Jump to content
Sign in to follow this  
Qmar

SW - Sztuki Walki

Recommended Posts

Qmar    0

Tak jak w tytule tematu. Czy ktos z furomowiczów ćwiczy, praktykuje takowe :P Prosze o swoje wypowiedzi i spostrzezenia.

Ja osobiscie ćwicze Kung Fu Chow Gar w Łańcucie. Bardzo przydatne i nieźle rozwija kondyche :P.

Qmar    0

Hehe jeszcze nie, trzeba ćwiczyc zeby to gdzies pokazac :P ale moze niedlugo :D narazie zmienił sie system walki u nas i trzeba sie uczyc wiekszosci technik itd od nowa ale nam to szybko idzie (gr zaawansowana) Ci co zapisali sie w tym roku ucza sie normlanie od nowa.

Co do bójek to praktycznie sie nie bije :P jestem w miare mało konfliktowy jesli chodzi o bicie :P ale sie przyda(ja) takie umiejetnosci :D. Naprawde polecam sie zapisac na co kolwiek nie koniecznie na Kung Fu, teraz sie zaczynaja z reguly roki treningowe zaraz po wakacjach i jesli ktos ma troche wolnego czasu mozna sie zapisac.

maciej    32
ale nam to szybko idzie (gr zaawansowana)

Prawie mistrzu ;) wiec zaszczyt od Ciebie pobierac nauki :D wiec pomysl o tej szkolce dla forumiczów :P

Falkhor    63

No to ja tez mogę się czegoś nauczyć, jakiegos aj waj, ciosu uchem, medytacji i lcizenia do 10 pa obcemu jazyku :P

maciej, To może się zapiszemy??

Qmar    0

hyhy na tmr-ze sa zajecia dla grupy poczatkujacej w poniedzialki i srode o 18 :P idzcie i zapisujcie sie ^^ - i nie jestem mistrzem jeszcze ^^

ale nie wieze ze nikt z forum nic nie trenuje :D

Qmar    0

padlinka jak Ty duzo jesz to ja jem w pierona i jeszcze troche :)

Edit by Falkhor - Nie dość, że skrót jednoznacznie sugerujący w tym kontekście wyraz wulgarny, to jeszcze z błędem... :)

Falkhor    63

Hmmmm... a może karate tradycyjne? Coś niekoniecznie zabójczego jak krav maga od razu :D Raczej bardziej sportowego... tyle tylko, że ostatnio i mnei się odechciało, bo trochu pracy wiecej, takze w domu, a szkoda by było zarywać spotkania.

Zatem jeśli już, to dopiero od przyszłych wakacji. Inaczej się nie da. Żarłoki :)

Qmar    0

hehe krav maga to akurat sie uczysz wtedy jak umiesz juz podstawy jakiejs SW :P po to ze ajk nie zdazysz zastosowac czegos z krav magi to musisz walczyc :P karate nie jest zle :P zalezy jakie jeszcze :D

Falkhor    63

HMmmmm... no na psozczególnych rodzajach to ja się nie znam.

QMar - To moze zrób tu mały wykład o tych sztukach walki, co? Z własnym komentarzem, czy jest dobra, czy zła :P Czy wymaga ogromnego stopnia kompplikacji czy nie :P

Qmar    0

No tak znam sie najbardziej na mojej sztuce walki (te ktora trenuje) reszte Tylko ze słyszenia albo z tego co przeczytalem w zainteresowaniu i z jednego takiego fora :P

Wykład powiadasz ?! trudne to bedzie zadanie powiedz co dokladnie Ci opisac (która sw) ja poszukam i napisze co wiem od siebie ;p

Falkhor    63

Powiem tylko to, co potrafię powiedziec i mniej więcej kojarzę - bo na pewno każda z tych dyscyplin ma jakies swoje podszkoły albo cos.

karate, Kung-Fu, Krav-maga, jujitsu, aikido, tekwondo :D Mogą wystapić błędy w pisowni :)

Qmar    0
Witam, wie może ktos jakie sporty walki można uprawiac w łańcucie ? tzn jakie szkoly sa w naszym miescie lub jakies szkolenia SW :)

jest tak:

Kung Fu Chow Gar - zajęcia na sali TMR ta przy E4 ( http://www.chowgar.pl/ )

Karate Tradycyjne - (chyba) zajęcia w 1LO

Karate Kyokushin - zajęcia były na Nowej hali mosiru (rzekomo po pewnym czasie takze elementy Krav Maga ale nie napalałbym sie na to tak szybko)

Aikido - zajęcia na sali TMR ta co jest z siłownią

z tego co wiem to w Łańcucie tyle w rzeszowie jest wiekszy wybór ale zŁańcuta by trza było dojezdzac

Falkhor    63

Qmar, Hmmmm... Czy możesz mi powiedziec, dlaczego ostatnimi czasy tak wielkim zainteresowaniem cieszy się owa krav maga? Popatrzałem na to trochę w sieci i jest to dobre dla ludzi, którzy panicznie boją się o swoje życie, ale nie dla ludzi, którzy chcą to stosować w przepychankach zwykłych... straszna sprawa...

pozdro.

