Jump to content
Sign in to follow this  
maheusz

Kobiece ideały

Recommended Posts

maheusz    0

Tak sie zastanawialem... Wielu z moich znajomych (z mlodszego rocznika :D) na pytanie o ideal kobiety odpowiada: wyglad (do wyboru), inteligencja (wysoka), humor (olbrzymi), milosc (niekonczaca sie). Maja juz ta ksiezniczke z bajki (albo ksiecia na rumaku bialym) wymyslona\ego. Ale im dalej w las, im starsi jestesmy tym rzadziej spotykam sie z czyms takim. Z idealem, ktorego poszukujemy dazac przez zycie. Macie cos takiego? Czy juz stwierdziliscie, ze nie ma to sensu?

W moim wypadku okazuje sie, ze choc nie mam jasnego idealu, to jakos 'kobiety mojego zycia' :) w pewien schemat sie wpasuja :). Schemat wygladu i schemat charakteru.

Tylko z drugiej strony nie zalezy to moze od typu MOJEJ urody? :]. Ot. Ciekawe...

Falkhor    63

Hmmmm...

Oklepany ale prawdziwym sloganem jest, ze ideałów nie ma. Drugim - ideały są nudne. Tylko starych sprawdzonych prawd :)

Mój ideał to faktycznie ideał, albo raczej zbiór pewnych cech. I tak, jak w Twoim przypadku, maheuszu, jest to zbiór całkiem elastyczny. Niekiedy pewna kobieta ma tylko kilka cech, które uważamy za te super wymarzone, ale w zupełności wystarczą. Resztę się dopasuje.

Np. wygląd... Hmmm... ta rzecz jest najbardziej ulotna :) I raczej nic tu nie wypiszę, bo podobają mi się różne kobiety, gdyby je tak zestawił w szeregu, to może i byłyby jakieś cechy wspólne :D

Inteligencja... Wiedza, poczucie humoru, charakter... czyli ogółem osobowość. To jest dla mnie najistotniejsze. Lubię, gdy potrafi być rozważna i pauczająca, trzeźwo wytykająca moje błędy, ale czasem zachowuje się jak szalony wiatr.

:564:

maheusz    0

Pewnie gdyby tak zebrac nasze wyobrazenia nt charakteru (bede omijal slowo 'idealy' :)) to powstala by jedna kobieta. Owszem idealna, ale bardzo podobna. Tak mi sie wydaje. Moze to jakis archetyp osobowosci zaszczepiany nam juz od dziecinstwa? Nie wiem...

Co do dopasowywania, to jest to fakt :D. Nie wiemy, dopoki nie widzimy, nie widzimy, dopoki nie spotkamy. Ot. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Pytaniem pozostaje - czy sztywne idealy to znak niedojrzalosci? Bo, na ten przyklad, gdy mlodsi jestesmy mamy sciezke kariery juz wytyczona (chcemy byc kosmonauta, zolnierzem itp.). Doroslosc to niepewnosc. Tak?

Falkhor    63

Wg mnie każdy ma w sobie obraz idealny kobiety, z którą chce być przez całe życie. Pewne rzeczy są NIEZMIENNE, ale część zmienia się w trakcie naszego życia i zbieranych doświadczeń.

Dlatego sztywny ideał raczej nie istnieje. Bo byłby zbyt przewidywalny i nudny - a każdy człowiek stawia przynajmniej na odrobinę kreatywności i zaskoczenia :D

Falkhor    63

Street Fighter, Nie istnieje rzeczywiście, w świecie realnym, czy nie istnieje w męskiej głowie? :D Bo wydaje mi się, że druga opcja jest możliwa.

Falkhor    63

Street Fighter, Noooo chodzi mi o cos, co powiedział michas, że KAŻDY FACET dzięki genom rodziców ma model jakiejś kobiety, która mu po prostu pasuje :D Siedzi on sobie w podświadomości i silnie wpływa na to, co poskłądamy sobie z różnych elementów na obraz 'tej jedynej, idealnej'.

Ale ideały bardzo szybko weryfikuje... życie :D Facet który zawsze chciał mieć długonogą brunetkę o wymiarach 95-62-90 :P związe się... z niską satynką o rubensowskich kształtach :P :P

Guest Street Fighter   
Guest Street Fighter

Noooo chodzi mi o cos, co powiedział michas, że KAŻDY FACET dzięki genom rodziców ma model jakiejś kobiety, która mu po prostu pasuje------> cos w tym jest i musze sie z tym zgodzić :) ciekawe jaka mi tam przeydzielili :) :) :P:)B)

levi    0

słuchajcie ziomki...nie ma czegoś takiego jak ideał kobiety!!

każdemu się podobają inne osóbki i nie da się jednoznacznie powiedzieć: "tak...tj ideał"

ajk już tak się gada o tych ideałach to powiem jak ja to odbieram...

