Jump to content
Sign in to follow this  
zegfryd

Sprawdź czy twój komputer nie jest podatny na atak

Recommended Posts

zegfryd    0
W serwisach informacyjnych pojawia się coraz więcej informacji niezałatanych lukach, które są już wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nie sposób już śledzić wszystkich tych doniesień. Nic więc dziwnego, że firmy dostarczające zabezpieczenia zaczynają oferować darmowe programy testujące podatność oprogramowania na ataki i prowadzą serwisy o lukach zero-day.

 

Aby ułatwić użytkownikom zabezpieczanie się przed atakami zero-day firma Secunia udostępniła darmowe narzędzie o nazwie Software Inspector. Wykrywa ono oprogramowanie podatne na ataki, działające pod kontrolą systemów Windows 2000, Windows XP oraz Windows 2003.

 

Po przeprowadzonym teście użytkownik dowie się nie tylko, jakie programy na jego komputerze mogą być podatne na atak (test obejmuje m. in. przeglądarki, komunikatory, odtwarzacze i klienty poczty), ale zostanie również poinformowany o ewentualnej konieczności zaktualizowania swojego Windowsa.

 

Software Inspector korzysta z części bazy sygnatur, która jest wykorzystywana w płatnych narzędziach firmy Secunia używanych do wykrywania niezałatanych programów. Korzystanie z narzędzia wymaga przeglądarki Internet Explorer 6.x, Opera 9.x lub Firefox 1.5.x.

 

Na uwagę zasługuje także strona internetowa uruchomiona przedwczoraj przez firmę eEye Digital Security. Zawiera ona informacje o lukach zero-day w popularnym oprogramowaniu. Znajdziemy na niej informacje o tym, jak długo dana luka jest lub była dostępna publicznie bez łatania. W tej chwili opisane jest 7 luk aktywnych i 18 luk archiwalnych (już załatanych).

 

Źródło

 

Osobiście nie sprawdzałem, ale ciekawość u mnie roście, co by ten program wykazał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Hmmmm... ja na to looknąłem i w sumie... Jakimś mega cudem to to nie jest... ALE nigdy takich rzeczy za dużo :)

 

U mnie wyniki widac poniżej. W sumie... to nie ma tu nic, o czym bym nie wiedział :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
grzenio    0

No to pięknie Falkhor odsłoniłeś swojego kompa na całego :!!: Już szykuję hordy wściekłych Trojanów i Robaków do ataku przez Adobe Readera :)

 

A ja ciekawy jestem czy sam program sprawdzający jest bezpieczny, kto ma dostęp do raportów z takiego sprawdzenia i czy są one wystarczająco zabezpieczone :?: :065:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

grzenio, Hehehe :) Życze powodzenia i wytrwałości w próbachz aatakowania mnie :)

 

Czy ta strona jest bezpeiczna? Hmmm... cięzko to rozstrzygnąć, ale wg mnie jest ok :) :) Najprawdopodobniej współpracuje z producentami oprogramowania, gdyż czule sugeruje, aby zdobywać nowsze wersje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×