Jump to content
Sign in to follow this  
magdaaa

Czy homoseksualiści mogą zakładac rodzinę?

Recommended Posts

magdaaa    0

Natknęłam się na artykuł dotyczący zawierania związku małżeńskiego homoseksualistów. Ciekawa jestem co Wy na ten temat sądzicie, czy tacy ludzie powinni zawierać związki małżeńskie? Czy mogą adoptować dzieci i wychowywać je? To niewątpliwie trudny temat, ale spróbujmy się nad tym zastanowić. Spójrzmy na homoseksualistów jak na ludzi, którzy poza swą odmienną orientacja seksualną są takimi samymi ludżmi jak my i również mają prawo do szczęścia.

Więcej na ten temat :

LINK

maciej    32

homoseksualizm jest taka sama choroba jak alkoholizm,narkomanizm itp. Z tego da sie wyleczyc, tylko o tym sie niemowi, przez co media wtlaczaja nam ze to normalne... Wszystkie te choroby sa od bardzo dawna, i ludzie dalej to robia. Tylko zadajmy sobie pytanie czy narkoman i alkocholik to zwykly szceliswy czlowiek ?? Sam pewnie powie ze tak. Ale my jako osoba trzecia tez tak powiemy widzac go ?? Tak samo jest z homoseksualista. Rodzina hmm Czy narkomani , alkocholicy czyli ogolnie ludzie chorzy zakladaja rodziny ?? ;)

terelka    1

Myśle, ze tacy ludzie nie powinni wychowywać dzieci... bo to całkowicie zmieni obraz patrzenia dziecka na świat... będzie miało 2 mamy, albo dwóch tatusiów... i będzie myslalo, ze to normalne... do momentu az pojdzie do szkoły, wtedy dzieci będa go wytykac palcami i smiać sie z niego...

Ja jestem przeciw małżenstwom homoseksualnym... maja inna orientacje - uwazam, że nie powinni tego wyrażac, np. w miejscu publiczym...

iwcia    2

Ja takich ludzi nie krytykuje a nawet staram sie zrozumiec, jednak uwazam ze im potrzebne jest leczenie. Absolutnie nie popieram malzenstw homoseksualnych. Ludzie innej orientacji nie powinni wychowywac dzieci, tak jak pisze terelka takie dziecko w szkole byloby wytykane palcami. Dla dobra dziecka zakladajac rodzine powinien byc ojciec i matka, tak swiat jest uksztaltowany od poczatku. Dziecku trzeba meskiej reki i matczynej troski a niestety pary homoseksualne dziecku tego nie zapewnia. Nawet w przyszlosci dziecko wychowane w takiej rodzinie moze miec problemy natury psychologicznej ze soba oraz z otoczeniem w ktorym sie znajdzie.

magdaaa    0

Ja myśle, że jeśli takie pary są ze sobą szczęśliwe i nie robią krzywdy nikomu to nie przeszkadzają mi i niech sobie będą razem. Inaczej jest gdy w gre wczodzi dziecko. Wydaje mi się że nie powinni adoptować dziecka dla jego dobra. I nie chodzi tylko o to że będzie wytykane w szkole palcami ale również o to że dziecko patrząc na rodziców dużo się uczy, poznaje pewne wzorce zachowań itd. Będzie mu ciężko jak potem będzie musiało się zmierzyć z inną rzeczywistościa niż ta na którą się w domu napatrzył.

Poza tym jestem przeciwna paradom równości. I tak naprawdę nie wiem co mają na celu, bo chyba nie to że wszyscy jesteśmy równi?

Falkhor    63

Hyymmmm... No to... no cóż. Bede szczery.

O samym homoseksualiźmie... Prawdziwy homoseksualizm nie jest chorobą. Jest w naturze czymś... zwykłym. Z reguły dotyczy to 2% danej populacji i fakt, można to uznać za odmiennośc, ale nie chorobę. Seksualność człowieka jest bardzo skomplikowana. Ludzie mogą być homo, hetereo, bi... 9mówię o zwiżakch międzyludzkich :P ) Ale na pewno nie jest to choroba. Dlaczego tak mówię? Bo poza tymi 2% są homo, którzy... chcą tego spróbować i bierze się to z czystej ciekawości...

Są pary homo, gdzie kobieta kocha kobietę, men kocha mena... i szczerze mówiąc, stanowią te dwa procenty. Ale takie dwa procenty, że mogliby być wzorem związku dla ludzi żyjących w związkach hetero.

Co do wychowywania dzieci. Ja tego nie popieram. Ale... nie do końca. Dlaczego? Póki co, nie było żadnych BADAŃ, ani obserwacji, by stwierdzić, ze dziecko wychowane przez parę homo BĘDZIE homo.

