Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

n - telewizja nowej generacji startuje 12 października

Recommended Posts

maciej    32

"Wybraliśmy prostą nazwę ?n?, która jednocześnie ma symbolizować prostą obsługę i przystępność całego produktu" – powiedział na konferencji prasowej Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

"W oczywisty sposób litera ta nawiązuje również do marek grupy ITI takich jak TVN czy Onet" - powiedział Sojka.

Na spotkaniu po raz pierwszy zostało zaprezentowane logo, oferta programowa, możliwości dekoderów nbox HDTV, funkcjonalności elektronicznego przewodnika po programach, a także ceny pakietów i aktywacji dekoderów.

Podczas prezentacji oferty programowej ujawniono zostały nazwy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji. W ofercie znajdzie się m.in.: 9 nowych na rynku kanałów telewizyjnych (Baby TV, nsport, TVN Lingua, Discovery Historia, Discovery HD, Comedy Central, Wojna i Pokój, nowy kanał filmowy, którego nazwa zostanie ujawniona wkrótce oraz nowy kanał dla dzieci).

Trzy programy nadawane będą w standardzie HD - autorski kanał sportowy nsport, Discovery HD i hollywoodzki kanał filmowy. Nowością będzie też kanał Discovery Historia, który powstaje przy współpracy programowej z TVN.

Kanały pogrupowane są w 7 pakietów tematycznych ("informacja i rozrywka", "style moda muzyka", "dzieci", "cinemax", "sport i motoryzacja", "kultura nauka świat" oraz "hity filmowe").

Pakiet "informacja i rozrywka", który zawiera najchętniej oglądane polskie i zagraniczne programy popularne i informacyjne (w tym m.in.: TVN, TVN24 i ponad 200 innych kanałów z całego świata), oferowany będzie wszystkim klientom bezpłatnie. Pozostałe pakiety dostępne będą w cenach 10 i 16 PLN.

W prezentacji poświęconej obsłudze urządzenia pokazano m.in. obsługę EPG (elektroniczny przewodnik po programach), który dostarcza informacje o kanałach, ułatwia nawigację i ma możliwość modyfikowania ustawień pod kątem indywidualnych potrzeb widza. Dekodery do odbioru telewizji "n" dostępne będą w dwóch wersjach: bez i z dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Oba umożliwiają odbiór programów w jakości HD i dźwięku przestrzennym. Urządzenie z twardym dyskiem ponadto nagrywa programy i pozwala na korzystanie z usługi wideo na żądanie.

zrodlo onet.pl

za 16 zl hmm cos ta cena mi sie wydaje smieszna jak na dluzszy czas ... pewnie bedzie to promocyjna cena na początek, no ale warto poczekac i zobaczyc bieg wydarzen :D

lukascompl    0

To moz okazać się strzałem w dziesiątkę na rynku mediów elektronicznych, a znając potegę ITI - sukces gwarantowany na poziomie wysokiej technologii. Poczekamy zobaczymy.

maciej    32

Jak narazie start mizerny glosno wszedzie ze dzis o 12 pokaz nowej platformy... i jak ktos sie interesuje wie ze hehe nic niebylo, potem tylko relacja i powtorka o 15 :D Jak na start jednym slowem klapa .... oby tylko ta nazwa "n" nie wziela sie od nuda :D

[ Dodano:, 00:33 ]

Dekodery do odbioru telewizji "n" dostępne będą w dwóch wersjach: bez i z dyskiem twardym o pojemności 250 GB. Oba umożliwiają odbiór programów w jakości HD i dźwięku przestrzennym. Urządzenie z twardym dyskiem ponadto nagrywa programy i pozwala na korzystanie z usługi wideo na żądanie (VOD). Aktywacja telewizji nowej generacji będzie zależna od wersji dekodera. nbox HDTV dostępny będzie w cenie 99 zł, a nbox HDTV recorder za 449 zł.

zrodlo : laki

450zl nono cena bardzo dobra jak za taki sprzęcik, dużo osób w to zainwestuje, bo jednym słowem opłaca sie dać te 450 zl :D

Tylko jest jeden chochlik 450 zl kosztuje sama aktywacja, po rozwiązaniu umowy dekoder oddajemy... wiec okres roku, dwóch, licząc dogłębnie wychodzi na to co cyfra oferuje :D wiec nic specjalnego :D ,ale większość zostanie z "n"-tą platforma dużo dłużej :D

[ Dodano: 2006-10-12, 15:12 ]

12 października o godzinie 16:00 ma ruszyć nsport HD. Tym samym ruszyła też sprzedaż nboxów HDTV telewizji nowej generacji, czyli trzeciej polskiej platformy - n

