Jump to content
Sign in to follow this  
grzenio

I LO czy II LO

Recommended Posts

Guest Ania   
Guest Ania

Zdaje sobie sprawe, że temat jest nieaktualny lecz może się ktoś jeszcze wypowie?

Chciałabym zdawać na medycynę. Obecnie ucze się w gimnazjum ale myślę nad wyborem szkoły średniej. Rzeszów to jednak godzina drogi, więc zastanawiam się nad Łańutem. Czy mialabym szanse dostać się na kierunek lekarski po edukacji w Łańcucie? Jak myślicie?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Neołafita    42

Zdaje sobie sprawe, że temat jest nieaktualny lecz może się ktoś jeszcze wypowie?

Chciałabym zdawać na medycynę. Obecnie ucze się w gimnazjum ale myślę nad wyborem szkoły średniej. Rzeszów to jednak godzina drogi, więc zastanawiam się nad Łańutem. Czy mialabym szanse dostać się na kierunek lekarski po edukacji w Łańcucie? Jak myślicie?

Z góry dziękuje za pomoc :)

Ambitnie  <_< Wiesz już coś o tym kierunku?

Godzina? Rowerem chcesz dojeżdżać? ;)

Ja myślę, że zdecydowanie ważniejsze od tego gdzie się będziesz uczyła jest to jak się będziesz uczyła.

Też tak myśle, arkusze maturalne wszędzie takie same.. 

Do Rzeszowa jedzie się godzine lub dłużej, ale jak są korki.. Rzadko, ale są..Zazwyczaj pojawiają się, wraz ze spadnięciem pierwszego śniegu.

l__s2    15

Nie ma co narzekać na dojazd do Rzeszowa. Przez 4 lata jazdy do technikum i 3 na studia do tej pory tylko raz nie dotarłem na czas przez to co się działo na drodze, było to właśnie ostatniej zimy.

Jedzie się średnio 30 minut.

Megg    9

Można zajrzeć zawsze w statystyki, zobacz sobie na dane - procenty procentów z matur

Na tylu uczniów to spore odzwierciedlenie, tak mi się przynajmniej wydaje.

Z tego co wiem, w obu szkołach - jeśli Ci zależy i chcesz na prawde dobrze zdać mature pomogą CI.

Z resztą... dziś masz internet, pomocy do nauki ogrom. Nic tylko siedzieć i uczyć się. :)

Falkhor    63

Nic tylko siedzieć i uczyć się. :)

Tylko to i wyłącznie to jest problemem w szkołach średnich :D

Nie zmęczyć się, mieć dobre stopnie, poimprezować, żyć bezstresowo.

Guest dark paradise   
Guest dark paradise

Złe pytanie tytułowe. Analizując ostatnie lata stwierdzam, że pytanie powinno brzmieć "czy w ogóle LO?".

Znam osoby które skończyły LO, a po szkole nie podjęły żadnych wybitnie wymagających studiów; tak więc nie dosyć, że zmarnowały czas na bezproduktywnych studiach to jeszcze te lata liceum. A przecież mogłyby przez ten czas podjąć naukę w jakiejś ukierunkowanej szkole by potem wielu z nich miałoby dużo łatwiej o pracę...

Skończyłem LO, ale jakoś specjalnie w życiu mi się nie przydaje, może trochę zmuszało do myslenia nad pewnymi tematami, ale w życiu zawodowym - zero profitu.

Megg    9

Tylko to i wyłącznie to jest problemem w szkołach średnich :D

Nie zmęczyć się, mieć dobre stopnie, poimprezować, żyć bezstresowo.

Najlepiej nie męczyć się [na lekcjach które nic nie dadzą]

i siedzieć i uczyć się w domu

a) do matury

B) ogólnie

Mój rocznik na studiach bardzo dobrze się trzyma mimo stosunkowo niskich wyników matur

Chciałam sprawdzić koledze czy dostanie stypendiów i widziąłam listę rocznika 2 lata niżej - punkty z matury bardzo bardzo wysokie.

A dziś na drugim roku mają problemy z podstawowymi z rzeczami z którymi my nie mieliśmy problemów.