Ciekawe to, prawda? No bo tak jest. Ustalenie tego za fakt musiałoby trwać wiele, wiele lat. Ponadto nie ma żadnych przesłanek, że dziecko będzie miało problemy ogólnie ze swoję seksualnością, będzie bardziej agresywne, albo wręcz odwrotnie, naiwne, opgraniczone, itd.

Ta sprawa jest zbyt trudna.

Póki co - mówię nie, bo... ludzie NIC o tym nie wiedzą. Wszyscy (a raczej więszość), praktycznie mówiąc - społeczeństwo - jest oparte na stereotypie - para heter + dziecko = rodzina. Tego trzymam się i ja.

Uważam, że para hetero daje dziecku najszerszy punkt widzenia i możliwości rozwoju w naszym świecie.

Kobeity i mężczyźni są równi, ale RÓŻNI. I jako rodzice po prostu się uzupełniają w wychowaniu dziecka. Pary homo - nawet jakby się bardzo starały, to jednak nie zdołąją zniwelować wszystkich ograniczeń, jakie nakłąda im taki związek.

Guest Bake   
Guest Bake

Moim zdaniem takie "pary" ABSOLUTNIE nie powinny zakładać rodzin, adoptować dzieci itp. To jest chore i niezgodne z naturą powinno być piętnowane. Wiadomo... jak później będzie czuło się takie dziecko... też zostanie homo jak jego"rodzice"... stanowcze NIE z mojej strony

Jeżyk    43

Wszystkie powyższe wypowiedzi są jednomyślne w ocenie tej kwestii. Bardzo podoba mi się wypowiedz IWCI, ale i pozostałe są niemal identyczne. Podobnie i moja nie może być inna. Wychowani jesteśmy w jednej kulturze, obyczajach , tradycji i mamy takie samo odniesienie do tych spraw. Nikt ich nie potępia, tak jak nikt nie wytyka i nie potępia człowieka który ma krótszą nogę czy jedno ucho. Natura nie jest jednakowo hojna dla wszystkich niestety.Natomiast uważam że demonstrowanie tej swojej inności nie powinno mieć miejsca, tym bardziej że można to leczyć aby ten błąd natury naprawić. Nie wiem jak oni sami siebie postrzegają, jeśli się mylę proszę mnie poprawić, ale mam wrażenie że oni nie są skłonni uznać swojej inności i domagają się praw przysługujących normalnej rodzinie. To nie jest w porzadku

Falkhor    63

Tylko że jak mozna im przyznac prawa nowej rodziny, skoro cały prawny model rodziny, model kulturowy, obyczajowy - to meżczyzna i kobieta bardzo, ale to bardzo wyróznieni ze świata przyrody i różniący się od siebie. Małżeństwa gejowskie i lesbijskie wg mnie nie powinny mieć tych samych praw, co heterozwiązkowcy. Bo to NIE JEST to samo. Trzeba wymyślić cos od nowa bo małżeństwa homo są czymś zupełnie nowym. To nawet nie jest próba nietolerancji - tylko zwykłego logicznego myślenia.

jusia    0

skoro dwóch facetów czy dwie kobiety się kochają to niech sobie razem żyją ale dzieci to raczej bym im nie dała. nie chciałabym mieć dwóch tatusiów lub dwie mamusie bo to może popsuć psychikę dziecku

Megg    9

zgadzam sie z Poprzedniczką i mogłaby cytować ale faktycznie, no nawet z przyrodą i biologią się kłóci jak dla mnie, nie tylko etycznie...

darekielb    13

skoro dwóch facetów czy dwie kobiety się kochają to niech sobie razem żyją ale dzieci to raczej bym im nie dała. nie chciałabym mieć dwóch tatusiów lub dwie mamusie bo to może popsuć psychikę dziecku

dokładnie

Po kilku latach takie dziecko odwiedzi kolega/koleżanka i przed wyjściem powie np tak: "Twoi rodzice to bardzo mili panowie :D"

ziomalka    0

Zgadzam sie z opiniami, które są na NIE. Uważam, że prawdziwa rodzina to kobieta, mężczyzna i dzieci, żadna inna kombinacja nie wchodzi w grę. Homoseksualizm jest póki co w mniejszosci, ale gdybysmy tak zaczeli pozwalać parom homoseksualnym wychowywać dzieci i zakładać rodziny, wkrótce wyrosłoby nam pokolenie mężczyzn lubiących męzczyzn i pań lubiących panie! Bo jak wiadomo, w wiekszości spraw, w tym wartości, zasad i zachowań, wzorujemy się na rodzicach. Nie można krzywdzić społeczeństwa i zmieniać koncepcję szczęśliwej rodziny. Choć i z tym szczęsciem w takich odmiennych rodzinach pewnie roznie by bylo. Może to co teraz napisze, jest brutalne,ale - mniejszosci seksualne niech sobie zyją nic do nich nie mam, ale niech nie zaburzają porządku w społeczeństwie i w tak ważnym jego elemencie jak rodzina :D

seba    15

NIE MA LITOŚCI DLA ODMIENNOŚCI.

