Jump to content
Sign in to follow this  
grzenio

I LO czy II LO

Recommended Posts

grzenio    0

Absolwenci, uczniowie proszę o opinię o tych liceach. Jest to sprawa istotna dla pewnej młodej osóbki w mojej rodzinie.

Sam ukończyłem technikum więc ciężko mi udzielić jej pomocy w tym zakresie.

Falkhor    63

Ja ukończyłem II LO w Łańcucie.

Tak jakoś wyszło, ze... miałem iśc do pierwszego. Poszedłem na dni otwarte... a potem, gdy już byłem w II - to odwiedzałem je przez wzgląd na znajomych.

Mimo to i pomijając pewne wydarzenia - polecam DWÓJKĘ. Krótko i treściwie, ale jednak. Jeżeli myślisz o biochemie czy humanistycznym - to niech będzie tylko II. TYle to ja po prostu wiem...

Z mojej klasy wszyscy, którzy chcieli na uczelnie techniczne typu Politechniki - dostali się.

A poza tym... jest klimat, są CIEKAWI nauczyciele - mówię o nich jako o ludziach. Sam skończyłem to Liceum już ładnych parę lat temu... ale bardzo często do niego zaglądam. I dobrze mi z tym, cieszę się, że ukończyłem "Korczaka".

Jak jeszcze jkaieś konkretniejsze pytania - proszę śmiało.

Pozdro.

grzenio    0

Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie zaprasza wszystkich członków i sympatyków oraz chętnych do wstąpienia, na doroczne zebranie ogólne, które odbędzie się w sobotę, 23 września 2006 roku o godzinie 16.00 w gmachu I LO w Łańcucie.

Tegoroczne zebranie będzie Próbą Generalną przed Jubileuszem 100-lecia Szkoły.

Program tegorocznego spotkania

16.00–Spotkanie uczestników Zjazdu przed Szkołą - wspólne, pamiątkowe zdjęcie pod Lipą

16.15 –Uroczyste otwarcie Zjazdu w holu Liceum; Spotkanie z Dyrekcją, Pracownikami i Uczniami I LO – przedstawienie propozycji obchodów jubileuszu Szkoły

16.45–Wręczenie dyplomów uczniom Liceum, którzy otrzymają Stypendium Stowarzyszenia w roku szkolnym 2006/2007

17.00– program artystyczny przygotowany przez uczniów I LO

18.00– Spotkanie towarzyskie w restauracji „Vena”

Formularz zgłoszenia i program

Stowarzyszenie zaprasza również na comiesięczne spotkania - w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 w Bibliotece Szkolnej I LO.

Źródło: www.lo-lancut.pl

grzenio    0

No i współpraca miedzynarodowa w I LO kwitnie

Już od 7 lat I LO [w Łańcucie] współpracuje z Niemcami. Teraz gości 14 - osobową grupę z Gesamtschule Reichshof w Eckenhagen.

- Niemiecka młodzież chodzi na polskie lekcje, poznaje kulturę, szkoli język - mówi Urszula Mach, nauczycielka z I LO. - Pracujemy też nad wspólnym projektem. W tym roku zastanawiamy się, jak nam się żyje w cywilizacji mediów. I jaka jest rola reklamy we współczesnym świecie. (...)

Anne Halfar, nauczyciel języka angielskiego i wychowania fizycznego

- Jestem tu z młodzieżą po raz drugi. Przed rokiem, czułam się trochę obco. Teraz, kiedy poznałam Polaków i ich gościnność, czuję, że znalazłam przyjaciół. Planuje teraz prywatny urlop w tych stronach. Jest tyle do zwiedzania. I Łańcut i Rzeszów bardzo mi przypadły do gustu.

Marco Saggiomo, uczeń

- To, co od razu rzuciło nam się w oczy to różnice w wyglądzie szkoły łańcuckiej i rodzimej. U was czuć ducha tradycji. Stara drewniana podłoga, ławki i krzesła, czarne tablice na ścianach. Takich u nas już nie znajdziecie. Ale to nie krytyka.

Nowiny

Żeby tylko więcej Niemców mogło się przekonać że w Polsce nie ma tylko skradzionych samochodów.

