Jump to content
Sign in to follow this  
zegfryd

A teraz więzienie i grzywna za torenty.

Recommended Posts

zegfryd    0

Jak donosi serwis CDInfo.pl, po raz pierwszy w historii do więzienia trafiła osoba za prowadzenie strony z plikami torrent. Mimo, iż strona nie zawierała żadnych plików naruszających prawa autorskie, a tylko pliki z informacją skąd je pobrać (czyli pliki torrent) sąd uznał administratora winnym. Wyrok to 5 miesięcy więzienia plus 5 miesięcy dozoru domowego i 3.000 grzywny dla 23-letniego Granta Stanleya z USA. Stanley przyznał się do winy. Jest jednym z trzech oskarżonych w wyniku akcji FBI i MPAA.`

 

Podobna sprawa ma równolegle miejsce w Finlandii. W ciągu trzech miesięcy roku 2004 za pomocą strony Finreactor użytkownicy wymienili 29.625 terabajtów danych. 16.000 gier, 136.000 filmów, 274.000 albumów z muzyką... Czterech administratorów strony Finreactor przyznało się do winy. Zostali ukarani grzywnami w wysokości 60.000 dolarów każdy. Kolejnych 21 administratorów zostało uznanych winnymi przez sąd w Finlandii. Będą musieli zapłacić odszkodowania w wysokości 700.000 dolarów. Sprawy kolejnych osób nadal się toczą – oskarżonych zostało łącznie 32 administratorów fińskiej strony.

 

Źródło

 

Walczą z tymi wiatrakami jak mogą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Hmmmmm... myślę, że mogła to być strona płatna, np. za rejestrację albo coś. Być może też w inny oczywisty sposób Admini tamtej strony czerpali korzyści materialne lub w inny jeszcze sposób podpadli. Wymiana PLIKÓW torrent nie jest karalna - bo one zawierają tylko dane CO i GDZIE. Winni są Ci, którzy ściągają nie swoje rzeczy, ze tak powiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zegfryd    0

Z jednej strony racja, ale z drugiej to wiadomo do czego służą strony z lokalizacją gdzię są piraty... jak dla mnie to jest przynajmniej można kogoś oskarżyć o współudział...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

zegfryd, Torrenty służą także w bardzo dużej mierze do... LEGALNEJ wymiany LEGALNYCH plików. Przykładowo - sporo ludzi udostępnia w ten sposób swoje pisadła, albo własne nagrania muzyczne, ALBO, szczególnie, własne produkcje filmowe. Jest to o tyle proste, że wystarczy 3-4ch ludzi, włażą na serwis i zostawiają włączone kompy, a ludzie sobie mogą ściągać. Mnie się to bardzo podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×