Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Polsat i TVN walczą z piratami

Recommended Posts

maciej    32

Internet stał się poważnym zagrożeniem dla stacji telewizyjnych. Przekonały się o tym Polsat i TVN, które walczą w amerykańskim sądzie z popularną wśród polonusów telewizją internetową - pisze Gazeta.pl.

 

Jerry Kozlowski z Arlington Heights w stanie Illinois wpadł na prosty pomysł na biznes: nagrywał programy telewizyjne nadawane w Polsacie, TVP czy TVN, po czym umieszczał je na stronie internetowej www.polskawizja.com.

 

"Gazecie" udało się dotrzeć do pozwów złożonych w maju przez dwie największe polskie stacje komercyjne w sądzie okręgowym w Chicago. Stację TVN reprezentuje kancelaria prawnicza Bell, Boyd & Lloyd z Chicago, natomiast Polsat zatrudnił firmę Deutsch, Levy & Engel. Na celowniku nadawców znalazły się zarówno Polska Wizja, jak i Telewizja Plus, których właścicielom polskie stacje zarzucają nielegalną dystrybucję swoich programów telewizyjnych.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Polsat i TVN walczą z internetowymi piratami" opublikowanym na łamach portalu Gazeta.pl

 

źródlo : gazeta.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Dobrze, że walczę, bo to taka sama piracka kradzież jak każda inna. Wg mnie tylko Telewizja Publiczna powinna być dystrybuowana bez żadnych ograniczeń, m.in. programy informacyjne, ale tez i inne, gdyż wszystko to powstaje z pieniędzy podatników.

 

Jako ze niedługo możłiwe będzie, iż każdy, kto ma prąd, będzie płacić podatek rtv, więc... Trzeba będzie wymagać. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśłi chodzi o stacje komercyjne - one płacą na swoje programy i one jest rozpowszechniają.

 

Net jest jednak szansą dla twórców niezależnych - przy minimum kosztów można... stworzyć własną telewizję, radio, itp.

 

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Bake   
Guest Bake

bądzmy szczerzy - kiepsko im idzie... duzo osób piratuje cyfre + i nikt im nic nie robi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×