16.00 tuz tuz :D

[ Dodano: 2006-10-15, 15:06 ]

Trzy dni po premierze , która jednym słowem okazała sie klapą. Tunerów w większości sklepów brak, kolejki jak za czasów prl na zapisy. Ale czy to taki wielki szal i zaskoczenie? hmm promocja na cinemaxy do końca 2007 roku + do końca miesiąca gratis abonament. Ale co z tego, polowa kanałów jeszcze nie wystartowała. Wielki bum wielki krzyk no i niestety zdziwienie w dniu premiery... Ciekawe czy ktos z forumowiczow pokusił sie o zakup "zdobycie" n-ki ? A może planujecie taką inwestycje ?

Falkhor    63

Hymmm... no to już wystartowała?

Ja szczerze przyznam, ze jakos mi to umkneło i tylko RAZ JEDEN w prasie widziałem reklamę... Dlatego nie wiem, czemu to tak dziwnie rozegrali...

maciej    32
Hymmm... no to już wystartowała?

12 października o godzinie 16:00 ma ruszyć nsport HD

No i ruszyla :P ale nie wszystkie kanaly jakie obiecywali ruszyly w tym dniu....

Falkhor    63

Heh... jakas lipa... Zupełnie tego NIE ROZUMIEM. Przecież to cholernie wielka inwestycja. Nie jakies tam kolejne radio internetowe, czy nawet telefonia komórkowa :P Tylko wielka siec z niesłychanym transferem... Łącza, przekaźniki, satelity... Kosmiczne techy jak dla mnie. A tu... coś nie tak.

To już mogli zrobic z tego okres próbny, albo coś, nie wpeirniczyli się na głęboką wodę. Obecny rynek już dośc syty jest... źle to rozegrali. Przynajmniej początek. Bo jak się jakos wygrzebią i zrobią co obiecywali - to moooooże wyjdą z tego cienia, który teraz na siebie rzucili.

michal21    2

ktos z tu obecnych posiada "N"-ke w domu?

ja dodam tylko od siebie to iz jestem bardzo zadowolony z tej TV

niektóre ( poniewaz jest ich jeszcze mało) programy nadawane sa w HD - (wysokiej rozdzielczosci ) - i prezentuja sie znakomicie

mam "enke" od swiąt i jeżeli ktos do tej pory wahał sie lub waha, szczerze polecam.

pozdrawiam

Falkhor    63

Dubi, Ooooooooo... to mógłbyś jakoś bliżej scharakteryzować, opisać jak to jest być abonentem tej stacji? Jak wygląda dzień z życia :D ? Opłąty, kanały, wybór filmów, no nie wiem, po prostu jak oferta 'merketingowa' wygląda w życiu?

maciej    32

Jak można przeczytać w wiadomości prasowej ITI, która doszła pod koniec maja do sprzedawców platformy N , obecnych oraz nowych posiadaczy tej platformy czekają podwyżki (z pewnością nie ostatnie :P ) Ceny pakietów które obecnie kosztują 10 zl , od 1 sierpnia będą oferowane cenie 16 zł za każdy. Jest to 60 % wzrost, który jak samo ITI tłumaczy spowodowany jest dodaniem do pakietu nowych kanałów : O.TV, nTalk, KidsCo, Da Vinci. Cena pakietu Cinemax nie ulegnie zmianie, ale od 1 stycznia 2008 będzie on oferowany jako osobny pakiet ( podobno za 15 zł ).

Wyliczając całość najtańszy pakiet to 32 zł.

Porównując do Cyfry i Polsatu , bardzo bardzo marna i mizerna oferta tego przereklamowanej platformy "N" Za 3 zł więcej w CP mamy dużo bogatszy pakiecik.

Małe porównanie :P

w N od początku działalności wprowadzono:

-sportkluby

-NASN

a w CP:

-Disney

-FOX Life

-Superstacja

-E!

-WeddingTV

Przy 60% wzroście ceny oferta jest po prostu mierna :P

W sierpniu jest też możliwość dla rezygnacji z N-ki, bez ponoszenia kosztów zerwania umowy. Patrząc i czytając fora internetowe, można stwierdzić że stracą masę klientów którzy jak by to powiedzieć "nabito w butelkę" :P

Falkhor    63

Umh. 32zeta? Coś mi się wydaje, że faktycznie jest to jedno wielkie nabicie w butlę. I klientów sporo odejdzie. Pójdą po paszport Polsatu albo nawet do Cyfry+...