Qmar    0

napisze to co wiem - fakt nie interesuje sie Krav Maga zbytnio ale z tego co slyszalem wyczytalem i sie dowiedziałem to idzie tak:

Krav Maga to SYSTEM walki który powstal dla izraelskich żołnierzy. Jest to mieszanka roznych SKUTECZNYCH a nawetj NAJskuteczniejszych uderzen, dzwigni i ogolnie ruchów ktore maja za zadanie szybko obezwaldnic przeciwnika. To tak w skrócie jak ktos chce odsyłam do strony:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krav_maga

lub

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Kra ... lr=lang_pl

kazdy z łatwoscia by to znalazl wiem ale tam mozna sobei o tym szerzej poczytac

Jak poszedlem zobaczyc na nowa hale mosiru (byly niby zapisy na Krav Mage - chcialem zobaczyc co to i jak to wyglada w rzeczywistosci) okazalo sie ze koles ktory zapisywal bral ludzi na Karate Kyokushin i mowil ze pozniej bedzie wprowadzal Krav Mage - odrazu stwierdziłem ze rezygnuje lecz koles ten mowil nieco prawdy a mianowicie to ze on uczy technik którymi mozna łatwo iszybko obezwladnic przeciwnika lecz jesli nie zdazymy zastosowac danej techniki trzeba zaczac sie bic a to juz trzeba umiec bo jak nasz potencjalny przeciwnik co nieco wie na ten temat (SW albo walki uliczne :) typowy fighter dyskotekowy :) ) to juz Ci Krav Maga nie pomoze zabardzo chyba ze jestes naprawde dobry. Tak wiec koles chcial uczyc Karate zeby tym sie bornic a Krav Mage dodatkowo.

Moim zdaniem jeśli istnial by (a nawet chyba istnieje[slyszalem jedna negatywna opinie od kolesia od karate - tego co pisalem wyzej]) w Rzeszowie klub pod przewodnictwem jednego z znanych na cała Polske Stowarzyszeń Krav Magi i tam by sie potencjalna osoba zapisała spoko niech chodzi przydaje sie to lecz czytałem na pewnym dobrym forum (głownie tematyka broni białem i Sztuk Walki) że trenigni w takich stowarzyszeniach są DOŚĆ DROGIE (proporcjonalnie do wielkosci liter) co w tej chwili treningi Kung Fu w Łańcucie są średniej ceny i niezbyt wygurowanej (nie wiem jak inne szkoly SW które podałem kilka postów wyzej stoja z cennikiem za treningi).

Wiec jesli miałbym ponownie wybierac Krav Magi nie wybrałbym ze wzgledu na cene i to czego sie oniej oczytałem (bo trzeba trafic na dobre stowarzyszenie takie które uczy wszystkiego - sa przykladowo takie co ucza podstawowych technik a pozniej tluczeszc sie z jednym dwom trzema przecinikami i tyle - a lepiej umiec zastowowac rozne techniki do roznych przypadkow [ przykladowo dana technika nie pomoze i co znasz 3 techniki i co zastosujesz kazda - koles dalej stoi na nogach - juz zna twoje mozliwosci i masz manto] wiec tak zdania są podzielone).

Ja ogólnie jestem zadowolony z Kung Fu Chow Gar - na poczatku bylo ciezko - dalej jest ale o to w tym chodzi. Krav Maga tez jest cieżka - kazda SW i kazdy System walki jest ciezki ale jak ktos chce to opanowac to trzeba ćwiczyc.

