Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Patrole policyjne w Łańcucie i okolicy

Recommended Posts

Falkhor    63

Dzisiaj tak sobie idę i patrzę. Stoi policyjny furgon, pan Policjant z lizakiem łazi w kółko wozu... Przy wozie tym zaś stoi jakiś maluszek i nie wykazuje większej woli zycia. Policjowóz stał tuż przy drodze oddzialającej staw browarny od placu manewrowego. Hmmm... Ruch nieduży, dzień dopiero się zaczął...

... i tak jakoś natchnęło mnie na ten temat :)

Czy policja w naszym mieście faktycznie patroluje tam, gdzie jest największe ryzyko popełniania przestępstw i wykroczeń, nie tylko drogowych?

Czy często w swojej okolicy widzicie policyjny patrol?

Czy potraficie powiedzieć, że widok policji w Waszej okolicy Was uspokaja?

Czy widząc działania policjantów jesteście przekonani o tym, że dobrze wykonują swoją robotę?

Czy macie szacunek do policji?

Gdzie, Waszym zdaniem, policja jest, a gdzie unika pokazywania się... bo są przecież takie miejsca...

Pozdrawiam.

Teddy_85    0

Hm... Policja - myślę, że nie można mówić o Nich jako o całości... Niektórzy sumiennie wykonują swoje obowiązki, dbają o to, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie... Niestety według mnie takich Funkcjonariuszy w Ł-cie nie ma zbyt wielu... Spotkałem się z tymi "dobrymi" i tymi "troche mniej dobrymi"...

W pewną niedzielę czekałem pod Asią koło PKSu na kolege. Podjechał radiowóz i za nim zatrzymał się samochód z którego wysiadła matka z dzieckiem na ręku i zaraz za nią ojciec. Policjant zatrzymał ich, gdyż to dziecko, które z nimi jechało nie siedziało w foteliku... Myślę, że była to skrajna nieodpowiedzialność ze strony rodziców, każdy widział chyba crash-testy... Co sie dzieje przy ostrym hamowaniu... Matka miała pretensje, nie wiedziała o co wogóle chodzi, co złego zrobili... Policjant wytłumaczył jak wielki błąd popełnili, dał im jakieś ulotki do poczytania, upomniał ich i puścił... Nie jestem w stanie opisać jakich argumentów użył, ale jeżeli na jego miejscu byłby inny, "mniej dobry" to musieliby cały swój majątek sprzedać żeby mandat zapłacić... On pozwolił tą $ zaiwestować w fotelik...

Jeżeli mam podać przykład "trochę mniej dobrego" to już nie wiem którego mam opisać... Myślę, że ja troche już tu sie opisałem i nie chce przynudzać... Jestem pewny że znacie duuużo przykładów do opisania i mam nadzieję że i naśladowania, ale zdarzają się też "czarne owce" które rzutują na całą opinię o Policji...

Ciekawe jakiego koloru owieczki według Was przeważają w Ł-cie :D

Falkhor    63

Teddy_85, Policjant też człowiek. Wg mnie, na ilość, to jednak w łańcuckiej policji jest trochę więcej tych nieczarnych owieczek :D A to dlatego, że dość często widze ich na mieście czy też w okolicy Podzwierzyńca - i w większości dobrze robią swoją robotę. Nie musze promienieć światłem, pięknie mówić i pachnieć fiołkami - liczą sie obowiązki.

Żeby nie było zbyt kolorowo - to też się zdarza, że omijają samochód stojący na zakazie, nie zwrócą uwagi na to czy owo - ale staram się na to popatrzeć najbardziej obiektywnie. Są oczywiste za i przeciw.

Często widze ich w swojej okolicy, mimo że tu nawet pies z kulawą nogą nie przychodzi (tylko zostaje przy PKP - może ktoś go widział, taki stary, czarny :D ). Ale znowuż na Podzwierzyńcu widzę ich stosunkowo rzadko. To jednak musiałby już powiedziec ktos, kto tam mieszka.

Nie jest tragicznie z tą naszą policją, ale nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej :D

SunShine    0

Eeeee u mnie to chyba same czarne owce :> Teddy wie kogo mam na myśli :P Ale ogólnie do policji nie mam nic Łańcuckiej :P jak siostra jechała i złapali ja na dużym przekroczeniu prędkości i sie popłakała że nie zdąży do kosmetyczki przed ślubem puścili ja bez mandatu i punktów ale tylko po 'znajomościach' :P trzeba mieć plecy wszędzie...