Szukają właśnie czegoś pod model - jakiś schemat, nie wiedzą jak się uczyć ogólnie żeby poradzić sobie z całym niezprecyzowanym zagadnieniem...

Falkhor    63

Megg - Czyli może jednak kadra naukowa jest tutaj kluczem? System systemem, ale skoro nauczyciel staje się nowoczesny i w imię postępu przeprowadza kolejne etapu programu nauczania bez weryfikacji i powtarzania (bo system nie daje mu na to czasu) celem podciągania poziomu wiedzy w górę a nie w dół...

Z mojej nauki w II LO wyszło - po znajomych - tyle, że z dostaniem na studia nikt nie miał problemu.

Podjęcie zawodu, pracy - to co innego.

Tylko , że wtedy dość przeciętny uczeń miał wiedzę lepszą od obecnego w miarę kumatego licealisty...

Megg    9

To sprawia że zastanawiam się czy ci nauczyciele mieli maturę...

Ale widząc ostatni arkusz z matmy widzę że nie musieli, bo CKE pbniżyło poziom... kiedyś będzie tylko dodawanie, a były przecież na maturze kiedyś całki i pochodne! 

Miałam to szczęście że prof z matmy na studiach zaczął wykład od podsumowania matury - nie mieli państwo całek i pochodnych, w sumie to nic państwo nie mieli. Muszę więc zacząć od początku...

Guest Ania   
Guest Ania

Cześć, dziękuję za odpowiedzi :)

Napisałam, że godzina drogi do Rzeszowa, ponieważ jestem z okolic Przeworska. Tam równierz LO jest na dobrym poziomie (wielu lekarzy wyszło z tej szkoły), lecz mam osobiste powody aby tam nie chodzić. Dlatego bardzo często zastanawiam się nad Łancutem. Do Rzeszowa musiałabym dojeżdżać (co czasami może być uciążliwe) lub... mieszkać (to drugie odpada). Wiem wszystko o tym kierunku, lecz największy problem sprawia mi wybór LO. 

Słyszałam, że w I jest bardzo dobry profil biologiczno-chemiczny i poziom a w II luz i samowolka. Wiadomo, że jak będe chciała się uczyć to i tak się nauczę. Jednak chciałabym, aby nauczyciele podchodzili do przekazywania wiedzy poważnie, byli kompetentni, nie zniechęcali, służyli dobrą radą, umieli wpłynąć na ucznia, mieli wymagania. 

Myślałam jeszcze nad "Kopernikiem" w Jarosławiu. Czas dojazdu taki sam, lecz doszły mnie słuchy, że poziom się obniżył i ta szkoła nie cieszy się już taką renomą.

Wszystko przemawia za Łańcutem, proszę o pomoc :)

Falkhor    63

Ania - W chwili obecnej nie kojarzę nikogo, kto 'dobrze skończył' biologię/chemię w II LO. Jeśli chodzi o biochem w I LO - brak mi informacji, więc jeżeli znajdziesz kilka osób mówiących, iż tam jest to ok, to znaczy, że jest lepiej niż w II.

Szczus    63

w 2LO zależy na kogo trafisz za moich czasów biol chem to była elita i zgrana paczka w naszej szkole . jeżeli masz chęci do nauki to i tu i tu jest dobry poziom 

Guest C3PO   
Guest C3PO

Ania - W chwili obecnej nie kojarzę nikogo, kto 'dobrze skończył' biologię/chemię w II LO. Jeśli chodzi o biochem w I LO - brak mi informacji, więc jeżeli znajdziesz kilka osób mówiących, iż tam jest to ok, to znaczy, że jest lepiej niż w II.

skonczyłem II LO i studiuje medycyne, co do samej szkoły to nie uważam żeby przygotowywała do matury czy po prostu do studiowania. Nie wiem jak jest tam teraz ale kilka lat temu I LO było lepszym wyborem jesli chodzi o biol-chem

Guest gimb   
Guest gimb

A jak jest z matmą? Chciałabym pójść na mat-chem-ang i zastanawiam się nad I i II LO w Łańcucie i II LO w Rzeszowie... Z tego co wiem, to chemia lepsza w I, ale matma i angielski leży...