi z wyzszym wykształceniem,oczywiscie papier jesli sie ma to już jest coś,ale teraz coraz bardziej licza sie umiejetnosci :D

michal21    2

ja studiuje administracje ( WSAiZ - studiuje tu ktos z furomowiczów? ) i szczerze przyznam ze ... wogóle mnie to nie kreci,,,rezygnacja? szkoda hajsu lekko :/

tak więc - nie lubie swojego kierunku ... ;/heh

Falkhor    63

michas,

na studia sie wszyscy pchaja a w polsce nie ma już komu robic,brak jest fachowców,polska jet w czołówce europejskiej pod wzgledem ilosci ludzi z wyzszym wykształceniem,oczywiscie papier jesli sie ma to już jest coś,ale teraz coraz bardziej licza sie umiejetnosci

Heh, tylko że to, ze wszyscy się pchają nie powinno sie kończyć w ten sposób, że wszyscy powinni je kończyć. Nie bronię tu nikomu dostępu do edukacji. Ale jak czasem widze, kto i jak zdaje egzmainy, to krew zalewa... Chociaż z drugiej strony jak się popatrzy, za co się ulewa, to też szczena opada :D

Dubi,

ja studiuje administracje ( WSAiZ - studiuje tu ktos z furomowiczów? ) i szczerze przyznam ze ... wogóle mnie to nie kreci,,,rezygnacja? szkoda hajsu lekko

tak więc - nie lubie swojego kierunku ... ;/heh

ja też studiuje na prywatnej (no cóż... różne okoliczności...) i nie moge powiedzieć, żebym był zajefajnei dumny z tej uczelni :D Ale już ją kończę, więc co, wyrzuce kase w próżnię i będę szukał czegoś nowego? Tak bogaty nie jestem... ale widząc i słysząc o poziomie podobnych uczelni...

...

...to się nie dziwię, ze papier magistra stracił wartość :D

0

Politologia bardziej mi się podobała niż socjologia, ale i jeden i drugi przedmio/kierunek jest ok. Tylko... uczelnia... :/

Cerberion    0

sie zgadzam, ze papier z uczleni stracil swa moc glownei dlatego,z e teraz magistra w sumei idzie sie kupic na prywatnych, a nie wyuczyc i jakos zdac. keidys magistrow nie bylo wielu, teraz - prawie kazdy jest :D

ale to wina tkaze tego, ze nie szanowalo sie ludzi z wyksztalceniem maturalnym i zawodowym (inzynierow).

ja w studiach lubie nieprzewidywalnosc :D

iwcia    2

Uwielbiam studiowac :D jakbym nie studiowala to bym zanudzila sie i zwariowala :D a tak zawsze spotkania ze znajomymi, ciakwi wykladowcy, wypady to tu to tam :D jest super i nigdy nie zalowalam ze studiuje to co studiuje :D

ziomalka    0
Uwielbiam studiowac jakbym nie studiowala to bym zanudzila sie i zwariowala a tak zawsze spotkania ze znajomymi, ciakwi wykladowcy, wypady to tu to tam jest super i nigdy nie zalowalam ze studiuje to co studiuje

I to jest najpiękniejsze w studiowaniu, sam fakt studiowania :D Oczywiscie o ile studiuje się to, co sprawia przyjemność. Ja sama, mimo iż mineło dopieor kilka dni nic nie robienia, chccę wrócić do tych nieprzespanych nocy :D Wiem, że to w pewnym sensie masochizm, ale ja to lubie :D :D :D

Falkhor    63

Hihihi :) Raaacja. studiowanie a nauka to jest tak, jak chodzenie do szkoły i... nauka :P:D Niby wszystko dzieje się w jednym miejscu, ale to bujda :) Ja już się przyznałem, ze w sumie dobrze czułbym się jako leśnik, albo jako weterynarz, albo hmmm... jako meteorolog :) Ale cos się raz wybrało i cóż - trzeba być konsekwentnym :) ja tam lubię być studentem :D

magdaaa    0

Można się uczyć, ale jak się spotyka z niechęcią wykładowców, którzy wymyślają takie podchwytliwe testy, żeby tylko uwalic to dziękuję bardzo. To sie mija z celem. Jutro mam egzamin z pozyskania drewna i w testach są pytania o maszyny do pozyskania których w życiu nie zobacze i nie wiem czy na katedrze widzieli, dobra rodzaj jeszcze spoko, ale jak już trzeba znać jakieś konkretne typy oznaczane numerkami kilkucyfrowymi, budowe to masakra. I właśnie w takich momentach nie lubie studiowania. Inny egzamin, który zdałam na szczęście, wymagał wkuwania parametrów satelit łącznie z ich wymiarami, radarów itd.

A jeśli chodzi o polskie uczelnie to następuje tendencja spadkowa w poziomie nauczania. Twierdzę tak na podstawie tego jakie zmiany zachodzą na mojej uczelni, ile przedmiotów zostało okrojonych z godzin, wszystko przez wprowadzenie studiów dwustopniowych. A tymczasem na moim kierunku na 5 roku ludzie kupują 2 indeks z braku miejsca. Więc jak się wyrobią z tym wszystkim w ciągu 3 lat?