Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Formuła 1

Recommended Posts

Falkhor    63

Jak dla mnie to raczej nie będzie Kubicomanii, bo aż tak mnie ta dyscyplina nie rajcuje :P Ciesze się po prostu, że Polak zaszedł tak wysoko i że ma na prawdę fanstastyczne osiągi w tym, co robi. Szerokiej drogi i już :D Noooo i zdrowia :)

Ciekawe, ilu młodych weźmie z niego przykład...?

terelka    1
Robert Kubica uszczęśliwił tysiące chińskich fanów Formuły 1. Polski kierowca BMW Sauber przejechał swoim bolidem ulicami Pekinu. Kubica w niedzielę pojedzie w swoim czwartym wyścigu F1, ale w Chinach jest już od kilku dni.

-Musimy przyzwyczaić się nie tylko do zmiany czasu i pogody, ale także do otoczenia - mówił Polak. Kierowcy BMW Sauber przed przyjazdem do Szanghaju, gdzie odbędzie się wyścig, spędzili najpierw kilka dni w Pekinie. Brali udział w akcjach promocyjnych sponsorów - Kubica jeździł nawet bolidem po ulicach miasta. Kibice szaleli.

Kubicomania zapanowała w Pekinie :P

Łukasz Podolski, wschodząca gwiazda światowej piłki, przepowiada Robertowi Kubicy wielką karierę. "Poldi" bardzo chciałby spotkać się z Robertem Kubicą, ale na razie najważniejszy dla niego jest mecz z Interem.

- Jak tylko zobaczyłem, co ten Kubica wyprawia w Formule 1, to postanowiłem zdobyć jego numer i przesłać mu gratulacje. Zawsze podziwiałem Michaela Schumachera, ale jak tak dalej pójdzie, to nowym Schumacherem będzie Kubica! - przepowiada Łukasz Podolski, wschodząca gwiazda Bayernu Monachium.

... i wśród piłkarzy ;)

No ciekawe jak wypadnie Kubica w niedziele, inny tor, po którym jeszcze nigdy nie jeździł, inny klimat, inne otoczenie. Miejmy nadzieje, że wskoczy na podium :D

źródło - sport.onet.pl

maciej    32

Dzis kolejne zawody Formuły 1. Po kwalifikacjach na których Polak zajął dziewiąte miejsce, szanse znowu na podium są małe, ale miejmy nadzieje że powalczy dziś o pkt :)

Start o godzinie 8.00 rano. Trzymac kciuki i oglądać kibice. Już tylko 3 wyścigi do końca tego sezonu ...

[ Dodano: 2006-10-01, 13:16 ]

Jesli ktoś oglądał całe spotkanie, to na pewno nie był znudzony :D działo się bardzo duzo ciekawych rzeczy , pogoda , aura , defekty cały czas dawały nam ciekawy obrazek F1.

Cóż można powiedzieć, czas podjecia decyzji o zmianie opon był za szybki. Widac było jak bolid Kubicy ślizgał sie na mokrym torze. Powrót na stare opony nie wystarczył do poprawienia swojej pozycji w wyścigu , przez co ostatecznym miejscem jest 13 pozycja. Młody kierowca, wiec takie błedy się zdarzają.

Słowa Kubicy zaczerpniete z Onetu :

- W końcu niepotrzebnie zaryzykowałem zmianę opon. Nie dało się jechać, dwa razy wypadłem z toru i straciłem mnóstwo czasu.

Za tydzień przed ostatni wyścig tego sezonu ... (już nie moge sie doczekac :) ) ze względu na różnice czasu, godzina ropoczecia będzie jeszcze wcześniejsza :):D start o 7.00 rano :(

terelka    1
Za tydzień przed ostatni wyścig tego sezonu ... (już nie moge sie doczekac :) ) ze względu na różnice czasu, godzina ropoczecia będzie jeszcze wcześniejsza :P :P start o 7.00 rano :P

ojc troche za wcześnie :/ myślalam, że chociaż jeden wyścig uda mi się obejrzeć ale 7 rano w weekend to zdecydowanie za wcześnie :P

No ale trzymam i tak kciuki! Może kolejne miejsce na podium będzie :D

maciej    32

Dziś odbył sie ostatni wyścig tego sezonu. Było na prawde co ogladac, piekne boje, piekna akcja no i pokazanie klasy przez kończacego kariere Schumachera. Przez pech na poczatku i wskoczenie na ost miejsce zdołal ukonczyc wyścig na 4 miejscu. Gratulacje :)

Kubica, no coz malo doswiadczony jak narazie na miejscu 9 . W przyszlym sezonie ktory zacznie sie w marcu miejmy nadzieje na lepsze miejsca dla Polaka.

