Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Nasze ulubione seriale telewizyjne

Recommended Posts

Falkhor    63

Okura - Z tych co podałeś to BBT, Al Bundy, czasem House, czasem Monk (ale nie w dużych ilościach...).

Co do Misfits - dłuższy zwiastun jest tutaj:

Jeżeli chodzi o tę młodzież w tym filmie - to ręce opadają nad poziomem, jaki prezentują. Szczerze - to mam nadzieję, że nie jest to wierne odtworzenie realiów 'zachodniej postępowej new age' tylko krzywe zwierciadło w krzywym zwierciadle...

Nie bez powodu jest to film dla dorosłych.

Falkhor    63

Bake - No ale powiedz, co Ci się w nim tak szczególnie podoba? Efektów rewelacyjnych nie ma. Fabuła - powiedzmy, prosta jak cep. Z nielicznymi odskokami, które w razie czego są tuszowane GRUBYMI domysłami albo cofnięciem czasu ;) Mnie się podobają... aktorzy :P Zupełny powiew świeżości, nieznane twarze. Specyficzny humor, który po salwie śmiechu podsuwa do głowy coś w stylu 'ale to przecież wcale nie jest takie zabawne'. Wiele metafor.

Dobra muzyka :(

Guest Bake   
Guest Bake

chyba właśnie to poczucie humoru mnie tam rozwaliło no i ten brytyjski akcent jakoś wyjątkowo mi się podobał.

Fabuła może i prosta ale wciągająca.

How I Met Your Mother - po prostu genialny serial komediowy, w stylu Przyjaciół, ale o niebo lepszy.

Fringe - jak ktoś lubi seriale typu niewyjaśnione zdarzenia, które trzeba wyjaśnić w sposób trochę naukowy, to polecam.

Gra o tron - no po prostu majstersztyk w klimacie fantasy (nie myślałem, że kiedyś coś takiego obejrzę), efekty specjalne jakich nie widziałęm w żadnym filmie. Polecam bardzo, bardzo także ze względu na klimat, fabułę i wykonanie.

The American Horror Story - horrorowato-chory serial, w nazwie jest AMERICAN, czyli mądre być to nie może - i nie jest. Ale ogląda się fajnie ze względu na ciekawy pomysł, zawikłaną historię.

Z tych spotykanych w Polskiej telewizji naziemnej, to Monk, Świat Według Bundych. Szukam teraz czegoś nowego i poczytam wasze posty, na pewno pomogą wybrać ;-)

Falkhor    63

Bake - Heh, ta laska, która umie czytać w myślach... Gada rewelacyjnie :unsure:

TheClairvoyant

How I Met Your Mother

Też tak myślę, chociaż oglądam go sporadycznie (bo sporadycznie mam dostęp do Comedy Cental). Znacznie fajniejszy od Friendsów.

Gra o Tron

Tu mnie zainteresowałeś. Jeszcze przed świętami widziałem książkę o tym tytule w księgarni i o mały włos nie kupiłem.

A takie seriale jak '8 prostych zasad' oraz 'Jim wie lepiej'?

Falkhor    63

TheClairvoyant, Szczus - W łańcuckiej wypożyczalni przy Ottona z Pilczy można dostać pudełkową wersję tego serialu. Jest bez lektora i zawiera materiały dodatkowe (wszystko z napisami PL). Ja w ciągu dwóch dni oglądnąłem całość :unsure: Warto było. Piszę o tym w razie, gdyby ktoś nie miał tego u siebie w domu. Może płytki są jeszcze w znośnym stanie :)

TheClairvoyant, Szczus - W łańcuckiej wypożyczalni przy Ottona z Pilczy można dostać pudełkową wersję tego serialu. Jest bez lektora i zawiera materiały dodatkowe (wszystko z napisami PL). Ja w ciągu dwóch dni oglądnąłem całość :unsure: Warto było. Piszę o tym w razie, gdyby ktoś nie miał tego u siebie w domu. Może płytki są jeszcze w znośnym stanie :)

Zainteresuję się tym. Jakie w tej naszej wypożyczalni są ceny?

Nie korzystałem z niej w życiu ;-)

Falkhor    63

TheClairvoyant - O ile dobrze pamiętam - tam jest 5 lub 6 płyt. Za całość jest jakaś zniżka... Trudno mi to określić, ale za wszystkie na weekend zapłaciłem 20zł? Negocjuj :unsure:

Falkhor    63

Z ostatnich ciekawości mogę podać takie tytuły:

Awake - bardzo udany serial, tylko 1 sezon. W zalewie szybko kleconych produkcji na potrzeby badania rynku niż zadowalania widowni - ciekawa i intrygująca pozycja serialowa. Losy głównego bohatera rozdartego na dwie świadomości wydawały mi się w pierwszym czy drugim odcinku trochę cierpkie i bez polotu, jednak... później nie mogłem się doczekać kolejnego odcinka.

Once opon a time - Również ciekawie pomyślany i odkrywczy serial o... Śnieżce i plejadzie bajkowych postaci, które żyją w naszych czasach ale o tym nie wiedzą. Dodam jeszcze całkiem dobre efekty specjalne (jak na produkcję telewizyjną) i można przy tym serialu spędzić kilka dobrych chwil rozrywki odmiennej niż najpopularniejsze seriale.

Kniejas    17

Też oglądam przygody Śnieżki ;) Taka baja na początku mi się wydawało ale w sumie jest to też oryginalna odskocznia od zalewu seriali obecnych w TV.

Falkhor    63

Razem z Henrym jego dziadek, tzn. Ksiażę przystojniak - są do siebie tak bardzo podobni, że obaj przesładzają mi przesadnie ten serial (bo jeszcze jest w tym Śnieżka, a to już za wiele).

Jaka opinia o efektach specjalnych w Once Opon a Time? Wg mnie na standard telewizyjny są przyzwoite.

Ostatnio popadłem zawzięcie w oglądanie 'Ripper Street' - bardzo przypadł mi do gustu: scenografia, postacie (Drake!), zagadki.

Ja skończyłam oglądać serial Weeds, nawet nawet.. 8 sezonów się przyjemnie ogląda.

Zaczełam oglądać Haven, pierwszy sezon jest nudny, drugi jest o wiele ciekawszy, podobno troche do Archiwum X, ale tylko pod względem zjawisk nadprzyrodzonych, kosmitów jak dotąd to nie widziałam tam.

Falkhor    63

W przypadku Haven bardziej podobał mi się pierwszy sezon, drugi był zbyt... szalony? Ale może i za wcześnie, by to osądził, bo widziałem 4 odcinki drugiej serii.

caulfield    9

Jeśli chodzi o mnie to nr 1 w Polsce jest "Daleko od szosy" z niezapomnianą postacią Leszka Góreckiego, a jeśli o zagranicę to po pewnym namyśle postawiłbym na "Breaking Bad", który ma w sobie wszystko, a przy tym jest inny i nieprzewidywalny niż pozostale amerykańskie sezonowce.