Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną ? Istnieje ?

Recommended Posts

magdaaa    0

Ja myślę, że taka przyjażń może istnieć, ale wtedy gdy jedna z osób jest w jakimś związku. Wtedy już na wstępie znajomości ustala się pewna granica której nie można przekroczyć. Sama mam dobrego przyjaciela płci odmiennej, jednak od początku naszej znajomości jest z kimś związany i od początku wiadomo o co chodzi i czego mogę się spodziewać :D Traktuje go jak brata i nie do pomyślenia jest to, że kiedyś mogłoby być inaczej.

ziomalka    0

Hmmmm ciekawy temat profesoq :D

Ja jestem zdecydowanie przekonanan o tym, że przyjaźń damsko męska nie ma racji bytu. Argumnty - juz podaje. Po pierwsze faceci mają już taką naturę, że na kobiete patrzą nie jako na kumpla, tylko jako na kobietę, jeśli znajomośc zaczyna sie rozwijać, z początku wydaje się, ze jest to przyjazn, lecz oredzej czy pozniej ujawniają się w facecie typooow męskie odruchy - chciałby, by z tej przyjazni wynikneło coś więcej.... Po drugie .... przyjazn to takie uczucie, które wymaga. Obydwie strony muszą się rozumieć, znać niemalze na wylot a prawda jest taka, że facet nigdy do końca nie pozna w całości kobiety ani kobieta w całości nie rozgryzie męzczyzny... Uważam, że kumpla faceta mieć można, wiem , bo sama mam ich paru, ale .... przyjaznią tego nazwać nie można ... bo przyjazn to po miłości najpotężniejsze słowo, jakim włada człowiek ......

Pozdrawiam i przyłączam się do Psorka z zaproszeniem do burzliwej dyskusji ..... :D

terelka    1

No ja sądze, że jednak istnieje coś takiego :D Mam takiego kolege - praktycznie od czasów liceum się przyjaźnimy. Ja wiem o nim duzo i on o mnie też :D Teraz z braku czasu dawno sie nie widzielismy, jedynie gg od czasu do czasu ale napewno jak skończy sesje na jakies piwko sie wybierzemy. O miłośc nie ma mowy, ponieważ ani on nie jest w moim typie ani ja w jego :D Pozatym znam go na tyle aby wiedzieć, że napewno nie byłabym szczęśliwa z nim :D

ziomalka    0
O miłośc nie ma mowy, ponieważ ani on nie jest w moim typie ani ja w jego :D

Hmmmm może ja mam takie mylne pojęcie o tego typu przyjazni :D A może jestes wyjątkiem potwierdzającym regułe :D

Falkhor    63

Uważam... ba, WIEM, że jest to możliwe - przyjaźń między mężczyzną i kobietą. Dlaczego? Bo znam taki przypadek i sam jestem jego częścią :D

Moją Przyjaciółką jest Ewa. Jest ode mnei troszkę młodsza. poznaliśmy się w drugim LO. Początkowo złączyła nas sama szkołą - radiowęzeł, szkolna gazetka... mieliśmi wspaniałą możliwośc spędzania ze sobą dużej ilości czasu. i prawdą jest, że w pewnym momencie coś między nami zaiskrzyło - ale było to chwilowe, gdyż oboje stwierdziliśmy, że to po prostu nie jest to. Póxniej było kilka cichych dni, może nawet tygodni, nie pamiętam... I stopniowo znowu zaczęlismy się spotykac, rozmawiać, śmiać się... Tak stworzyliśmy między sobą bardzo silną i fajną więź. Która w sumie przetrwała bardzo wiele. Ostatnio zaś... bawiłem się na jej weselu i z całego serca życzyłem wszystkiego, co najlepsze :D No a teraz - mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mógł posłużyć jej swoją pomocą.

Hmmm... Przyjaźń między nią a nim... to trudna rzecz. Klucz tkwi nioe w tym, aby obie strony się sobie nie podobały - dla mnie np. Ewa jest śliczną kobietą :D Klucz to... Heh :D Nie powiem :D tego nei da się tak łątwo określić. To uświadomienie sobie pewnej granicy. A po drugie - uswiadomienie sobie, że przekroczenie tej granicy nic Wam nie da i nie jest nikomu potrzebne. Tak w skrócie :D

Pozdro.