A uwierz mi Faluś są ludzie ktorzy chodza na Sztuki Walki po to zeby bis sie na ulicy. Kiedys słyszalem w TV wypowiedz jednego goscia (na vivie) ze trenuje 3 lata Judo i 2 lata Aikido i lubi chodzic po ulicy i sie napie**** właśnie. To jest bardz oobszerny temat do rozmowy :D

Napisze zdanie którym sie kieruje :D

"Walczy człowiek a nie styl. "

Jeden umie Karate drugio umie Teakwondo - ten co umie Karate pobil drugiego ale nie mozna powiedziec ze Teakwondo jest gorsze - poporstu ten drugi sie nie przyłożyl do swoich treningów albo mniej ćwiczył. Tego czy Krav Maga jest dobra nie da sie porównac na postawie tego ile ludzi sie na to zapisało i jacy to ludzie :D i to trzeba wziąśc pod uwage.

Jeśli ktoś ma wątpliwości co do SW jaką by chcial trenowac powinien pochodzic popatrzec popróbowac i wtedy stwierdzi co mu odpowiada :D Krav Maga nie jest zła - nie zetknołem sie z kims na zywca kto ją ćwiczy/ł/a zeby o tym pogadać z tą osobą - lecz naprawde z tego co słyszałem i przeczytałem nie zdecydowałbym sie zwłaszcza z tego wzgeldu ze juz mam pewne zaawansowanie w Kung Fu :D.

(jesli nie odpowiedział w tym poscie na Twoje oczekiwania to napisz co chcesz jeszcze wiedziec ja wiem Faluś ze jestes czlowiek ciekawym wiec o cos jeszcze spytasz o ile to przeczytasz :D )

P.S. to chyba najdluzszy post w moim zyciu :D

Falkhor    63

Qmar, hehehe :) To jeden z najdłuższych postów na TYM FORUM :) Chciałbym tak tylko zauważyć, a co wazniejsze - wszystko na temat :)

Krav Maga to SYSTEM walki który powstal dla izraelskich żołnierzy. Jest to mieszanka roznych SKUTECZNYCH a nawetj NAJskuteczniejszych uderzen, dzwigni i ogolnie ruchów ktore maja za zadanie szybko obezwaldnic przeciwnika.

Takie ogólniki to akurat wiedziałem :D, że to raczej nie takie popisowe harcowanie i wywijanie kończynami jak w nalocie motyla na kołyszącą się gałąź kwitnącej wiśni w miesiącu sierpniu (cios karate :) ). Tam w sumie jest tak, że jeden cios powinien Cię trwale WYLEMINOWAĆ z zabawy na dyskotece - w krtań, krocze, oko :) Bleeee... To jest taki - wydaje mi się - street fight, ale nie Street Virtual Vighter lub Mortal Combat, tylko wojenne walki ULICZNE, co jest chyba największą zmorą żołnierza, czy to w XVII czy w XXI wieku...

bral ludzi na Karate Kyokushin i mowil ze pozniej bedzie wprowadzal Krav Mage - odrazu stwierdziłem ze rezygnuje lecz koles ten mowil nieco prawdy a mianowicie to ze on uczy technik którymi mozna łatwo iszybko obezwladnic przeciwnika lecz jesli nie zdazymy zastosowac danej techniki trzeba zaczac sie bic a to juz trzeba umiec bo jak nasz potencjalny przeciwnik co nieco wie na ten temat

na pewno łatwiej uczyć tego, co się doskonale umie, a potem dodac kilka lekcji z podstwowych elelemntów KravMagi - to takie moje spostrzeżenie, bo tak na zdrowy rozsądek - izraelsy żołnierze lub różni... bojówkarze... nie mieliby czasu uczyć się najpierw jednego, a potem drugiego... Zatem w łańcucie może chodziło tylko o chyt marketingowy :D

czytałem na pewnym dobrym forum (głownie tematyka broni białem i Sztuk Walki) że trenigni w takich stowarzyszeniach są DOŚĆ DROGIE (proporcjonalnie do wielkosci liter) co w tej chwili treningi Kung Fu w Łańcucie są średniej ceny i niezbyt wygurowanej

Hmmmm... KravMaga to nie jest system, który powstał wczoraj :)

'Izraelski system samoobrony opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji'

ALE MODA na niego przyszła stosunkowo niedawno, gdy pojawiły się 'walki w klatkach', albo pokazało się parę filmów z tajskim boksem, który też nie należy do delikatnych :D Nooo i ludzie szukali czegoś i nagle odkryli ową Kravmagę... A moda, wiadomo, droga jest :)

Ja ogólnie jestem zadowolony z Kung Fu Chow Gar - na poczatku bylo ciezko - dalej jest ale o to w tym chodzi. Krav Maga tez jest cieżka - kazda SW i kazdy System walki jest ciezki ale jak ktos chce to opanowac to trzeba ćwiczyc.

oraz

Walczy człowiek a nie styl.

