Jump to content
Sign in to follow this  
zegfryd

Firefox zagroża

Recommended Posts

zegfryd    0

FormSpy to koń trojański wykryty przez specjalistów z McAfee Avert Labs. Zapewnia on sieciowym przestępcom możliwość wykradania danych użytkowników korzystających z przeglądarki Firefox.`

 

Występuje w postaci specjalnie spreparowanego modułu „NumberedLinks 0.9” i instaluje się jako rozszerzenie Firefoksa. Przechwytuje dane wprowadzane przez użytkownika do formularzy na stronach internetowych. Informacje, wśród których mogą znajdować się m.in. numery kart kredytowych, hasła i numery PIN są następnie wysyłane na serwery zdefiniowane przez twórcę konia trojańskiego.

 

FormSpy potrafi także wykryć hasła przesyłane w sesjach ICQ, FTP, IMAP i POP3.

 

Źródło: www.mi.com.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
maciej    32

Firefox co raz bardziej popularny, wiec wirusy, konie trojanskie beda co raz czesciej...

 

tak samo jest z linuxem co raz bardziej popularny i juz gdzies ostatnio czytalem o wirusie na niego... z popularnoscia ida tez wyzwania dla programistow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Hehe :) Dlatego mnei zawsze śmieszyły zapewnienia linuxowców, ze ich system jest spoko bezpeiczny :) A przecież to wiadoma sprawa, ze Linux miał znacznie mniej userów... Windows - setki milionów :) Dlatego nigdy nie porównywałem tych stron bo nie da się ich JESZCZe ze sobą porównywać.

 

Hmmm... a ja potrafię korzysytać z IE i nie łapać wirusów :P To jest dopiero sztuak, a w sumie... korzystanie tylko z zufanych stron. Z resztą... Nie ma systemów bezpiecznych :) Bo zawsze jest jakas dziura ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×