Jump to content
Sign in to follow this  
Joy_ride

To jest parkowanie? Gdzie jest policja?

Recommended Posts

Joy_ride    4

fotkalancut2yo5.jpg

fotkalancut1sm4.jpg

policja ma oczy?

to jest właśnie łańcut :/ kazdy robi co mu się podoba.

dzisiaj pod PKO przy ul. 3 maja zastawił mnie inwalida :/

miejsc parkingowych WOLNYCH była masa bo było to po godz 17;00.

ale po co? mozna kogoś zastawić i utrudniać ruch :D

Falkhor    63

Heh... w tych miejscach, każdy kto się zatrzymuje - twierdzi, że to tylko na chwilkę... I leci sobie na pocztę, do sklepów... i tak mija często ponad pół godziny, a inni kierowcy przepychają się między tak zastawionymi krowami i klną na czym świat stoi... Faktycznie, jest to dziwne, bo to jakieś 60-70 metrów od posterunku Policji i w jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc w Łańcucie...

Guest Ahab   
Guest Ahab
Heh... w tych miejscach, każdy kto się zatrzymuje - twierdzi, że to tylko na chwilkę...

Tak się składa, że nawet na te chwilkę nie powinno się tam samochodów zostawiać.

Rozumiem, że w Łańcucie nie ma dużo darmowych miejsc parkingowych, lecz często byłem świadkiem jak na ulicy 3 Maja śmieciarka, lub jakiś szerszy transporter nie może przejechać koło "Amperka" bo zastawione są samochody.

Teddy_85    0

Nie pochwalam tego typu zachowań, ale policja też to widzi i nie reaguje - powód jeżeli nie stwarzają zagrożenia, to wytłumaczeniem jest brak miejsc parkingowych... Nieraz widziałem zaparkowaną tam L-ke jednej z poważanych szkół nauki jazdy :D

Nie któryś z nich spróbuje takiej sztuczki w Rzeszowie... Zresztą dużo rzeczy niemożliwych w innych miastach ma miejsce w naszym miasteczku...

Guest Ahab   
Guest Ahab
Nie któryś z nich spróbuje takiej sztuczki w Rzeszowie... Zresztą dużo rzeczy niemożliwych w innych miastach ma miejsce w naszym miasteczku...

Słuszna uwaga. Chyba najlepszym przykładem są śmieci podrzucane pod publiczne kosze. Żal zapłacić kilkanaście zł by mieć prawo wyrzucić śmieci do odpowiedniego śmietnika... A jak już taki woreczek ze śmieciami pęknie, to śmieci się walają się po chodnikach i ulicach. Jeden wielki syf - widział ktoś takie zjawiska w Rzeszowie ?

Falkhor    63

Ahab, W Rzeszowie widziałem. Np. ludzie wpychają śmiecie z domu do koszy... przed blokami. Są to dośc małe kosze, więc często po rpostu wszystko leży tak rozwalone na około... Duża cześć Rzeszowa to wielkie osiedla i są tam zsypy albo miejsca z wieloma konterami na odpadki... do których bądź co bądź czasem śmiecie wyrzucają... ludzie z sąsiedztwa... Rzeszów od tego wolny nie jest.

Policja powinna czesać ludzi za takie stawanie na 'martwym pasie'. Tak samo powinni tez ładować kary za śmiecenie w miejscach publicznych... czego raczej nie robią...

Teddy_85    0
powinni tez ładować kary za śmiecenie w miejscach publicznych... czego raczej nie robią...

Mój kolega przekonał się że jednak mooożna ponieść karę za to :D

Falkhor    63

Teddy_85, A no to całkiem dobrze, że się przekonał. Ciekawy wyjątek od prawie-reguły, którą napisałem...

Szkoda, że jeszcze za inne tego typu wykroczenia nie łapią ludzi... heh, wyporządniałoby to miasto, oj wyporządniało by :D

Teddy_85    0

Skoro temat jest o nieprawidłowym parkowaniu, to proponuję urządzić jakiś mały konkursik na najbardziej absurdalne pozostawienie czterech kółek...

Może w ten sposób wpłyniemy na kulturę "opuszczania" samochodu? Taka mała galeria :D

Mam nadzieję że znacie moją rejstracje Heh... Joke :P

Falkhor    63

Kilka fotek...

Pierwsza fotka (Policja przy pracy) ukazuje jak dopiero funkcjonariusze ruszyli na miasto, ale akurat przeszli na pasach psoto i nie skrecili w lewo... To nie zobaczyli tego, co jest na nastepnych fotkach :D Bywa, zwykłe przeoczenie :):P Ale nie wiem, czy tamtego pana, któremu się przydlądali, a raczej jego wóz, spotkała jakaś dokładniejsza kontrola poprawności parkowania :) bo nie stałem tam tak długo.

Totti    0

Dobre !!!!! Gdzies widziałem w internecie jak to pojazd z literka L stoi zaparkowany na przejsciu dla pieszych .I to w ŁAńcucie -wstyd !!!!

Falkhor    63

Heh... na ostatniej z poprzednich fotek widac jasno - GDYBY wymalować meijsca parkingowe w 'choinkę', nawet po obu stronach tej jednokierunkowej ulicy, byłoby ZNACZNIE lepiej. Cóż to poradzić, jak to przed samą komendą policji tak a nie inaczej parkują... także sami policjanci? To i całe miasto tak parkuje... :(

Falkhor    63

Totti, W sumie... to Burmistrz ma całkiem blisko do tego 'parkowania' :(

Swoją droga - jakby tak wszystko było pozastawiane i np. coś by się wydarzyło... ciekaw jestem, jakby policja wyjechała wtedy z tej ulicy, hmmm??

