Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

10 lat Onet.pl

Recommended Posts

maciej    32

Największy polski portal horyzontalny Onet.pl obchodzi dziesiąte urodziny.

10 lat temu po raz pierwszy ktoś włożył wtyczkę do kontaktu i podłączył serwer Onetu do prądu. Tak zaczęła się nasza przygoda z Internetem. W ciągu tych 10 lat tylko dwa razy zdarzyło się je komuś wyłączyć - raz był to robotnik, który podczas prac ziemnych przeciął koparką kabel, a drugi raz gigantyczna burza, która zdemolowała przy okazji pół Polski. Na szczęście mieliśmy już wtedy systemy awaryjnego zasilania :-)

Wszystko zaczęło się w czerwcu 1996 roku gdy firma Optimus S.A. powołała oddział zwany Departamentem Internetu. Pod adresem www.optimusnet.pl powstają "Polskie Zasoby Internetu". 22 czerwca zarejestrowana zostaje domena Onet.pl.

Zainteresowani historią portalu mogą się z nią zapoznać za pośrednictwem strony www.10lat.onet.pl

Gratulujemy i życzymy dalszego dynamicznego rozwoju :D

w ramach ciekawostki, mozna zobaczyc jak wygladal onet przez te wszytskie lata :D pamieta ktos poczatki ?? ;)http://web.archive.org/web/*/http://onet.pl

Guest Godzio   
Guest Godzio

o ile wogole bedzie macieju :P a co do portalu (ktory najlepszy) to bym sie sprzeczal bo ja wole WP :D

maciej    32

Godzio, myslisz ze juz nie bedzie tego forum :P ? upadnie , kosmici zniszcza ? czy cos ciekawszego :D

Falkhor    63

Onet.pl to po prostu kawał historii polskiego internetu :P jak dla mnie - marka sama w sobie. komercyjna, to fakt. Oblepiona reklamami - fakt. Ale jednak :D mam sentyment do o2, ale szanuję Onet :D Pozdro.

grzenio    0
Ciekawe jak bedzie wygladalo forum za 10 lat :D;)

Tak na fali tegorocznego i prawdopodobnie przyszłorocznego poszerzenia granic Rzeszowa, gdzie planuje się włączenie do niego gminy Krasne (Rzeszów zbliża się dużymi krokami do Łańcuta), zastanawiam się czy za 10 lat nie będzie to forum jednej z dzielnic dużego miasta. Nigdy nic nie wiadomo :551:

Falkhor    63

grzenio, Ale optymista :) ja myślę, ze to tego niegdy nie dojdzie :):D Żeby nas Rzeszów wchłonął. Zejdzie przynajmniej ze 150 lat :D A nawet jak już zapuka do naszych bram, to odmówimy :D Ogrodzą nas murem albo fosą, nazwą Manhattanem a z Pozwierzyńca zrobimy sobie Karaiby :) I tez ogrodzimy murem :)