Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Formuła 1

Recommended Posts

Falkhor    63

Hmmmm... No gość nie wygląda groźnie :D

Cudu na torze z dnia na dzień nie ma, takie przypadki w Formule 1 się nie zdarzają. Pracujemy stale nad bolidem, jest już spora poprawa, ale i tak do doskonałości sprzętu jeszcze daleko. Ja sam przecież nadal jestem na torach nowicjuszem, muszę się jeszcze bardzo wiele nauczyć. Znam swoje miejsce w szeregu. Przecież nadal nie wiem, jak będzie wyglądała moja przyszłość w następnym sezonie.

i dlatego gościa lubię!

[ Dodano: 2006-09-06, 14:39 ]

Źródło: LINK, PAP.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Michael Schumacher ma ogłosić zakończenie kariery po niedzielnym starcie w Grand Prix w Monza - napisała w środę gazeta "Bild". Niemiecka bulwarówka nie podaje źródła informacji o wycofaniu się Schumachera z tej prestiżowej rywalizacji.

Może to tylko prowokacja, ale jeżeli Szumi zszedłby już z zawodów, to... Hmmm... mniejsza presja psychiczna na naszego Kubicę? :)

Heh, podkreśliłem jeszcze 'siedmiokrotny'... rany... Schumacher to na prawdę rewelacyjny kierowca... Uznanie dla niego.

terelka    1
Może to tylko prowokacja, ale jeżeli Szumi zszedłby już z zawodów, to... Hmmm... mniejsza presja psychiczna na naszego Kubicę? :P

Ja wiem czy mniejsza presja... jest wiele innych świetnych kierowców, którzy dorównują pomału Szumiemu (bo dorównać jemu się nie da szybko :P ) -jak choćby Alonso :P Ja wolę, żeby Kubica wygrywał z najlepszymi, z tymi którymi nikt nie może wygrać :D wtedy taka wygrana nabiera większego znaczenia :D :D i budzi respect :P

Heh, podkreśliłem jeszcze 'siedmiokrotny'... rany... Schumacher to na prawdę rewelacyjny kierowca... Uznanie dla niego.

Falkhor prawda w 10000% :D

Falkhor    63

terelka, Ale nie mam pojęcia, jako on jest jako człowiek :D Bo nasz formułowiec to - po jego wypowiedziach - całkiem spoko gość, zrównoważony, inteligentny. Schumachera znamz jakiejś reklamy i parę razy widziałem go na eurosporcie :D Wierze jednak, że byle kto nie może jednak usiąść w takiej maszynie, jakie fruwają w F1 :D

terelka, a jak myślisz, czym Szumi by się mógł zająć.... na emeryturze? :) Wyorbażasz go sobei np. w reklamie Fiata 126p F1 Edition? :D :D

terelka    1
terelka, a jak myślisz, czym Szumi by się mógł zająć.... na emeryturze? :D Wyorbażasz go sobei np. w reklamie Fiata 126p F1 Edition? :D :D

hehehe może zajmie się tworzeniem własnego modelu Szumi 126p F1 :D kto wie :D

maciej    32

Jutro kolejne wyscigi :) GP Włoch - Zapraszam do ogladania wszystkich kibiców i trzymania kciuków za Polaka ;)

Mistrz świata Formuły 1 Hiszpan Fernando Alonso został przesunięty z piątej na dziesiątą pozycję na starcie niedzielnej Grand Prix Włoch, która rozegrana zostanie na torze Monza. To oznacza, że Robert Kubica wystartuje z trzeciej linii.

onet

lukascompl    0

A jutrzejszy wyścig zapowiada się interesująco -tym bardziej, iż Kubica ciś podczas eliminacji na torze Monza w Mediolanie zajął siódme miejsce-tylko pogratulować wyniku- szkoda tylko że Polacy wygrywający w światowych zawodach to indywidualne sukcesy, bez następców w przyszłości najbliższej- czego przykładem na pewno jest i będzie Kubica.

