Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Studia.....:) Czy lubicie to co studiujecie?

Recommended Posts

Guest mala.em   
Guest mala.em
politologia jest bardzo dobra, nawet lepsza od dziennikarstwa- bo tam się dowiadujesz więcej o świecie, socjologii, a taki dziennikarz to tylko wywiad dobrze przeprowadzi albo i nie....

wbrew pozorom na dziennikarstwie (przynajmniej tym prowadzonym na uniwersytetach, a nie w prywatnych szkołach) jest stosunkowo mało przedmiotów praktycznych (praktyki w mediach w większości przypadków trzeba sobie załatwiać samemu poza uczelnią ), a bardzo dużo teorii;

to są studia ogólnohumanistyczne z mnóstwem przedmiotów z zakresu polonistyki, socjologii, psychologii społecznej, politologii, kulturoznawstwa, z elementami marketingu, zarządzania, PR, reklamy i z dużym naciskiem na lektoraty języków obcych :P

ogólnie bardzo ciekawa alternatywa dla kogoś kto nie ma do końca sprecyzowanych zainteresowań ;)

lukascompl    0
to są studia ogólnohumanistyczne z mnóstwem przedmiotów z zakresu polonistyki, socjologii, psychologii społecznej, politologii, kulturoznawstwa, z elementami marketingu, zarządzania, PR, reklamy i z dużym naciskiem na lektoraty języków obcych

ogólnie bardzo ciekawa alternatywa dla kogoś kto nie ma do końca sprecyzowanych zainteresowań

Tak tylko taki dziennikarz jest do wszystkiego i do niczego- nie wiem ale dziedzina ta jest dla mnie takim wielkim workiem z którego wyciąga sie umiejętności w razie znalezienia swojej szansy na zabłyśniecie- karierowictwo :eek:

Guest mala.em   
Guest mala.em

hmm.. wiesz, w zasadzie każde studia to "wielki worek" wiedzy

do tego na wiekszości kierunków tylko część przedmiotów jest obowiązkowa, a z całej pozostałej reszty możesz wybierać sobie to, co cię naprawdę interesuje i w czym chcesz się specjalizować - tak więc tylko od ciebie zależy czy będziesz specjalistą w wąskiej dziedzinie czy fachowcem od wszystkiego i niczego... :P

Falkhor    63

mala.em,

studia to "wielki worek" wiedzy

do tego na wiekszości kierunków tylko część przedmiotów jest obowiązkowa, a z całej pozostałej reszty możesz wybierać sobie to, co cię naprawdę interesuje

Się zgadzam :P ale szkoda, że odpowiednio mniej dla mnei wazne przedmioty są czasem baaaardzo trudne do przejścia, bo profesorek uważa swój przedmiot za najważniejszy na świecie... itp.

terelka    1
odpowiednio mniej dla mnei wazne przedmioty są czasem baaaardzo trudne do przejścia, bo profesorek uważa swój przedmiot za najważniejszy na świecie... itp.

Problem w tym, że każdy uważa swój przedmiot za najważniejszy... Chociaż domyślam się o którego Ci prof. chodzi w tym momencie :D:P

młoda    0

Nie zawsze trzeba coś lubić żeby to robić, do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ja studiuje fizjoterapie, na początku miałam wątpliwości co do tego zawodu- jak poszłam na zajęcia do szpitala i musiałam obmacywać starsze osoby :/ To było bardzo nieprzyjemne, ale po pewnym czasie przestało mi przeszkadzać, i stało sie czymś normalnym, nawet ostatnio poczułam wewnętrzną satysfakcję że mogę pomagać tym chorym ludziom ^_^

Falkhor    63

Ja w sumie lubię tyle rzeczy i tak wieloma się interesuję, ze w sumie na każdych studiach mógłbym znlaeźć jakiś kierunek dla siebie :) Ale czy skutecznie bym się wyspecjalizował - no włąśnie mnie się wydaje, ze nie ma dziedziny, w której mógłbym się ewidentnie wyspecjalizować :) Stąd problem ze studiami ^_^

młoda    0

Rozumiem Cię Falkhor bo ja też mam wiele zainteresowań i to zupełnie z róźnych dziedzin, ale musiałam podjąć jakąś decyzje bo nie można miec wszystkiego naraz, nie można być mistrzem we wszystkich dziedzinach. Dla mnie ułatwieniem był fakt że po moich studiach będę mieć gwarantowaną pracę, bo jest duże zapotrzebowanie na fizjoterapeutów ;D kierowałam się głównie tym, przynajmniej mam pewność że nie będę wykształconą sprzątaczką :P a co do pozostałych zainteresować to staram się je rozwijać poza szkołą, we własnym zakresie :P

rudzia    0
przynajmniej mam pewność że nie będę wykształconą sprzątaczką

heh to chyba ja sie bede specjalizowac w tym kierunku :hihi: kierunek na ktory chciałabym pojsc jest moim wymarzonym a jednoiczesnie wiem ze nie dostane po nim pracy ale co tam...zawsze chciałam studiowac i bede...mam przynajmniej taka nadzieje

politologia jest bardzo dobra, nawet lepsza od dziennikarstwa- bo tam się dowiadujesz więcej o świecie, socjologii, a taki dziennikarz to tylko wywiad dobrze przeprowadzi albo i nie....

