Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

AWARIA GG - 'nie widzą, co piszę!'

Recommended Posts

Falkhor    63

Witam. W Internecie lawinowo rośnie liczba uzytkowników komunikatora GG, którzy nagle stracili... możliwość pisania do innych. Do nich wiadomości przychodzą, ale gdy odpisują - tekst jest niby wysyłany. Tylko... ze odbiorca go nie widzi.

Przykłądowy sposób zarażenia się - widzisz kogoś online, otwierasz okienko rozmowy z nim, wpisuejsz tekst i... leżysz. programik może ładowac się do pracy systemu i skutecznie utrudniac naprawę sytuacji.

Z teo co sam się dowiedziałem - poza zablokowaniem wysyłania tekstu z gg, program RACZEJ nie dewastuje komputerów. Przynajmniej na razie. Cześć programów antywirusowych sobie z nim radzi, cześć jednak nie.

jeżeli ktoś ma skuteczną metode na pozbycie się tego świństwa, może tutaj napisać, albo napisac, ze szuka pomocy :P Te metody, które znalazłem dziś rano w necie - nie są do końca skuteczne. Tzn. nie działają na wszystkich kompach.

Zalecam ostrożność. Użytkownicy Tlena, póki co - mogą spać spokojnie, gdyż u nich infekcja nie nastepuje. na razie :)

Pozdrawiam.

Qmar    0

Miałem tak z niecaly rok temu ale to byla wina kominukatora a nie jakis wirusów. Napisałem maila do adminow gg i mi napisali ze jest jakis problem i naprawili na nastepny dzien niby ale dalej nie chodzilo wyslalem 2 maila i juz chodziło. Teraz uzywam aqq ^^.

Falkhor    63

Nooooooo mnie się wydaje, zę to nie do końca są tylko problemy z serwerem gg, gdyż u mnie skaner wykrył o dziwo dziś rano jakieś dziwne 3 pliki... aktywują się tylko przy użyciu gg. Póki co - u mnie spokój...

pozdro.

terelka    1

Tez tak mialam jakis czas temu i tez napisalam maila do adminow gg i napisali mi ze jak uzywa sie np jakis niedozowlonych programow (np. takich ktore wykrywaja, ze jakas osoba jest niewidoczna czy jakis podobych) to moze nastapic zablokowanie na jakis czas gg :/

Niepamietam juz z jakich jeszcze powodow moze zostac zablokowane :/ ale jak znajde tego maila to dopisze :D narazie u mnie dziala wszystko oki :D

Falkhor    63

Hmmm... to też było niby coś z serwerami - że mogli to z nastawni GG :D naprawić. ALe po gg krązy tez ostatnio niby jakas fotka z imprezy - sobie klikniesz, strona sie łąduje łąduje... i syfki się ściągają. nie znasz - nie bierz :D

Falkhor    63

Takie zachowanie nie jest w moim stylu :D Jesli czegoś nie zamawiałem, to to do mnie nie przyjdzie :D Poza tym mało ludzi jest takich, że będąc nieznajomymi wysyła swoje intymne fotki/zdjęcia z komunii/slubu/imprezy. Pachnie to na odległość przekrętem i trzeba to po prostu ignorować. Albo być pewnym swoich zabezpieczeń :D

okimaxim    0

ano racja, dlatego zawsze sie dopytuje zanim otworze "co to jest?" a jak nie otrzymam satysfakcjonującej odp albo nie wierze - to nie otwieram! :D

terelka    1

oo rany!!! ja ostatnio dostalam taka fotke z imprezy!!! ale nie chciala sie otworzyc, myslalam, ze to nic groznego, bo dostalam to od znajomego :561: no ladnie, znowu pewnie jakiegos wirusa bede miala, a dopiero co format mialam wrrrr no to ten znajomy ma juz przewalone! wrr

Falkhor    63

terelka, Wirusek ten sam się rozsyłą. Do mnei prbował wskoczyc z komuniaktora mojej siostry, który... był wyłączony. Albo pojawiło sie okno od znajomego, którego na bank nie było, i gdy odpowiedziałem w oknie coś - zaczeła się próba (nieudana) infekcji.

sporo tego ścierwa w necie krąży.... ech.

Falkhor    63

Hmmmm... z objawów na kompie kolegi - i jedno i drugie :D W sensie te dwie albo trzy sprawy mogą trafić do coponiektórych jednocześnie :D Dlatego hmmm... to zablokowanie pisania to najprawdopodobniej awaria serwera GG. Owy tajemniczy obrazek z impry - to wirus. Z tego co ja znalazłem - raczej nie groxny (nie niszczycielski). I w sumie darmowe wirojady go znajdą (np. Avira)

SunShine    0

ja tak miałam również :D w czasie krążenia po sieci linku który po otworzeniu sam się rozsyłał do znajomych a takze nie znajomych... I tego dnia co byłam zasypywana tym linkiem wieczorkiem straciłam możliwość pisania mogłam tylko czytac :D miałam jakis dziwny programik uruchomiony w procesach ale nie chciał się zamknąć :D wszytsko samo wróciło do normy na dzień nastepny... Zablokowało mi tylko gg, a tlen, aqq i icq działało normalnie.

terelka    1

hmm mi w sumie gg chyba dzialalo normalnie ale pewna nie jestem... Mam nadzieje ze teraz juz wszystko dziala oki na moim kompie w domu. :D

po co ludzie tworza jakies durne wirusy i je rozsylaja po ludziach, nie mam pojecia co im to da :/ jak mozna miec satysfakcje z tego, ze sie komus cos zepsulo w kompie :/ ehh