Falkhor    63

Hmmm.... Kubica rusza chyba z 6 pozycji, albo cos mi się przesłyszało w porannej audycji RadiaZet. Byłoby super, jakby dojechał na tej samej pozycji lub jedną wyżej na metę :);) No i oczywiście cały i zdrów (tak mówię, bo kumpel wysłał mi dziś rano na mejla... filmik z kraksy jakichs bolidów... echhh).

Trzymamy kciuki :D

grzenio    0

A Kubicy w zespole BMW-Sauber "rośnie" następca. Niestety jest trochę wyrywny. To wiadomość z wczorajszego treningu

Treningi zaciemniły obraz, bo na obydwu najszybszy był najmłodszy w F1 Sebastian Vettel, testowy kierowca BMW-Sauber. Był najszybszy nie tylko na torze, ale też w alejce dojazdowej do garaży, za co dostał od FIA mandat - 3,5 tys. dol. Jechał bowiem 74 km/godz., a nie powinien przekroczyć 70, bo FIA zaczęła właśnie program "Bezpieczeństwo na drogach świata". (...)

Po południu Vettel znów szalał. Przez chwilę szybszy od niego był Michael Schumacher, ale Vettel na kolejnym okrążeniu jeszcze się poprawił. "Schumi" szybciej już nie chciał jechać.

(...) - Były znaczne różnice techniczne w ich samochodach - tłumaczy Theissen, na którym Vettel robi ogromne wrażenie.

Gazeta Wyborcza

happy01.gif

Falkhor    63

grzenio,

Był najszybszy nie tylko na torze, ale też w alejce dojazdowej do garaży, za co dostał od FIA mandat - 3,5 tys. dol. Jechał bowiem 74 km/godz., a nie powinien przekroczyć 70
\

3,500 dolców za 4km nadwyżki?? ;) Buahaha :D jakby u nas były takei stawki za mandaty, to mielibysmy najbezpeiczniejsze drogi na ŚWIECIE, bijąc nawet Mongolię na głowę :)

Kubica, teraz ten Vettel... Młode talenty? :P

grzenio    0

Młode wilki.

puppy.gifpuppy.gif

A co do mandatu to świadczy to o ścisłym trzymaniu się przepisów. A u nas nawet pomysłodawcy przepisu o ograniczeniu prędkości do 50 km/h zakładali że trzeba dać mniej bo i tak wszyscy będą jeździli co najmniej 10 km/h szybciej.

terelka    1

Wiedziałam, że da rade :) Gratulacje dla Roberta! ;):D:P

Trzecie miejsce to dla mnie wielkie zaskoczenie - powiedział na konferencji po zakończeniu wyścigu o Grand Prix Włoch Robert Kubica. Polak zakończył wyścig na trzecim miejscu w swoim trzecim starcie w Formule 1.

- Miałem bardzo dobre opony, zarówno podczas kwalifikacji jak również w trakcie wyścigu - powiedział Kubica. - Po kwalifikacjach już wiedziałem, że w niedzielnym wyścigu mogę pojechać bardzo dobrze. Miałem niewielki problem na początku - na pierwszej szykanie zablokowałem koło i opona uległa odkształceniu, tak więc do pierwszego pit stopu musiałem zmagać się z wibracjami samochodu.

- Bardzo dziękuję zespołowi - powiedział Kubica. - Wyścig był bardzo trudny. Najpierw miałem za plecami Felipe Massę, później Fernando Alonso, trzeba więc było jechać na sto procent możliwości. Trochę sprzyjało mi szczęście, trochę pecha mieli rywale, ale ostatecznie udało się.

- Drugie podium w debiutanckim sezonie teamu BMW Sauber i podium w moim trzecim wyścigu Formuły 1 to wspaniały rezultat - mówił Polski kierowca. - Jeszcze raz chciałem podziękować całej ekipie.

z3608147X.jpg

źródło - gazeta.pl

Falkhor    63

Wielkie gratulejszyn dla niego! ;):D:P :P Fakt, niby inni mieli pecha, a on szczęście, ale przecież tak jest w sporcie :)

Poooooozdro.

terelka    1

Coraz bardziej lubie tego Kubice :P

Wszystkie włoskie gazety podkreślają dżentelmeńską postawę Kubicy, gdy przy wyjeździe z pit-stopu przepuścił mistrza świata Fernanda Alonso.