tp by bylo dobre tylko co ja po tym moge ?? to jest zasadnicze pytanie ktore mnie nurtuje niessssssssssamowicie

Falkhor    63

młoda,

staram się je rozwijać poza szkołą, we własnym zakresie

ja tez i wiem dobrze, ile to pożera czasu...

rudzia,

kierunek na ktory chciałabym pojsc jest moim wymarzonym a jednoiczesnie wiem ze nie dostane po nim pracy ale co tam...

Zawsze coś się znajdzie :D

Falkhor    63

rudzia, ech, aż tak drastycznie? :P :P :) Dlaczego akurat moje, cooo? :eek: ;P

magdaaa    0

Nawet jak się pójdzie na studia, które kształcą w kierunkach naszych zainteresowań to i tak spotkamy się z przedmiotami, które są beznadziejne i w ogóle niepotrzebne i nam się nie będą podobały. Czasami jest też tak, że przedmiot jest bardzo ciekawy, ale prowadzący i sposób jego prowadzenia jest zniechęcający.

rudzia    0
rudzia, ech, aż tak drastycznie? Dlaczego akurat moje, cooo?

pragę powiedziec że top nie tylko twoje będą psorkowi też to już obiecałam...może ktoś chce miec nawiedzona nauczycielke jezeyka polskiego dla swoich dzieci...polecam sie na przyszłośc :letssin: a jak nie to po prostu zmienie prace :hihi:

Falkhor    63

terelka, A zoabczysz, jak się poczujes,z gdy dobiegną one końca :/ ja na początku uznawałem je za mordęge, ale im dłużej się studiowałem, tym bardziej mi się te studia podobały. NIE WIEM, czy przeżyłbym rozstanie ze studiami moimi na politologii po całych 5ciu latach :P

terelka    1
terelka, A zoabczysz, jak się poczujes,z gdy dobiegną one końca :/ ja na początku uznawałem je za mordęge, ale im dłużej się studiowałem, tym bardziej mi się te studia podobały. NIE WIEM, czy przeżyłbym rozstanie ze studiami moimi na politologii po całych 5ciu latach :)

Ja mam dokładnie tak samo!!! Jak pomyslę sobie, że za rok już kończe to jakoś tak dziwnie i smutno :P;):)

A swoją drogą może akurat zostane tu na jeszcze dodatkowe 2 lata :D bo już za rok ma powstac tutaj instytutu nauk politycznych, także absolwenci licencjata będą mieć pierwszeństwo przy rekturacji na uzuepłniająca politologie :) ale to sie jeszcze zobaczy gdzie wyląduje :)

Falkhor    63

terelka, O ja CIĘ :P Wiesz czym to może grozić?? Tym, ze Falk wróci do korzeni i zechce uzupełnić wykształcenie ;)

terelka    1
terelka, O ja CIĘ ;) Wiesz czym to może grozić?? Tym, ze Falk wróci do korzeni i zechce uzupełnić wykształcenie :)

hmm jeden z mozliwych wariantów --> Falek i terelka w jeden grupie :) hehe ale by było wow :) podpowiadałbyś mi na kołach :P

ziomalka    0

Hmmm a ja kocham swoje studia - szczególnie gdy ptaszki już oznajmiają początek dnia następnego, a ja się nadal uczę, bosssko :/ :/ :/

Falkhor    63

terelka, Noooo pewnie, że bym podpowiadał :) A dopiero jakbym ściągał :) :)

ziomalka, Będzie dobrze. czasem wychodzi cos na wrzesień, ale takie życie. Będzie dobrze :( :kiss: =D

rudzia    0
Hmmm a ja kocham swoje studia

ziomalka a zdradź mi co studjujesz, bo jak narazie to pod tym wzgledem jesteś dla mnie tajemnicą :hihi:

Falkhor    63

rudzia, Zębologię Wyrywaną Miazgociągową :) W skrócie zwane stomatologią :) I z tego co wiem, już za jakiś czas zjeżdża na nasze ziemie praktyki legalne niby uprawiać :)

rudzia    0

czyli, że co??!! Że bac sie trzeba. Bo ja sie boję dentysty a jeszcze jak pomysle o tych miazgociągach to masakra :eek: :eek: :eek:

ziomalka moja prosba do Ciebie. Nie próbuj tego na nas ;) jak już cos to pozwalam na Falku :lol-sweat: