Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną ? Istnieje ?

Recommended Posts

promyczek    0

"Kto zatem ma szanse na przyjaźń z osobą przeciwnej płci bez obawy o romans? Przede wszystkim osoba, która nie przeżywa głodu emocjonalnego, czuje się kochana i dowartościowana. Ale też ktoś, kto wie, gdzie przebiega granica przyjaźni, i podejmuje świadomą decyzję, że jej nie naruszy"

artykul na ten temat

Falkhor    63
(...) chodzi o relację totalną - o posiadanie kogoś, z kim można by dzielić wszystko, kto zrozumiałby wszystko, kto akceptowałby w nas wszystko, potrafiłby uleczyć wszystko i zaradzić wszystkiemu. Czyli kogoś pomiędzy rodzicem dla niemowlęcia a aniołem. Rysuje się tu jak na dłoni brak realizmu tak charakterystyczny dla pokolenia kobiet wychowanych w oczekiwaniu, że w ich życiu zrealizuje się mit romantycznej miłości. To bardzo kuszące i nic dziwnego, że tyle kobiet daje się uwieść złudzeniu, iż możliwe jest znalezienie osoby, która zaspokoi wszystkie nasze potrzeby, podaruje bezustanną euforię, niesłabnące zainteresowanie, będzie zauważać, wspierać i obdarzać nieograniczonym zaufaniem.
Mówiąc zupełnie bez ogródek, wszystko to bardzo przypomina samooszukiwanie. Jedna z kobiet na początku swego listu pisze: Chciałabym, abyś był moim przyjacielem, a parę zdań dalej: Chciałabym Cię oczarować, zafascynować. I tylko brakuje: "rozkochać w sobie".

Źródło - Gazeta PL

To takie dodatkowe kawałki tego, co zwróciło moją uwagę, booo samo zakończenie w sumie jest bardzo... hmm... ładne? :D

Jak dla mnie - dodam jeszcze, że trudnym sposobem na przyjaźń damsko-męską jest tworzenie jej wtedy, gdy któraś ze stron przeżyłą kryzys, została odtrącona, porzucona, zdradzona... Wtedy o to kuszenie, szukanie bliskości, ciepła, bardzo łatwo... a wtedy popadniemy w nowy związek...

Przyjaźń wg mnie to bardziej świadomy wybór, niż miłość :D

michas    0

nie wiem czy takie coś moze istnieć moze z tego powodu ze nigdy czegoś jak na razie takiego nie doswiadczyłem jak narazie do tej pory mam takie zdanie ze jednak taka przyjazn miedzy kobieta a męzczyzna nie moze raczej istnieć za duzo podtekstów

gdzie przebiega granica przyjaźni

ta granica jest barco cienka wieć bardzo łatwo ją przekroczyć

magdaaa    0

Tej granicy się nie przekroczy jeśli wiadomo na czym nam najbardziej zależy. Ja mam takiego przyjaciela i nie oczekuje od niego nic więcej, a nawet bym nie chciała, żeby coś było między nami. On jest szczęśliwy w swoim związku i wiem, że jego dziewczyna jest dla niego najważniejsza i nigdy nie zrobiłam ani nie zrobiłabym nic, żeby było inaczej. Tak więc taka przyjażń może istnieć, poza tym on nie jest w moim typie :D

Falkhor    63

Przekraczanie granicy wiąże się też... z szacunkiem. Jeżeli szanujemy tego drugiego człowieka, to z czasem potrafimy się nauczyć, że czegoś się nie robi. i to nie jest tak, ze nie wolno, nie mogę, itp. Tylko - nie chcę. Wcale nie musi się pojawiać wiele podtekstów.

Można pokochac kogoś jak siostrę, czy brata.

wspominany tu i tam przeze mnie E. Fromm powidział, że... u podstaw każdej miłości leży miłośc braterska....

levi    0

czy istnieje?? nom zawsze miałem taka nadzieje :550:

ale jak co do czego to się inaczej to kończyło ;) heh

ale myślę, że coś takiego istnieje....obecnie mam pare bliskich koleżanek i uważam, że to naprawde fajna sprawa :>

levi    0

widze qmarze, że myślily podobnie :D

ja moge śmiało powiedzieć, że mam pare naprawde zaufanych i przyjaciółek :564:

taka przyjaźń istnieje :568: :569:

Padlinka    0

heh ja mam wielu baaardzo dobrych kumpli tak dobrych ze moglabym o nich powiedziec ze sa moimi przyjaciółmi :) spedzam z nimi czas , placze , smieje sie ...

ale jest mało osób ktore wiedza praktycznie wwzytsko o mnie [no moze taki jeden osobniczek , buzzz :) ]

ciezko z ta przyjania damsko - meska ale wierze w nia bardzeij niz damsko-damska , wydaje mi sie ze na faceta bardzej mizna liczyc :)

levi    0

oj Padlinka chyba nas nie doceniasz przez stwierdzenie, że chyba istnieje...

...powiem ci szczerze, że facet zawsze się w taką przyjaźń bardzo angażuje i zawsze stara się ją utrzymać.......

