Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Posejdon

Recommended Posts

Falkhor    63

Posejdon

Reżyseria: Wolfgang Petersen

Scenariusz: Mark Protosevich

Gatunek: Katastroficzny/Akcja/Dramat

Kraj/Rok Produkcji - USA, 2006.

W rolach głównych: Josh Lucas, Kurt Russell, Emmy Rossum, Jacinda Barrett, Richard Dreyfuss

Zwiastun - KLIK aby ogladnąć (strona producenta) (QuickTime)

Fabuła - Zamożni prominenci i trochę mniej zamożni także - chcą wesoło i szampańsko przywitać nowy rok. W tym celu wybierają wspaniały, majestatyczny, i nie ma co ukrywać - luksusowy - statek pasażerski 'Posejdon'. 20-pięrowy 'bóg mórz i oceanów', po którym spokojnie można uprawiać kilkukilometrowy poranny jogging - jawi się jako wspaniały apartamentowiec. Gdy już wszyscy piją szampana, niespodziewanie w statek uderza z boku potężna fala... Statek przekrzywia się i z wolna obraca do góry dnem i... zaczyna się piekło...

Wrażenia - Do oglądnięcia tego filmu zachęcił mnie kolega, który był w kinie. Mówił, że 'Posejdon' robi wrażenie. I miał rację. Wolfgang Petersen, którego będą zawsze pamiętał jako człowieka odpowiedzialnego za 'Das Boot' (rewelacyjny film...). Dlatego od samego początku oceniałem każdą scenę surowiej. W końcu trzeba umieć wymagać :) Teraz moge powiedziec już, że film wyszedł spod mojego oka obronną ręką. Miał to być film katastroficzny przede wszystkim - więc mamy mnóstwo ofiar, każdą niemal możliwą do przewidzenia tragedię okrętu (zatapianie, pożar, ciśnienie, itp.). Od siebie dodałem jeszcze metkę 'Akcja' i 'Dramat'. W kolejności sugerując siłę oddziaływania.

Obok znanych gwiazd ekranu widzimy trochę nowych twarzy. Muzyka - sygestywna. Efekty - bardzo, bardzo dobry poziom. Mogę powiedzieć, że jak na obecne warunki - rewelacyjne i wytyczające kolejne standardy. W filmie katastroficznym to efekty są kluczowym elementem. Oraz duuużo realizmu, za które odpowiada Petersen :)

W filmie trafimy na kilka zaskakujących zwrotów akcji, na prawdę trudnych do przewidzenia (co, uwierzcie mi, w wielu nowych filmach nie jest tak oczywistą zasadą szanowania widza :) ). Gra aktorów... wystarczająca. Zdjęcia bardzo dobre, wspomniane efekty również. Muzyka - bez zarzutów. Film w pełni spełnia oczekiwania. POLECAM. Na pewno film ogląda się lepiej w kinie, ale cóż. Jest na DVD.

Film, jak w sumei wszystkie, które oglądam - do porwania w wypożyczalni na ulicy Ottona z Pilczy :)

Poooooooooooozdrawiam.

Teddy_85    0

Film oglądałem, a że jestem surowym krytykiem, to powiem, że ogólnie film zrobił na mnie "średnie" wrażenie... Do mniej więcej połowy jest ciekawy i wciągający, później staje się coraz mniej interesujący, a na samym końcu to się już troche nudziłem :) Ale i tak warto zaryzykować i oglądnąć :)

Cavisia    0

Ja jestem wobec tego filmu zdecydowanie bardziej krytyczna.

Powiem szczerze, że mnie rozczarował. Kto oglądał pierwszą wersję "Tragedii Posejdona" może być chyba tym filmem rozczarowany.

Dla mnie akcja jest bardzo stereotypowa, prosta, bardzo łatwa do przewidzenia. Efekty dobre, ale można było się spodziewać czegoś lepszego. Poza tym tak naprawdę dla mnie ten film niespecjalnie trzymał w napięciu (w porównaniu z poprzednikiem); postacie zbudowane płytko, bez glębi emocjonalnej.

W sumie - film do oglądnięcia, ale żadne cudo. Film jakich wiele.

Falkhor    63

Cavisia, Teddy_85, Heh :) Rozumiem, o co chodzi. Ale głównei dlatego dałem mu metkę 'katastroficzny' - a 'dramat', czyli postacie i ich głębia, emocje - są w tym filmie pod koniec.

Racja jednak - gdyby dodano chociaz połowę tego, co było w Das Boot - film przyciągnąłby dużo szerszą publiczność.

Padlinka    0

ja takze ogladałam ten film(bylam naweet na premierze w kinie ) i zgadzam sie z Clavisa zadhna rewelacja , w sumie przyjemny film moze troszke dreszczy zrobiony jest naprawde dobrze ale psuje go 1 ...

ze juz po 5 minutach filmu wiemy kto przezyje :)

Falkhor    63

Padlinka, :) HEhehe :) No prawie. Kelner powiedziałbym nie był wcale tak proszący się o smierć.

A Kurt Russel? Też można powiedzieć - nie znalazł się w bardzo szablonowej dla siebie roli :)

Teddy_85    0
jjuz po 5 minutach filmu wiemy kto przezyje

scenka z robieniem zdjęć do siakiegoś dokumenta :)

Nie luubie filmów, gdzie wiadomo kto musi przeżyć... Przecież wtedy jest nuudno :)

"Posejdon" nawet nie dorasta do pięt "Okrętowi"... Lubie i dlatego dużo widziałem filmów wojennych i katastroficznych, dlatego "Das Boot" jest jednym z moich ulubionych...

Guest Bake   
Guest Bake

jak dla mnie - absolwenta studiow o specjalizacji telewizja i film była to mowiac jezykiem naukowym kicha jakich mało:D

kiepski remake starego filmu heheh chyba tak sie to pisze :D

stiudent :D

Teddy_85, zgadzam sie z Toba w 100% :D