Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Samiec w kuchni :P

Recommended Posts

Falkhor    63

Ciekaw jestem, czy faceci naszego Forum czują się w kuchni jak słonie w skłądzie porcelany? Czy tez może... faktycznie udowadniamy co jakiś czas, że i tak czy siak - facet jest lepszym kucharzem niż kobieta :D Bo jak wiadomo, natura wyposażyła nas w znacznie lepsze receptory smakowe :P :564:

Co potraficie ugotować (NIE Z TOREBKI)? I czy siedzenie w kuchni (robienie różnych rzeczy, ale związanych z gotowaniem :P :P :P) uznajecie za karę, czy też - jesli trzeba - zrobicie coś i zrobicie to dobrze? :564:

Jesli ktoś ma WŁASNE przepisy - prosze zapodać :P

maciej    32

Hmm jak do tej pory wody nie spaliłem, wiec nie jest tak źle. Czasami jak trzeba to też i coś upichcę :P Własnych przepisów nie posiadam na dania główne :P Zdaje sie na dobry gust kobiety :P

Falkhor    63

maciej, Wiesz, dobrym przykładem może być nawet... jajecznica :P Ja ją robie przynajmniej na 3 różne sposoby. Albo nawet i więcej, więc... nie wstydź się :P

grzenio    0

Na gotowaniu to specjalnie się nie znam ale za to lubię robić wymyślne wielopiętrowe kanapki. Nie zadowalam się samą kromką chleba z pasztetem :P Lubię jak na kanapce jest coś więcej.

Poza tym lubię też robić sobie do obiadu surówkę np. z pomidora, ogórka, kapusty pekińskiej. Ale na to nie ma specjalnego przepisu, robi się na wyczucie.

Falkhor    63

No kanapka to nie taka banalna rzecz :P Zrobić dobrą - to trzeba umieć - w sensie razowiec, sałatka, szyneczka drobiowa, pomidor, cebulka, pietruszka... :P To taka zielona, ale smaaaacznaaaa, że hej :P

lukascompl    0

OJ chłopaki- wiadomo ,iż najlepszymi kucharzami są mężczyźni- to oni są mistrzami finezji smaku i rozkoszy żołądków obu płci- ja też od czasu do czasu coś sobie i moim znajomym gotuje do zjedzenie-tylko jeden mankament- nie umiem piec ciast, ciasteczek :570:

Guru    0
I czy siedzenie w kuchni (robienie różnych rzeczy, ale związanych z gotowaniem ) uznajecie za karę, czy też - jesli trzeba - zrobicie coś i zrobicie to dobrze?

siedzenie w kuchnii nie jest kara, z checia kuchce...

Qmar    0

Rebie dobra jajecznice i kanapki (wlasnie ide zrobic kilka bom glodny) :P umiem kostki lodu zrobic (chce kto przepis) ^^ a inne rzeczy jakbym sie pobawil i wziął przepisy od mamy to zrobiło by sie :P

Kiedys myslalem zeby troche posiedziec przy tym ale nie wiem :P

Wazne ze to co robie sobie do jedzenia jest smaczne :D i sie najem :D

Guru    0

zazwyczaj robie sosy, surowki, salatki, zupy, drugie dania w zaleznosci co jest w lodowce, zawsze mozna zrobic cos dobrego, a z deserow i ciast, to zdarzalo sie robic rogaliki, sernik...

schmicer    0

no to teraz ja...

kanapki - mi smakuja, wszystkim innym w domu tez tak wiec nie jest zle... :D

salatki itp... - czesto bywam neutralnym degustatorem i doradca w sprawack przyprawiania

"gotowanie wlasciwe" - oj to wole przemilczec... :) jesli juz to moge cos odgrzac...

wypieki - najwiekszy sukces - calkiem udany biszkopt... pozatym to masy itp...

