Jump to content
Sign in to follow this  
profesoq

Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną ? Istnieje ?

Recommended Posts

Megg    9

Istnieje przyjaźń między konbietą a mężczyzną, ale trzeba uważać żeby nie "wpaść w to głębiej" :)

Falkhor    63

A czasem, Megg, trzeba baaaaardzo uważać. Z tego tylko względu, że... ceni się rpzyjaźń i nie prowokuje się działań, które mogłyby zachęcać do jakichś powazniejszych spoufałości. Czasem człowiek wie, że lepiej nie próbować, bo jest ok, jak się jest przyjaciółmi. Świadczy to o dojrzałości człowieka i odpowiedzialności... za innych.

Gothka =)    0

"Jesteś odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś" - powiedział lis do Małego Księcia. :D

Jest się odpowiedzialnym za uczucia jakie się budzi w innych. :)

Są tacy co na przyjaźni budują dalszy związek i uważają, że jest to solidny fundament. W przyjaźni zaczyna się coś psuć chyba wtedy, gdy tylko jedna ze stron zaczyna coś więcej czuć do drugiej. Bo jeśli obie strony poczują to samo to czemu przyjaźń nie miałaby stać się fundamentem? W tej chwili nie potrafię wyobrazić sobie związku, który powstałby na bazie samej tylko znajomości. Dla mnie to za słaba podstawa.

ziomalka    0
Czasem człowiek wie, że lepiej nie próbować, bo jest ok, jak się jest przyjaciółmi. Świadczy to o dojrzałości człowieka i odpowiedzialności... za innych.

Piękne słowa :D Czasem warto nie ryzykować przyjazni, pięknej i silnej przyjazni w imię ewentualnie próby czegoś więcej, czasem nie warto. :shy:

Falkhor    63

Gothka =),

W tej chwili nie potrafię wyobrazić sobie związku, który powstałby na bazie samej tylko znajomości. Dla mnie to za słaba podstawa.

Z tego tez twierdzenia można doszukiwac się słabości stwierdzenia 'miłośc od pierwszego wejrzenia' - czyli zauroczenia, a nie trwałego uczucia.

ziomalka,

Czasem warto nie ryzykować przyjazni

Jest takie powiedzonko - Jedna prawdziwa przyjaźń bywa cenniejsza i wspanialsza niż kilka miłości... I cos w tym na prawdę jest. Bo czy są na tym świecie ludzie wiedzący wszystko o miłości? :D

ziomalka    0

Hmmm pora odświezyc z mojej strony ten temat - przyjazn wiele ma odsłon, przyjazn wiele ma oblicz, przyjazn to dla roznych ludzi, roznyuch osobowisci inny rodzaj współzycia.

mnemonick    0

NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK PRZYJAŹŃ DAMSKO-MĘSKA

Zawsze któraś strona ma interes a jak go nie ma to sie pojawi lub ewentualnie przerodzi sie to w coś innego czego już nie można nazwać przyjaźnią tylko np: zauroczeniem, pożądaniem lub miłością jeżeli coś takiego wogóle istnieje :nerd:

levi    0

mnemonick,

Zawsze któraś strona ma interes a jak go nie ma to sie pojawi lub ewentualnie przerodzi sie to w coś innego czego już nie można nazwać przyjaźnią tylko np: zauroczeniem, pożądaniem lub miłością jeżeli coś takiego wogóle istnieje

jest w tym sporo racji - zawsze występuje jakieś "coś" (nie wiem jak to określić), co sprawia, że jedna strona w pewnym momencie odczuje coś więcej... ^^" to normalne :!: ... nooo chyba, że mówimy o tzw związkach homo, wtedy taka przyjaźń to rzecz jak najbardziej oczywista (tj dla mnie paskudna, ale to tylko moje, skromne zdanie)

NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK PRZYJAŹŃ DAMSKO-MĘSKA

hmmm aaa może łudźmy się, że jest :?: =D

ja tam mam pare przyjaciółek w gronie płci zgoła zrzeciwnej - różnie to bywa, ale to naprawdę fajna rzecz :letssin:

iwcia    2

To czy istnieje taka przyjazn wydaje mi sie ze zalezy tylko i wylaczenie od ludzi, od ich charakteru, poddatnosci na mezczyzn czy kobiety, zmiany w uczuciach.