Qmar    0

ja otworzylem to zdjecie i nic otwieralem ten link z ja woll co tam co niby tez byl wirus i nic a dlaczego ? bo qmar sobie aqq zainstalowal ^^ i wszystko co jest robione pod gg nie bedzie nic robic ^^ pozatym moje antywirusy tez nic nie wykryly :D

terelka    1

no wlasnie dziwne to, bo moj antywirus tez niczego nie wykryl! a powinien skoro to jakis wirus... no ale ktos ciekawie pomyslal, bo w zyciu bym sie nie domyslila, ze to jakis wirus, skoro dostalam linka od kumpla :D myslalam poprostu ze byl na jakies imprezie i chcial sie pochwalic... a tu sie dzisiaj dowiaduje na forum, ze to wirus... :/ ehh

Falkhor    63

To, ze ktoś ma AQQ nie broni go całkowicie przed syfem GG, JEŻELI owo AQQ ma wtyczkę do obsługiwania GG. To logiczne, nawet jak dla mnie :D Tlen z wtyką GG też to przepuścił, ale vir wychwycił. Moooże wziął to za jakiegoś innego wirusa, ale w sumie, jak zacząłem szukać, to po tym obrazku o okienku 'tejemniczym' w GG - i jakiś dodatkowe coś uruchamiało się w tle, po którego zamknięciu antywirus usunął 3 podejrzane pliki (najpierw przeniosłem je dla pewności do kwarantanny). Jak ktoś ma takie coś jak Ad-Aware - to też wyskoczył komunikat, ze jakiś syfek chce mu pozmieniać rejestr :)

Dlatego jako laik w dziedzinach zabezpieczeń - polecam zauktualizować antywira, odpiąć kabelek od neta, przeczesać system czym sie ma i cóż. spać spokojnie :) Bo jakby to było cos bardzo groźnego, to by były na to szczepionki. Jesli to jakiś marny robak - to którą tam następna wersja go usunie :D :D

terelka    1

Dalej pewnie tez wirus istnieje , bo mi znowu jakies okienko z jakimś niby zdjęciem wskoczylo w czasie rozmowy na gg :/ i pewnie mam tego wirusa, bo zauwazylam, że nie dochodza do mnie niektóre wiadomości na gg, albo dochodza z opóźnieniem np. pisze z kimś i ten ktos nie odp, a potem przychodzi wiadomośc z godziną wcześniejsza niz jest... dziwne :/ mam nadzieje, że to tylko jednorazowo mi sie zdarzyło i że to coś nie jest groźne :)

maciej    32
Witam. W Internecie lawinowo rośnie liczba uzytkowników komunikatora GG, którzy nagle stracili... możliwość pisania do innych. Do nich wiadomości przychodzą, ale gdy odpisują - tekst jest niby wysyłany. Tylko... ze odbiorca go nie widzi.

Hehe to żaden wirus, po prostu wasz ukochany program o nazwie gg ma wbudowany od tego roku system antyspamowy

Zapraszam na ciekawą stronę i moim zdaniem wartą do obejrzenia stronę

"Akcja przeciw GG" jest tam opisany wasz problem, oraz ogólnie o tym wspaniałym komunikatorze :):P Popieram akcje w 100% :P

Dodam jeszcze że blokady zakładane i zdejmowane sa automatycznie. Czas ich trwania zależy od popełnionego wykroczenia. Zazwyczaj jest to od kilku godzin do kilku dni.

A co do drugiego problemu z krążącym linkiem. Nie napisaliście za duzo o nim, ale domyślam się że chodzi o pewien łańcuszek, co krążył niedawno w "doskonałej" sieci gg

Problem opisany na

Łańcuszek z wirusem

Falkhor    63

No cóż... teraz już odwiesiłem i poczerniłem temat, bo gdy go umeiszczałem miałm nadizeję zwięszyć czujnośc Forumowiczów :)

Co do wirusów - nie tylko ten jeden krąży w sieciach, i to nie tylko GG - tajemnicze linki, wejdx, ogladnij galerię itp - to chyba chleb powszedni.

Sieć z samej swej natury nei jest bezpieczna :P :P

terelka    1

No i wirus gg znowu atakuje :/ Dostałam juz chyba z 5 linków do jakis dziwnych stron - wszystkie takie same, zakończone .info. Dobrze, że nie otworzyłam, ale widze na gg kolejny znajmomy ma opis " mam wirusa gg nie widze co piszecie".

Falkhor    63

terelka, hehehe :P No wirus jak wirusz, moze to koeljny efekt blokowania przez samo GG ludzi, którzy spamują ludziom na numery...? Niedługo powinno być tak, że nie będzi emożna pisać do nieznanego numeru GG ani ani :P tylko trzeba się będzie majlami autoryzować, heh...

Dziwne, że na święta nie uderzył żaden groxniejszy wirusek... Czyżby ich autorzy również świętowali zdala od kompa? :)

terelka    1

Dalej jest problem z tym gg i to na szerszą skalę niż gdy pojawił sie ten wirus parę miesięcy temu, bo teraz widzę, że dotyczy to większej ilości ludzi, w tym mnie samej :/ bo pisze z kimś a wiadomości dochodzą po paru chwilach lub nie dochodza wogole :/ dobrze ze mam tlena :) on mam nadzieje mnie nie zawiedzie :D