Falkhor    63

A ja i tak obstawiam II LO - jest tam zupełnie inna atmosfera... Po prostu. szkolna - człowiek, gdy tam jest, to nie ma uczucia, że jesli tak się stanie, ze jest trochę kiepski, to... tozstanie w szeregu pominięty. I LO zawdzięcza sporo tylko swojej nazwie. Ale wg mnie '2' jest lepsza - ma szerze poel zainteresowań, mołżiwości, nie stawia na jednostki, bo... daje możliwości wszystkim, nawet tym, którzy na początku są troszkę "do tyłu".

A co do tych Niemców - ok, jest wymiana. Ale 2 LO robi znacznie ciekawsze wycieczki, stosuje programy autorskie i... jest, wg mnie, bardziej elastyczne.

Pozdro.

Zuziaaa    0

tez chodzialm do II, na humanistyczny :P nie nalezalam do wybitnych, ale mature zdalam bez problemow :P Falkhor ma racje z ta atmosfera - cos w tym jest :P

odnosnie tego czy polecam II czy nie to nei wiem. w koncu rozne opinie kraza o obydwu szkolach. wiec pewnei moje zdanie na niewiele sie przyda :P

Falkhor    63

Zuziaaa, Czyjeś zdanie na Forum zawsze jest głosem w dyskusji i trzeba je wyrażać :P wiele osób nie zdaje sobie, czym jest prawo do głosu :P

Owszem, te ukończyłem II LO. i nie moge powiedziec, żeby było idealne. Jednak owa atmosfera jest zupełnie inna niż tak, o której opowiadali mi znajomi z I LO. Po prostu - w 2. jest bardziej... ludzko? Ciekawe, ale chyba trafne określenie. Zatem jesli ktoś chce miło wspominac LO - niech idzie do dwójki. Ale ale - '1' lepiej kształci ścisłych, a '2' - humanistów. Tak przynajmniej ja uważam. nie chwaląc nikogo - psroka Lis w 2. jest na prawdę dobra w tym, co robi.

Pozdro.

Zuziaaa    0

ja mialam z prof. Lentowicz - i niestety, narzekalam na nia, snila mi sie po nocach ale nauczyla - nauczyla bardzo dobrze :P do dzis w nocy o polnocy moge powiedziec o co chodzilo w wierszach z Mlodej Polski :P

Falkhor    63

Zuziaaa, W 2 LO cierpiałą chyba tyko jedna albo dwie klasy z polaka - reszta dostała dobrą szkołę i mature napisała z palcem w nosie. O prof. Lentowicz też mnei dochodziły słuchy, ale popieram - słuchy mówiły, że dawała w kość ale na maturce szło się lekkim :P To samo z prof. Lis. Ponadto historia - prof. Duliban tochę szalony, ukryc się nie da. Ale i wymagający, i pomagający. Szalony :P

Falkhor    63

Zuziaaa, Heheheh :P Ja nie miałem z psroką Styką, ale i tak miło ją wspominam, z różnych okazji. Była równa kobieta. Nie miała takich wesołości jak psor Duliban, ale też potrafiłą nauczyć człowieka :D:P

Heh, ja bym się chętnie wrócił do LO :) To by dopiero było... :P

magdaaa    0

Oj też bym się chętnie wróciła do LO.... To jest ciekawe, że po latach dopiero docenia się surowych nauczycieli. Okazuję się, że to co robili, te wszystkie stresy które nam dostarczali codzień, na coś się przydały i że tak naprawdę robili to dla nas. I chwała im za to.

Hacker    0

Psorka Styka jasne równa kobieta była, ale i tak nie ma co moja koffana wychowawczyni psorka Kwoka to dopiero był element nie z tej ziemi :570: Jak ona nas kochała. Ehh aż żal było odchodzić :567:

[ Dodano:, 13:13 ]

:568: a ja nie szanuje d..., uwazam go za zwyklego cwaniaka, pamietam jak przez 2 miesiace uczyl nas na pamiec lekcji pokazowej dla pani z kuratorium, jego wiedza tez mnie w zaden sposob nie porazala, nie rozumie dlaczego nazywacie nauczycieli z liceum profesorami jeszcze z tego nie wyrosliscie?? to jest zwykle zaklamanie, i nie przemawia do mnie argument ze taka jest tradycja, sa zwyklymi magistrzynami i niech tak zostanie

edit: maciej

Art 2a. Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.