Jedni potrafia w takiej przyjazni damsko meskiej utrzymac sie przez wiele wiele lat i nawet do glowy nie przyszloby im aby byc z ta osoba tak jak jest sie z partnerem czy partnerka. Inni szukajac przyjazni oczekuja tez milosci, albo maja nadzieje ze dobra przyjazn potem przerodzi sie w uczucie.

Mysle ze fajnie jest miec przyjaciela.

Guest Bake   
Guest Bake

Mam przyjaciółkę ze studiów. Nazywa sie Dominika i jest mężatką. Byłem na jej weselu. Nie powiem ładna dziewczyna ale uczucie trochę jakby siostra. Nic z TYCH rzeczy.

rudzia    0

Wydaje mi się, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną może istnieć, ale to jest tak, że przyjaźń ta albo narodziła się z miłośći albo się w nia przerodzi. Nigdy nie ma tak, żeby jedna albo druga strona nie czuła takiej prawdziwej miłości. To jest przykład z zycia...mojego, ale może ktos miał inny przypadek

Falkhor    63

terelka, Nie całkiem ;) Albo raczej - bardzo trudno o coś takiego. naturalne relacje brata z siostrą opierają się na dłuuuugoletniej świadomości o obecności drugiej osoby, członka rodziny, a nie kobiety jako obiektu uczuć :P Dwoje nowych przyjaciół, jak brat i siostra... jest to na pewno MOŻLIWE, ale zdarza się diabelnie rzadko.

Od razu dodam, że zawieśc może wtedy tak facet, jak i kobieta.

ziomalka    0
Dwoje nowych przyjaciół, jak brat i siostra... jest to na pewno MOŻLIWE, ale zdarza się diabelnie rzadko.

Od razu dodam, że zawieśc może wtedy tak facet, jak i kobieta.

Zawsze jest tak, że ktoś może zawieść, tylko idealne realacje damsko-meskie w sferze przyjazni są bez zgrzytów. CZasem są ciche dni, czasem są chwile złości, nerwów i niedopowiedzeń, czasem iskrzy, są kłotnie i wszelkie niesnaski. Jednak powinno się mieć na uwadze, ża np facet przyjaciel to skarb ze wzgledu na to, że w sposób mało zaangazowujący mówi o tym, jak jestem JA postrzegana przez innych facetów, poradzi, jak się zachować w róznych sytuacjach z męzczyznami i co więcej, popatrzy krytycznym czasem okiem na moje zachowania, prowokatorstwo i nierzadko porządnie opier**li za to, że musze się pohamować XP. :kiss:

rudzia    0
Jednak powinno się mieć na uwadze, ża np facet przyjaciel to skarb ze wzgledu na to, że w sposób mało zaangazowujący mówi o tym, jak jestem JA postrzegana przez innych facetów, poradzi, jak się zachować w róznych sytuacjach z męzczyznami i co więcej, popatrzy krytycznym czasem okiem na moje zachowania, prowokatorstwo i nierzadko porządnie opier**li za to, że musze się pohamować .

Oj tak ;) pod tym względem panowie są nie zastąpieni, bo tak naprawdę nie wszytskie kobiety są ok i fer wobec siebie. W sumie kobieca przyjaźń może być zawistna. Coś na zasadzie bo ona ma to co ja bym chciała mieć. Panowie na szczęście mają inne gusta i to jest w nich najlepsze i najfajniejsze ;) a jeszcze lepiej jest jak ta przyjaźć pszeradza się w obopulną miłość, ale może lepiej żeby się tak nie działo...bo jak się nie uda to co potem ??