Zuziaaa    0

nie wszyscy potrafia znajmomosc z pcią :D przeciwna utrzymac tylko na przyjazni. chociaz zgadam sie z tym, ze jesli chciaz jedna ze stron jest z kim, to ta przyjazn wyglada inaczej i moze miec charakter wlasnie przyjazni bez nadziei na cos wiecej.

a jesli obie osoby sa samotne, to bardzo czasto miedzy nimi cos iskrzy, i niejednokrotnie konczy sie to tym, ze zostaja para :D

opieram sie tu na wlasnym przykladzie - z przyjzni - para ...

Guru    0

w przyjazni damsko-meskiej niemal zawsze pojawi sie jakis uczuciowy akcent, wiec o taka przyjazn bez watkow milosnych ciezko... chyba ze sie przebrnelo przez uczuciowy etap a pozniej juz tylko przyjazn...

SunShine    0

W moim przypadku przyjaźń damsko męska nie istnieje. Mimo, że na początku ustalamy regoły i wydaje sie że to tylko przyjaźń, po pewnym czasie zaczyna iskrzyć. To jest trudne bo kocha sie takiego przyjaciela jak brata i nie chce sie go krzywdzić. Ciężko dostrzec kiedy ta granica zostanie przekroczona. Jeśli przychodzi miłość z jednej strony to juz raczej po przyjaźni :D a jeśli jest obu stronna otwierają sie nowe perspektywy :)

ale faktycznie jak powiedział Guru jesli przejdzie sie ten etap 'miłosci' potem zostaje przyjaźń. I najlepiej kiedy każdy bedzie miał już partnera :)

okimaxim    0

ja uważam że taka przyjaźń istnieje :D POdam siebie za przykład :) mam kilku przyjaciół w postaci płci przeciwnej i jakoś zostaje to tylko przyjaźnią, nic więcej :)

maheusz    0

Wydaje mi sie, ze istnieje takie cos... Ale sprowadza sie to do tego, ze nie klasyfikujemy tej drugiej osoby jako kobiety (w moim przypadku :P) - a jako kumpla. Nie myslac w ten sposob nie mozemy przekroczyc bariery zakochania, bo ona po prostu nie istnieje. I jest to mozliwe. Znam takie przypadki.

Ale definicja to juz tylko moje przypuszczenie :).

iwcia    2

Mysle ze istnieje ostatnio coraz czesciej przekonuje sie ze facet moze byc swietnym kompanem jako przyjaciel, nie jako ktos wiecej, mozna porozmawiac o "pierdolach" posmiac sie, wyskoczyc gdzies w przerwie miedzy zajeciami. Mysle ze taka przyjazn jak najbardziej istnieje bo chociaz wydaje sie niemozliwe ale niektorzy faceci naprawde potrafia zrozumiec kobiete :P

promyczek    0

moim zdaniem przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna istnieje w zwiazku, w ktorym jest takze i milosc. wtedy rozumieja sie na wzajem i przyjacielsko potrafia o siebie dbac. jest w tym dodatkowy plus romantyzmu, erotyzmu i zwiazek nie jest scisle przyjacielski... ale bez tej glebszej milosci raczej by nie istnial. jestem przyjaciolka dla tej osoby ktora kocham, a kolezanka dla innych. wiem ze dla tych co lubie nigdy bym nie byla w stanie sie oddac tak, jak temu, ktorego kocham.

Falkhor    63

Wg mnie przyjaźń ogólnie to cecha bardziej charakterystyczna dla panów. panie z reguły domagają się dość spolaryzowanych relacji... czyli 'albo... albo...'. Trudniej im pozostac w pewnych granicach, boooo... mają problem z okreslaniem tych granic. panowie łątwiej wykreślają sobie punkt a i b i wiedzą, co jest, a co nie jest tym, czym jest. Chociaż hipokryzję byłoby mowienie, że panowie tez się nie plączą i nie popełniają 'wykroczeń'.