Homoseksualizm to CHOROBA , prawdziwi homo odmieńcy to te 2% z całej populacji a reszta to zboczeńcy ,którzy nie poddadzą się leczeniu z własnej woli tak samo jak tego nie zrobi alkoholik ,narkoman czy hazardzista,tacy ludzie mają tzw. "mechanizm iluzji i zaprzeczeń" i myślą a nawet są pewni że to co robią jest normalne i dobre .Nie chciałem obrazić alkoholików ,narkomanów i hazardzistów w tym porównaniu ale chore ludzkie mózgi działają podobnie,tyle tylko że homosie w przeciwieństwie do innych chorych domagają się większych praw i tolerancji dla swojej choroby a powinni być bardziej radykalnie skazywani na przymusowe leczenie.

Gdyby sytuacja zmusiła mnie do oddania dzieci np. do rodziny zastępczej to wolał bym alkoholików lub narkomanów niż homosiów.

A jak sie coś zboczeńcom w Polsce nie podoba to emigrować do holandii a nie nażekać czy demonstrować .

Jeżyk    43

Seba, bardzo fajnie to ująłeś. To prawda. Prawie żaden alkoholik nie przyzna że jest pijakiem, a jedynie że czasem lubi sobie co nieco wypić. Ci homo mają takie samo mniemanie o sobie i nie widzą w tym żadnego problemu:(

Eisenhower    2

Często spotykam ze sloganami: jeśli nie akceptujesz par homoseksualnych, nie ma dla ciebie miejsca w świecie tolerancji.

W takich wypadkach mój myślowy feedback, dotyczący odpowiedzi jest natychmiastowy: więc po ch... mi tolerancja?

Przyznam otwarcie, że moja tolerancja ma granice. Jedną z nich jest płot mojego domu. Osobiście bałbym się o swoje dzieci i jestem absolutnego zdania, że należy chronić je przed molestowaniem wulgarną propagandą (jak np. swego czasu, kiedy w krakowskim urzędzie miasta młodzież dostała od homików ulotki o higienie w kontakcie z odchodami w ramach pieszczot homoseksualnych).

W postepowej Europie akceptacja homo przybrała nieco bardziej obsceniczny charakter, a rodzice mają coraz mniej do powiedzenia. Zauważyłem, że np. Anglii "przejawy homofobiczne" traktuje się priorytetowo. Policja potrafi wezwać na przesłuchanie dziadeczków, którzy publicznie przyznali, że są przeciw adopcji dzieci przez gejów, natomiast agencje adopcyjne nie mogą odmówić przyznania dzieci gejom pod groźbą utraty licencji, jednocześnie dyskwalifikują doświadczone małżeństwa za konserwatywne poglądy na homoseksualizm.

Czy w Polsce jesteśmy skazani na ten sam proces? Mam nadzieję, że nie.

Czy państwo powinno pozwolić na adopcję dzieci przez pary homoseksualne? A ma taki obowiązek? Nie wydaje mi się. Państwo chroni dzieci i prokreację. Ma jedynie obowiązek przyznawania prawnych przywilejów tym związkom, z których one się rodzą i w których dorastają.

Widzieliście może tą karykaturę?

jv0qdj.jpg

Jedna z wielu wykpiwająca postępy politycznej poprawności. A jaka reakcja? Wielkie larum kampanii przeciw homofobii zarzucających przyrównywanie zoofilii do homoseksualizmu. Pokazowa lekcja, czym jest dziś wolność słowa. Niby wszystko wolno, ale jeśli ktoś chce tej wolności użyć, to albo grozi mu utrata pracy, albo szykany, albo groźby sądowe. Wszystko wolno, byle tylko nie naruszyć wpływowych i radykalnych organizacji gejowskich. Dla takiego kogoś wolności nie ma.

Wniosek prosty. W pierwszej kolejności, ideologia gejowska atakuje wolność słowa. Regulacje prawne kneblują swobodę poglądów wyrastają w zachodnich społeczeństwach jak grzyby po deszczu.

Podsumuję to krótko i sądzę, że większość myśli podobnie jak ja - skoro homoseksualiści roszczą coraz większe prawa w stosunku do siebie, my chcemy mieć prawo do chronienia własnych dzieci.

danny    15

Po pierwsze jestem przeciw tej skrzywionej politycznej poprawnosci, dzieki której właśnie tacy geje trąbią jak im źe, zaczyna sie dofinansowywać ich działania z państwowej kasy, podczas gdy wcale źle nie mają. Dochodzi też do chorych sytuacji w Anglii tak jak w Eisenhower wspominał, to mnie osobiście wnerwia, żeby za osobiste poglądy mieć problemy. I to w takich cywilizowanych krajach!