Gratulacje dla Fernando Alonso i teamu Renault

Czekamy na nowy rok :):D:D

Falkhor    63

Heh... ten wyścik wg mnie nie był takim normalnym wyścigiem... Wygląda mi to raczej na taką paradę, niż na prawdziwą rywalizację.

Poza tym znalazłem ciekawy komentarz na onecie:

miałem łzy w oczach gdy Robert...

...Kubica w hołdzie dla Miachaela bez zastanowienia przy prędkości 300 co ja mówię 500 kmh albo szejset nawet, złapał siatkę w której schumi miał drugie śniadanie i jak mijał Kubicę to właśnie je kończył jeść i rzucił Robertowi. Piekna chwila, co za gest, dla takich momentów warto żyć, mówił w wywiadzie po wyścigu Robert K. kurczowo ściskając siatkę w dłoni... siatka zostanie zlicytowana podczas Rajdu Barburki a dochód przeznaczony na zakup lewarka i koła zapasowego w bolidzie Kubicy

~wzruszony, 23.10.2006 08:56

Hmmmm :)

terelka    1
Brytyjscy bukmacherzy uznali, że polski kierowca w Formule 1 - Robert Kubica (BMW Sauber), jest dziewiątym w kolejce do mistrzowskiego tytułu w 2007 roku.

Za jednego funta postawionego na 22-latka z Krakowa gotowi są zapłacić 34 jeśli wygra klasyfikację końcową.

Faworytem bukmacherów jest Fin Kimi Raikkonen, który przeszedł po sezonie z McLarena do Ferrari. W jego przypadku wygrać można 2,37 funta. Tuż za nim plasuje się obrońca mistrzowskiego tytułu Hiszpan Fernando Alonso (odszedł z Renault do McLarena), którego szanse oceniają na 1:3.

źródło - sport.onet.pl

Myśle, że może być znacznie wyżej :) może akurat uda się wywalczyć chociaż podium w 2007 :)

Falkhor    63

Heh, te zakłady... a potem i tak wygra Kubica i wszyscy będą źli na Polaka, że popsuł statystyczne pewniaki do obstawiania :) Oby jechał jak najlepiej i cało wracał z każdego wyścigu :)

terelka    1
Gratulujemy Kubicy, widac jak Polak chce to potrafi :) wyscigowac sie oczywiscie :)

No i nie tylko wyścigowac się :P Nareszcie zaczynamy odnosić sukcesy w sporcie na skale światową i coraz głośniej o Polakach w świecie :P Oby tak dalej i oby Kubica zaszedł jak najwyżej w F1, zasłużył na to ciężką pracą :P

Falkhor    63

terelka, Na dodatek możemy być z niego dumni nie tylko z jako sportowca odnoszącego sukcesy, ale i dumni z człowieka z klasą i charakterem... a takich sportowców tak wielu dzisiaj nie ma :) Chwała mu :)

terelka    1

Falkhor, masz racje :) najważniejsze, że mu się w głowie nie przewróciło, tylko pozostał tą samą osobą, i dalej trenuje tak jak trenował do tej pory :)

Falkhor    63

terelka, Hehe :) Sama przyzna, że jakby zamiast kombinezonu i czapki dał mu flanelową koszulkę w kratkę, dżinsy i plecak, wyglądałby jak student bibliotekoznawstwa albo politologii :):P Z resztą moze jeszcze zły swiat wielkiej kasy i sław go nie zdążył zepsuć - to czuć w wywiadach, w sposobie tego, jak rozmawia z dzienniakarzami. Pytanie tylko - jak długo...? Oby... cały czas :P

iwcia    2

Mysle ze takie zepsucie czlowieka poprzez sławe, szum wokół niego i wywiady, nie dotyczny wszystkich, zalezy to w szczegolnosci od charakteru i postrzeganych wartosci. Mysle ze jezeli do tej pory Kubicy sława do głowy nie uderzyła, to nie uderzy mu tez w najblizszym czasie. Mysle ze to madry facet, bo przeciez sława i słynne 5 minut to tylko chwilka... ulotna chwilka... :)

Falkhor    63

iwcia, Heh, prawdziwe 5 minut miał już za sobą, ale kariera a'la Szumi jeszcze przed nim i to będize wtedy bardzo trudny czas... Nie przywykł jeszcze do ciągłego wygrywania :) Nie jest pewny siebie i arogancki. Tak jak piszesz - mam nadzieję, że on taki jest i taki pozostanie, bo kurcze wygląda tak, jakby zupełnie nie był kierowcą najszybszych aut na ziemi :):P

terelka    1
kariera a'la Szumi

Mam nadzieje, że Kubica osiągnie jeszcze więcej niż Szumi :) chociaż to będzie baaardzo trudne, bo wszyscy wiedzą, jak dużo w tym sporcie Szumi osiągnął, ale w końcu "Polak potrafi" :)

Falkhor    63

terelka, Noooooooooooo bo Szumki to ŁADNYCH PARĘ lat sobie pojeździl, a Kubica dopiero wraczkował w wielki świat 4ch ultraszybkich kółek. A to, że Polak Potrafi - to już Kubica udowodnił, bo wdarł sie tam, gdzie Polaków baaaardzo dawno nei było... a.... był jakiś? :)

terelka    1
a.... był jakiś?