Hmmmmmm... Tyle tylko, że któryś system JEST najlepszy. Zakładając, że masz 5 klonów, każdy ma identyczny sposób umiejętności i opanowuje daną technikę walki w 98% (2% zostawmy na błąd, imitujący błąd ludzki :D). No i zaczną się naparzać ze sobą. Założe się, że KTÓRAŚ ze wszystkich tych sztuk musi być najlepsza. W końcu niektóre powstawały kilkanaście lat, inne - kilkadziesiąt... jeszcze inne - kilkaset. To nie jest bez znaczenia...

Ale wracając do rzeczywistości - rysunki pokazane w podręcznikach do sztuk walki to tylko rysunki - nie są obarczone stresem wynikłym ze znalezienia się w prawdziwej dyskotekowej nawalance w rytm disco polo. Co ciekawe - na treningach praktycznie nie ma czegoś takiego, że... czujesz PRAWDZIWĄ siłę uderzenia swojego przeciwnika - a tak jest w realnej bójce. Zostają po niej siniaki (wersja entuzjastycznie optymistyczna :) ).

Zmierzam do tego, że częśc ludzi wybierając dany system kieruje się... jego hmm... 'opakowaniem', modą, widowiskowością... miej ludzi zastanaiwa się nad jej skutecznością ALBO - co dla niektórych wyda się dziwne - nad wysiłkiem i cierpliwością włożoną w pracę nad sobą. To tak się wydaje, ale w sumie część z systemów walki to 'harmonia duszy i ciała'.

A krav maga? Cytując Wikipedię:

Krav maga nie jest sportem! Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praaktycznym w walce realnej.

ma się to nijak jak do: Be WATER, my Friend... samego Bruce'a Lee:

Be the water, my Friend - YouTube (wideo)

bardzo dawno temu chodziłem na karate :D Ale to było chyba w 3 klasie szkoły podstawowej :D Takie radosne beiganie i przewracanie się na matach. Pamiętam, ze umiałem do 10 policzyć :) Mnie się to podobało dlatego, ze było czynmś lepszym niż WF, więcej się działo, oraz co najciekawsze - każde zajęcia poprzedzała chwila medytacji... No nie wiem, coś w tym po prostu było. Nie mam w sobie tendencji do naruszania struktury ciała bądź stanu zdrowia innych ludzi :D Mam już postanowienie - napisze i obronię magisterkę i idę na jakiś KURS. Oby tylko na taki, na którym nie będzie za dużo 'dyskotekowców'.

Pooooozdro :)

PS. Moje pytania wynikają w sumie z tekstu :D Wysil się i podyskutuj :):P :P

Qmar    0
Qmar, hehehe :D To jeden z najdłuższych postów na TYM FORUM :D Chciałbym tak tylko zauważyć, a co wazniejsze - wszystko na temat :D

Spoko - tylko jak ja sie rozpisuje albo rozgaduje (na temat na ktory cos wiem :D ) to po pewnym czasie nie wiem czy pisze/mowie na temat ^^ bo rozmowa sie toczy w roznych kierunkach.

Hmmmmmm... Tyle tylko, że któryś system JEST najlepszy. Zakładając, że masz 5 klonów, każdy ma identyczny sposób umiejętności i opanowuje daną technikę walki w 98% (2% zostawmy na błąd, imitujący błąd ludzki :P). No i zaczną się naparzać ze sobą. Założe się, że KTÓRAŚ ze wszystkich tych sztuk musi być najlepsza. W końcu niektóre powstawały kilkanaście lat, inne - kilkadziesiąt... jeszcze inne - kilkaset. To nie jest bez znaczenia...

Ale wracając do rzeczywistości - rysunki pokazane w podręcznikach do sztuk walki to tylko rysunki - nie są obarczone stresem wynikłym ze znalezienia się w prawdziwej dyskotekowej nawalance w rytm disco polo. Co ciekawe - na treningach praktycznie nie ma czegoś takiego, że... czujesz PRAWDZIWĄ siłę uderzenia swojego przeciwnika - a tak jest w realnej bójce. Zostają po niej siniaki (wersja entuzjastycznie optymistyczna :D ).

Tak tylko ze to który w tym przypadku wygra wynika z błedu drugiego - moze wyjasnie - chodzi o to ze jeden wkoncu wykona technike/uderzenie takie na ktore drugi z tych klonow wykona swoja (taka ktora akurat dziala na tego typu ruch) i bedzie mial w tej chwili przewage.