To juz druga taka sama uwaga.

profesoq    0
nie rozumie dlaczego nazywacie nauczycieli z liceum profesorami

Ja tez tego nie rozumiem i w chwili obecnej tak sie nie odnosze do nauczycieli bo to jest bez sensu...niektorzy nawet magisterki nie maja a sie ich profesoruje....Jednak w szkole do konca 2 klasy mowilem bo kazdy mowił jak jedna osoba sie wyłamała to zaraz dostawała po głowie jednak jak teraz widze sie z naczycielami to nie ma juz konwensnsow w stylu dziendobry pani profesor itd... Tylko per pani :)

magdaaa    0

A mi to nie przeszkadza, ze tak się mówi do nauczycieli ze szkoły średniej. Przecież wszyscy wiedzą, że oni nie są profesorami czy tam nawet doktorami, czy co niektórzy magistrami i czy się ich tak nazywa czy nie nic w tym kierunku nie zmieni, a skoro taka jest tradycja to czemu nie? Mnie to wiele wysiłku nie kosztuje, a myślę, ze nauczyciele jakoś się tym specjalnie nie szczycą bo nie mają czym, a przynajmniej nie powinni. To tylko słowa.

Falkhor    63

Heh, może to nie tylko słowa, bo faktycznie gdzie magistrowi do profesora...

jak dla mnie był to tylko zwrot grzecznościowy. Nic poza tym. Często też mówiło się 'pani psor'. Hmmm... No i Magister to tak jakoś sztywno brzmi :)

Padlinka    0

no to ja powiem tak : jestem obecna wychowanka profesora Dulibana ... i sazczerze mowiac jestesm bardzo zadowolona z wychowawcy , przykładowo tamtegoroczna wycieczka na ukrainę 4 dniowa gdzie zwiedzilismy 14 miejscowosci (m.in. olesko, buczacz, chocim, lwów, poczajów -pięknie:) za bardzo BARDZO małe koszty ... popieram tez wczesniejsze zdanie FALkhlora o ile pamietam ze 2 to human , 1 scisłe / pochwale sie jeszcze ze w tym roku juz realizujemy program na prage , a na lekcjach jest czasem wesoła a czasem grozzzza :)

Falkhor    63

Padlinka, hehe, tez wiem o tych projektach "na Pragę". bez przecieków wiadomo, że będzie to znowu coś na prawdę dużego :) heh, chciałem się wkręcić, pamiętam, na ten wyjazd na Ukrainę, ale cóż, sprawy trochę się pokomplikowały. Duli był w 7m niebie :P

i fakt... u niego na lekcjach od zgrozy do radochy tylko jeden krok :D

Qmar    0

Hehe u prof. Dulibana jest szydera :P zwlaszcza jak mu kompa musimy naprawic albo sformatowac :P to dobiero sa akcje :D tak pozatym 2LO jest spoko :D polecam :D szkoda ze ostatni rok zostal :D

O i widze z Padlinka sie zarejestrowala :P

Qmar    0
kochany ... mnie by nie bylo :) i własnie pzrze profesora poznałam tez wielu fajnych nowych ludzi (czyt. Qmara tez) :)

te mała nie podlizuj sie :D

// eh ta Padlinka :D no tak dziewczyna z Soniny - gdzie to nie wejdzie to nie ma pojecia :D wszedzie musi byc nawet ostatni mi na chate wbiła :D nic jej nie powstrzyma :) //

A prof. Duliban spoko koles ^^ szydera przynajmniej za to nei lubie jednego osobnika couczy matematyki ale to inna akcja :) ogolnie jest spoko :D (w 2LO domyslnie :D)

Padlinka    0

ojc ojc Qmar nie płacz :D bo Cie profesorem poszczuje

a co do naszego lo ja w zyciu nie zmieniałabym szkoly byc moze dlategoze chodziałam do gimnazjum do 1 i za blisko do lo 1 g:D naogladałam sie