Jump to content
Sign in to follow this  
Joy_ride

To jest parkowanie? Gdzie jest policja?

Recommended Posts

Falkhor    63

Ta... radzić sobie. Może po prostu zacząć spacerować między tymi autami z bardzo ostrymi przedmiotami?

Guest Mongol   
Guest Mongol

Ta... radzić sobie. Może po prostu zacząć spacerować między tymi autami z bardzo ostrymi przedmiotami?

Niech zgadnę: nie masz samochodu... Krok dalej: masz rower.

Falkhor    63

I to i to. Część trasy pokonywałem pieszo, część prowadząc rower. Tak i tak było trudno przedostać się normalnie korzystając z chodnika.

Guest Mongol   
Guest Mongol

I to i to. Część trasy pokonywałem pieszo, część prowadząc rower. Tak i tak było trudno przedostać się normalnie korzystając z chodnika.

Ja Ciebie Falkhor rozumiem, też mam rower i wiem jak to jest czasem źle poruszać się na nim lub z nim.

Teraz Ty Falkhorze powinieneś wczuć się w rolę kierowcy który chce zaparkować samochód... Wiem, że czasami sama empatia i wyobraźnia to trochę za mało - czasami trzeba samemu pojeździć z 15 minut ulicami Łańcuta by dostać białej gorączki bo nie ma miejsc do parkowania... Wtedy troszeczkę inaczej patrzy się na parkujących nieprzepisowo w niektórych miejscach (przyznam, że sam nigdy tak nie parkuję, ale ja mogę zdobyć się na ten "komfort" i czasem poświęcić kilkanaście minut na znalezienie przepisowego miejsca).

Joy_ride    4

falku jak będziesz chodził pomiędzy samochodami to miej kieszenie wypchane gwoździami a w torbie jakiś ciężki złom, kto powiedział że kierownica przy rowerze musi być zabezpieczona na końcach plastikiem 8) jestem za :)

jak zaczepisz o jakieś tico to nic nie bój to moje, ono i tak jest na straty :D chcę za to widzieć miny innych właścicieli samochodów gdy zobaczą rysy i wgniecenia na swoich przepięknych dziesięcioletnich kokosach sprowadzonych z zachodu :)

Guest Mongol   
Guest Mongol

Takie myślenie przypomina mi akcję "1,5m" na youtube...

I argumenty kolesia który to wałkował te auta "wałek był miękki"... A jeden koleś do niego "tak - z piaskiem i kamykami z chodnika".

Falkhor    63

Rowerem do miasta mam jakieś 10 minut spokojnym tempem. Samochodem - o dziwo - niewiele mniej...

Czy jednak kierowcy parkujący w mieście mogą czuć się tak strasznie sfrustrowani brakiem miejsc parkingowych? Nie sądzę... Parkowanie w pobliżu urzędów a już np. pod UG czy Starostwem Powiatowym to tam jest prawdziwa makabreska. Komfort szukania i poświęcone temu 15 minut?

A tak z ciekawości... Na jednym z powyższych zdjęć, tam gdzie samochody są zaparkowane zaraz przy schodach do PTTKu na Dominikańskiej... Tak teoretycznie...

Ide pieszo.

Staram się ominąć wózek zaparkowany prawie na schodku.

Staram się bardzo...

Wyglebiam ostro na maskę. Mam plecak, okulary w oprawie ze stali księżycowej i blaszane guziki, zegarek z wielką bransoletą...

Padam na szybę, zsuwam się po masce i kurczowo zaciskam dłoń z kompasem po drzwiach...

Auto jest zmasakrowane, porysowane i co? Kto płaci?

Wypada kierowca i drze mordę.

Wzywam policję.

Kto jest winny zdarzeniu?

Guest Mongol   
Guest Mongol

Auto jest zmasakrowane, porysowane i co? Kto płaci?

Wypada kierowca i drze mordę.

Wzywam policję.

Kto jest winny zdarzeniu?

Obawiam się, że obaj w takiej sytuacji jesteście winni. Podobnie jest np. z psami: właściciel odpowiada za poczynania psa, nawet jeżeli ktoś wtargnie na ogrodzony teren prywatny i zostanie zaatakowany przez psa. Chore prawo, tworzone przez chorych ludzi !