Tego poprostu NIE DA SIE porownac :) i to jest w tym najpiękniejsze - cwiczysz 'swoje' tak zebys byl najlepszy.

bardzo dawno temu chodziłem na karate :) Ale to było chyba w 3 klasie szkoły podstawowej :D Takie radosne beiganie i przewracanie się na matach. Pamiętam, ze umiałem do 10 policzyć :) Mnie się to podobało dlatego, ze było czynmś lepszym niż WF, więcej się działo, oraz co najciekawsze - każde zajęcia poprzedzała chwila medytacji... No nie wiem, coś w tym po prostu było. Nie mam w sobie tendencji do naruszania struktury ciała bądź stanu zdrowia innych ludzi :D Mam już postanowienie - napisze i obronię magisterkę i idę na jakiś KURS. Oby tylko na taki, na którym nie będzie za dużo 'dyskotekowców'.

Karate spoko rzecz - wg. mnie kazdy powinien wybrac co chce :) szkoda ze w tym nie wytrwales :D naprawde swietna sprawa

Co do ostaniego zdania nie rozumie - masz zamiar zapisac sie na jakis kurs samooobrony ?

Bo jesli tak to polecalbym zebys sie zapisal na jakas SW albo na cos typu Krav Maga ale nie na kurs. Na kursie szybko przeleci dostaniesz papier umiejetnosci zaniknał (zapomnisz/ nie ebdziesz czesto uzywac) ja z racji tego ze ciągle ćwicze (czyt. regularnie) to wchodzi mi w nawyk niektore ruchy (np. bloki przed jakimis dziwnymi ruchami typu uderzenia) i pamietam sporo rzeczy - poprostu szlifuje to co umiem i sie ucze nowych

lecz jesli nie masz czasu na treningi to wtedy sprawa wyglada beznadziejnie bo mi sie wydaje ze szkoda sie brac za kurs chyba ze masz do czynienia z walka (np z dresami - nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz, moze jakas niebezpieczna okolica) i raz na tydzien sie naparzasz to jakas tam wprawa jest - wtedy taki kurs moglby pomoc :) ale tak to polecam stale i regularne treningi - trzymasz kondycje (wiem Falus masz rowerek ale inni moze nie sa aktywni ;p ) oprocz kondycji rozwoj duchowy (chodzi głownie o SW) i wiele korzysci - moze jakies turnieje, zloty lub inne imprezy sprawdzajace umiejetnosci kiedys tam :)

jest duzo plusów

minusem moze byc tylko ograniczenie zdrowotne (np nie mozesz uprawiac sportu bo masz cos z kolanami ale to juz inna bajka) :)

P.S. Ten post chyba tez dlugi :D

Falkhor    63

W sumie to jeśli już bym coś wybrał, to takiego długofalowego, żeby mniezaintrygowało, wciągłnęło na dłużej - coś głębszego po prostu. Dlatego wspomniałem o owej medytacji. Z resztą za moich czasów jak widziało się 'Wejście smoka', to człowiek przez tydzień po tym filmie ganiał po placyku koło domu i naparzał kolegów, którzy naparzali równeiż :D Wszystko w ramach jakiejś pozerki :P, ciosy markowane, itd. Ale jednak, trauma pozostaje. Do tej pory jak widze ten film - coś mnie elektryzuje :D

Na pewno nie byłby to też jakiś extra extremalny rodzaj SW. Wyznaję zasade wszystkiego z umiarem i jak powiedziałem, nie chciałbym - bo mnie to nie bawi ani nie widze w tym sensu - naparzać się z kimś celowo. Ot tak, dla zdrowia, ruchu, może poszukiwania czegoś jeszcze (w akapicie wyżej).

Kurs i papier - rzeczywiście, to nic nie da, mooooże wtedy tylko, gdybym się chciał pochwalić, zaszpanować w mojej okolicy, że jestem jakiś Jedi Power :) albo cuś w tym stylu :D Na to też się nie zanosi. Póki co - mam rowerek, zmęczć się jest na czym i gdzie, jednak hmmm... to zostaje w człowieku pociag do jakiejś siejącej zniszczenie harmonii :D

Hmmmmmm... i tak zauważyłem, że nie odniosłes się do Słów Mistrza, Bruce'a Lee :D Masz może jakies swoje ideały, jesli chodzi o ludzi walczących różnymi systemami - może który imponuje Ci najbardziej?