...nie mam swojego ideału...dla mnie liczy się to co kobieta ma do zaoferowania swoim wnętrzem, a nie to jak wygląda z zewnątrz (to o czywiście jest również baaaardzo ważne, ale nie piorytetowe!!)...bo przecież każda może narzucić na siebie 5 kg szpachli i wyglągać na sexy laseczke!! ale tam, w środq już nic nie zmieni makijażem :> :D

Falkhor    63

levi', I co najciekawsze, jak minie 20 lat, to będzie miała obwisłe piersi do kolan, mase zmarszczek i wielki cellulitis i CO WTEDY? Zmiana na młodszą? Czy jak już szukac partnerki na całe życie to takiej, aby po tym wszystkim, co opisałem, to żeby PRZEDE wszystkim można z nią było fajnie pgoadać i dobrze się czuć? ;)

JEDNEGO uniwersalnego ideału kobiety nie ma i nie będzie. Moda próbuje lansować takie hasło ewentualnie jeszcze wybory miss świata itp.

Ale przyznam się Wam szczerze, że ostatnio coś dziwne te panienki wybierają :D

michas    0
Ale przyznam się Wam szczerze, że ostatnio coś dziwne te panienki wybierają
troche bedzie mały offtop ,tak wiec zgadzam sie w tym w 100% tak sie przypatrzyc to ja nie wiem co tym kobitom przynajmniej niektórym sie w głowe dzieje

Falkhor    63

michas, Oj czy ja wiem czy OFFTOP? No chyba nawet bardzo w temacie, bo jakby nie było tu się wybiera MISS - podkarpacia, Polski, Europy, Świata, Universum itd. :D I mimo wszystko jak się patrzy na przegląd miss'ek to są one jakimś hmmm... wyobrażeniem tego, co w danym roku czy np. dekadzie jest naj naj najpiękniejsze.

TEORETYCZNIE chodzi tu o sam wygląd, ale czasem każe się im coś zrobić, zaśpiewać, itp. :D Więc 'prawie' robi wielką różnice, ale powinny byc prawie coś więcej niż tylko ładne :D

Dlatego ja z roku na rok przestaję się interesować tymi wyborami - bo jak dla mnie to wiele finalsitek nie ma wiele wspólnego z ideałem ani piękna, ani charakteru... ;)

Cerberion    0

ostatnie MISSS tego i owego to jakies dziwne istoty... zupelnie mi sie nie podobaja :) jak do tej pory moje emocje budzily pokazy w bieliznie czy tam strojach kapielowych, to bylo calkiem calkiem, a teraz - jakies takie pokrojone, wypacykowane, zero zero gonia zero. miernoty.

jakis czas temu moim idealem byla cindy crawford... laaaadniutka... teraz jednak wole natural blond. ale to sie ma tylko do wygladu :)

Falkhor    63

Ciesze się, że przeszla moda na wieszaki, i ze w cenie sa kobiety dobrze zbudowane, z kobiecymi krągłościami a nie żywe podręczniki budowy ludzkiego kośćca :P

Z resztą czemu się tu dziwić, ze media zajmują sie promowaniem powierzchowności - nie ma czasu na wnętrze, że tak powiem.

Prot    0

Mi się wszystkie podobają byle miała to coś... co na mnie działa :P a z tym różnie bywa bo są to przeważnie oczy, buzia, ale też usta, nogi, głos... itp. itd. :P

Guest Bake   
Guest Bake

moim zdaniem TA dziewczyna po prostu powinna mieć "coś" w sobie... nie ważny jest tak bardzo wygląd... ważne by dziewczyna była wyjątkowa :)

Guest Bake   
Guest Bake

dlaczegóż by nie wórżbitka? masz coś do wróżbitek...

P.S czy wszystko Tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku?

lukascompl    0
P.S czy wszystko Tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku?

Ja tylko pytam- mwróżbiarka to może zła partia bo może ci przewidzieć jakieś nieszczęście...

Guest Bake   
Guest Bake

w jednym temacie pisałeś że jakaś gazeta jest odmóżdżająca.... dużo jej czytałeś?