.....maprawde można na nas liczyć :569: :)

iwcia    2

Tez tak sadze, kiedys nie mialam okazji poznac na swojej skorze przyjazni mesko damskiej :) Teraz juz mam, moze to jeszcze nie przyjazn, ale dobra znajomosc ktora mysle ze w przyszlosci przerodzi sie w prawdziwa przyjazn.

Ogolnie lubie towarzystwo facetow, kiedys myslalam ze z facetami nie mozna normlanie pogadac, ale mylilam sie i to bardzo, czasem taki kolega lepiej zrozumie niz niejedna psiapsiolka :)

Cerberion    0

iwcia,

kiedys myslalam ze z facetami nie mozna normlanie pogadac, ale mylilam sie i to bardzo, czasem taki kolega lepiej zrozumie niz niejedna psiapsiolka

bardzo sie mylilas :) my faceci jestesmy stworzonymi rozmowcami dla kobiet. wbrew wszystkiemu (no prawie) co o nas mowicie, nikt lepiej i uwazniej nie wyslucha nas niz my. jak slucha was druga kobita, to mysli po swojemu, a faceci wg mnie wykazuja w zwiazkach przyjazni wiecej empatii i zrozumienia. kobiety sa bardziej bezwzględne i zdecydowane w takich ukladach.

aha - no i nie maja dystansu do siebie. (jedna babka do drugiej). przyjazn miedzy facetem a kobieta fajna jest, trudna, ale wartosciowa.

ziomalka    0
wbrew wszystkiemu (no prawie) co o nas mowicie, nikt lepiej i uwazniej nie wyslucha nas niz my. jak slucha was druga kobita, to mysli po swojemu, a faceci wg mnie wykazuja w zwiazkach przyjazni wiecej empatii i zrozumienia. kobiety sa bardziej bezwzględne i zdecydowane w takich ukladach.

Masz absolutną rację Cerberion :D Taki naprawdę dobry kumpel to świetna sprawa, patrzy zupełnie z innej perspektywy niż przyjaciółka no i co więcej, może z nęskiego pukntu widzenia dać parę naprawdę cennych rad i wskazówek w jaki sposób myśli facet ...

no i nie maja dystansu do siebie. (jedna babka do drugiej). przyjazn miedzy facetem a kobieta fajna jest, trudna, ale wartosciowa.

Czyli jednym słowem - mieć faceta - przyjaciela to cudowna sprawa :564:

Qmar    0
...... przyjazn miedzy facetem a kobieta fajna jest, trudna, ale wartosciowa.

Nic bardziej trafnego to jedna z tych pewnych rzeczy na swiecie takich jak 2+2=4 bardzo trudno ..

levi    0

owszem ziomki........taka przyjaźń jest bardzo trudna!! :/

ale naprawde baaardzo wartościowa..........bardzo bardzo i jeszcze raz bardzo :D

niektorzy mówią, że np przyjaźń miedzy facetami jest lepsza bo się bardziej rozumieją :562:

owszem może w niekturych sprawach tak.........

.........ale wydaje mi się, że nikt tak dobrze nie potrafi nam doradzić jak kobieta - przyjaciółka :D

z tego co zauważyłem to kobiety zawsze się w taką przyjaźń bardzo angażują :D i to właśnie jest piękne........bardzo szanuje taką przyjaźń :D

jeszcze jedno spostrzezenie:

możliwe, że spotka się to z całym szeregiem nieporozumień i ktoś może się ze mna nie zgodzić.......ale uważam, że

kobiety sa naprawde mądrzejsze od nasz panowie!! :558:

czym byśmy byli bez kobiet?? a bez przyjaciółek??

warto się nad tym zastanowić...pozdro :D

Falkhor    63

levi', Widzę, że spotkaleś jakąs przyjaciółkę, i bardzo Ci się ta znajomość podoba, ale smiem się nie zgodzić ze wszystkimi aspektami - ale to wynika raczej z doświadczeń :P

z tego co zauważyłem to kobiety zawsze się w taką przyjaźń bardzo angażują

Nie sądzę. może część, ale raczej tak samo mała, jak i u facetów.

możliwe, że spotka się to z całym szeregiem nieporozumień i ktoś może się ze mna nie zgodzić.......ale uważam, że

kobiety sa naprawde mądrzejsze od nasz panowie!!

Hmmm... wg mnie nei jest to prawda generalna :D Zależy w czym... na prawdę. jaka sytuacja, jacy ludzie, itd.

levi    0

Falkhor ja tak myślę, gdyż kobiety jakoś (co do niektórych rzeczy) podchodzą z większego dystansu....tj chodzi mi tu o to, że potrafią dostrzec zarówno dobre, jak i złe aspekty problemu....i zawsze potrafią nam dobrze doradzić :D