Pooooooooooooooooooozdro :D :564:

Qmar    0
W sumie to jeśli już bym coś wybrał, to takiego długofalowego, żeby mniezaintrygowało, wciągłnęło na dłużej - coś głębszego po prostu. Dlatego wspomniałem o owej medytacji. Z resztą za moich czasów jak widziało się 'Wejście smoka', to człowiek przez tydzień po tym filmie ganiał po placyku koło domu i naparzał kolegów, którzy naparzali równeiż :D Wszystko w ramach jakiejś pozerki :P, ciosy markowane, itd. Ale jednak, trauma pozostaje. Do tej pory jak widze ten film - coś mnie elektryzuje :D

No własnie o to chodzi ale powiem Ci szczerze, jesli naprawde Cie to intryguje w jaki kolwiek sposób zeby chociaz nawet sprawdzic co to i jak to, wtedy naprawde sie w to wciągniesz - ja tez na poczatku myslalem a zapisze sie z kumplem pochodze miesiac i zobacze. Po miesiacu czasu poszedl 2, nastepnie 3, 4 i 5 i tak dalej az do dzis i to naprawde wciaga - chec poznannia czegos nowego, rozwijania sie :D Wg. mnie na co bys nie poszedl sie zapisac a by Ci sie spodobało to bys pozostał w tym a polecam do wyboru wszystko (dlugofalowo nei polecam Krav Magi na podstawie opini jaka znam ale moze byc inaczej nie przekreslam z gory tego systemu).

Na pewno nie byłby to też jakiś extra extremalny rodzaj SW. Wyznaję zasade wszystkiego z umiarem i jak powiedziałem, nie chciałbym - bo mnie to nie bawi ani nie widze w tym sensu - naparzać się z kimś celowo. Ot tak, dla zdrowia, ruchu, może poszukiwania czegoś jeszcze (w akapicie wyżej).

Ja tez nie przepadam za celowym naparzaniem sie z ludzmi - chociaz dla sprawdzenia sie i zyskaniu jakiegos doswiadczenia na rekawice moglbym a nawet bede czasem tak robic na treningach. Zawody wcale nie musza wygladac tak ze sie bijesz z kims moga byc pokazy form (w Karate Katy chyba) i ogolnie swoich umiejetnosci (tutaj bardziej technika).

A dodam jeszcze to ze jaka kolwiek SW, ba! jaki kolwiek sport dla kondycji, ruchu i zdoriwa jest super. Czlowiek sie dobrze czuje zwlaszcza po treningu (dzis akurat mielismy taki wycisk ze juz dawno takiego nie pamietam ale po treningu czulem sie jak nowo narodzony - i mam swiadomosc ze jutro bede jak guma ale warto :D ).

Hmmmmmm... i tak zauważyłem, że nie odniosłes się do Słów Mistrza, Bruce'a Lee :D Masz może jakies swoje ideały, jesli chodzi o ludzi walczących różnymi systemami - może który imponuje Ci najbardziej?

A no nie odnioslem sie bo akurat na trening sie spieszyłem :D oj ciezko dzis bylo.

Wiadomo Bruce Lee byl jakby idolem kazdego kto chociaz w penym sesie sie tym interesuje :D Wiesz ja sie nie tyle intersuje mistrzami i stylami/systemami co moim wlasnym stylem i co w nim wazne.

W SW najbardziej podoba mi sie to ze są okreslone zasady postepowania, etyka, kultura, (zaryzykuje nawet okreslenie rygor w sesie ze trzeba przestrzegac wszystkiego) oraz dodam magie tej sztuki zwiazana poniekąd z pochodzeniem :).

Szczerze to najbardziej imponuja mi ludzie którzy mimo tego ze treningi są coraz cięzsze proporcjonalnie do czasu ile sie juz cwiczy trwaja w tym i nie rezygnuja z tego a tym bardziej Ci którzy mimo porblemów z kolanami lub mający inne dolegliwosci i probelmy ze zdrowiem dalej chca ćwiczyc :)

Jeśli Falus masz zamiar sie na cos zapisac po skonczeniu studiów to polecam jak najszybciej sie zapisac (najlepiej na poczatek roku treningowego u nas w naszej szkole KF to wrzesien) bo w polowie roku treningowego musialbys nadrabiac :)

Nie wiem czy mój post coś ciekawego wniesie do dyskusji :570:

Polecam "dżudo jak się udo" :D :D

No niewiele to wnioslo ;p