Teddy_85    0

Nio, ale ta owca jest cieemna... Może raczej BARANEK... Najgorsze jest to że ma na imie jak mój kolega, a w niczym Go nie przypomina :P Kiedyś gonił mnie przez cały Łańcut bez celu... Grrr... :P Współczuje SunShine :P

Teddy_85    0

Proszę mi tu zwierząt nie obrażać!!! Jeszcze to jakiś GreenPeace, Zieloni, Czerwoni albo cuś podobnego zobaczy i co? Niescęście gotowe heh :P

Falkhor    63

Ostatnio był jakiś wysyp 'miśków'. Koło parku, na Piłsudskiego, nawet koło kościoła ich widziałem i to w jeden dzień (wczoraj). Hmmm... Może kogoś szukali?

Tak mówicie o tych znajomych policjantach, o 'plecach'... i tak się zastanawiam, w ilu przypadkach sprawcą wypadku był gostek, którego policjant 'puścił' po znajomości dalej w ruch? Hmmm...

SunShine    0

nie porównywajmy dokonanego już wypadku z przekroczeniem prędkości na pustej drodze... Teraz prawie każdy przekracza predkość nawet (L)ejby, a to już pech kto na jakiego policjanta trafi. Eh no ślub miała siostra i co mieli ją za kratki dać bo sie śpóźniała do kosmetyzcki :P wielki dzieć coś w stylu 'bede rodzić'.

Może to że ja wstałam dopiero i troche jeszcze nie trybie ale nie rozumiem Twojego pytania Falkhor

Falkhor    63

SunShine, Moje pytanie jest ogólne, nie tyczy się powyższych wypowiedzi. Po prostu zdaję sobei sprawę z tego, że policjanci to tez ludzie i jednka ulegają swoim własnym znajomościom. Albo też ulegają stanowisku osoby, którą zatrzymali...

Powód pośpiechu nie jest taki ważny... nawet, jezeli ktos by sie spieszył na slub, to jadąc przez miasto nie może szarżowac jak wariat. Czy slub byłby wart życia jakiegoś człowieka? Nie sądzę... Jestem za żelaznym wymaganiem przestrzegania prędkości. Kultura jazdy już nieco się poprawiła, ale zamiłowanie do rwania asfaltu jest bardoz pwoszechne... Auto jadące już z prędkością 50km na godzinę jest zabójcze. A co dopiero przy 130...?

SunShine    0

ale przecież ja mówie że pusta droga była :P i mała wsiórka Łańcucka :P gdzie tam sa ludzie :D ale czy to dziwne? wszędzie tak jest że ulegają ludzie... Łapówki, znajomosci niestety nic sie tu niezmienia w żadnej dziedzinie zycia. Pozatym jeżeli przekraczają bardzo dużo to karzą każdego (prawie). I nie ma chyba znajomości... A takie małe przewinienia... Zresztą co to ma być że polityk, ksiądz itd mogą sobie jeździć nawet pod wpływem alkoholu a normalny śmiertelinik idzie za to siedzieć :[ i tu jest sprawiedliwość? bleee

Totti    0

... Zresztą co to ma być że polityk, ksiądz itd mogą sobie jeździć nawet pod wpływem alkoholu a normalny śmiertelinik idzie za to siedzieć :[ i tu jest sprawiedliwość? bleee.....

No nie przeszadzajmy...słyszałem ,ze ostatnio czasy dla tych elit sie skonczyły ..kazdy pijak za kołkiem to morderca!!!!!

Nie wyobrazam sobie jak mozna takiego goscia puscić bez zadnych konsekwencji .Tylko co to sa u nas w kraju za kary...smiechu warte .Co do patroli policji to mysle ,ze jest ich duzo w Łańcucie.I w miare dobrze wykonuja swoje obowiazki . :569:

[ Dodano: 2006-10-18, 00:36 ]

cytat wczesniejszy z wypowiedzi SunShine !

Falkhor    63

Michas

moim zdaniem konieczna jest dyskusja na temat naszej policji i na temat jej skutecznosci,ja osobiscie uwazam ze łancucka policja jakos sie zabardzo nie troszcy o o bezpieczenstwo swoich obywateli,nie widac na ulicach ani patroli zadnych ani nic ,ostatno w sylwestra jak szedłem koło posterunku a była gdzies 20 to wszystkie radiowozy pod komenda stały moim zdaniem zdecydowanie zamało jest patroli pieszych na ulicach jesli wogóle tak owe sa,piszczie co myslicie na ten temat pozdrowionka

wg mnie jest to troszkę dziwne. szczerze mówiąc ja poruszam się po mieście ostatnio bardzo często i to w BARDZo różnych porach. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że policję widać ostatnio częściej. nie wiem, czy dostali do samochodów nowe paliwo a może... amunicję :) ale jednak wg mnie - patroli jest więcej. Tyczy się to okolicy PKP, Kątów (nie wiem, co oni tam robili któregoś dnia ok. 22.00...)...

Mogło być jednak tak, ze... po prostu nie trafiłęś na patrol, farta masz :)

Joy_ride    4
Czy policja w naszym mieście faktycznie patroluje tam, gdzie jest największe ryzyko popełniania przestępstw i wykroczeń, nie tylko drogowych?

raczej nie

Czy często w swojej okolicy widzicie policyjny patrol?

raczej nie, w sumie nie trzeba :(

trochę

Czy widząc działania policjantów jesteście przekonani o tym, że dobrze wykonują swoją robotę?

zależy jaki policjant i jaka robota bo w każdym stadzie znajdzie się jakaś czarna owca, co psuje opinie całej firmie.

Czy macie szacunek do policji?

jeżeli policjant jest "wporzo" to szacuneczek a jeżeli menda to inna bajka.

Gdzie, Waszym zdaniem, policja jest, a gdzie unika pokazywania się... bo są przecież takie miejsca...

wiadomo jeżeli policjant mieszka np. w woli dalszej to nie patroluje woli dalszej tylko np. wysokę, soninę

większość ludzi narzeka na policję, wyzywa ich i przeklina, ale policjant to też zawód, co by było jak by policji nie było??

przypominam każdemu kto policji nie lubi ...policja nie ustala prawa! policja prawo egzekwuje... :|

Guest Ahab   
Guest Ahab

Sam fakt pojawienia się patrolu częściej wskazuje, iż coś jest nie tak....

Falkhor    63

Ahab,

To musisz mieszkać w bardzo niebezpiecznym miejscu :P Jak dla mnie - po prostu robią patrol. To wszystko i nie spodziewam się za chwilę napadu, strzelaniny, morderstwa. CHYBA, że masz na myśli to, ze policja przyjeżdża PO fakcie?

Joy_ride,

jeżeli policjant jest "wporzo" to szacuneczek a jeżeli menda to inna bajka.

Heh. Tylko ze czasem dla jednego człowieka policjant jest w porzo, a to samo w porzo zachowanie dla innego oznacza mendę :(

większość ludzi narzeka na policję, wyzywa ich i przeklina, ale policjant to też zawód, co by było jak by policji nie było??

Zgadzam się... pomyslec, co by tak na prawdę BYŁo, gydyby ich nie było...

BTW

Dizś o godiznie 5.20 widziałem patrol na swojej ulicy :P

Guest Ahab   
Guest Ahab
Ahab,

To musisz mieszkać w bardzo niebezpiecznym miejscu :) Jak dla mnie - po prostu robią patrol. To wszystko i nie spodziewam się za chwilę napadu, strzelaniny, morderstwa. CHYBA, że masz na myśli to, ze policja przyjeżdża PO fakcie?

Wręcz przeciwnie ! Okolica jest na tyle spokojna, że patrole tutaj pojawiają się bardzo rzadko... jak juz sie pojawiają to zapewne coś sie dzieje np. awantura rodzinna itp...

Falkhor    63

Ahab, Hmmm... no to dobrze, że chociaż się pojawiają, jak się coś dzieje. Ale miło wiedzieć, że ma się spokojną okolicę.

Trochę nei fair byłoby wymaganie od policji, aby tak samo często jeździli po okolicach bezpeicznych i niebezpiecznych. Tak wielu policjantów, samochodów a nawet paliwa - to nie ma.

Totti    0

przypominam każdemu kto policji nie lubi ...policja nie ustala prawa! policja prawo egzekwuje... :|[/quote

Dobre to zdanie mi sie podoba!!!!!]

marko    3

Z tą policja to różnie bywa, czasami zdarza się tak, że tam gdzie naprawdę powinni być potrzebni to wtedy ich nie ma no, ale nie mogą być w dwóch miejscach na raz he he.

Z resztą w naszych okolicach to i tak chyba źle nie mają? Nie mówię o większych miastach takich jak Warszawa, Wrocław czy Śląsk. O tak Śląsk tam to powinno być ich najwięcej (wiem coś o tym)!

michas    0

nio rzeczywiscie nasze miasto jest bardzo spokojne ;) chyba ;) i policja to za wiele pracy nie ma ,jednak czasem powinni wstac zza tych biórek i po miescie sie troche przejsc :D

Joy_ride    4
po miescie sie troche przejsc

tak dla zdrowia :564:

[ Dodano: 2007-01-15, 23:01 ]

nio rzeczywiscie nasze miasto jest bardzo spokojne

ponieważ dawne ćpuny/chuligani albo już nie żyją lub ewentualnie wyrosły z takiego szczeniackiego wieku.

Falkhor    63

Joy_ride,

ponieważ dawne ćpuny/chuligani albo już nie żyją lub ewentualnie wyrosły z takiego szczeniackiego wieku.

To jest wg mnie prawda... na prawdę - 10 lat temu, gdy jeszcze pamiętam :), było takiego elementu znacznie więcej. I nie przemawia do mnie to, że ma sie niby chować, ukrywać lepiej, albo 'imprezować' w domach... Po prostu jest takich osób mniej. Ale i tak sądze, że policja m co robić. ostatnio zwiększa sie ilość kradzieży. Trzeba więc uważać...