Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Formuła 1

Recommended Posts

terelka    1

Doczekaliśmy się pierwszego Polaka w formule 1. W swoim debiucie Robert Kubica zajął bardzo dobre, punktowane 7 miejsce, niestety został zdyskwalifikowany, ale to nie zmienia faktu, że zaprezentował się, z bardzo dobrej strony i do końca sezonu to on bedzie kierowca BMW :D

Troche faktów z jego życia :P - Link - gazeta.pl

[ Dodano: 2006-08-09, 10:02 ]

Link - onet.pl

Falkhor    63

terelka, Też byłem zaskoczony :) Należy się chłopakowi. A tak poza tym - to się sporo gazet o tym rozkrzyczało i zamiast drukować go na stronach sprotowych - wrzuciło go na fronta :D

Pewnie zacznie się teraz w Polsce moda na ten sport :( Cos jak małyszomania :)

Pozdro

terelka    1

Mysle, ze mu sie to nalezało, ten cały debiut :D Pracował na to od dzieciństwa i widac, że ma talent :D Fajnie, że ktos taki może reprezentowac nasz kraj. Myśle, że nawet jak teraz nie bedzie wygrywał to w przyszłości napewno, ma dopiero 21 lat, wszystko przed nim...

serwis onet.pl poswięcony F1

Falkhor    63

terelka, Podzielam Twoje zdanie. Młody jest, to prawda. I samo dostanie się do takiej elity to ogromny sukces. Lecz już teraz widze tych komentatorów, co będą na nim psy wieszać :D Fuckt opisze jego porazkę jako stracone nadzieje, itd. Ale jak dla mnie to pewnie będzie tak jak z Małyszem - nartami się nigdy nei interesowałem, póki nie zaczął skakać :) Tak będzie pewnie i z Kubicą :D Wygra parę rzeczy i będę go na długo pamiętał :D Bo KTO poa nim tyle z naszych krajanów w tym sporcie osiągnął, no? :D

Pozdro.

terelka    1

No własnie, w F1 nikt tyle nie osiągnał co on... Nawet te wygrane w Formule Renault to duży sukces :D

Przyznam sie szczerze, ze parę razy oglądałam F1 ale nie ciekawiło mnie to zbytnio :D Nie mialam komu kibicować... a teraz jest Kubica wiec zawsze to inaczej jak sie kibcuje "swojemu".

kolega z teamu BMW o Kubicy - onet.pl

maciej    32

Interesuje sie Formula 1 od kilku lat, ten sport w Polsce jest malo znany to fakt. Teraz przez zalsuge Kubicy zwiekrzyla sie ogladalnosc tego sportu przez Polaków, tam gdzie nasz reprezentant tym zawsze wiecej kibiców :D Moze kiedys doczekamy sie toru z prawdziwego zdazenia i beda rozegrane mistrzostwa swiata Formuly 1 u nas. Jest to drogi sporcik, ale ciekawy :) Kubica mial szcescie poniewaz Schumacher odpadl w ost okrazeniu. A potem jak juz kazdy wie dyskfalifikacja...Jak na pierwszy raz bledy kazdemu moga sie zdazyc, domyslam sie ze blad zostal popelniony podczas wymiany przodu po wypadkach, zapomniano dodac ciezarka...

Brawo i tak trzymac, a nawet lepiej Robercie

iwcia    2

Oj oj a ja nie lubie takiego sportu, szybka jazda samochodowa tez mnie troche przeraza mowie o takiej gdy na liczniku jest wiecej niz 120 :D hehe oczywiscie samochod osobowy nie forumula 1 :)

Musze sie przyznac ze sport mnie nie ciagnie, takie samochody moge ogladnac sobie przez pare minut, dluzej nie usiedze niestety :) szkoda mi na to czasu, no ale wszytskich pasjonatow podziwiam za zamilowanie :P

terelka    1

iwcia hmm mysle, ze zmienisz zdanie, jak w Polsce na dobre rozpocznie się Kubicomania :)

wtedy kazdy będzie chciał coś o nim wiedziec. Może nareszcie niemcy nie będą śmiac się z Polaków na kazdym kroku, tylko będa musieli uznać wyższośc Roberta :P (wiem ze BMW to team niemiecki :D -chodzi o rywalizacje między zawodnikami )

ps oglądałas skoki malysza ;):)

grzenio    0

Z tym torem F1 to może być trochę trudno. Wybudować może łatwo (chociaż nie wiadomo - był już jeden Turek który chciał wybudować tor na Podlasiu i zostawił po sobie tylko spore długi). Ważniejszą sprawą jest faktyczne zorganizowanie wyścigów na tym torze. Węgrom zajęło to sporo czasu zanim Formuła 1 zawitała na Hungaroring.

A zanim wpadniemy w kubicomanię proponuję przeczytać:

Nim zapanuje kubicomania...

victory.gif

maciej    32

A ja mam pytanie , moze jest ktos chetny na wyjazd na prawdziwy tor , na prawdziwe mistrzostwa i sam na zywo zobaczyc Kubice ?

Doczepiam fotke strony z gazety FAKT

Mysle ze Turcia wychodzi najtaniej , moze jest ktos chetny ?

Falkhor    63

:564: Jasne. W sumie to już jestem spakowany. :564:

AAaaa zaraz.... TURCJA :D

Nie no. ja Ci moge co najwyżej dać kilka kanapek :) Chyba, że miałes na mysli zrzutę forumowiczów i wysłanie jakiegoś delegata :)

Falkhor    63

No to już jest cały wór kanapek. Starczy na Turcję a może i nawet jeszcze dalej i na powrót. Więc... kogo delegujemy? :D :D :D

terelka    1

Ja czekam aż w Polsce wybudują tor z prawdziwego zdarzenia ;) Najlepiej gdzies w okolicach Rzeszowa :D może tak, za 20, 30 lat rzeczywiście taki powstanie, kto wie...

nigdy nie mów nigdy! :D

maciej    32

Robert Kubica zajął ósme miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Turcji na torze Istanbul Park, jutro zawody, wszyscy bez wyjatkow ogladaja i trzymaja kciuki :D

Polski kierowca wystartuje w niedzielę z czwartej linii. - BMW-Sauber -

kubica.jpg

Formula roolez :P

grzenio    0
Trzymamy kciuki! i miejmy nadzieje, że zajmie dobre, punktowane miejsce :P

Yes, yes, yes :!:

happy01.gif

Miejmy nadzieję że sprawdzi się to co mówią komentatorzy, że tor nowy i szanse się trochę wyrównują, bo "starzy" kierowcy jeszcze go tak dobrze nie znają jak inne tory.

terelka    1

No niestety, tym razem nie udało się zdobyć punktów, ale Kubica zajął całkiem niezłe ( biorąc pod uwage fakt, że jest to jego 2 występ w F1) 12 miejsce... :P

Polski kierowca wystartował z ósmej pozycji (czwartej linii). W pewnym momencie wyścigu jechał nawet na piątym miejscu, jednak w drugiej części wyścigu bolid Polaka wyraźnie stracił moc. O niewłaściwych ustawieniach pojazdów teamu BMW-Sauber świadczyć może także dopiero 14. miejsce, ze stratą dwóch okrążeń do zwycięzcy, pierwszego kierowcy tego zespołu, Niemca Nicka Heidfelda. 1

więcej informacji - sport.onet.pl

Falkhor    63

Hmmmm... No fajno... Złe opony... Kubica czuje, że opony były złe (onet.pl)

Szkoda, bo nawet ja z ciekawości patrzyłem, jak mu poszło, i na pewno trochę nizej, niż on sam się spodziewał... Szkoda, ze nawalił sprzęt.

[ Dodano: 2006-09-01, 10:54 ]

Kubica znowu najszybszy :D

LINK

Robert Kubica (BMW Sauber) uzyskał najlepszy czas podczas środowego treningu na torze w Monzy, gdzie odbędzie się następny wyścig Grand Prix Formuły 1. Jego kolega z drużyny Nick Heidfeld był ósmy, Fernando Alonso (Renault) - czwarty, a Michael Schumacher (Ferrari) szósty - podaje serwis F1-Live.com

Widać, musi się chłopak przetrzeć w walce z innymi użytkownikami toru. A potem będzie już tylko lepiej :)

terelka    1

No już 10 września kolejny wyścig z udziałem Polaka :D Trzymamy kciuki, kiedyś wkońcu wygra! :) Moze juz we Włoszech... :)

"Znam tor Monza bardzo dobrze i bardzo go lubię. Wiele lat mieszkałem we Włoszech. Wydaje mi się, że w tym wyścigu będę u siebie w domu. Włosi uwielbiają motoryzację, a ja od wieku 13 lat uczyłem się tu sztuki kierowania samochodami" - wyjaśnił cytowany przez stronę internetową F1Racing.net Kubica.

Link - sport.onet.pl

Falkhor    63

terelka,

Znam tor Monza bardzo dobrze i bardzo go lubię. Wiele lat mieszkałem we Włoszech. Wydaje mi się, że w tym wyścigu będę u siebie w domu.

hEH :D Super :) Oby pojechał jak najlepiej i żeby dojechał cały do mety i wiadomo, z takim szczegółem jak miejsce w pierwszej 5. :) I dobrym dla siebie czasem ;) Poooowodzenia.

terelka    1
Robert Kubica

Stan cywilny: kawaler

Wzrost: 1,84 m

Waga: 73 kg

Hobby: kręgle, gry komputerowe, karting

Ulubione danie: pasta

Ulubiony napój: sok pomarańczowy

Ulubiony tor: Macau

Pierwszy wyścig: kartingowe mistrzostwa Polski, Poznań 1995

Robert Kubica - sylwetka

źródło - gazeta.pl

grzenio    0
Kibice i fani bardzo liczą na moje zwycięstwa w wyścigach, ale na razie muszę trochę ostudzić te nadzieje. Na znaczące sukcesy jeszcze przyjdzie czas – stwierdził pierwszy polski kierowca startujący w wyścigach Formuły 1. (...)

"Cudu na torze z dnia na dzień nie ma, takie przypadki w Formule 1 się nie zdarzają. Pracujemy stale nad bolidem, jest już spora poprawa, ale i tak do doskonałości sprzętu jeszcze daleko. Ja sam przecież nadal jestem na torach nowicjuszem, muszę się jeszcze bardzo wiele nauczyć. Znam swoje miejsce w szeregu. Przecież nadal nie wiem, jak będzie wyglądała moja przyszłość w następnym sezonie. Oczywiście liczę na to, że zespół BMW Sauber podpisze ze mną kontrakt, ale o tym zadecydują szefowie teamu. Ja na ich decyzję nie mam żadnego wpływu" - dodał Kubica.

Oceniając dobre opinie, jakie otrzymał po dwóch startach w Grand Prix Węgier i Turcji Robert Kibica jest przekonany, że dla niego jednak najważniejsze są wnioski, jakie wyciągają szefowie jego teamu. "To, że o mnie dobrze pisze prasa i chwalą nawet przedstawiciele innych teamów, dla mnie osobiście nie ma wielkiego znaczenia. To miłe, ale najbardziej liczy się akceptacja szefów zespołu" - wyjaśnił Robert Kubica.

Myślę że bardzo rozsądne podejście do swoich startów. Nie możemy popadać w hurra optymizm, żeby potem się nie zawieźć.

Ten fragment jest dobry :D :

Opowiadając o kulisach kontaktów towarzyskich wśród kierowców Formuły 1, Robert Kubica powiedział, że kto chce mieć kolegę... powinien sobie kupić psa. "To jest zamknięty świat rywalizacji kierowców i ich zespołów, ja na razie nie mam w nim kolegów.

I na koniec smutna prawda :554:

Na pytanie, jak zostać kierowcą wyścigowym, Robert Kubica stwierdził, że jedynym rozwiązaniem dla utalentowanych młodych zawodników jest wyjazd za granicę.

"Jest mi przykro, że muszę to powiedzieć, ale karierę trzeba robić za granicą. W Polsce nie ma torów wyścigowych, nie ma wysokiego poziomu sportowego, nie ma odpowiedniego zainteresowania. Kto będzie jeździł tylko w kraju, kariery międzynarodowej nie zrobi" - stwierdził zawodnik.

Wiadomosci24.pl