Tak...ja przeżyłem i nadal przeżywam (teraz to nieco inna osóbka) przyjaźń... :D

to naprawde świetna sprawa....możesz sobie pogadać bez żadnych zachamowań i wiesz, że ta osóbka jest z tobą rownie szczera i podobnie to odbiera :D

a najlepsze jest to, że możesz się dowiedzieć jak to co cię trapi odbiera ta "druga strona medalu" :) bo niezawsze (tj bardzo żadko) jest tak, że my (faceci) mamy taką samą wizję jak one (dziewczynki) :D

uważam, że nie ma nic lepszego od przyjaźni damsko - męskiej :D

merigold    0

Jak dla mnie to przyjaźń damsko-męska to jedna z najfajnieszych rzeczy jaka mnie w życiu spotkała.Nie wiem dlaczego ,ale z chlopcami zawsze jakoś łatwiej udawało mi się dogadać,poza tym chyba nadal w skrytości serca marzę o starszym bracie,a zazwyczaj kumple traktują mnie jak młodszą siostrzyczkę...hehe cudowna sprawa:)Poza tym to chyba jakieś uzupełnienie się nawzajem,zawsze mogę zobaczyć jak dany problem,sprawa wygląda z męskiej perspetywy i zwykle wyniki są dla mnie zaskakujące.Jasne,że taki układ jest trudny,że zdarzyć się może sytuacja gdy jedno chce coś wiecej niż przyjaźń,wtedy jest to próba tego układu,jak wyjść z takiej sytuacji...trudne,ale do przejścia.Widzę zdecydowanie więcej plusów niż minusów w takim układzie.:D

Padlinka    0
.Nie wiem dlaczego ,ale z chlopcami zawsze jakoś łatwiej udawało mi się dogadać,

Poza tym to chyba jakieś uzupełnienie się nawzajem,zawsze mogę zobaczyć jak dany problem,sprawa wygląda z męskiej perspetywy i zwykle wyniki są dla mnie zaskakujące

a no racja Merigold :D ja tez sie jakos latwiej dogaduje z facetami , a zreszta na przyjazni damsko - damskiej przejachalam sie nie raz , a z facetami jest porsciej jak mu sie cos nie podoba powie Ci prosto w twarz , nie ma fochów ani nastrojków i na ogół faceci obgaduja zadziej a napewno nie bliska mu osobe [ w wiekszości przypadków ] . HEHE - męski honor :D

levi    0

oczywiście padlinka....mamy swój honor :D

nie wiem jak inni ale np ja nie lubie obgadywać dziewczyn, a zwłaszcza tych które lubie i na których mi zależy :D

taak ja wiem jak to jest z tą waszą przyjaźnią damsko - damską :D raz się śmieją i qmpluja, a zaraz ryczą i by siępozabijały :D ahaaa te wasze humory :)

a z nami to jest prościej nieprawdasz?? mamy coś do powiedzenia to to mówimy i już...po zabawie :D

heh a zatem dziewczynki doceniajcie nas póki czas :D

Falkhor    63

levi',

heh a zatem dziewczynki doceniajcie nas póki czas

A co, wybierasz się gdzieś? :P

Padlinka,

z facetami jest porsciej

Zgadzam się. Jednak prościej, nie znaczy łatwiej. Bo czasem własnie proste i jasne reguły są trudniejsze do zaakceptowania ;)

merigold, Hmmm... moze ma tutaj znaczenie, czy np. dany facet miał... młodszą siostrę :D Ja mam i sądze, ze jest to nie bez znaczenia :D

Tomi    0

A no jasne że istnieje taka przyjaźń, ale tylko wtedy kiedy jedno do drugiego nic nie czuje więcej. Byłem w takiej przyjaźni niedawno i było całkiem OK gdyby nie to że z czasem ona zaczeła mi sie podobać i sie zpsuło ;)

Megg    9

No taaaakk.... myślę że tak właśnie jest ;) Ale właśnie dlatego że któraś ze stron może sobie zaczac myśleć co innego przyjaźn się zmienia w coś innego --> albo w nieporozumienia albo w ... miłość ;)) Ale gdy nic się takiego nie dzieję to uważam że przyjaźń miedzy kobietą a mężczyzną istnieje!! Lecz rzadkoo.... bardzo rzadko (w stosunku do ogółu) :D

POZDRAWIAM :*

Falkhor    63

Hmmmm... tak sobie pomyślałem, że różnie może się sprawdzać przyjaźń męsko-męska, damsko-damska i... szczególny przypadek - przyjaźń męsko-damska.

Chodzi mi np. o sytuacje, gdy któraś ze stron ma wielki, ogromny, da big grejt problem. Np. porażkę życiową, chorobę, itp. Hmmmm... Jak sądzicie - czyjego wsparcia byście oczekiwali, albo raczej jakie byłoby wg Was najlepsze? Czy dla kobiety lepszym od przyjaciółki będzie przyjaciel? mimo wszystko - to nie jest bez znaczenia. ON i ONA różnie reaguję na takei sytuacje, gdy np. przyjaciel cierpi, itd.

ziomalka    0

Jak na dzień dzisiejszy mówię - ISTNIEJE, ale nie chcąc zapeszać - nie powiem o kogo chodzi, ta osoba się domyśla jak sądzę :) - oby nic w tej sprawie się nie zmieniło.

PS - uważam, że jeśli przyjazn naprawdę przyjaznią jest, nie ma prawa wkraść się miłośc - no chyyyyyyyyba że mówimy o przyjacielskiej miłości :lol-sweat: