Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Czy lubisz okres Świąt Bożego Narodzenia ?

Recommended Posts

Totti    0

Uwielbiam te swieta .Sa rewelacyjne i takie rodzinne.Wkrada sie do nich przez ostatnie lata lekka "amerykanizacja" ,ale ja tam wole nasze polskie z pieknymi kolendami !

terelka    1

Taak :) lubie a nawet uwielbiam. Święta Bożego Narodzenia lubie najbardziej :) Wtedy przyjeżdża do mnie cała rodzina, dawno nie widziane przeze mnie osoby, można spokojnie usiąść i porozmawiać, pośpiewać razem kolędy, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia :) no i Mikołaj przyjdzie do mnie i zostawi prezent pod choinką (przynajmniej mam taka nadzieje :) )

Falkhor    63

Ja lubię :D Chociaz szczerze przyznam, ze dopiero od jakiegoś czasu zdołałem wychowac swoją rodzinę :D dawniej święta to bvyło 3 dni zasuwania przed i objadanie się :D Teraz, powiedziałem tak - lepiej, zebysmy więcej czasu mieli dla siebie, niż tylko zasuwać. Dlatego wieskzośc prac robimy z tygodniowym wyprzedzeniem, odpicowwywanie zostaje na ostatni dzionek. A tak - to cóż można powiedziec....

Wszyscy są wtedy dla siebie milsi, bliżsi, wyrozumialsi... ech, aż szkoda, ze to nie może trwać tak zawsze :)

Zuziaaa    0

święta ..... czasem lapie sie na tym, ze roznia sie od innych dni tylko choinka ...

czasami brakuje atmosfery, po kolacji kazdy idzie do siebie albo na TV,

ale mimo to lubie siieta, ale tak jak iwcia,

wolalabym zeby byly inne i kiedys chociaz raz prawdziwe...

okimaxim    0

Ja nie lubie żadnych świąt :/ trzeba siedzieć w domu, jeździć do rodziny, którą nie zawsze sie lubi, ja np. zawsze na takich zjazdach siedze przy stole i zasypiam bo nie mam nikogo w swoim wieku w rodzinie i nie mam z kim gadać :/ strasznie sie ogólnie nudze w święta. Musze siedzieć w domu nie moge iść do znajomych bo święta spędza sie z rodziną :/ ale jeśli mam wybierać to wole Boże Narodzenie od Wielkanocy, jakoś tak atmosfera fajniejsza ale i tak nie lubie świąt

Falkhor    63

Hmmm... u nas, gdy przystepujemy do kolacji wigilijnej... Wyłącza się radio, TV... i spokojnie, tzn. przede wszystkim - POWOLI - je się potrawy i mozna rozmawiać. Tzn. przy barszczyku raczej rozmów nie ma, bo wszyscy mają tak wyostrzony apetyt, że GRRRRR :D Ale późneij, jak jest drugie danie... i w pewnym odstępie czasu gołąbki - to siedzi się przy stole, rozmawia, jest bardzo miło i wesoło. Dopiero później, można włączyc tv i oglądnąć sobie razem jakiś film, najczęściej jest to coś lekkiego, komedia albo przygodówka. Czasem też idziemy na spacer, żeby trochę się poruszać po tym obżarstwie.

Ja ogólnie mogę powiedzieć, że jestem człowiekiem, dla którego rodzina jest bardzo ważna, tak samo jak poczucie czegoś, co jest domem, a nie mieszkaniem. Święta to po prostu czas rodzinny i nigdy nie traktowałem ich tylko jako czasu wolnego od nauki czy pracy. Na to jest reszta roku.

Falkhor    63

Street Fighter, Nie da się ukryć, że... 'silną' stroną polskich świąt jest... JEDZENIE. I na Boże Narodzenie, i na Wielkanoc, Komunię, Ślub, Chrzest, Bierzmowanie... Zawsze stoły się uginają, przynajmniej w większości domów lub także tam, gdzie sa możliwości, aby się uginały.

lukascompl    0

CO Z ABEZSENSOWNE-WG MNIE PYTANIE ANKIETOWE- CHYBA KAŻDY NORMALNY CZŁOWIEK POWINIEN LUBIĆ SIĘ CIESZYĆ A ŚWIĘTA, A W SZCZEGÓLNOŚCI BOŻEGO NARODZENIA TO TAKI CZAS WSPANIAŁY WYJĄTKOWY.....MAGICZNY

edit maciej

Proszę nie krzyczeć :)

Falkhor    63

lukascompl, Niekoniecznie... niektórzy nie mają rodzin, albo mają rodziny skłócone, niepełne, obarczone różnymi przeżyciami, może komuś odszedł ktoś bliski albo też... przestał wierzyć w święta?

nie da się tego aż tak uogólnić. Poza tym czasem brak ludzi, którzy innym, tym potrzebującym tej atmosfery, nie pomogą... Śmieszne to, a raczej tragiczne, że dla niektórych puste miejsce przy stole jest tylko dekoracją, a gdyby do ich drzwi zapukał bezdomny lub samotny - wygoniliby go...

Pozdro.

Guest Bake   
Guest Bake
KAŻDY NORMALNY CZŁOWIEK

a co to znaczy "normalny czlowiek"??

ja swieta lubie dosyc, chociaz ostatnie(2005) byly dla mnie i mojej rodziny straszne, ale co tam te beda lepsze :)

iwcia    2

Lucascompl absolutnie sie z toba nie zgadzam, rozne sa sytuacje i zyciu i roznie sie swieta spedza wiec... nie uogolniaj, tylko ciesz sie ze dla Ciebie sa one magicznym czasem...

W tym roku świat nawet troche sie boje, moze nie tyle samych swiat, co spedzania tego czasu w gronie "rodzinnym" narazie to jeden wielki znak zapytania.

Kiedys mam nadzieje w przyszlosci, ze bede na to patrzec troszke inaczej, bo bedzie poprostu tak jak byc powinno...

ziomalka    0

Ja osobiscie bardzo lubię Święta i te niepowtarzalną atmosferę wspólnych rodzinnych zjazdów i przesiadywań przy zapalonej choince :P:D :D

No i jest to jedyna okazja by zobaczyć niektórych, dawno nie widzianych krewnych ....

Pozdrawiam :)

Teddy_85    0

Dla mnie są to najpięknięjsze święta w całym roku z tak wielu powodów, że nie napiszę żadnego żeby jakiegoś ważnego nie pominąć :D A tak serio - to wspaniała atmosfera - wszyscy chociaż troche stają się lepsi dla innych - przynajmniej na chwilę, choinka - lubię na nią patrzeć i wspominać, zapach lasu w domku :D... Śnieg, śnieg, śnieg - zawsze kojarzy mi się ze świętami, a święta ze śniegiem :P