Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

16.11.2006 Dom Społeczny, biblioteka, hala - jak nowe!

Recommended Posts

Falkhor    63

Źródło - Gmina Łańcut LINK LINK LINK

 

Zakończona realizacja projektu pn. „Modernizacja budynku Domu Społecznego, biblioteki i hali sportowej w Soninie gm. Łańcut”

 

W październiku bieżącego roku dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006” została zrealizowana modernizacja instalacji sanitarnych wraz z kotłownią w kompleksie budynków pełniących funkcję Domu Społecznego z zapleczem i Biblioteką oraz Hali Sportowej wraz z zapleczem socjalnym w miejscowości Sonina.

 

W ramach robót modernizacyjnych dokonano zmiany technologii kotłowni na opalaną gazem ziemnym z czym związana była budowa nowego przyłącza gazu, nowej instalacji gazowej zasilającej kocioł gazowy oraz wykonanie robót adaptacyjnych w istniejącej kotłowni przystosowujących ją do funkcji kotłowni gazowej.

 

Ponadto dokonano demontażu poziomów c.o. w piwnicy budynku zaplecza hali, demontażu poziomów i pionów c.o. w budynku Domu Społecznego, płukania grzejników i rurociągów pozostawionych w nowej instalacji oraz wykonano nową instalcję c.o. z użyciem grzejników nowych jak i starych nadających się do dalszej eksploatacji.

 

Realizacja inwestycji w 55% została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej pochodzących z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej.

 

Wg mnie dobrze, że opracowano i zrealizowano taki całościowy projekt, a nie po kolei odnawiano każdą z wymienionych cześci. Pewnie zanim ukończono by prace i napisano koeljny projekt, budynki popadałyby w jeszcze większa ruinę, a tak - zrobiono to wszystko za jednym razem i miejmy nadzieję, że owe obiekty jeszcze długo będą służyć mieszkańcom :)

 

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teddy_85    0

Fajnie, że dzieje się coś dobrego z budynkami, które służą wielu osobom. Nie tylko mieszkańcom - każdy może przyjść np do biblioteki albo na halę - osobiście zapraszam :)

 

PS. Wczoraj chciałem zarezerwować hale, ale jest jeszcze nieczynna. Remont pomimo że się zakończył, to ogrzewanie jeszcze nie działa, ale to tylko taka mała ciekawostka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Teddy_85, u mnie na hali też ostatnio, pewnie w związku z pogodą - przykręcono nieco ogrzewanie :)

 

A na co chciałeś zarezerwowac halę? :P Tak o, z ciekawości pytam :)

 

Nie tylko mieszkańcom - każdy może przyjść np do biblioteki albo na halę

 

I to się chwali! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teddy_85    0

Ci, którzy podejmowali decyzje o remoncie, wiedzieli jakie budynki są najbardziej potrzebne :) Wątpię czy znajdzie się chociaż 5 min wolnego czasu, kiedy nie są wykorzystywane. Duużo ludzi przybywa aby korzystać przede wszystkim z hali. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś nie skakał, podskakiwał, rzucał, strzelał, biegał, fikał itd... Dlatego trzeba sobie rezerwować terminy... Najlepiej najwsześniej... Iwestycja się zwróci i trzeba będzie długo na to czekać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
tmsiwy    0
Ci, którzy podejmowali decyzje o remoncie, wiedzieli jakie budynki są najbardziej potrzebne :D Wątpię czy znajdzie się chociaż 5 min wolnego czasu, kiedy nie są wykorzystywane. Duużo ludzi przybywa aby korzystać przede wszystkim z hali. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś nie skakał, podskakiwał, rzucał, strzelał, biegał, fikał itd... Dlatego trzeba sobie rezerwować terminy... Najlepiej najwsześniej... Iwestycja się zwróci i trzeba będzie długo na to czekać...

 

Jak sie zwroci jak nie trzeba placic za to ^_^

A w lecie ogolnie chyba jest nie bardzo czynna hala bo jest stadion, boisko itp. zawsze na jesien i zime sie ruch zaczyna na hali.


taa hale skonczyli remontować a zrobili taką fuszere ze szkoda gadać ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×