Przyjaźń między facetem a kobeitą jest trudniejsza, bardziej wymagająca, ale gdy osiągnie się pewien status - to jest to przyjaźń wyjatkowa i bardzo ciekawa.

terelka    1
Wg mnie przyjaźń ogólnie to cecha bardziej charakterystyczna dla panów.

Mylisz sie. Kobiety także potrafią byc dobrymi przyjaciółkami i wiedzą co to jest przyjaźń. Zarówno może istnieć miedzy kobieta a kobieta, a kobietą a mężczyzna.

Guest Ahab   
Guest Ahab

Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną, jak i przyjaźń pomiędzy dwiema kobietami jest niemożliwa !

Potwierdził to naukowo doktor Izbiv Bućek !

Podał przykład "przyjaźni" pomiędzy kobietami:

Kiedyś żona mojego pacjenta dzwoniła do jego kolegi by upewnić się, że mąż był na partyjce w brydża:

Żona: Cześć Franek. Był u ciebie może mój mąż ?
Franek:Tak. Był.

Natomiast gdy mąż chciał sprawdzić żonę:
Mąż: Cześć Anka ! Była może u ciebie moja  żona ?
Anka: Nie ! Nie było jej.

Zbieżność imion przypadkowa

Oto najlepszy naukowy dowód braku występowania przyjaźni między kobietami !

A teraz tak poważnie ;)

Nie sądze, by przyjaźń między M a K mogłaby zaistnieć (wnioskuje to na obserwacjach z punktu widzenia 3 osoby).

Zgadzam się z doktorem Bućkiem , że jak przyjaźń to tylko między facetami.

Kobieta nie może nazwać drugiej kobiety przyjaciółką - i tutaj nawet nie potrzeba mi doktora Bućka.. sam widziałem jak "psiapsiółki" traktowały siebie nawzajem... :P

A samo słowo przyjaźń jest rzucane na prawo i lewo jakby to było słowo "dzień dobry"...

terelka    1
Kobieta nie może nazwać drugiej kobiety przyjaciółką

A jednak może! Ja nazywam iwke przyjciółką! i jest to szczere! Pierwszej lepszej osoby nigdy bym tak nazwała, więc nie jest tak jak piszesz.

Guest Ahab   
Guest Ahab

A jednak może! Ja nazywam iwke przyjciółką! i jest to szczere! Pierwszej lepszej osoby nigdy bym tak nazwała, więc nie jest tak jak piszesz.

Poczekajmy, aż twój maż zadzwoni by sprawdzić czy byłaś u niej na kawie :> ;)

Tylko nie miej pretensji do dr Bućka lub Ahaba :P

Ps. coś z namiastki przyjaźni między kobietą a mężczyzną może występować gdy facet jest gejem, albo kobieta "nie wpada facetowi w oko". :D

Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam. Waldemar Łysiak

Znam starodawny toast, wart złota dla swej piękności: Obyś nie spotkał przyjaciela, gdy będziesz wchodził na górę powodzenia. Mark Twain

Czego twój wróg nie powinien wiedzieć, nie mów przyjacielowi. Artur Schopenhauer

Falkhor    63

Ahab, Zgadzam się, że słowo 'przyjaźń' jest stanowczo nadużywanym określeniem... Oraz zgadzam się także z tym, że... męska przyjaźń góruje nad przyjaźnią kobiet. ktoś nawet poweidział, że przyjaźń dwóch kobeit to musi byc spisek przeciwko tej trzeciej, no hmmm... ;):P

coś z namiastki przyjaźni między kobietą a mężczyzną może występować gdy facet jest gejem, albo kobieta "nie wpada facetowi w oko".

Niekoniecznie :D jestem tu żywym przykładem. Moja przyjac8iółka Ewa jest ładnba, podoba mi się, a ja nie jestem gejem.

poza tym co ciekawe - kobiety SPRAWDZAJĄ swoje przyjaźnie, a faceci... hmmm... no włąśnie - nie przejawiają tak silnej potrzeby. U facetów bardzo duża cześć przyjaźni jest... niema.