tak wiec nie jestem w kuchni wirtuozem ale tez nie jest tak zle... :(

a najkepsze obiady i tak robi... moj ojciec :D

Falkhor    63

Nononoooo... to kurcze nieźle to wygląda :)

Ja ostatnio experymentuję z mikrofalą :) Wczoraj były peiczone żeberka z warzywami :) Hmmm... nawet się udały :D

A co do nakapek - na technice w podstawówce zawsze z robienia kanapek miałem 5 :D

michas    0

nio ja to w kuchni z takich trudniejszych rzeczy tuo umiem zrobic nalesniki i jestem z tego dumny a nio i oczywiscie umiem jajecznice zrobic i wode ugotować wiecej to ja już nic w kuchni raczej nie umiem zrobic

:D:D

Falkhor    63

michas, jak umiesz zrobić naleśniki - to potrafisz zrobić na pewno dzięki tej zdolności - przynajmniej 3-4 inne potrawy :D:) Tak smo z jajecznicą - jajko sadzone, 'preruszane' czyli jajecznicę :D nooo i kurcze, może by tak spróbował... jajko w koszulkach :P jeszcze jest jajko na twardo i na miękko :P :P

michas    0
jak umiesz zrobić naleśniki - to potrafisz zrobić na pewno dzięki tej zdolności - przynajmniej 3-4 inne potrawy Tak smo z jajecznicą - jajko sadzone, 'preruszane' czyli jajecznicę nooo i kurcze, może by tak spróbował... jajko w koszulkach jeszcze jest jajko na twardo i na miękko
nio nawet nioe wiedziałem że dzieki umiejetnosci robienia naleśników mozna jeszcze kilka innych potraw ugotować nio bede musiał coś poeksperymentować :D

Qmar    0
jak umiesz zrobić naleśniki - to potrafisz zrobić na pewno dzięki tej zdolności - przynajmniej 3-4 inne potrawy Tak smo z jajecznicą - jajko sadzone, 'preruszane' czyli jajecznicę nooo i kurcze, może by tak spróbował... jajko w koszulkach jeszcze jest jajko na twardo i na miękko
nio nawet nioe wiedziałem że dzieki umiejetnosci robienia naleśników mozna jeszcze kilka innych potraw ugotować nio bede musiał coś poeksperymentować :D

michas to w sumie normalne poniewaz czynnosci ktore sie wykonuje podczas robienia nalesnikow sa potrzebne do innych potraw - mozna sie rozwijac :D i robic coraz lepsze dania

chyba zaczne wiecej czasu spedzac w kuchni :P

Falkhor    63

michas, Hehehe... Spróbuj cos takiego - zrób 6 naleśników. Przełóż je warstwami zesmażonych pieczarek z cebulką, połóż po krajach troche wiórek żółtego sera... i zrób taką piętrówęczkę. Wrzuć do mikrofalki, 800 watt, 5-6 minut :) Podawać z keczupem :D

Qmar,

michas to w sumie normalne poniewaz czynnosci ktore sie wykonuje podczas robienia nalesnikow sa potrzebne do innych potraw - mozna sie rozwijac i robic coraz lepsze dania

chyba zaczne wiecej czasu spedzac w kuchni

Święta prawda :)

michas    0
Przełóż je warstwami zesmażonych pieczarek z cebulką, połóż po krajach troche wiórek żółtego sera... i zrób taką piętrówęczkę
tio jest super pomysł :D dzieki :) tylko ze mikrofali nie mam ale w zwykłym piekarniku pewnie bedzie :D a ketchup to jest najgorszy wynalazek ludzkości :| fujjjj :/ w poniedziałek biore sie do ekspermentowania w kuchni :) mysle ze nic nie wybuchnie :)

Falkhor    63

michas, Piekarnik też może być, wstaw do nagrzanego :) :) :D I po prostu obserwuj, aby nie robiło się czarne :)

Eksperymentowanie w kuchni wciąga :D