Falkhor    63

Mongol

Obawiam się, że obaj w takiej sytuacji jesteście winni. Podobnie jest np. z psami: właściciel odpowiada za poczynania psa, nawet jeżeli ktoś wtargnie na ogrodzony teren prywatny i zostanie zaatakowany przez psa. Chore prawo, tworzone przez chorych ludzi !

Oby nie, ale może wypowie się tez ktoś, kto wie więcej.

Bo jestem bardzo ciekaw... w końcu straż np. może spokojnie zdewastować źle zaparkowany samochód, jeśli utrudnia akcję...

Gdyby tak zrobić zmasowaną akcję masakracji źle parkowanych samochodów przez potykających się pieszych pewnie by to coś dało... jak myślicie?

Guest Mongol   
Guest Mongol

Mongol

Oby nie, ale może wypowie się tez ktoś, kto wie więcej.

Bo jestem bardzo ciekaw... w końcu straż np. może spokojnie zdewastować źle zaparkowany samochód, jeśli utrudnia akcję...

Gdyby tak zrobić zmasowaną akcję masakracji źle parkowanych samochodów przez potykających się pieszych pewnie by to coś dało... jak myślicie?

No nie wiem. Wielu pieszych też ma samochody...

cezary    0

O co chodzi z płatnym parkingiem przy ulicy 3 maja? Przeciez ta ulica jest drogą powiatową, jakim prawem spółdzielnia mieszkaniowa pobiera tam opłaty za parkowanie? (chyba 1.50 zł za godzine)

pablo    0

Godz. 9 rano dzisiaj - na wspomnianym parkingu było tyle wolnych miejsc że szok :)

aqq    3

Na 3-go maja źle ustawiono znak inf. Powinien znajdować się na początku strefy płatnego parkowania. Można uznać, że auta zaparkowane wcześniej są zwolnione z opłaty.

Kilka lat temu ten odcinek był remontowany, nie wydaje mi się aby spółdzielnia zapłaciła za "swoją" część nawierzchni.

Całe to płatne parkowanie ma za zadanie dać zajęcie paru bezrobotnym i tyle.

Joy_ride    4

znak też powinien być ustawiony na chodniku przed "zieleniakiem" bo wyjeżdżając z tunelu w lewo na zdrowy rozum niema oznaczenia że parking :)

Falkhor    63

Pablo

Godz. 9 rano dzisiaj - na wspomnianym parkingu było tyle wolnych miejsc że szok

Czyli prawdopodobnie widać, ile ludzi faktycznie musi tam parkować, jeżeli faktycznie... musi.

Teddy_85    0

Hmm... Mała dygresja - przeglądając zdjęcia zastanawiam się dlaczego zasłaniacie 'tablice'? Jak się nie mylę, to fotografowanie samochodu w miejscu publicznym nie jest zabronione... W tym temacie - mają podkreślać nieprawidłowość zaparkowania i dawać 'antyprzykład', prawda? :P

darekielb    13

Hmm... Mała dygresja - przeglądając zdjęcia zastanawiam się dlaczego zasłaniacie 'tablice'? Jak się nie mylę, to fotografowanie samochodu w miejscu publicznym nie jest zabronione... W tym temacie - mają podkreślać nieprawidłowość zaparkowania i dawać 'antyprzykład', prawda? :P

Co innego fotografowanie, a co innego umieszczanie tych zdjęć na forum publicznym ;)

Na większości portali tablice są zamalowane więc i na forum tak to powinno wyglądać.

Falkhor    63

No co za foty... Powalają... Widzę tez tendencję do 'czuwania' nad zachowaniem policjantów 8)

cabernet    0

A kojarzycie może zaparkowanego czerwonego poloneza na tym małym parkingu przed pubem Exodus? Stoi tam już chyba z pół roku i to tak ukośnie ktoś nim wjechał. Wydaje mi się, że ten plac staje się powoli złomowiskiem samochodów-prócz poldka, ktoś pozostawił jeszcze vw golfa 2(pod brzozami stoi) i fiata uno, który równie w piękny sposób został zaparkowany..