Po drugie uważam że można wprowadzić pojęcie związek partnerski, jeśli juz nie ma innej drogi do rzeczy typu spadek, kontakt w szpitalu itp. Ale nigdy nie nazwałbym małżeństwem związek osób tej samej płci. To niemożliwe. Co do wychowywania dzieci, to wstzrymałbym się z tym na razie. Co bardziej postepowe państwa wprowadzaja to ale i tak bez tego jak ktos chce to może sobie adoptować dziecko czy lesbijka urodzić. Wiec nie ma co sankcjonować.

kazik_ksu    0

powiem krótko, SPAM, więc przeżyjmy je jak sami chcey i łączmy się w pary z kim chcemy, ale homoseksualiści niech już sobie będą ze sobą, bo do tego skłania ich natura, ale tym samym natura nie umozliwia im mieć dzieci, wiadomo z jakich powodów, więc nie uważam, żeby udzielić pozwolenia na zakładanie rodzin przez homoseksualistów i adoptowanie dzieci, to był dobry pomysł, bo jest to wbrew naturze. NIE DLA RODZIN HOMOSEKSUALNYCH!!!!!

Edited by maciej
Link do płatnej reklamy.

Guest sdfsdf   
Guest sdfsdf

Jak chca to niech tworza rodziny... nikt nie broni gejowi zakładać rodziny z lesbijką... Mogą nawet mieć własne dzieci - jak sobie zrobią. W świetle obecnego prawa nie ma stricte definicji rodziny, jak ktoś tam sobie będzie nazywał swoje stosunki międzyludzkie z innymi "rodziną" nie moja sprawa. Problem jeżeli dwóch gejów uzna się za "rodznę" i będzie domagać się prawa do adopcji dziecka... Do tego (adopcji przez homoseksualistów) dopuścić nie można.

Guest karateeeeee   
Guest karateeeeee

natura nie umozliwia im mieć dzieci

Są też małżeństwa heteroseksualne, które nie mogą mieć własnych dzieci. To raczej nie jest argument by nie pozwalać im na adopcję.

Adopcja przez homoseksualistów powinna być zakazana ze względów psychologicznych, dziecko potrzebuje normalnej rodziny, normalnego tatusia i normalnej mamusi. Nie dwóch tatusiów czy dwie mamusie.

Oddawanie dziecka pod opiekę homoseksualistów jest w mojej opinii krzydą na dziecku. Czytałem, że na zachodzie (gdzie adopcje są dopuszczlane) geje adoptują głównie chłopców, a lesbijki adoptują dziewczynki... O czymś to świadczy... Coś jest nie tak. Zwykłym parom, większej róznicy nie robi czy adoptują chłopca czy dziewczynkę.

Guest bartoszko   
Guest bartoszko

A jak dziecko nie ma tatusia albo mamusi, to tez nie ma normalnej rodziny ;( Czy to tez powinno byc zakazane?

A jak dziecko nie ma tatusia albo mamusi, to tez nie ma normalnej rodziny ;( Czy to tez powinno byc zakazane?

Nawet jakby pili, bili i wykorzystywali seksualnie to jeśli to mężczyzna i kobietą stanowią związek to powinni mieć do tego prawo! Przecież dla dziecka i tak lepiej, jeśli wychowuje je dwoje zwyrodnialców różnej płci, niż dwoje kochających się osób płci tej samej!

Bonus:

http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/11091_kabaret_limo_abelard_giza__michal_.php

waszak    15

Nawet jakby pili, bili i wykorzystywali seksualnie to jeśli to mężczyzna i kobietą stanowią związek to powinni mieć do tego prawo! Przecież dla dziecka i tak lepiej, jeśli wychowuje je dwoje zwyrodnialców różnej płci

Rozumiem, że to ironia?

Edited by waszak

Falkhor    63

Każdy z nas powstał wskutek 'oddziaływania' płci odmiennych. Zdecydowana większość zna swoich rodziców - RODZICÓW, dawców życia. Przyroda zaprogramowała to tak, a nie inaczej, że kobieta + mężczyzna = dziecko. Inną jest kwestia OPIEKI.

Opiekun to nie to samo, co rodzic. Jednak dziecko w szkole chce używać słowa mama a nie opiekunka, prawda? Dziecko wkraczając świadomie w świat innych dzieci od razu zauważy, że nie ma tylko chłopców albo tylko dziewczynek.

Zastanawia mnie zatem, skąd taki nacisk na ustalanie nowej granicy tabu - adopcja dzieci przez pary homoseksualne? Mniejszość ta musi mieć bardzo mocne wpływy, skoro jest mniejszością, a potrafi wyzwolić takie dyskusje w społeczeństwie od bardzo dawna 'układanego heteroseksualnie'...