Falkhor    63

rudzia, Dlatego dobrze jest, gdy się nie próbuje, gdy się na prawdę dobrze siebie nie zna. Dwoje prawdziwych przyjaciół nawet, jak spróbuje - się nei uda - to dadzą sobie radę, trochę przemilczą, ale wszystkok wróci do normy. Mówię to z autopsji.

ziomalka,

popatrzy krytycznym czasem okiem na moje zachowania, prowokatorstwo i nierzadko porządnie opier**li za to, że musze się pohamować

Ciebei trzeba notorycznie opindalać, bo jak nie czujesz bata nad sobą, to od razu idziesz w las XP XP XP :hihi:

mnemonick    0

wszystko jest ok dopuki nie zwracasz uwagi na płeć na to że ma inną płeć tylko zachowujesz sie jakby to był kolega z podwórka taki chłopak tylko inaczej wygląda bo jak sie uświadomi że to dziewczyna to zaczynają sie dość poważne strome schody

ziomalka    0
Ciebei trzeba notorycznie opindalać, bo jak nie czujesz bata nad sobą, to od razu idziesz w las

Powiem teraz coś niestandartowego i excentrycznego - goń się XP ;)

Mnemonick - wydaje mi się, że tu chodzi bardzoej o dojrzałość emocjonalną niż o to, że zaczyna się dostrzegać róznice fizjologiczne i anatomiczne miedzy dziewczyną a chłopakiem XP Sądze, że w tym przypadku liczy się trzezwe i logiczne myslenie, zaufanie, powierzenie kawałka siebie emu komuś, kogo sie za przyjaciela uważa, sam fakt go posiadania jest na tyle fascynujący, że swiadomosci, ze jest to osobnik płci przeciwnej, schodzi na dalszy plan. ;)

rudzia    0
wszystko jest ok dopuki nie zwracasz uwagi na płeć na to że ma inną płeć tylko zachowujesz sie jakby to był kolega z podwórka taki chłopak tylko inaczej wygląda bo jak sie uświadomi że to dziewczyna to zaczynają sie dość poważne strome schody

Ale może w niektórych przypadkach jest tak, że dziewczyna zmiania zdanie i chce własnie pokazać dać do zrozumienia cos innego tylko chłopak jest za ciemny żeby to zrozumieć :) :hihi:

Dwoje prawdziwych przyjaciół nawet, jak spróbuje - się nei uda - to dadzą sobie radę, trochę przemilczą, ale wszystkok wróci do normy. Mówię to z autopsji.

Dlatego najfajniesze w tym wszytskim jest to, że taprzyjaźń nie mija. Też miała taka sytuacjię i muszę powiedziec, pochwalić się wręcz, że mam super przyjaciela i jestem dla niego w stanie w ogień skoczyc, z tym, że wiem, że on teg ode mnie nie będzie wymagał :)

mnemonick    0
Ale może w niektórych przypadkach jest tak, że dziewczyna zmiania zdanie i chce własnie pokazać dać do zrozumienia cos innego tylko chłopak jest za ciemny żeby to zrozumieć

a czasem może nie jest zaciemny i wie że tak a tak sie zaczyna dziać i udaje tego ciemniaka żeby nie zepsuć tego co ma bo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

rudzia    0
a czasem może nie jest zaciemny i wie że tak a tak sie zaczyna dziać i udaje tego ciemniaka żeby nie zepsuć tego co ma bo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

a może czasem chodzi o cos wiecej, a zwykły strach może zniszczyc to co może się wydarzyć, coś pięknego...

ziomalka    0
zwykły strach może zniszczyc to co może się wydarzyć, coś pięknego...

Ryzyko jest wpisane w życie, ale nieraz jest tak, że kto za często i za powaażnie ryzykuje, los mści się na nim okrutnie, więc trzeba być ostrożnym, baaaaaaardzo osrożnym w zaufaniu ludziom, a wiem ze nie zabrzmi to solidarnie, ale - KOBIETOM to już wogóle należy uważać, co się mówi. Jednakże faceci też bywają rozwiązli w językowo plotkarskich sprawach. 8)