Cytują słowa Polaka: "Gdyby chodziło o kogo innego, być może trzymałbym się swego toru jazdy i nie ustąpił, ale pomyślałem, że to dopiero mój trzeci wyścig w F1, a Fernando walczy przecież o tytuł mistrza świata".

Ta wypowiedź zachwyciła włoskich komentatorów. Piszą, że to dowód dojrzałości, skromności i szacunku dla zasad fair play, których od Kubicy mogliby się uczyć starsi i bardziej doświadczeni kierowcy.

źródło - onet.pl

Falkhor    63

Jeny :) To chyba mój idol jest, ten Kubica :P jak człek, bo sam ten sport to mnie nie interesuje, no ale jednak... Potrafi się chłopak odezwać.

maciej    32

Falkhor,

bo sam ten sport to mnie nie interesuje

eee taki poazadny sport, ogladam przewaznie cale wyscigi , i sie niepdooba ? ojojoj :P:) :)

iwcia    2

Falkhor a juz myslalam ze jestem sama jednyna jak palec :) ze swoim wypaczonym niezainteresowaniem tym sportem ;) ale juz mi razniej :D

terelka    1

hehe kofani :) Ja w sumie tez nie oglądam narazie ale jak pojawił sie taki talent jak Robert Kubica - i to Polak! to trzeba trzymac kciuki i kibicowac ;) Wkońcu rzadko ktoś z naszego kraju jest w jakims sporcie najlepszy (Kubica dąży do tego :D )

Falkhor    63

iwcia, No pewnie, ze we dwoje raźniej :)

Ja uważam, że kibicuje mu jako sportowcowi, w sensie życze mu szczęścia i sukcesów. Ale ta auticzka mnie nie interesują jak i sam wyścig też mnie nie porywa...

Po prostu przyjemnie posłuchać takiego sportowca. Nie oglądam tego, bo mnie nie intersuje ta dziedzina, ale doceniam jego zasługi i na pewno wielką wolę walki. Jego osobowośc czyni go chyba... unikalnym.

Falkhor    63
Robert Kubica (BMW Sauber) ustanowił nieoficjalny tegoroczny rekord toru w Jerez, na którym testował bolid przed trzema ostatnimi Grand Prix w tym roku.

W środę Kubica przejechał mierzące 4428 metrów okrążenie w czasie 1.16,491 min. Polak poprawił wynik kierowcy McLarena Pedro de la Rosy, który w styczniu wykręcił na Jerez 1.16,509.

Źródło - Sport.Onet.pl

No no nooooo... tylko pogratulowac :) Gościu jeździ rewelacyjnie :)

terelka    1

Szef teamu BMW Sauber - Peter Sauber o Kubicy:

- To jest tylko początek. Najlepsze jeszcze przed nami. Robert ma ogromny potencjał - powiedział Sauber na oficjalnej stronie internetowej swojego zespołu, w którym pełni obecnie rolę doradcy.

Były właściciel zespołu był szczególnie pod wrażeniem sposobu, w jaki Kubica podczas ostatniego Grand Prix Włoch na torze Monza wywalczył na starcie miejsce w czołówce i jak odpierał potem ataki kierowcy Ferrari Felipe Massy. - Bronił swojej pozycji pod presją Massy bez najmniejszego błędu. To był świetny występ - dodał Sauber.

No myśle, że Robert jeszcze w tym sezonie będzie zajmował wysokie pozycje :)

źródło - sport.onet.pl

ziomalka    0

:564: Zdrowie naszego Kubicy, niech nam zyje hip hip huraaaaaa !! :)

Ma chłopak talent, to trzeba mu przyznać, oby tak dalek Robiert, Polacy sią z Ciebie dumni :) ( kubicomania wchodzi w zaawansowany etap :) )