Joy_ride    4

hehehe bo to raz policja mnie zastawiła poldolotem czy tez dużą "suką" ?

chyba już z 5-6 razy biegałem na komendę powiedzieć żeby odjechali bo mnie zastawili :( pod komendą

no ale to nic bo wiedziałem gdzie jest kierowca :)

najbardziej mnie denerwuje jak ktoś stawia krzesło, pojemnik plastikowy, albo sam/sama staje na miejscu parkingowym i utrudnia ruch !

marko    3

W Łańcucie zaparkować to problem i to wielki problem. Niektórzy to faktycznie tak parkują swoje auta, że „rzygać” mi się chce. Wolę takiego, co parkuje w niedozwolonym miejscu i można spokojnie koło takiego auta przejechać, niż takiego co stoi na parkingu i zajmuje dwa miejsca parkingowe tak że pół auta stoi jeszcze na drodze. Bo tak bardzo często się zdarza niestety.

michas    0
Niektórzy to faktycznie tak parkują swoje auta, że „rzygać” mi się chce
niestety taka jest i to najczesciej facet nie dziwił bym sie gdyby to była kobieta ale jakis gosc staje i pierdziel wszystko i wszystkich a i własnie zdarzaja sie tez takie przypadki gdzie zaparkuje tak że pół samochodu wystaje na ulice i nie idzie czasami nawet przejechac w zaden sposób a nasza policja ......... ;)

Falkhor    63

nasz apolicja niestety, świeci kiepskim bardzo przykładem. Nie jest to wesołe, gdy okrążając placyk przy UM... wpada się na jednokierunkową, na której stoją trzy rzędy pojazdów... Dosłownie bardzo przykre, ze to akurat wozy policji stoją ewidentnie nie tak, jak powinny. Jeżeli są to pojazdy 'interwencyjne', które muszą ruszyć nagle, zaraz, szybko - to powinny miec oznaczone miejsca. A tak kwitnie 'dzikie parkowanie'.

Guest Bake   
Guest Bake

moim zdaniem troszke przesadzacie. Czasami naprawde nie ma gdzie zaparkowac :) nie mowie zeby zastawiac kogos ale na zakazie czasami .,.. :P

Teddy_85    0

Kiedyś miałem okazję zobaczyć p. mundurowych w akcji... Stali z pałkami i spisywali jakiegoś deliwkenta który zaparkował sobie koło Toto-Mixa...

Trzeba przyznać że przynajmniej w tamtych okolicach poprawiła się kultura opuszczania wehikułów czaso-przestrzennych :P

Qmar    0

tez to widzialem wpisywali kazdemy kto tam stal jeszcze ze 2 lata temu widzialem jak wypisywali ludzion za parkowanie na przeciwko bylej mleczarni :P cos tam 'od swieta' pilnuja chlopaki

roni    0

Najlepiej parkują mieszkańcy bloków na Podzwierzyńcu. Codziennie ulicą Dąbrowskiego przejeżdżam kilka razy i nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie parkują po obu stronach ulicy, skoro mają kilka metrów dalej parking. Aby przejechac ta ulicą trzeba sie przeciskać i zachować szczególną ostrożność aby nie porysować sobie samochodu.

Może dlatego, że te panie co obserwują przez okno, podparte łokciami o poduszke na parapecie pełnią funkce strażnika.

Któregoś dnia czyjś samochód zostanie zarysowany czy urwane będzie lusterko to wtedy będzie płacz i może sie nauczą ze nie jest to droga osiedlowa tylko miejska.

Falkhor    63

roni,

Któregoś dnia czyjś samochód zostanie zarysowany czy urwane będzie lusterko to wtedy będzie płacz i może sie nauczą ze nie jest to droga osiedlowa tylko miejska.

Te kobiety-strażniczki z okien tylko na to czekają, bo to przecież niezwykła osiedlowa sensacja, takie wydarzenie...

nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie parkują po obu stronach ulicy, skoro mają kilka metrów dalej parking. Aby przejechac ta ulicą trzeba sie przeciskać i zachować szczególną ostrożność aby nie porysować sobie samochodu.

Nikt ich nie może zrozumieć... nawet ja, który jeżdże rowerem, otwarcie przyznam, ze nei tylko tam ludzie parkują tak, ze nawet jednośladem ciężko się wyrobić... :P

roni    0

Już dwa razy mi się zdażyło, aby zatrzymać się samochodem koło bloków i opieprzyć kogosć kto w danej chwili parkował samochód na ulicy. Q mojemu zdziwieniu osoby były wręcz zaskoczone ze komus utrudniają przejazd.

A tak wogóle jak nieraz widze jak ludzie pararkują samochody na parkingach w miastach to mnie wręcz krew zalewa, gdy ktos zajmuje 2 miejsca, a jak już ktos wjechał na parking to niech dojedzie do konca zeby tył samochodu nie wystawał.

grzenio    0
Q mojemu zdziwieniu osoby były wręcz zaskoczone ze komus utrudniają przejazd.

Mnie takie zdziwienie już przeszło, od czasu jak pewien "pan" zastawił na kilka godzin wyjazd parkując na "kopercie". Niestety niektórzy traktują ulice jak gdyby to było ich własne podwórko, a oni byli jedynymi posiadaczami aut i nie zauważają innych użytkowników dróg.