Guest Ahab   
Guest Ahab
że przyjaźń dwóch kobeit to musi byc spisek przeciwko tej trzeciej,

Musze to zapisac ;)

Niekoniecznie :D jestem tu żywym przykładem. Moja przyjac8iółka Ewa jest ładnba, podoba mi się, a ja nie jestem gejem.

Gratuluje jej i tobie. Jej, że jest ładna, a tobie, że ... :P

Falkhor    63

Ahab, :P :P :) :) :D :564:

Wspomianą sentencję możesz sobei zapsić, ale nie roszczę żadnych praw autorskich do niej, bo ja to też skądś tam usłyszałem :P Niemniej - coś w tej myśli jest prawdziwego...

I chyba nawet statystycznie mniejsza ilośc przyajźni damskich niż męskich wytrzymuje próbę czasu...? Oraz ogólnie... 'próby'...?

Guest Ahab   
Guest Ahab
I chyba nawet statystycznie mniejsza ilośc przyajźni damskich niż męskich wytrzymuje próbę czasu...? Oraz ogólnie... 'próby'...?

Wystarczy, że jedna kobieta kupi sobie takie same buty, a od razu staje się wyrzutkiem społeczeństwa :P

Tym słowom żadna kobieta nie zaprzeczy ! Pokazanie się w takiej samej bluzeczce jak koleżanka od razu zbrodnią przeciw ludzkości :P

Sądze, ze kobieta ma gdzieś w naturze zakodowane współzawodnictwo z innymi kobietami. Lecz w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety wykazują swoistą bezwzględność. Nie jest to jakiś tam mój wymysł, w tv/książkach jest o tym więcej - kobiety przekonują się o tym dopiero gdy natrafią w pracy na konkurentkę lub przełożoną która jest kobietą. Kobieta która wybiła się w góre, za żadne skarby nie będzie chciała stracic swojej pozycji "królowej sukcecu" i będzie z całych sił utrudniac życie podwałdnym pracowniczkom.

A jeżeli drogie panie nie wierzą, to niechaj popytają swoich znajomych koleżanek - napewno jakaś spotkała się już z kobiecą zawiścią.

Możliwe, że takie zachowanie wśród kobiet jest przyczyną, dla której kobiety szukają oparcia w mężczyznach. Mężczyźni napenwno mniej mają w oczach "żółci", i mają troche inne podejście do współzawodnictwa. Spotkałem się z opinią kobiety która powiedziała, że woli towarzystwo mężczyzn, gdyż cytuję "nie są tacy tępi i puści jak baby" - nie gwarantuje dokładności cytatu, lecz wydźwięk słów był taki sam.

Problem polega na tym, że większość mężczyzn myśli hormonalnie i jak jakaś kobieta wykazuje symptomy "zostańmy przyjaciółmi" (hehehe... brzmi to jak koniec romansu :P), mężczyzna odbiera je "inaczej"...

Falkhor    63

Hmmmm...

Ahab, Myśle, że konkurencja mężyczn jest bardziej sportowa, kobiet zaś - bardziej emocjonalna. nie potrafię teog dokładniej okreslić, ale troche uzasadnienia jest w Twojej wypowiedzi - kobiety baaardzo trudno znoszą zmianę swojego statusu - z szefowej na podwładną. Mężczycni szybciej znajdują swoje miejsce w szeregu. Byc może dlatego lepiej sprawdzają się w... wojsku jako GRUPA? łatwiej się rozumieją między sobą, podczas gdy zgranie kobiet mimo wszystko jest... trudne ze względu na apsiracje każdej z nich.

Mężczyzna tez rywalizuje z innym facetem, to normalne. Chociaż szczerze powiem, że się to różni od sukcesu/porażki kobiety. One są bardzie bezwzględne... serio :P

terelka    1
Tym słowom żadna kobieta nie zaprzeczy ! Pokazanie się w takiej samej bluzeczce jak koleżanka od razu zbrodnią przeciw ludzkości

hehe ja zaprzecze :P wystarczy spojrzeć na zdjęcie z jednego ze zlotów NFM :P:) Ja i iwka jesteśmy w identycznych czerwonych sweterkach :P:):D