Nie było :P Kubica to nasz pierwszy człowiek w F1 :P

Szumki to ŁADNYCH PARĘ lat sobie pojeździl, a Kubica dopiero wraczkował w wielki świat 4ch ultraszybkich kółek

I obysmy za parę lat cieszyli się z wielkich sukcesów Kubicy :P

Falkhor    63

terelka, Hmmmm... to może być wg mnie... tak z 5 lat minimum. KOnkurencja w F1 jest bardzo silna, co wiem nawet ja patrząc w net... Kubica jest talentem, ale musi popracowac na torze, ścigać się dużo i z najlepszymi. Prawdziwa walka na torze to coż znacznie więcej, niż tylko wyścig z czasem...

terelka    1
- Kubica ma jeden cel - jest nim tytuł mistrza świata i na każdym kroku widać, że zrobi wszystko, by go spełnić. Dąży do tego jak wściekły byk w stronę czerwonej płachty. Po Grand Prix Włoch, gdzie zajął trzecie miejsce (Fisichella był czwarty - przyp. red.), podszedłem i uściskałem go. Robert nawet się nie wzruszył, tylko mi powiedział - na gratulacje przyjdzie czas, gdy wygram wyścig, trzecie miejsce to tylko przystawka. Z takim podejściem może zdziałać w F1 dużo - podkreślił Fisichella.

Oby się sprawdziło :P Jeszcze troche popracuje i myśle, że tutuł jest jak najbardziej realny :D

źródło-LINK

[ Dodano: 2007-03-17, 10:23 ]

No i nowy sezon F1 rozpoczą sie :D

Fin Kimi Raikkonen, debiutujący w barwach Ferrari, wywalczył po raz 12. w karierze pole position. 27-letni kierowca był najszybszy podczas kwalifikacji na torze Albert Park w Melbourne i do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii wystartuje z pierwszej pozycji. Świetnie spisał się nasz jedynak w Formule 1 Robert Kubica z BMW-Sauber.

Fin jest pierwszym od 51 lat kierowcą, który w debiucie w barwach Ferrari wywalczył pole postion. Poprzednio uczynił to Argentyńczyk Juan Manuel Fangio.

Polak zajął 5. miejsce i wystartuje z 3. linii startowej. Jeszcze lepiej spisał się jego parter z teamu - Nick Heidfeld. Niemiec był trzeci.

źrdlo - onet.pl

Miejmy nadzieje, że w tym sezonie Robertowi uda się wygrać któryś z wyścigów :)

levi    0

ahhh zaczą się kolejny sezon F1 xD

jeszcze wczoraj wszystko wyglądało bardzo dobrze - dobre przejazdy, niezłe czasy...dobre miejsce startowe (5)...

...niestety dziś skrzynia biegów bolida BMW odmówiła posłuszeństwa i na 20 okrążeniu przed metą Robert musiał opuścić tor :eek: szkoda bo jechał na 4 pozycji i miał sporą przewagę nad kolejnymi bolidami :eek:

miejmy nadzieje, że serwismeni wszystkim się zajmą i w kolejnych wyścigach Robert poszaleje na torze :rotfl:

co myślicie o poczynaniach polaka za kierownicą BMW sauber :?: :?: :?: :dance:

edit maciej

scaliłem posty :P

pablo    0
Miejmy nadzieje, że w tym sezonie Robertowi uda się wygrać któryś z wyścigów

Pierwszy wiścig i Kubica musiał się wycofać. A mogło być tak pięknie. wszystko przez najnowszy wynalazek - nowa skrzynia biegów nawaliła. Miejmy nadzieję że następnym razem będzie lepiej. ;D

levi    0

pablo o to, że będzie lepiej to ja się aqrat nie boje :rotfl: wkońcu to dobry kierowca, a dodając do tego polski upór i wole zwycięstwa jestem pewny, że w tym sezionie F1 jeszcze nie raz będziemy dumni z Roberta :hihi: zresztą ja i tak jestem z niego dumny - baaardzo dużo już zrobił XP

pablo    0
to dobry kierowca, a dodając do tego polski upór i wole zwycięstwa jestem pewny, że w tym sezionie F1 jeszcze nie raz będziemy dumni z Roberta

Ja nie powiedziałem że nie jestem dumny, tylko mi poprostu szkoda teko wyścigu w który rodak tak pięknie zaczął, miał szansę na piewsze punkty. No ale miejmy nadzieję że nic już takiego się nie przydaży. ;)