Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Łańcut w obiektywie Falkhor'a

Recommended Posts

Gothka =)    0

Właśnie takie zwierzaki można spotkać w Bieszczadach, oczywiście między innymi ;) Fajna sprawa bo znalazłam dwa pióra tego ptaka-drapieżnika ;) Dołączą do kolekcji ;D

Falkhor    63

Gothka =), Topic jest o zwierzakach w łańcucie, ale w sumie można je spotkac i u nas ;) Co do znalezionych piórek - są bardzo fajne i jedno wierzchnie a drugie puchowe ;) Komplet można rzec ;)

Falkhor    63

Kilka kolejnych fotek - parę z Krzemienicy co prawda, ale reszta - okolice Kątów i Podzwierzyńca. Śladami starego Wisłoka :o

a6eeb64977a9f72bmed.jpg

W sumie to to miejsce, w którym stoję, zazwyczaj jest pod wodą. Ale ostatnio długo nei padało, to się trochę ziemi odsłoniło.

35ab383d39c29b9emed.jpg

Całkiem spory zbiornik wodny, w którym było dość żywo od rybek. Jakby ktoś miał ochotę - to tylko brac ponton, radyjko i odpoczywać na spokojnym 'jeziorku' :)

66ab5260fbd81ff0med.jpg

Tutaj również kawałek starorzecza. Często można tu spotkać miłosników wędki. Czy jednak coś łapią? Najprędzej to katar :)

3916fb135bf1cfe5med.jpg

Lekki widok na 'podgórze Krzemienickie' :)

ca11b037c89d6ca0med.jpg

Przejazd kolejowy 'łączący' Łańcut-Polną z Krzemienicą. Nie wiem, jak inni, którzy tam przeeżdżają, ale ja w tym meijscu wyczuwam jakieś coś nie wiem, co :)

329a4c5a818150f8med.jpg

Konstrukcja, która w czasach swej świetności była okazałym nadrzewnym domkiem. Niestety, dorasytająca młodzież, czas i proces zużycia zgryzł ową lesną architekturę. Prosze uważać na deski z gwoźdźmi walające się wkoło...

fd81f91dd29c1224med.jpg

Rzut oczami ze stacji kolejowej w Krzemienicy w stronę dworca PKP Łańcut.

7d9b1d44576c02a3med.jpg

Abstrakcja kolejowa ;)

12dff701b7d42d03.jpg

Baaaaaaaaardzo stara wierzba, która praktycznie rośnie 'w wodzie'. Jest już porządnie spróchniała, rozłamana i pewnie niedługo upadnie, dlatego warto uwiecznic ją na fotografii. Ponoc to drzewo widziało niejedną zakochną parę i - również PONOĆ - jak głosi stare opowiadanie - przynosi szczęście każdemu, kto chociaż na chwilę przytrzyma dłoń na jego zmarnowanej i sędziwej korze.

300a4aab76027327med.jpg

Znowu kawałek 'jeziorka'.

0bd86189b6b43568med.jpg

Potężne pnie dwóch starych drzew, powalonych prawdopodobnie przez nawałnicę.

28ea4e2e0eb36e34med.jpg

Ślad działalności bobrów. Odległość od zabudowań - ok. 100 metrów :)

05f324d7d6778297med.jpg

Znowu widok na starorzecze.

Pogoda była dzisiaj w sam raz na krótką przejażdżkę :)

Megg    9

O MAtko jaki ten świat okolioczny piękny.

Ehh Bieszczady..... :sweet: nie moge na to patrzeć :sweet:

Falkhor    63

No :) Częśc z tych zdjęć jest prawie tak ładna, jakbym je w górach trzaskał ;) A to jest dosłownie świat za drzwiami naszych łańcuckich domów :D

darekielb    13

bardzo dużo ludzi nie wie, co się znajduje w ich najbliższej okolicy nie mówiąc kilkanaście kilometrów od domu. Zdjęcia są super

Falkhor    63

darekielb, Na te kilkanaście kilometrów od domu to jeszcze nie miałem czasu tak DOKŁADNIE zbadac, ale przyjdzie czas :D:) Co do jakości fotek - to wg mnie tylko kilka jest łądnych, reszta to raczej faktografia :):P

darekielb    13
darekielb, Na te kilkanaście kilometrów od domu to jeszcze nie miałem czasu tak DOKŁADNIE zbadac, ale przyjdzie czas :D:) Co do jakości fotek - to wg mnie tylko kilka jest łądnych, reszta to raczej faktografia :):P

z tymi kilometrami to było porównanie także nie ma się, czym sugerować.

A co do fotek to może nie są rewelacyjne pod względem jakości, ale za to kadry są wykonane bardzo dobrze i odzwierciedlają w pełni to, co faktycznie miały ukazać obserwatorowi. Wiem, że na żywo na pewno wyglądało to jeszcze lepiej, bo sam wiem jak wygląda obiekt podczas robienia mu zdjęcia a jak wygląda na zdjęciu (ale to już szczegół). Ludzkie oko i zmysły działają troszkę inaczej na żywo niż podczas oglądania zdjęć.

Według mnie zdjęcia są OK i zdania nie zmienie :)